Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος η United Group έχει εξαγοράσει τη Wind εκτός από τη Nova. Με βάση τα όσα έχει ήδη αλλάξει στην τελευταία (πέραν του λογότυπου) φαίνεται ότι στοχεύει στην παροχή περισσότερων υπηρεσιών για να δικαιολογήσει την αύξηση των τιμών (βλ. διπλασιασμό παροχών των Q star, Q Huge κλπ), καταργώντας παράλληλα τα φθηνότερα πακέτα με στοιχειώδεις παροχές. Βέβαια αν θες να αυξήσεις τις τιμές πρέπει να αυξήσεις την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών πρώτα .

Επίσης, ασκείται αντικειμενικά πίεση για την αγορά "ακριβών" πακέτων data, καθώς το... επί πληρωμή bonus ανανέωσης κουτσουρεμένης διάρκειας μόλις μίας εβδομάδας, καθώς και το αραίωμα των countdown data πακέτων, στα οποία θεωρώ ότι η πλειοψηφία στηριζεται για φθηνό ίντερνετ δεν αφήνει πολλές επιλογές ευελιξίας.

Τα οικονομικά countdown ομιλίας, το κονέ και η έμμεση παράταση της διάρκειας του υπόλοιπου της κάρτας μέσω της ενεργοποίησης πακέτου είναι τα τελευταία ατού της Q.

Αν υπάρχει ένα θετικό είναι ότι επιτέλους η Wind αρχίζει να τηρεί όσα λέει στις ανακοινώσεις της. Εγώ δεν το περιμενα.

ΥΓ: Θα μπω στον πειρασμό να πω ότι "και τι δε θα δινα" να μπορούσαν να διατυπώσουν την άποψη τους ορισμένα fanboys της Q, να δω πως θα τα δικαιολογούσαν όλα αυτά! 😂

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, gpapas640 said:

Αν δεν κάνω λάθος η United Group έχει εξαγοράσει τη Wind εκτός από τη Nova. Με βάση τα όσα έχει ήδη αλλάξει στην τελευταία (πέραν του λογότυπου) φαίνεται ότι στοχεύει στην παροχή περισσότερων υπηρεσιών για να δικαιολογήσει την αύξηση των τιμών (βλ. διπλασιασμό παροχών των Q star, Q Huge κλπ), καταργώντας παράλληλα τα φθηνότερα πακέτα με στοιχειώδεις παροχές. Βέβαια αν θες να αυξήσεις τις τιμές πρέπει να αυξήσεις την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών πρώτα .

Επίσης, ασκείται αντικειμενικά πίεση για την αγορά "ακριβών" πακέτων data, καθώς το... επί πληρωμή bonus ανανέωσης κουτσουρεμένης διάρκειας μόλις μίας εβδομάδας, καθώς και το αραίωμα των countdown data πακέτων, στα οποία θεωρώ ότι η πλειοψηφία στηριζεται για φθηνό ίντερνετ δεν αφήνει πολλές επιλογές ευελιξίας.

Τα οικονομικά countdown ομιλίας, το κονέ και η έμμεση παράταση της διάρκειας του υπόλοιπου της κάρτας μέσω της ενεργοποίησης πακέτου είναι τα τελευταία ατού της Q.

Αν υπάρχει ένα θετικό είναι ότι επιτέλους η Wind αρχίζει να τηρεί όσα λέει στις ανακοινώσεις της. Εγώ δεν το περιμενα.

