Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η q μου δινει 4 GB combo που το χρειαζομαι για βουλγαρια το σαβατοκυριακο....ξερετε αν υπαρχει οριο περιαγωγης στα δεδομενα του COMBO? 

επιπλεον..... Ξερει κανεις αν μπορω να βρω FROG στην επαρχια για 2ο νουμερο? σε καταστημα πωλησης σιμ εννοω!!! ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pedro_G said:

η q μου δινει 4 GB combo που το χρειαζομαι για βουλγαρια το σαβατοκυριακο....ξερετε αν υπαρχει οριο περιαγωγης στα δεδομενα του COMBO? 

επιπλεον..... Ξερει κανεις αν μπορω να βρω FROG στην επαρχια για 2ο νουμερο? σε καταστημα πωλησης σιμ εννοω!!! ευχαριστω πολυ!

Ποιο πακετο της κιου λες;

Μπορεις να παρεις what's up ή κοσμοκάρτα και να το μετατρέψεις με ένα σμσ σε φρογκ. 

 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mobileras said:

Ποιο πακετο της κιου λες;

Μπορεις να παρεις what's up ή κοσμοκάρτα και να το μετατρέψεις με ένα σμσ σε φρογκ. 

 

εννοω combo..... της Q me 8,9 ευρω και 4  GB 

μπορω να βρω FROG σε καταστημα WHATS UP?? ΚΟΣΜΟΤΕ???

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pedro_G said:

εννοω combo..... της Q me 8,9 ευρω και 4  GB 

μπορω να βρω FROG σε καταστημα WHATS UP?? ΚΟΣΜΟΤΕ???

Το πακέτο Q DATA STAR δίνει 4GΒ με 8,9€. Super προσφορά με επιπλέον 200' προς όλους Bonus, σύνολο 4GB. Η προσφορά ισχύει μέχρι νεοτέρας.

Το Q DATA STAR έχει Roll over στα MBs! Ότι περισσεύει, μεταφέρεται αυτόματα τον επόμενο μήνα αν το ενεργοποιήσεις ξανά πριν λήξει!

Τα MBs του πακέτου καταναλώνονται ανά Kb. Ισχύουν και για περιαγωγή εντός ΕΕ.

Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες.

Τα MB από ενεργοποιημένα πακέτα και προσφορές δεν μπορούν να καταναλωθούν σε περίπτωση μηδενικού υπολοίπου. Χρειάζεται υπόλοιπο 0,01€.

Τα 200’ προς όλους Bonus έχουν κατανάλωση με ελάχιστη διάρκεια 3’ και μετά ανά 1’’

Μάθε το διαθέσιμο υπόλοιπο μέσω του myQ.gr/myQ app ή με μία δωρεάν κλήση στο 1225.

 

Για το φρογκ κανένας δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά. Κάποια καταστήματα εχουν, καποια οχι.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Pedro_G said:

η q μου δινει 4 GB combo που το χρειαζομαι για βουλγαρια το σαβατοκυριακο....ξερετε αν υπαρχει οριο περιαγωγης στα δεδομενα του COMBO? 

επιπλεον..... Ξερει κανεις αν μπορω να βρω FROG στην επαρχια για 2ο νουμερο? σε καταστημα πωλησης σιμ εννοω!!! ευχαριστω πολυ!

To Q datastar  σου δινει ολα τα ΜΒ για περιαγωγή, αλλά πρόσεξε γιατι δεν ισχύει για την ομιλία.

