Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα αποφασίσει να φύγω προς βάτραχο με όλους τους αριθμούς μου αλλά έσκασε η προσφορά με τα απεριόριστα με 5€ οπότε για ένα μήνα ακόμα εδώ και βλέπουμε. Τα countdown πλέον είναι άχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σου ήρθε? Μιλάμε για αυτή με τα απεριόριστα δεδομένα και 1000', σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι "σόι" μας η Q να την έχουμε για πάντα. Την επιλέξαμε γιατί όταν το κάναμε συνέφερε. Οποιος βρίσκει καλύτερα αλλού φεύγει. Δεν έχουμε τον καλύτερο ανταγωνισμό στην Ελλάδα αλλά λίγο ευτυχώς ακόμα έχουμε και η Q αποφάσισε να τους βοηθήσει τους αλλους 2.. 

Προς το παρόν με ένα "κονέ" που έχω (και μου έχει δώσει mb για ενα έτος) το παλεύω με πακετάκια σκέτης ομιλίας.. Μόλις τα φάμε θα δω και γω την κατάσταση. Ηδη κοιτάω και στα άλλα threads στο forum τι γίνεται σε Voda, Cote στα καρτοκινητά τους.

Οι οικονομικοί μανατζαραίοι nova που διαβάζουν και το forum μας να κάνουν και αυτοί μια βόλτα πριν βρεθούν υπόλογοι για την διαφαινόμενη συρρίκνωση που αν αρχίσει αντε να την φρενάρεις..   

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σου ήρθε? Μιλάμε για αυτή με τα απεριόριστα δεδομένα και 1000', σωστά?

Όχι πριν 2-3 βδομαδες. Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά το είχα αναφέρει εδώ. Λήγει 4/4 και είμαι περίεργος αν θα την ξαναδώσουν. Απεριόριστα δεδομένα 1000’ 5€.
Link to comment
Share on other sites

Α οκ οπως σε ολους οσους την πηραν ξανα τελευταία. Υποψιάζομαι παντως ότι γυρω στις 5-6 του μηνα μπορει να ακολουθήσει κανενα επαναλανσάρισμα ή εστω κάποιες αλλαγές γιατί και στο f2g κάπως έτσι έγινε. Αν και έρχονται μερες γιορτων οπότε δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο timing για τέτοια ιστορία, αν έχουν τέτοιο σχέδιο μπορεί να πάει γι'αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ και πέρα η Q για να δείχνει ότι είναι φθηνότερη του ανταγωνισμού πρέπει να κατεβάσει την ελάχιστη ανανέωση στα 8€ και να την πηγαίνει στα 6€ κατά την διάρκεια των countdown. Θα το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bbbb said:

Από εδώ και πέρα η Q για να δείχνει ότι είναι φθηνότερη του ανταγωνισμού πρέπει να κατεβάσει την ελάχιστη ανανέωση στα 8€ και να την πηγαίνει στα 6€ κατά την διάρκεια των countdown. Θα το κάνει?

Απο τη στιγμη που το F2G εχει ελαχιστη 1 ευρω, χρεωση ανα δευτερόλεπτο και φτηνο μηνιαιο πακετο με την ανανέωση 8 ευρω, το κιου ειναι ακριβοτερο αυτη τη στιγμή. Τα καουνταουν έγιναν στην πλειοψηφία 15ημερα και το μοναδικο που αξιζει ειναι οι ειδικες προσφορές που δεν τις εχουν ολοι.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Απο τη στιγμη που το F2G εχει ελαχιστη 1 ευρω, χρεωση ανα δευτερόλεπτο και φτηνο μηνιαιο πακετο με την ανανέωση 8 ευρω, το κιου ειναι ακριβοτερο αυτη τη στιγμή. Τα καουνταουν έγιναν στην πλειοψηφία 15ημερα και το μοναδικο που αξιζει ειναι οι ειδικες προσφορές που δεν τις εχουν ολοι.