ΥΓ: Θα μπω στον πειρασμό να πω ότι "και τι δε θα δινα" να μπορούσαν να διατυπώσουν την άποψη τους ορισμένα fanboys της Q, να δω πως θα τα δικαιολογούσαν όλα αυτά! 😂

Φίλε μου, δίχως την παραμικρή διάθεση αντιπαράθεσης, θα σου ήταν εύκολο να μου εξηγήσεις τον όρο "αύξηση τιμών" που αναφέρεις, σχετικά με τα πακέτα Q Star? Εγώ γιατί δεν βλέπω αυτές τις αυξήσεις? Συγκεκριμένα, το απλό Q Star έχει παραμείνει στα 8,5€, το Big κόστιζε 12€ και μειώθηκε στα 11,20€, ενώ το Huge κόστιζε 17,50€ και μειώθηκε στα 15€. Οι αυξήσεις τιμών πού ακριβώς είναι? Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα πάντα εξαρτώνται από τις ανάγκες του καθενός μας και από τη χρήση που κάνουμε: Για σχετικά μικρή χρήση, η καλύτερη λύση παραμένει η εξάευρη ανανέωση και η ενεργοποίηση ενός countdown offer. Επειδή τα countdown offers, επαναλαμβάνονται με κάποια σχετική περιοδικότητα, καλό είναι να στοχεύουμε τα "καλύτερα" εξ αυτών. Για μένα, τα offers που αξίζουν περισσότερο, είναι τα εξής: 1) 200' προς όλους+400MB με 3€, 2) 250' προς όλους+500 MB με 4€, 3) 300' προς όλους με 4€ (το σημερινό). Για μεγαλύτερη χρήση, η ιδανική λύση είναι δεκάευρη ανανέωση και ενεργοποίηση του μικρότερου πακέτου Q Star, αφού προηγηθεί η απενεργοποίηση, μέσω της εξυπηρέτησης πελατών, του "bonus ανανέωσης". Αμφότερες οι ανωτέρω λύσεις, μία χαρά οικονομικές είναι, και με μπόλικες παροχές.
στις εποχές απεριόριστων πραγματικά τα countdown της Q μοιάζουν πολύ φτωχά και πανάκριβα ....άντε να πείσεις κόσμο περί του αντιθέτου, άσε το ψυχολογικό του αναβοσβηνε τους διακόπτες για data για να μην χρεωθείς,θα πρότεινα να κάνουν το ίδιο και με τα λεπτά ομιλίας ,απορώ πως δεν το έχουν κάνει ακόμα !!!κουράσε η Q και γενικά η wind και στην τελική την οποία οικονομία κάνεις μάλλον μπούμερανγκ της βγαίνει εκ των πραγμάτων ...anyways
Link to comment
Share on other sites

Παντως το καλυτερο πακετο της Q ειναι περιαγωγης, αυτο με το daily internet, το daily data travel zone E, που δινει 15! ΟΛΟΚΛΗΡΑ MEGABYTES για ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΜΕΡΑ, στην φοβερη τιμη των 149€ μονο. Απιθανοι τυποι λεμε.

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gm87 said:

Φίλε μου, δίχως την παραμικρή διάθεση αντιπαράθεσης, θα σου ήταν εύκολο να μου εξηγήσεις τον όρο "αύξηση τιμών" που αναφέρεις, σχετικά με τα πακέτα Q Star? Εγώ γιατί δεν βλέπω αυτές τις αυξήσεις? Συγκεκριμένα, το απλό Q Star έχει παραμείνει στα 8,5€, το Big κόστιζε 12€ και μειώθηκε στα 11,20€, ενώ το Huge κόστιζε 17,50€ και μειώθηκε στα 15€. Οι αυξήσεις τιμών πού ακριβώς είναι? Φιλικά πάντα.

Δεν έχω πρόβλημα με την αντιπαράθεση, εάν μιλάμε όμορφα και με σεβασμό, όπως εσύ τώρα.

Ίσως δε το έθεσα σωστά, αναφέρομαι στο ότι ουσιαστικά οι επιλογές πακέτων μετατοπίζονται προς τα ακριβότερα (ακόμη κι αν προσθέτει παροχές σε αυτά), αφού καταργεί τα φθηνότερα πακέτα. Μπορεί πχ πλέον να δίνει 400 λεπτά με το Q star, αλλά πόσοι πραγματικά χρειάζονται ομιλία προς Ελλάδα και 22 χώρες του εξωτερικού ταυτόχρονα; Σε αναγκάζει δηλαδή να αγοράζεις ένα ακριβότερο πακέτο με παροχές που μπορεί να μη χρειάζεσαι, αφού σου έχει αποστερήσει τις άλλες, φθηνότερες επιλογές (έχει καταργήσει σχεδόν όλα τα πακέτα εξωτερικού που αφορούσαν συγκεκριμένους προορισμούς και τώρα καταργεί και τα πακέτα με λεπτά μόνο προς εθνικά δίκτυα). Υπόψιν ότι μιλάμε για τα βασικά-σταθερα πακέτα, καθώς δε βγαίνουν όλοι στο κυνήγι των countdown.

