Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Καταλαβαίνω σωστά πως για internet σε χώρα της ΕΕ (Σλοβακία) τα "δωρεάν" MB δεν παίζουν, αλλά μόνο αυτά από αγορασμενα πακέτα;

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, soterman said:

Καλησπέρα παιδιά. Καταλαβαίνω σωστά πως για internet σε χώρα της ΕΕ (Σλοβακία) τα "δωρεάν" MB δεν παίζουν, αλλά μόνο αυτά από αγορασμενα πακέτα;

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

Σε ανάλογη περίπτωση χρησιμοποίησα τα q star πακέτα, που αναφέρουν αναλυτικά τι ισχύει για mb και ομιλία στο εξωτερικό. 

Έτσι είσαι καλυμμένος 100%, γιατί στα υπόλοιπα πακέτα από προσφορές, δωράκια κλπ, δεν είναι σίγουρο τι ισχύει κάθε φορά. 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως προσπαθουν να το περασουν ως "κανονικότητα"... Τελος εποχης της Q ως οικονομική κατροκινητη...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, δεν θυμάμαι αν υπάρχει τρόπος να παρω για τη συγκεκριμένη προσωπική προσφορά με SMS, ώστε να μη χαθεί από την εφαρμογή...

fbc95f0504e35b73f68ab8712e717b83.jpg

Ευχαριστώ!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, soterman said:

Καλημέρα παιδιά, δεν θυμάμαι αν υπάρχει τρόπος να παρω για τη συγκεκριμένη προσωπική προσφορά με SMS, ώστε να μη χαθεί από την εφαρμογή...

fbc95f0504e35b73f68ab8712e717b83.jpg

Ευχαριστώ!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

85 στο 12410

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Που ειρθε μυνημα για προσφορα δωρο 120 λεπτα προς ολους για ενα μηνα για 6 μηνες αλλα δεν καταφερα να το ενεργοπισω γιατι; 

Screenshot_20230517_174258_Messages.jpg

SmartSelect_20230517_174248_Messages.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις καιρό να ανανεώσεις, και σε μένα δεν, αλλα μόλις έβαλα μονάδες το ενεργοποίησε, αν και δεν το αναφέρει ως προϋπόθεση στο μήνυμα. 

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ενεργοποιούνται προσφορές (12410) εάν δεν υπάρχει υπόλοιπο ευρώ ακόμα και εάν της λαμβάνει κάποια sim.

Link to comment
Share on other sites

500' 5GB 5,5€ για 15 ημέρες.

3ο συνεχόμενο 15νθημερο αν δεν κάνω λάθος.

ΥΓ: Ευχαριστώ τον kmpatra για την διόρθωση στην τιμή.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Έχεις φορτώσει φωτογραφία? δεν φαίνεται. 5.5€ βλέπω εγω.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνουν πια πακέτα για κάποιον που χρειάζεται λίγα λεπτά ή data ή και τα δύο από λίγο. Τι να το κάνω  (για παράδειγμα) να έχω 1500 λεπτα και 10Gb το μήνα αφού δεν τα χρειάζομαι.
Τους χρειάζεται να βάζει κάποιος το φθηνότερο πακέτο data only που μπορεί να πετύχει και να χρησιμοποιεί εφαρμογές voip τύπου viber out call για τις κλήσεις του με όποιους δεν μπορεί να κάνει voice call εντός των messaging app. Ναι μεν θα πληρώνει ανά λεπτό στην εφαρμογή για την κλήση, αλλά τουλάχιστον θα πληρώνει για την πραγματική χρήση που κάνει μια εταιρική οντότητα που τον σέβεται ως πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, opmgls said:

Δεν δίνουν πια πακέτα για κάποιον που χρειάζεται λίγα λεπτά ή data ή και τα δύο από λίγο. Τι να το κάνω  (για παράδειγμα) να έχω 1500 λεπτα και 10Gb το μήνα αφού δεν τα χρειάζομαι.
Τους χρειάζεται να βάζει κάποιος το φθηνότερο πακέτο data only που μπορεί να πετύχει και να χρησιμοποιεί εφαρμογές voip τύπου viber out call για τις κλήσεις του με όποιους δεν μπορεί να κάνει voice call εντός των messaging app. Ναι μεν θα πληρώνει ανά λεπτό στην εφαρμογή για την κλήση, αλλά τουλάχιστον θα πληρώνει για την πραγματική χρήση που κάνει μια εταιρική οντότητα που τον σέβεται ως πελάτη.

