Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει να κάνει με την θέση που έχεις τη sim. Αλλά με την ρύθμιση. Αν έχεις ορίσει με παίρνει από την 1η sim (ρυθμίσεις διπλής sim θα βρίσκεται αυτό), ναι φυσιολογικά δεν θα πρέπει να σου πάρει από τη sim που έχεις στην υποδοχή νούμερο 2. Αλλά γενικά με τη wind, ότι και να έχει αλλάξει, από τη στιγμή που δεν έχει δυνατότητα να σου κόβει την κίνηση δεδομένων αν σου τελειώσει το πακέτο, καλό είναι να του το κόβεις με τον τρόπο που σου είπα. Φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά που λέμε. Μπορεί δηλαδή κάποια στιγμή να ξεχαστείς και να αφήσεις την q μοναδική κάρτα, ή να γυρίσεις τα δεδομένα εκεί από λάθος. Καλό είναι να μην σε χρεώσει άδικα.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Πηγα σε καταστημα WIND για να παω στην Q. Περα οτι δεν ειχε sims - θα παραλαβει σε 1 εβδομαδα - φαινεται οτι δεν γνωριζε τα πακετα της Q. To Huge υπαρχει καιρο ετσι..?

Edited by haralabosG
Link to comment
Share on other sites

Το Huge ή  ΧΙΟΥΤΖ , ναι υπάρχει καιρό τώρα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, haralabosG said:

Καλησπερα σε ολους. Πηγα σε καταστημα WIND για να παω στην Q. Περα οτι δεν ειχε sims - θα παραλαβει σε 1 εβδομαδα - φαινεται οτι δεν γνωριζε τα πακετα της Q. To Huge υπαρχει καιρο ετσι..?

Πλέον έχω αραιώσει επαφές με τα καταστήματα, όποτε δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα, αλλά θυμάμαι περιστατικό όπου κάποιος είχε πάρει αριθμό από κατάστημα, είχε κάνει ("υποχρεωτική") ανανέωση στο κατάστημα, και του ενεργοποίησαν κάποιο πακέτο χωρίς να το ζητήσει ο ίδιος ή ήταν "προεπιλεγμένη" η αυτόματη μηνιαία ενεργοποίηση του. Αν έχει καταργηθεί και κάποιος το ξέρει σίγουρα, ας το γράψει.

Προσωπική συμβουλή προς τον φίλο: όταν ξαναπάς στο κατάστημα σιγουρεψε ότι δε θα συμβεί κάτι τέτοιο, μην έχεις απρόοπτα και ζητάς τα χρήματα σου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, haralabosG said:

Καλησπερα σε ολους. Πηγα σε καταστημα WIND για να παω στην Q. Περα οτι δεν ειχε sims - θα παραλαβει σε 1 εβδομαδα - φαινεται οτι δεν γνωριζε τα πακετα της Q. To Huge υπαρχει καιρο ετσι..?

https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα με 11€, ως συνήθως, και 1) μου κράτησε το 1,70€ και 2) μου έδωσε 6000΄προς Q για 30 μέρες και 1024ΜΒ για 7 μέρες!!!

Πάει και η ανανέωση με 11€.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τις τελευταιες ανακοινωσεις

  • To πακέτο που περιλαμβάνει 500ΜΒ και 200 λεπτά ομιλίας προς Ελλάδα και εξωτερικό με κόστος 8,5€ θα διπλασιάζεται, προσφέροντας πλέον 1GB και 400 λεπτά ομιλίας προς Ελλάδα και εξωτερικό με διάρκεια 30 ημέρες και Bonus αυτόματης ενεργοποίησης 500ΜΒ από 250ΜΒ
  • To πακέτο που περιλαμβάνει 1GB και 350 λεπτά ομιλίας προς Ελλάδα και εξωτερικό με κόστος 11,2€ θα διπλασιάζεται, προσφέροντας πλέον 2GB και 700 λεπτά ομιλίας προς Ελλάδα και εξωτερικό με διάρκεια 30 ημέρες και Bonus αυτόματης ενεργοποίησης 500ΜΒ από 250ΜΒ
  • To πακέτο που περιλαμβάνει 1,5GB και 500 λεπτά ομιλίας προς Ελλάδα και εξωτερικό με κόστος 15€ θα διπλασιάζεται σε 3GB και 1000 λεπτά ομιλίας προς Ελλάδα και εξωτερικό με διάρκεια 30 ημέρες και Bonus αυτόματης ενεργοποίησης 500ΜΒ από 250ΜΒ