Και εγώ περιμένω να λήξει το πακέτο που χρησιμοποιώ τώρα και με βλέπω για το f2go. Με 8 ευρώ έχω ομιλία και data που με καλύπτουν με το παραπάνω.

Κουράστηκα να προσπαθώ να ταιριάξω τα κουτσουρεμένα countdown και στο τέλος να καταλήγω στο Qstar.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον Δεκέμβριο είχα 7 νούμερα στην Q. Τώρα έχω αφήσει 1, γιατί αυτή που το έχει δεν έχει καλό σήμα με τις άλλες εταιρίες. Τα πήγα όλα στην frog. Ο αδελφός μου και η μητέρα μου δεν το έχουν με την τεχνολογία άρα δεν τους ενδιαφέρει το ίντερνετ και δεν μιλάνε πολύ στο κινητό, οπότε με 10€ κάρτα περνάνε 3 μήνες γιατί τους βάζω πακέτο 60΄ με 3€ και με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, την εβδομάδα του διπλασιασμού, και με τα 120΄ βγάζουν μια χαρά τον μήνα. Εγώ και η γυναίκα μου που θέλουμε να έχουμε ίντερνετ, βγάλαμε κατ' αρχή την payzy card της cosmote που βγαίνει δωρεάν και εύκολα και που είναι προς το παρών μια virtual card και που διπλασιάζει τα data όταν κάνεις ανανέωση χρόνου μέσω αυτής. Έτσι βάζουμε 10€ τον μήνα μέσα από την εφαρμογή και μας δίνει αντί για 1,5gb δώρο, το διπλάσιο 3gb. Με τα 10€ βάζουμε 3 φορές το πακέτο με τα 3€ και έτσι έχουμε 360΄ τον μήνα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και επειδή τα πακέτα είναι rollover και αφού δεν καταναλώνουμε όλα τα λεπτά και τα ΜΒ, έχουμε μέχρι στιγμής περίσσευμα από τους 3 μήνες 320 λεπτά και 4GB τα οποία θα προστεθούν στο πακέτο του Απριλίου και θα είμαστε άνετοι το Πάσχα στην επαρχία, μαζί με τα 20GB και τα 1000΄ που δίνει σε όλους δώρο μέχρι τις 21/4/23. Όσο για τα SMS δεν μας ενδιαφέρουν αφού υπάρχουν το viber, το messenger, το whats app, το telegram κλπ.

Να γιατί έφυγα από την Q μετά από 15 χρόνια.  

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Η φρογκ επειδή αναφέρθηκε κ την είχα, αν ιδιαίτερα θες ένα πλήρη πακέτο Ίντερνετ ομιλία δεν είναι φθηνή. Για φρογκ έπρεπε να είναι πιο φθηνή. Το 8’9€ είναι πολύ μαρκετίστικο δηλαδή είναι 9€, δηλαδή ένα 10ρικο για 200’ ανά τρίλεπτο ομιλίας και δέκα γίγα. Χωρίς μήνυμα. Το κόβω εδώ  γιατί είναι εκτός θέματος. 

Link to comment
Share on other sites

Α δεν το ξέρεις; Κατεβαίνουν στις εκλογές υποψήφιες και οι εταιρίες. Μαζι με υποψήφιο σταυρώνεις κι εταιρία. Υπάρχει δε η κρυφή ατζέντα του Άδωνη για το mobile pass και το καλάθι του καρτοκινητού όπου η ελάχιστη ανανέωση αυξομειώνεται βάση πληθωρισμού κάθε μήνα ενώ επίκειται και κρατικοποίηση και των τριών εταιρειών. Πριν κάθε εκλογική μάχη εκτός από την αύξηση κατώτατου μισθού έχουμε και μείωση ελάχιστης ανανέωσης εμφάνιση liquid και γενναιων προσφορών. Μετά τις εκλογές ξεχάστε τα όλα για 3-4 χρόνια.