Όντως, δεν πρόκειται για αύξηση τιμών σε απόλυτους αριθμούς, αυτή ήταν μια τακτική που ακολουθούσε η Q μέχρι πρότινος. Πόσοι από τις "παλιές καραβανες" θυμούνται την αρχική εκδοχή του App Pack? Αν δεν κάνω λάθος είχε ξεκινήσει πριν 7-8 χρόνια ως "150' προς όλους με 3€" και σιγά σιγά "ενισχυόταν" με... παροχές μέχρις ότου έφτασε το "160' προς όλους, 160' προς Wind/Q & 300ΜΒ με 6,9€";

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Gm87 said:

Φίλε μου, δίχως την παραμικρή διάθεση αντιπαράθεσης, θα σου ήταν εύκολο να μου εξηγήσεις τον όρο "αύξηση τιμών" που αναφέρεις, σχετικά με τα πακέτα Q Star? Εγώ γιατί δεν βλέπω αυτές τις αυξήσεις? Συγκεκριμένα, το απλό Q Star έχει παραμείνει στα 8,5€, το Big κόστιζε 12€ και μειώθηκε στα 11,20€, ενώ το Huge κόστιζε 17,50€ και μειώθηκε στα 15€. Οι αυξήσεις τιμών πού ακριβώς είναι? Φιλικά πάντα.

Η αύξηση τιμών, μπορεί να είναι τόσο άμεση, όσο κι έμμεση. Στην περίπτωση των Κιου Σταρ, μιλάμε για έμμεση αύξηση, εφόσον για ενεργοποίηση οποιουδήποτε πακέτου, θα χρειαστεί ανανέωση 2€ παραπάνω (λόγω Q Fee)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την Δευτέρα τις 2 sims για τα τηλέφωνα των τέκνων.

Δεν τις είχα ενεργοποιήσει ακόμα και σήμερα, 5 μέρες μετά, μου ήρθε ειδοποίηση στην πιστωτική ότι πιστώθηκαν/επιστράφησαν τα 20€ που είχα πληρώσει για τις κάρτες.

Είπα μήπως ακυρώθηκε η αγορά των καρτών και κατά συνέπεια και τα νούμερα που αγόρασα. Οπότε έσπευσα να τα κάνω ενεργοποίηση. Ενεργοποιήθηκαν μια χαρά και γρήγορα.

Ευχαριστώ Q για το χριστουγεννιάτικο δώρο 😛

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alnotas said:

Παρέλαβα την Δευτέρα τις 2 sims για τα τηλέφωνα των τέκνων.

Δεν τις είχα ενεργοποιήσει ακόμα και σήμερα, 5 μέρες μετά, μου ήρθε ειδοποίηση στην πιστωτική ότι πιστώθηκαν/επιστράφησαν τα 20€ που είχα πληρώσει για τις κάρτες.

Είπα μήπως ακυρώθηκε η αγορά των καρτών και κατά συνέπεια και τα νούμερα που αγόρασα. Οπότε έσπευσα να τα κάνω ενεργοποίηση. Ενεργοποιήθηκαν μια χαρά και γρήγορα.