Πρέπει να εχεις άλλο πακετο αν θελεις να μιλάς

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση επειδη δεν ξερω. Εχω καιρο να βαλω χρηματα μεσα και μου λεει οτι σε λιγες μερες το ποσο που εχει μεσα 1€ θε ληξει. Θα μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο ή κλειδωνουν οι κλησεις εξερχομενες και εισερχομενες; Εχω απεριοριστα data και ομιλια 1500' λογω βλαβης στο σταθερο 2 μηνες τωρα

Edited by polakis
Link to comment
Share on other sites

Εισερχόμενες δεν κλειδώνουν. Εξερχόμενες και data κλειδώνουν. Και θα χάσεις και ότι υπόλοιπα υπάρχουν την ημερα της λήξης. Καλό είναι να ανανεώσεις έστω και με 8 ευρώ κατά τη διάρκεια ενός countdown.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Εισερχόμενες δεν κλειδώνουν. Εξερχόμενες και data κλειδώνουν. Και θα χάσεις και ότι υπόλοιπα υπάρχουν την ημερα της λήξης. Καλό είναι να ανανεώσεις έστω και με 8 ευρώ κατά τη διάρκεια ενός countdown.

Ευχαριστω. Και καθε ποτε πρεπει να βαζεις χρηματα; Ποτε ληγουν;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Εισερχόμενες δεν κλειδώνουν. Εξερχόμενες και data κλειδώνουν. Και θα χάσεις και ότι υπόλοιπα υπάρχουν την ημερα της λήξης. Καλό είναι να ανανεώσεις έστω και με 8 ευρώ κατά τη διάρκεια ενός countdown.

Συγγνωμη αν ληξει το ποσο αλλα εγω εχω εν τω μεταξυ απεριοριστα data και 1500 λεπτα ομιλιας που ληγουν σε 15 μερες ακομα, δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω;

Edited by polakis
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

βασικά το υπόλοιπο χρημάτων μεταφέρεται στην ίδια ημερομηνία με την ημερομηνία λήξης του τελευταίου πακέτου.  

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, makap said:

Του έγραψα να διαβάζει προσεκτικότερα, και .απάντησε.... επαναλαμβάνοντας το ίδιο post !

Μας εκανε τα ματια κρεας. 🙃

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Mobileras said:

βασικά το υπόλοιπο χρημάτων μεταφέρεται στην ίδια ημερομηνία με την ημερομηνία λήξης του τελευταίου πακέτου.  

Ναι αλλά ο φιλος λέει οτι του δίνουν δωρεάν λεπτά και data λόγω βλάβης στο σταθερό. Φαινεται οτι αυτά δεν επεκτείνουν τη λήξη, αλλιώς δεν θα ρώταγε αν θα χάσει τα υπόλοιπα των παροχών.

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2023 at 4:23 ΜΜ, Don_VitoCorleone said:

Πως βρίσκουμε για κάθε δώρο το αντίστοιχο sms ώστε να μη φεύγει από την εφαρμογή; αν και δεν έχει χρειαστεί να βάλω δεύτερο ποτέ αλλά για να ξέρουμε όλοι...

Εάν βρεις τους κωδικούς για τα διάφορα πακέτα, με ενδιαφέρει.

 

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που εληξε το υπολοιπο και μηδενιστηκαν υπολοιπα δεδομενα και χρονος ομιλιας απο τα 1000 λεπτα και απεριοριστα ντατα με 5€ που πηρα για δυο μηνες, εξαφανιστηκαν σημερα και τα 4G, vowifi, volte, hd call.
Οποτε λαμβανουμε κλησεις αλλα μονο σε 2G.

Σχετικα τωρα με τα καουντνταουν που εγιναν 15μερα και ασυμφορα, φαινεται οτι το πακετο των 5€ με απεριοριστα ντατα και 1000 λεπτα προς ολους, που ειναι μεν προσωπικο δωρο αλλα μαλλον το παιρνουμε οι περισσοτεροι, αν οχι ολοι, θελει να γινει μονιμο, αφου ανανεωνεται καθε μηνα.

Αν διατηρηθει αυτο το πακετο και δεν αρχισει παλι τις εκπληξεις η Q, θα εχει λογο υπαρξης.

Sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το φ2γ έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο, δίνει μόνιμο πακετο με 8€ και επιτρεπει ανανέωση 1€, για μένα το κιου δεν είναι καθόλου συμφέρον. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, nininikos said:

.........

