Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 21/3/2023 at 11:36 ΠΜ, green dragon said:

Καλημέρα! Τι εννοείς να μην τσιμπάμε; Να παραμείνουμε, παρόλο που συνεχίζει τους παραλογισμούς; Ήρεμα και καλοπροαίρετα σε ρωτάω.

Και το σημερινό countdown με τα 150' λεπτά, φτωχό δεν είναι;;; Εμένα π.χ.  θα με αναγκάσει πριν τις 30 μέρες να ψάχνω για ένα ακόμη countdown ομιλίας αν κάτσει ή να βάλω από τώρα Qstar.

Ακριβώς αυτό προτείνω. Δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει άλλωστε! 

Όσον αφορά τα πακέτα, ανέκαθεν η Q ήταν για χρήστες που κάνουν σύντομες κλήσεις, εξ ου και η χρέωση ανά δευτερόλεπτο αλλά και τα λίγα λεπτά ομιλίας στα πακέτα της.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nickolasemp said:

Πάλι για 15ημέρες... 5,5€ unlimited data αλλά για 15 ημέρες.

Countdown Unlimited GB
€ 5.5
Διάρκεια 15 ημέρες
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνηθίζει τους συνδρομητες στα 3,5gb και 4,5gb για 30 μερες και μετά δίνει απεριόριστα για 15 μέρες, πώς λέγεται αυτό;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, green dragon said:

Σε εσάς λέει για 15 μέρες;;;

Screenshot_20230324_104049_myQ.jpg

Χα χα χα χα χα χα χα χα

Τέλεια!!! Το άλλαξαν μόλις σε 7 ημέρες! Καταπληκτικό!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Η Q επιτέλους αντιλαμβάνεται τα "θέλω" των πελατών της ως οικονομική καρτοκινητή!! 😉😂😂😂

Η Q φέρνει την Πρωταπριλιά νωρίτερα! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπετε και οι άλλες εταιρείες βγάζουν προσφορές για απεριόριστα data για μερικές μέρες εξ αφορμής αργιών. Το πρόβλημα της νοβα είναι ότι επιχειρεί να κάνει το ίδιο μέσα όμως από το countdown. Όταν έχεις συνηθίσει τον κόσμο σε μία καθιερωμένη πολιτική προσφορών στο countdown και εισάγεις εκεί κάτι άλλο με αυτό τον τρόπο αποδεικνύεται σοβαρό φάουλ κυρίως επικοινωνιακό.

Θα μπορούσε να στείλει τέτοιου είδους προσφορά με διαφορετικό τρόπο είτε με το καμπανάκι επάνω στην εφαρμογή είτε με sms. Αν θες να βάλεις προσφορά λόγω τριημέρου βάλτη ξεχωριστά βρε αδελφε, βλέπεις οτι στο countdown έχουν συνηθίσει αλλιώς οι πελάτες σου. Άσε που θα έχεις και το χρονικό περιθώριο να δεις και την κίνηση του ανταγωνιστή. Διότι από τη φύση του το countdown σε δεσμεύει χρονικά...Θα έλεγε τίποτα κανένας αν σήμερα δεν υπήρχε καθόλου countdown και ερχόταν απλά ένα μήνυμα για την προσφορά λόγω των ημερών? Αλλά πλέον τα countdown αν κοιτάξετε στο facebook της q έχουν γίνει πια κόκκινο πανί...

Ακολουθεί δε μία περίεργη πολιτική τιμολογιακά στο countdown γενικότερα αλλά και στις προσφορές αυτές. Τη στιγμή που η άλλη εταιρεία δίνει το ίδιο με 3.90 για 10 μέρες και άλλες τέτοιου τύπου προσφορές με πολύ χαμηλότερο κόστος καθίσταται η q και η nova γενικά ασύμφορη ακόμα και σε αυτόν τον τομέα. Ακόμα και οι δεκαπενθήμερες προσφορές countdown προσφέρονται με το ίδιο κόστος των αντίστοιχων ή παλαιότερων μηνιαίων προσφορών, πολιτική που σε κάνει να νομίζεις ότι κάποιος εκεί έχει πάθει "τρικυμία εν κρανίω".

Αυτό που βλάπτει πιο πολύ πιστεύω την εικόνα της εταιρείας είναι αυτό το "τεχνικό πρόβλημα" που δεν μπορεί να το λύσει εδώ και καιρό. Δεν φαίνεται να έχει το αυτονόητο, έναν προγραμματιστή να το ρυθμίσει σωστά εκ των προτέρων χωρίς να χρειάζεται επιπλέον ανθρώπινη παρέμβαση εν τέλει. Εκτός αν δεν είναι πρόβλημα τεχνικό αλλά πρόβλημα εσωτερικής συνεννόησης...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 7:10 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Θες να πεις ότι οι άλλοι πάροχοι δεν δίνουν συγκεκριμένα 4,5 GB με 4,5€ ή ότι η αναλογία €/GB είναι η πλέον συμφέρουσα στην αγορά της καρτοκινητής;

Τώρα το είδα, επειδή βλέπω τί γίνεται καί στο what's up, τέτοιες προσφορές δεν υπάρχουν εκεί.