Ευχαριστώ Q για το χριστουγεννιάτικο δώρο 😛

Εχουν μέσα υπόλοιπο ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, user_one said:

Η αύξηση τιμών, μπορεί να είναι τόσο άμεση, όσο κι έμμεση. Στην περίπτωση των Κιου Σταρ, μιλάμε για έμμεση αύξηση, εφόσον για ενεργοποίηση οποιουδήποτε πακέτου, θα χρειαστεί ανανέωση 2€ παραπάνω (λόγω Q Fee)

παντως πηρα τηλεφωνο στο 13800 και το απενεργοποιησα στα 2 νουμερα απο τα 4, σημερα θα παρω και απο τα αλλα 2.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panoc said:

παντως πηρα τηλεφωνο στο 13800 και το απενεργοποιησα στα 2 νουμερα απο τα 4, σημερα θα παρω και απο τα αλλα 2.

Σε κάθε ανανέωση, θα πρέπει να γίνεται αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Σε κάθε ανανέωση, θα πρέπει να γίνεται αυτό ?

Μονιμα ειναι, και τονιζουν οτι δε μπορεις να το ενεργοποιησεις παλι 😛

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, gpapas640 said:

Δεν έχω πρόβλημα με την αντιπαράθεση, εάν μιλάμε όμορφα και με σεβασμό, όπως εσύ τώρα.

Ίσως δε το έθεσα σωστά, αναφέρομαι στο ότι ουσιαστικά οι επιλογές πακέτων μετατοπίζονται προς τα ακριβότερα (ακόμη κι αν προσθέτει παροχές σε αυτά), αφού καταργεί τα φθηνότερα πακέτα. Μπορεί πχ πλέον να δίνει 400 λεπτά με το Q star, αλλά πόσοι πραγματικά χρειάζονται ομιλία προς Ελλάδα και 22 χώρες του εξωτερικού ταυτόχρονα; Σε αναγκάζει δηλαδή να αγοράζεις ένα ακριβότερο πακέτο με παροχές που μπορεί να μη χρειάζεσαι, αφού σου έχει αποστερήσει τις άλλες, φθηνότερες επιλογές (έχει καταργήσει σχεδόν όλα τα πακέτα εξωτερικού που αφορούσαν συγκεκριμένους προορισμούς και τώρα καταργεί και τα πακέτα με λεπτά μόνο προς εθνικά δίκτυα). Υπόψιν ότι μιλάμε για τα βασικά-σταθερα πακέτα, καθώς δε βγαίνουν όλοι στο κυνήγι των countdown.

Όντως, δεν πρόκειται για αύξηση τιμών σε απόλυτους αριθμούς, αυτή ήταν μια τακτική που ακολουθούσε η Q μέχρι πρότινος. Πόσοι από τις "παλιές καραβανες" θυμούνται την αρχική εκδοχή του App Pack? Αν δεν κάνω λάθος είχε ξεκινήσει πριν 7-8 χρόνια ως "150' προς όλους με 3€" και σιγά σιγά "ενισχυόταν" με... παροχές μέχρις ότου έφτασε το "160' προς όλους, 160' προς Wind/Q & 300ΜΒ με 6,9€";