Καταλαβαίνεις ότι δεν απευθύνομαι προσωπικά σε σένα ούτε έχω καμία πρόθεση να σε τρολάρω για την ερώτηση που έκανες.

Πήρα αφορμή από την ερώτηση γιατί έχω ζαλιστεί να μπαίνω στα φορουμ κοσμοτε/q/nova (μόνο εκεί) και να βλέπω τις ίδιες συνομωσιολογικές θεωρίες και παράλογους παραλληλισμούς μια για τα τρενα μια για εκλογές και αύριο μεθαύριο για οτιδήποτε άλλο για να δικαιολογηθεί η παραμικρή κίνηση της εκάστοτε εταιρίας. Εγώ ο ίδιος έχω πει και σε άλλα μέλη που έχουμε μιλήσει εδώ και διαμαρτύρονται οτι δεν αξίζει τον κόπο να στεναχωριόμαστε για τέτοια θέματα αλλά κάπου εχει καταντήσει εξωφρενικό πλέον...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Α δεν το ξέρεις; Κατεβαίνουν στις εκλογές υποψήφιες και οι εταιρίες. Μαζι με υποψήφιο σταυρώνεις κι εταιρία. Υπάρχει δε η κρυφή ατζέντα του Άδωνη για το mobile pass και το καλάθι του καρτοκινητού όπου η ελάχιστη ανανέωση αυξομειώνεται βάση πληθωρισμού κάθε μήνα ενώ επίκειται και κρατικοποίηση και των τριών εταιρειών. Πριν κάθε εκλογική μάχη εκτός από την αύξηση κατώτατου μισθού έχουμε και μείωση ελάχιστης ανανέωσης εμφάνιση liquid και γενναιων προσφορών. Μετά τις εκλογές ξεχάστε τα όλα για 3-4 χρόνια.

Καταλαβαίνεις ότι δεν απευθύνομαι προσωπικά σε σένα ούτε έχω καμία πρόθεση να σε τρολάρω για την ερώτηση που έκανες.

Πήρα αφορμή από την ερώτηση γιατί έχω ζαλιστεί να μπαίνω στα φορουμ κοσμοτε/q/nova (μόνο εκεί) και να βλέπω τις ίδιες συνομωσιολογικές θεωρίες και παράλογους παραλληλισμούς μια για τα τρενα μια για εκλογές και αύριο μεθαύριο για οτιδήποτε άλλο για να δικαιολογηθεί η παραμικρή κίνηση της εκάστοτε εταιρίας. Εγώ ο ίδιος έχω πει και σε άλλα μέλη που έχουμε μιλήσει εδώ και διαμαρτύρονται οτι δεν αξίζει τον κόπο να στεναχωριόμαστε για τέτοια θέματα αλλά κάπου εχει καταντήσει εξωφρενικό πλέον...

Ακριβώς φίλε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, hercoulis said:

Η φρογκ επειδή αναφέρθηκε κ την είχα, αν ιδιαίτερα θες ένα πλήρη πακέτο Ίντερνετ ομιλία δεν είναι φθηνή. Για φρογκ έπρεπε να είναι πιο φθηνή. Το 8’9€ είναι πολύ μαρκετίστικο δηλαδή είναι 9€, δηλαδή ένα 10ρικο για 200’ ανά τρίλεπτο ομιλίας και δέκα γίγα. Χωρίς μήνυμα. Το κόβω εδώ  γιατί είναι εκτός θέματος. 