Σχετικα τωρα με τα καουντνταουν που εγιναν 15μερα και ασυμφορα, φαινεται οτι το πακετο των 5€ με απεριοριστα ντατα και 1000 λεπτα προς ολους, που ειναι μεν προσωπικο δωρο αλλα μαλλον το παιρνουμε οι περισσοτεροι, αν οχι ολοι, θελει να γινει μονιμο, αφου ανανεωνεται καθε μηνα.

Αν διατηρηθει αυτο το πακετο και δεν αρχισει παλι τις εκπληξεις η Q, θα εχει λογο υπαρξης.

Sent from my S21 FE 8/256
 

Δεν ισχύει ότι το παίρνουμε όλοι. Πιθανόν να το παίρνουν οι περισσότεροι, αλλά εγώ σε δύο νούμερα Q που έχω, δεν το έχω πάρει εδώ και καιρό.

45 minutes ago, Mobileras said:

Από τη στιγμή που το φ2γ έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο, δίνει μόνιμο πακετο με 8€ και επιτρεπει ανανέωση 1€, για μένα το κιου δεν είναι καθόλου συμφέρον. 

Συμφωνώ μαζί σου για το f2go και θέλω να κάνω τη μετάβαση, αλλά είναι λίγο περίπλοκο. 

1). Έχω υπόλοιπο γύρω στα 3-4 ευρώ σε κάθε κάρτα, που θα χάσω με τη μετάβαση ή θα αναγκαστώ να βάλω άλλα 8 ευρώ και να πάρω countdown ή Qstar.... οπότε συνεχίζεται το έργο.

2). Δεν γίνεται να κάνω φορητότητα από Q σε f2go online. Δεν έχει τέτοια επιλογή.

3). Η φορητότητα γίνεται μόνο σε κατάστημα και στο παλιό f2go. Τρέχα γύρευε... δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν είχα πάρει αυτή την προσφορά τόσα χρόνια. μόνο κάτι σμσ με 3€.  κ τα απεριόριστα του καλοκαιριού με 10€. μετά μου κόψαν κ τα δωράκια. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει κρατήσει τα καλα Data πακέτα του παλιού F2G που δίνουν και λεπτά ομιλίας. Αυτά είναι ιδανικά για νεους. 
Καλός φιλος πήρε για τα παιδια του δυο νουμερακια Q μόνο και μόνο για τα data πακέτα. Με μια 15αρα τον μήνα και στα δυο τους βάζει 9GB+300λεπτα και είναι μια χαρα 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

προφανως μιλας για το q huge data με 11,6€. Αν τον βολεύει να βάζει 15+15 το μήνα μόνο για τα παιδιά,οκ, αλλά με πακετο 8,9 (άρα 10ευρη το μήνα) στην αλλη εταιρια θα του εβγαινε φτηνότερα και με περισσότερα data. Αν υπάρχει βέβαια θέμα δικτύου, αλλάζει το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

προφανως μιλας για το q huge data με 11,6€. Αν τον βολεύει να βάζει 15+15 το μήνα μόνο για τα παιδιά,οκ, αλλά με πακετο 8,9 (άρα 10ευρη το μήνα) στην αλλη εταιρια θα του εβγαινε φτηνότερα και με περισσότερα data. Αν υπάρχει βέβαια θέμα δικτύου, αλλάζει το πράγμα.

Αυτό ξέχασα να πω. Στις περιοχές που κινείται το δίκτυο της νοβα είναι η πιο ασφαλής επιλογή. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Λογο οτι ζω στο εξωτερικο πριν λιγους μηνες αγορασα εναν αριθμο Q περισσοτερο για να με καλουν απο Ελλαδα

προσφατα εκανα ανανεωση χρονου ομιλιας απο το ιντερνετ με την καρτα αλλα ισχυει μονο για δυο μηνες 

Ερωτηση εαν δεν βαλω λεφτα τους επομενους μηνες χανω τον αριθμο του τηλεφωνου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...