1) Ναι, έχεις δίκιο σε αυτό. Παλιά, δοκιμασμένη, γνωστή τακτική της Wind αυτή, αύξηση παροχών στα ακριβά πακέτα, συνοδευόμενη από τη σταδιακή κατάργηση των φθηνότερων πακέτων. Την είχε εφαρμόσει και στο F2G παλαιότερα και είχε "πιάσει" από ό,τι θυμάμαι. 2) Η αλήθεια είναι, πως πλέον ελάχιστοι αγόραζαν τα πακέτα των 6,90€, καθώς δεν πολυσυνέφεραν. Ενδεχομένως να αποτελούσαν μία κατάλληλη επιλογή για παππουδογιαγιάδες. Οι περισσότεροι (όσοι γνωρίζουν και το ψάχνουν τουλάχιστον), ενεργοποιούσαν εδώ και χρόνια είτε countdown offers για σχετικά μικρή χρήση, είτε Q Star για μεγαλύτερη χρήση. 3) Ακόμη και αν αγνοήσουμε τη δυνατότητα κατανάλωσης των λεπτών των πακέτων Q Star, για κλήσεις προς Ελλάδα και 22 χώρες του εξωτερικού (που πράγματι οι περισσότεροι δεν τη χρειάζονται), και τα θεωρήσουμε απλά πακέτα προς όλους, 8,5€ για 400' προς όλους ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο+1GB (που μπορείς να αγοράσεις το αυτόματο πακέτο και να λάβεις 1,5GB), δεν το λες και κακό πακέτο. Η αναλογία αυτή (κόστος/παροχές), βελτιώνεται ακόμη περισσότερο στα Big και Huge πακέτα, φυσικά με ταυτόχρονη αύξηση του μηνιαίου κόστους χρήσης. Ωστόσο, στην περίπτωση που από την 1η Φεβρουαρίου, τα πακέτα επιστρέψουν στις παλιές παροχές τους (κάτι που προφανώς απεύχομαι), τότε πραγματικά θα πάνε άπατα. 4) Επειδή πρόλαβα στις "δόξες" του το App Pack (αρχικά ήταν Economy Talk), αναφέρω την εξέλιξη του πακέτου, από τη γέννηση έως το θάνατό του: 150' προς όλους+150' προς Wind&Q με 3€, 150' προς όλους+150' προς Wind&Q με 4€, 150' προς όλους+150' προς Wind&Q+150MB με 4,60€, 150' προς όλους+150' προς Wind&Q+300MB με 5,90€, 150' προς όλους+150' προς Wind&Q+500MB με 6,90€.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα 

δεν είναι λογικό να στείλουμε στο chat μήνυμα και να ειανι ακυρωμένο μη μας τα πάρει κατά λάθος

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CoyoteD said:

Τεσπα 

δεν είναι λογικό να στείλουμε στο chat μήνυμα και να ειανι ακυρωμένο μη μας τα πάρει κατά λάθος

Μη νομίζεις ότι αυτό που θα σου πουν είναι ασφαλές. Εγώ προσωπικά έκανα την απενεργοποίηση του Q Fee μέσω φόρμας επικοινωνίας και ζήτησα να μου αποσταλεί mail όπου αναφέρεται ρητώς ότι έχει γίνει η απενεργοποιηση για τον αριθμό μου συγκεκριμένα, ώστε να έχω να τους παρουσιάσω σε κάθε στραβή κάτι αδιαψευστο. Αν πρόκειται να σου κάνουν τη λαδιά, θα στην κάνουν, το θέμα είναι να είσαι προετοιμασμένος.

Screenshot_2021-12-18-14-17-35-338.jpg

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να βάλω 9 ευρω για κανά 2 μήνες να δω  τι θα γίνει μετά τη λήξη της ανακοίνωσης

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι η ανανέωση με 9€ είναι πλέον μονόδρομος για όσους έβαζαν μέχρι τώρα 11€.

Link to comment
Share on other sites

Αν αιτηθώ να σταματήσει το κιου φι γλιτώνω το 1,70 και δεν παίρνω τα 3000 προς κιου και το 1gb για 7 μέρες. Όμως εφόσον ανανεώσω online με 12€ θα πάρω το 1gb για 30 μέρες; Σε άλλο μέρος της ανακοίνωσης αναφέρει τα μπόνους ανανέωσης και σε άλλο μερος χωριστά αναφέρει το κιου φι.

Link to comment
Share on other sites

  

On 17/12/2021 at 1:27 ΜΜ, polakis said:

Αν βαλεις 12€ ποσα σου κραταει τελικα; Εχω μπερδευτει.

  

On 17/12/2021 at 1:46 ΜΜ, Gm87 said:

Όσα κρατούσε και πριν, δεν άλλαξε κάτι. Μένουν καθαρά 8.71€ μέσα στην κάρτα.