Δεν ξέρω αν διάβασες τι έγραψα λίγο πιο πάνω, αλλά θα ήθελα αν μπορούσες να βοηθήσεις σε ποια εταιρεία θα μπορούσαμε να πάμε με λιγότερο από 10€ και να έχουμε 360΄ με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και 3gb, ή αν υπάρχει κάτι εδώ στην Q που δεν το έχουμε δει. Ευχαριστώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πως δε το διάβασα, γιαυτο κ εστίασα στον τρόπο που ξεγελάει. Παρόμοιος κ η q που με τα countdown χάνεις τον έλεγχο. 
Καθήστε εκεί κανένα χρόνο αφού τώρα έχει και το μπόνους των 120’ και μετά θα δείτε. Έχετε και τα μεταξύ σας φρογκ.
Τώρα, με τα δεδομένα που τρέχουν λιγκουιτ. Έκανα το απεριόριστα για εννέα μήνες αλλιώς εκεί θα πήγαινα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Πως δε το διάβασα, γιαυτο κ εστίασα στον τρόπο που ξεγελάει. Παρόμοιος κ η q που με τα countdown χάνεις τον έλεγχο. 
Καθήστε εκεί κανένα χρόνο αφού τώρα έχει και το μπόνους των 120’ και μετά θα δείτε. Έχετε και τα μεταξύ σας φρογκ.
Τώρα, με τα δεδομένα που τρέχουν λιγκουιτ. Έκανα το απεριόριστα για εννέα μήνες αλλιώς εκεί θα πήγαινα. 

Πολύ καλή η επιλογή σου και πολύ καλό το λιγκουιτ που είναι στα 12€, όμως ο καθ' ένας με τις ανάγκες του. Εμάς τα 3gb και τα 360΄+ 120΄λεπτά τον πρώτο χρόνο με 10€, μας είναι υπέρ αρκετά και εφόσον μαζευτούν αρκετά  μπορούμε να βάζουμε και πακέτα με 8€ έτσι για την ανανέωση. Τώρα μετά τον 13ο μήνα βλέπουμε τι θα υπάρχει τότε. Γι΄ αυτό άλλωστε δεν δεσμευόμαστε με συμβόλαια. Όλοι εδώ νομίζω ότι προσπαθούμε για το οικονομικότερο και φυσικά για το καλύτερο πακέτο, ανάλογα με τις ανάγκες μας, είτε αυτό είναι της Q είτε CU είτε FROG κλπ.

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

16 Απριλίου λήγει το υπόλοιπό μου, αν συνεχιστούν τα εβδομαδιαία countdowns θα την κάνω για frog κι εγώ...

Από ότι διαβάζω στην ιστοσελίδα τους δίνουν 120 λεπτά προς όλους, κάθε μήνα για δώδεκα μήνες...

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια «παγίδα» σε όλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, n1451 said:

16 Απριλίου λήγει το υπόλοιπό μου, αν συνεχιστούν τα εβδομαδιαία countdowns θα την κάνω για frog κι εγώ...

Από ότι διαβάζω στην ιστοσελίδα τους δίνουν 120 λεπτά προς όλους, κάθε μήνα για δώδεκα μήνες...

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια «παγίδα» σε όλο αυτό;

Ό,τι λέει ΤΟ ΚΑΝΕΙ._

Δεν είναι λαγός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , το δωρακι απεριοριστα +1000 με 5€ ληγει 4/4 μπορουμε μεχρι αυριο το βραδυ να το ενεργοποιησουμε η θυμαμε λαθος?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dimispapas said:

Καλημερα , το δωρακι απεριοριστα +1000 με 5€ ληγει 4/4 μπορουμε μεχρι αυριο το βραδυ να το ενεργοποιησουμε η θυμαμε λαθος?

σωστά θυμάσαι αλλά επειδή όλο εκπλήξεις ειναι η νοβα τωρα τελευταία, καλύτερα να το αγοράσεις σήμερα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mobileras said:

σωστά θυμάσαι αλλά επειδή όλο εκπλήξεις ειναι η νοβα τωρα τελευταία, καλύτερα να το αγοράσεις σήμερα. 

Αυτες τις εκπληξεις φοβαμε χαχαχαχαχα , μεχρι να τελειωσει το υπολοιπο η να σταματησει την προσφορα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...