Τώρα δεν έχω σφαιρική εικόνα ολόκληρης της αγοράς αλλά με αυτές τις χρεώσεις με συμφέρει προσωπικά η q.

Αν μελλοντικά σκοπεύουν να τις αυξήσουν είναι μια διαφορετική συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλάζουν κάρτα σιμ ;μου είχε έρθει μήνυμα για αλλαγή δωρεάν αλλά δε μπόρεσα να πάω ,και τώρα διαπίστωσα ότι δε πιάνω 4g ενώ πριν έπιανα θα μου την αλλάξω αν περάσω ή θα αρχίσουν τα παράλογα για συμβόλαιο κλπ;

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Jim30 said:

Παιδιά αλλάζουν κάρτα σιμ ;μου είχε έρθει μήνυμα για αλλαγή δωρεάν αλλά δε μπόρεσα να πάω ,και τώρα διαπίστωσα ότι δε πιάνω 4g ενώ πριν έπιανα θα μου την αλλάξω αν περάσω ή θα αρχίσουν τα παράλογα για συμβόλαιο κλπ;

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να μας πεις εάν η καινούργια κάρτα έχει το λογότυπο της Q. 

Ψάχνουν τρόπο να εξαφανίσουν εντελώς την Q και από τις συνειδήσεις του λαού.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, EllinikoNisi said:

Να μας πεις εάν η καινούργια κάρτα έχει το λογότυπο της Q. 

Ψάχνουν τρόπο να εξαφανίσουν εντελώς την Q και από τις συνειδήσεις του λαού.

Εξάλλου η Q είναι στην κουλτούρα του Έλληνα.. 😉😂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Να μας πεις εάν η καινούργια κάρτα έχει το λογότυπο της Q. 

Ψάχνουν τρόπο να εξαφανίσουν εντελώς την Q και από τις συνειδήσεις του λαού.

Γράφει ακόμα Q telecom το σημα; Γιατί σε γνωστό μου που εχει Q , το σημα γράφει NOVA.

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν πει οτι δεν θα αλλαξει η ένδειξη της q. Τι γίνεται βέβαια στις νέες sim δεν ξέρω. Ο φιλος μαλλον ρώτησε παραπάνω για το λογότυπο που υπάρχει στο καρτελάκι ή επάνω στην ιδια τη σιμ,οχι στην ονομασία του δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panos43 said:

Γράφει ακόμα Q telecom το σημα; Γιατί σε γνωστό μου που εχει Q , το σημα γράφει NOVA.

Δεν γνωρίζω, δεν έχω Q. Απλά συμπάσχω με τους συντρόφους αγωνιστές :classic_biggrin::classic_biggrin:

Δυστυχώς, η nova εδώ και λίγο καιρό έχει εξαπολύσει μια ευρείας κλίμακας επίθεσης ενάντια στο καρτοκινητό του λαού. Όσο αντέξουμε στον αγώνα, άλλοι πήραν ήδη τον δρόμο της προσφυγιάς σε frog και cu. Η τελευταία προσφέρει γη και ύδωρ για 9 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Οι νέες κάρτες που δεν χρειάζονται roaming λένε απλά Q επάνω. Το δίκτυο στο κινητό έλεγε wind και μετά την αλλαγή nova ενώ το APN το gint της wind.

Δεν ξέρω αν μετά την αλλαγή σε nova άλλαξαν κάτι και στις κάρτες.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2023 at 2:14 ΜΜ, giorgos_90 said:

Cu με απεριόριστα όλα για 9 μήνες με 12€.

Πηδήξτε από το καράβι μαζί μου..η τώρα η ποτέ!

Με νέο νούμερο ή φορητότητα. Και μετά τους 9 μήνες;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gpapas640 said:

Με νέο νούμερο ή φορητότητα. Και μετά τους 9 μήνες;

Υπαρχει κάτι καλύτερο για τους επόμενους 9 μήνες; Και να υπάρξει, δεν σε κραταει κανενας να αλλαξεις επιλογη.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ναι: Είναι ελεύθερος όποιος θέλει να μείνει ή να φύγει.

ΑΝ επιλέξει το 2ο κανένα τηλέφωνο δε πρόκειται να τον "παρακαλέσουν" να παραμείνει σε σχέση με μια άλλη εταιρία.

Ενώ το λογικό θα ήταν από "εδώ" να τον παρακαλούσαν: Δείγμα του παραλογισμού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...