βλεπω οτι οντως τα κιου σταρ μπιγκ και χιουτζ εχουν το διπλασιασμο αλλα το απλο "φθηνο" κιουσταρ με τα 8.5Ε εχει παραμεινει στο 200λεπτα+500ΜΒ...

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, makap said:

Ανανέωσα με 11€, ως συνήθως, και 1) μου κράτησε το 1,70€ και 2) μου έδωσε 6000΄προς Q για 30 μέρες και 1024ΜΒ για 7 μέρες!!!

Πάει και η ανανέωση με 11€.

Νεα κόλπα από 17 Δεκεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, makap said:

Ανανέωσα με 11€, ως συνήθως, και 1) μου κράτησε το 1,70€ και 2) μου έδωσε 6000΄προς Q για 30 μέρες και 1024ΜΒ για 7 μέρες!!!

Πάει και η ανανέωση με 11€.

Λόγω Q fee το -1,70€ να υποθέσω.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποια κρυφή προσφορά με δεδομένα στέλνοντας SMS στο 12410 πχ? Έχω αλλάξει τις ρυθμίσεις επικοινωνίας εδώ και δύο μέρες για να μου στέλνει προσφορές σε sms η στο δωράκι στην εφαρμογή αλλά τίποτα δεν έχει έρθει. Παλιότερα μου έστελνε τουλάχιστον 2 sms τη μέρα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mad7 said:

Καλημέρα. Υπάρχει κάποια κρυφή προσφορά με δεδομένα στέλνοντας SMS στο 12410 πχ? Έχω αλλάξει τις ρυθμίσεις επικοινωνίας εδώ και δύο μέρες για να μου στέλνει προσφορές σε sms η στο δωράκι στην εφαρμογή αλλά τίποτα δεν έχει έρθει. Παλιότερα μου έστελνε τουλάχιστον 2 sms τη μέρα

2 ημέρες είναι λίγο.

Θα περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nickolasemp said:

Λόγω Q fee το -1,70€ να υποθέσω.

Το χαράτσι 1,70€ υπήρχε από καιρό για τις ανανεώσεις από 12€ και καταφέρναμε να το αποφεύγουμε μέχρι σήμερα αγοράζοντας 11€, αλλά φαίνεται ότι άλλαξε και αυτό από σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω.

Για να βαλουμε πια το φθηνοτερο πακετο που απο οτι βλεπω ειναι τοο κιου σταρ με τα 8.5Ε

ποσα λεφτα πρεπει να βαλουμε ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panoc said:

Δηλαδη για να καταλαβω.

Για να βαλουμε πια το φθηνοτερο πακετο που απο οτι βλεπω ειναι τοο κιου σταρ με τα 8.5Ε

ποσα λεφτα πρεπει να βαλουμε ;

10€

Δηλαδή, ΜΟΝΟ countdown και προσωπικες προσφορές θα παίζουν !!

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση θα δοθεί μόνο όταν ανανεώσει κάποιος με 10€.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Νομίζω, ΟΧΙ.

Αλλά με την Q, πότε δεν ξέρεις.

Καταλαβα, εχω 2 νουμερα στα πεθερικα μου (στο ονομα τους) οποτε πρεπει να καλεω το 13800 να το απενεργοποιησω για σιγουρια.