Καλα τα λες όμως η Nova δεν έχει και το καλύτερο σήμα για να χρησιμοποιείς voip. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, opmgls said:

Δεν δίνουν πια πακέτα για κάποιον που χρειάζεται λίγα λεπτά ή data ή και τα δύο από λίγο. Τι να το κάνω  (για παράδειγμα) να έχω 1500 λεπτα και 10Gb το μήνα αφού δεν τα χρειάζομαι.
Τους χρειάζεται να βάζει κάποιος το φθηνότερο πακέτο data only που μπορεί να πετύχει και να χρησιμοποιεί εφαρμογές voip τύπου viber out call για τις κλήσεις του με όποιους δεν μπορεί να κάνει voice call εντός των messaging app. Ναι μεν θα πληρώνει ανά λεπτό στην εφαρμογή για την κλήση, αλλά τουλάχιστον θα πληρώνει για την πραγματική χρήση που κάνει μια εταιρική οντότητα που τον σέβεται ως πελάτη.

Οfftopic αλλά ακόμη μείναμε στο Voip? χαχαχαχα Last year... Το cu liquid όσο υπάρχει για όποιον δε θέλει πραγματικά απεριόριστα δίνει voip χρεώσεις με κανονική ποιότητα και χωρίς ανάγκη data για όποιον δε τα θέλει.

Αυτό που τους χρειάζεται είναι να μείνουν με 10 συνδρομητές και τότε θα δούμε αν θα ξαναφέρουν την παλιά καλή Q. ΑΛΛΑ.. δεν το παίρνετε απόφαση.. ο φίλος @Pppe το έχει εξηγήσει καλύτερα το φαινόμενο αν και δεν συμφωνώ σε όλα  μαζί του

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbbb said:

ο φίλος @Pppe το έχει εξηγήσει καλύτερα το φαινόμενο αν και δεν συμφωνώ σε όλα  μαζί του

Ναι ειδικά εκεί που το είχε αποδώσει στον παπισμό και την φεουδαρχία του 17ου αιώνα υπερέβη εαυτόν αλλά τι μπορεί να κάνει ένα μόνο λαμπρό και βαθιά μελετημένο μυαλό σε ένα φόρουμ που οι περισσότεροι τον χλευάζουν σαν γραφικό ή απλά τρόμπα;

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω χαιρετησα απο q. Εκανα συμβολαιο 2 αριθμους νοβα κανονικο με απεριοριστα ομιλια και σμς και 2gb ιντερνετ. Αν θελω αλλα γιγα βαζω απεριοριστα 1 ημερα, 1 εβδομαδα ή ενα μηνα οτι θελω με 13€ το καθε νουμερο το βασικο παγιο.

Edited by polakis
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, polakis said:

Παιδια εγω χαιρετησα απο q. Εκανα συμβολαιο 2 αριθμους νοβα κανονικο με απεριοριστα ομιλια και σμς και 2gb ιντερνετ. Αν θελω αλλα γιγα βαζω απεριοριστα 1 ημερα, 1 εβδομαδα ή ενα μηνα οτι θελω με 13€ το καθε νουμερο το βασικο παγιο.

Και πολύ καλά έκανες φίλε, σωστή κίνηση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Έχω αυτη τη στιγμή την προσφορά των απεριορίστων για 9 μήνες της Vodafone. Παρόλα αυτα δεν είμαι καθολου ευχαριστημένος από το σημα και γενικά κατι με χαλάει με την Vodafone. Προηγουμένως ημουν σε F2G (παλιό) και COSMOTE neo παλιότερα. Σκέφτομαι να ερθω στην Q για να περιορίσω και λίγο την χρήση που κανω γιατί με τα απεριόριστα δεδομενα παρασύρομαι και είμαι συνεχώς στο κινητό! Απλα θελω να μου πειτε αν αξίζει και ποια ειναι η μέγιστη «ποσότητα» GB που μπορω να έχω τον μηνα με 12-15€ κάρτα. Επίσης η χρέωση ανά δευτερόλεπτο ισχυει για όλα τα πακέτα; 
Ακόμα, το καλοκαίρι βγαζει καμία προσφορά για απεριόριστα; Και τέλος, ανανεωση γινεται με 10,12 ή 15 σωστα; 
 

ΥΓ 1: ειδα ότι για νέους πελάτες δίνουν και απεριόριστα λεπτα προς νοβα/Κίου σε καθε ανανεωση για 12 μηνες και διπλασιασμό χρόνου για 3 μηνες

ΥΓ 2: δεν θα με χάλαγε και το δωρο-προσφορά με απεριόριστα δεδομενα+1000’ με 5€ απλά δεν έχω καταλαβει με ποια κριτήρια το δίνουν. Στο f2g ημουν για 3 μηνες και δεν πηρα καμία προσωπική προσφορά.