 

(12€/1.2)-0.30€=9.7€, γιατί 8.71€;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Gm87 said:

 Για σχετικά μικρή χρήση, η καλύτερη λύση παραμένει η εξάευρη ανανέωση και η ενεργοποίηση ενός countdown offer. Επειδή τα countdown offers, επαναλαμβάνονται με κάποια σχετική περιοδικότητα, καλό είναι να στοχεύουμε τα "καλύτερα" εξ αυτών. Για μένα, τα offers που αξίζουν περισσότερο, είναι τα εξής: 1) 200' προς όλους+400MB με 3€

Αυτό προσπαθώ να κάνω κι εγώ, αλλά στους 3 μήνες τώρα μια φορά το κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο site της Q λέει άλλα αντι αλλων. Στο section της υποστήριξης αναφέρει μεταξύ άλλων ότι:

1. Τα data του bonus ανανέωσης έχουν διάρκεια 30 ημέρες και όχι 1 εβδομάδα
https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/pio-ine-to-bonus-pou-kerdizo-se-ananeosi-chronou-omilias

2. Το Q fee είναι μηνιαίο και ισχύει για ανανέωση από 12€ και άνω
https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/ti-ine-to-telos-diatirisis-tou-bonus-ananeosis-kiou-fi

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι γράφει στο μήνυμα που μου έστειλαν. Καταλαβαίνω ότι το 1,70 είναι για τα 3000’ και το 1gb για 7 μέρες. Το 1gb για 30 μέρες είναι το bonus ανανέωσης με 12€. 

538E1210-D58E-44A2-9EAD-2CC667F920A0.jpeg

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, gpapas640 said:

Αν δεν κάνω λάθος η United Group έχει εξαγοράσει τη Wind εκτός από τη Nova. Με βάση τα όσα έχει ήδη αλλάξει στην τελευταία (πέραν του λογότυπου) φαίνεται ότι στοχεύει στην παροχή περισσότερων υπηρεσιών για να δικαιολογήσει την αύξηση των τιμών (βλ. διπλασιασμό παροχών των Q star, Q Huge κλπ), καταργώντας παράλληλα τα φθηνότερα πακέτα με στοιχειώδεις παροχές. Βέβαια αν θες να αυξήσεις τις τιμές πρέπει να αυξήσεις την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών πρώτα .

Επίσης, ασκείται αντικειμενικά πίεση για την αγορά "ακριβών" πακέτων data, καθώς το... επί πληρωμή bonus ανανέωσης κουτσουρεμένης διάρκειας μόλις μίας εβδομάδας, καθώς και το αραίωμα των countdown data πακέτων, στα οποία θεωρώ ότι η πλειοψηφία στηριζεται για φθηνό ίντερνετ δεν αφήνει πολλές επιλογές ευελιξίας.

Τα οικονομικά countdown ομιλίας, το κονέ και η έμμεση παράταση της διάρκειας του υπόλοιπου της κάρτας μέσω της ενεργοποίησης πακέτου είναι τα τελευταία ατού της Q.

Αν υπάρχει ένα θετικό είναι ότι επιτέλους η Wind αρχίζει να τηρεί όσα λέει στις ανακοινώσεις της. Εγώ δεν το περιμενα.

ΥΓ: Θα μπω στον πειρασμό να πω ότι "και τι δε θα δινα" να μπορούσαν να διατυπώσουν την άποψη τους ορισμένα fanboys της Q, να δω πως θα τα δικαιολογούσαν όλα αυτά! 😂

Ο ανταγωνισμός πάει την ελάχιστη ανανέωση στα 12€.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panossgo said:

  

(12€/1.2)-0.30€=9.7€, γιατί 8.71€;

(12€/1.12)-0.30€-1.70€=8.71€.

Link to comment
Share on other sites

Απλά μια υπενθύμιση για όσους δεν το συνειδητοποίησαν. Ανανέωση με 9 ευρω μπορεί να γίνει μόνο μέρες και ώρες με countdown και 6 εύρη ενεργή (δεν είναι πάντα, μερικές φορές το ξεχνάνε). Τις άλλες μέρες ελάχιστη είναι το 10ρικο οπότε δεν το γλιτώνεις το χαράτσι. Για να μην βρεθεί κάποιος προ εκπλήξεων. Εγώ θα ζητήσω να απενεργοποιηθεί παντού μιας που είναι άχρηστο για την χρήση που γίνεται στα νούμερα που διαχειρίζομαι.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...