Γνωριζει κανεις αν ζητανε AΦΜ ή τιποτε αλλο για να γινει η απενεργοποιηση ;

 

Just now, makap said:

Απάντηση θα δοθεί μόνο όταν ανανεώσει κάποιος με 10€.

Τα εχουν κανει μαθηκατικα κβαντικη φυσικης για να δεις ποσα πρεπει να πληρωσεις καθε μηνα.

Μεχρι τωρα τους εβαζα το πακετο με 6.9Ε που το καταργησανε.... καλα ηταν οσο κρατησε.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panoc said:

Καταλαβα, εχω 2 νουμερα στα πεθερικα μου (στο ονομα τους) οποτε πρεπει να καλεω το 13800 να το απενεργοποιησω για σιγουρια.

Γνωριζει κανεις αν ζητανε AΦΜ ή τιποτε αλλο για να γινει η απενεργοποιηση ;

 

Τα εχουν κανει μαθηκατικα κβαντικη φυσικης για να δεις ποσα πρεπει να πληρωσεις καθε μηνα.

Μεχρι τωρα τους εβαζα το πακετο με 6.9Ε που το καταργησανε.... καλα ηταν οσο κρατησε.

Τι να απενεργοποιήσεις ?

Εκτός από τα στοιχεία, στέλνουν κωδικό στο κινητό.

Το 6.9€ ήταν μια καβαντζα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Τι να απενεργοποιήσεις ?

Εκτός από τα στοιχεία, στέλνουν κωδικό στο κινητό.

Το 6.9€ ήταν μια καβαντζα.

Να απενεργοποιησω το χαρατσι του 1.7Ε.

 

Συμφωνα με την τελευταια τους ανακοινωση

"Επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου 2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει 3000 λεπτά ομιλίας προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για 30 ημέρες κατά την πρώτη ανανέωση του μήνα με τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€, θα εφαρμόζεται εφεξής σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας με ταυτόχρονη απόδοση bonus 1GB με διάρκεια 7 ημέρες έως και 31 Ιανουαρίου 2022. Οι συνδρομητές έχουν δυνατότητα αίτησης απενεργοποίησης του Bonus, κατόπιν σχετικού αιτήματος καλώντας στο 13800 - τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (χρέωση 0,25€/κλήση)"

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320087081/

οποτε πρεπει να καλεσω απο το κινητο τους να το κοψουν.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panoc said:

Να απενεργοποιησω το χαρατσι του 1.7Ε.

 

Συμφωνα με την τελευταια τους ανακοινωση

"Επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου 2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει 3000 λεπτά ομιλίας προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για 30 ημέρες κατά την πρώτη ανανέωση του μήνα με τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€, θα εφαρμόζεται εφεξής σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας με ταυτόχρονη απόδοση bonus 1GB με διάρκεια 7 ημέρες έως και 31 Ιανουαρίου 2022. Οι συνδρομητές έχουν δυνατότητα αίτησης απενεργοποίησης του Bonus, κατόπιν σχετικού αιτήματος καλώντας στο 13800 - τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (χρέωση 0,25€/κλήση)"

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320087081/

οποτε πρεπει να καλεσω απο το κινητο τους να το κοψουν.

Δηλαδη, όποιος θέλει μπορεί να ΕΞΑΙΡΕΘΕΙ από το 1.7€ ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Δηλαδη, όποιος θέλει μπορεί να ΕΞΑΙΡΕΘΕΙ από το 1.7€ ?

Ετσι λεει η ανακοινωση.

Διαφορετικα για να βαλεις πακετο 8.5 πρεπει να βαλεις 12Ε απο οσο καταλαβαινω. Σου τρωει δηλαδη 3.5Ε καθε μηνα σε φορους και αχρηστα χαρατσια (για οσους δε τους ενδιαφερει).

Edited by panoc

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

γραφει πολυ απλα

"θα εφαρμόζεται εφεξής σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας"

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...