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos43 said:

Καλησπερα! Έχω αυτη τη στιγμή την προσφορά των απεριορίστων για 9 μήνες της Vodafone. Παρόλα αυτα δεν είμαι καθολου ευχαριστημένος από το σημα και γενικά κατι με χαλάει με την Vodafone. Προηγουμένως ημουν σε F2G (παλιό) και COSMOTE neo παλιότερα. Σκέφτομαι να ερθω στην Q για να περιορίσω και λίγο την χρήση που κανω γιατί με τα απεριόριστα δεδομενα παρασύρομαι και είμαι συνεχώς στο κινητό! Απλα θελω να μου πειτε αν αξίζει και ποια ειναι η μέγιστη «ποσότητα» GB που μπορω να έχω τον μηνα με 12-15€ κάρτα. Επίσης η χρέωση ανά δευτερόλεπτο ισχυει για όλα τα πακέτα; 
Ακόμα, το καλοκαίρι βγαζει καμία προσφορά για απεριόριστα; Και τέλος, ανανεωση γινεται με 10,12 ή 15 σωστα; 
 

ΥΓ 1: ειδα ότι για νέους πελάτες δίνουν και απεριόριστα λεπτα προς νοβα/Κίου σε καθε ανανεωση για 12 μηνες και διπλασιασμό χρόνου για 3 μηνες

ΥΓ 2: δεν θα με χάλαγε και το δωρο-προσφορά με απεριόριστα δεδομενα+1000’ με 5€ απλά δεν έχω καταλαβει με ποια κριτήρια το δίνουν. Στο f2g ημουν για 3 μηνες και δεν πηρα καμία προσωπική προσφορά.

Τα πακέτα είναι αυτά:

https://www.myq.gr/gr/paketa/q-star/

Αξίζει περισσότερο το f2g από την Q. Το καλοκαίρι όλες δίνουν προσφορές αλλά ακόμα δεν έχει δώσει η nova γενικότερα. Οι ανανεώσεις στην Q γίνονται από 10€ ή 8€ όταν έχει countdown. Οι προσωπικές προσφορές έρχονται από μόνες τους ειδικά αν δεν το πολυχρησιμοποιείς.

ΥΓ: την προσωπική προσφορά με τα απεριόριστα τι τη θες; Θα βοηθήσει στην αποτοξίνωση; 😉🙂

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Τα πακέτα είναι αυτά:

https://www.myq.gr/gr/paketa/q-star/

Αξίζει περισσότερο το f2g από την Q. Το καλοκαίρι όλες δίνουν προσφορές αλλά ακόμα δεν έχει δώσει η nova γενικότερα. Οι ανανεώσεις στην Q γίνονται από 10€ ή 8€ όταν έχει countdown. Οι προσωπικές προσφορές έρχονται από μόνες τους ειδικά αν δεν το πολυχρησιμοποιείς.

Γιατί το λες αυτό; Νομιζω ότι η Q μπορεί να προσφέρει πολύ περισσότερα GB. Ενα πακέτο που κοίταξα δίνει 5+5 bonus + 2GB για τους νέους συνδρομητές με καθε ανανεωση : σύνολο 12GB ενώ στο f2g 2GB  μόνο στην ιδια τιμή

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos43 said:

Γιατί το λες αυτό; Νομιζω ότι η Q μπορεί να προσφέρει πολύ περισσότερα GB. Ενα πακέτο που κοίταξα δίνει 5+5 bonus + 2GB για τους νέους συνδρομητές με καθε ανανεωση : σύνολο 12GB ενώ στο f2g 2GB  μόνο στην ιδια τιμή

Ποιο πακέτο λες;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos43 said:

Το q big data star με το αντίστοιχο medium του f2g

Ναι έχεις δίκιο.. απλώς αυτό είναι προσφορά και μπορεί να σταματήσει κάποια στιγμή. (Το +5 εννοώ) κατά τα άλλα αν σε καλύπτει γιατί όχι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...