Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 6/3/2023 at 10:16 ΠΜ, Pppe said:

Και παλι:

Οσοι πιστοι, ουτε 1 στο τετρακις να το "καταλαβουν".

Οι πιθανοτητες αυξανουν ραγδαιως οσο παραμενουν στο λαγο.

Αυξήθηκε στο πεντάκις.

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα οι μ@κ@κες παραμένουν σταθεροί. Ο εξής ένας...

 

ΥΓ. Να κάνω και μια ερώτηση δημόσια στους Admins.

Γιατί είμαι υποχρεωμένος να βλέπω τα μηνύματα χρηστών που σιχαίνομαι και που τους έχω βάλει στη λίστα αγνόησης;;;

" Ignored Users

Ignoring a user allows you to block some or all of their content from showing. Users are not notified that you are ignoring them".

Τι νόημα έχει το IGNORE LIST που υπάρχει - υποτίθεται - για αυτό το λόγο??? 

Αν μπορεί ο και φίλος @Vasileios ή κάποιος άλλος να μου δώσει μια απάντηση.

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 9:06 ΠΜ, green dragon said:

Άνθρωπε μου, με έχεις κουράσει αφάνταστα με το καθημερινό σου παραλήρημα.                                        Θέλω να σε κάνω block, να μη βλέπω τα μηνύματα σου, αλλά δυστυχώς το forum έχει αφαιρέσει αυτή τη δυνατότητα. Το μόνο που μένει είναι το downvoting. Αλλά των υπαλλήλων το αυτί δεν ιδρώνει.

" Όσοι προλάβουν, φεύγουν..". Θέλω να ρωτήσω τα άλλα μέλη και σε παρακαλώ μη μπεις στον κόπο να μου απαντήσεις εσύ. Υπάρχει κάποια προθεσμία που αν την χάσουμε δεν μπορούμε να φύγουμε και εγκλωβιζόμαστε στη Q;

ΥΓ.  Με μεγάλη ανακούφιση βρήκα αυτό στο account

image.thumb.png.5f0d5e4fafa7facbd953e98ebf438a12.png

Πάρε τη θέση σου στους αγνοημένους χρήστες

image.thumb.png.40c8a781dbbb89fcb07bf0a110756e46.png

Ακριβέστατα...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

καλημέρα κύριοι. διαπιστώνω πως αρκετοί συνδρομητές έφυγαν από Q. ένας απ'αυτούς είμαι κ γω μετά από 19 έτη έκανα φορητότητα προς βάτραχο την προηγούμενη εβδομάδα.

 

Χρήστης Q από το 2012 ,και εγώ πλέον σκέφτομαι σοβαρα να αποχωρήσω.Απο τη μία έχω άλλες ανάγκες και άλλες οικονομικές απολαβές πλέον,από την άλλη το παραξηλωσε η εταιρεία με τα δεκαπενθήμερα countdown και κάτι εξυπνάδες τύπου q fee .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα για κάποια σχόλια.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Pppe said:

Είδες 1 στις 50.000 γεννήσεις.. σχεδόν το ποσοστό που "νιώθει" γενικώς.

2 minutes ago, p_k said:

Πολύ κρίμα για κάποια σχόλια.

Ναι.. παντού απαντάνε λες και τους ρωτάς ρε παιδί μ..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, green dragon said:

Ήρθε και η δική μου ώρα να σας αποχαιρετήσω όλους σε αυτό το νήμα και να σας ευχαριστήσω για όλη τη βοήθεια που μου δώσατε και τις πληροφορίες που μοιραζόσαστε μαζί μας.

Στις 21/3 λήγουν οι παροχές μου σε ομιλία και data και μένει 1.77€ μέσα που φυσικά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω για το Δευτεριάτικο countdown.

Σκοπεύω Δευτέρα πρωί να πάω σε ένα κατάστημα Nova και να κάνω φορητότητα στο νέο free2go, αφού με 8 ευρώ αυτόματη ανανέωση θα έχω 400' προς όλους ανά δευτερόλεπτο, 40 SMS και 400+400mb και rollover.                  Αν είναι έτσι και έχω καταλάβει σωστά, με καλύπτουν με το παραπάνω. Το μόνο ερωτηματικό είναι αν στο κατάστημα θα με εξυπηρετήσουν και μέχρι την Τρίτη το βράδυ θα έχω ενεργοποιηθεί, ώστε να μη μείνω χωρίς τηλέφωνο. Αν κάποιος έχει κάνει την ίδια διαδικασία, ας μου πει την εμπειρία του.

Σας ευχαριστώ και πάλι και σίγουρα θα τα λέμε στο γειτονικό νήμα 🙏👍

Καλή συνέχεια φίλε στο free to go και οποιαδήποτε απορία έχεις (και εννοείται αν μπορούμε να βοηθήσουμε), εδώ είμαστε!

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, green dragon said:

Αντίθετα οι μ@κ@κες παραμένουν σταθεροί. Ο εξής ένας...

 

ΥΓ. Να κάνω και μια ερώτηση δημόσια στους Admins.

Γιατί είμαι υποχρεωμένος να βλέπω τα μηνύματα χρηστών που σιχαίνομαι και που τους έχω βάλει στη λίστα αγνόησης;;;

" Ignored Users

Ignoring a user allows you to block some or all of their content from showing. Users are not notified that you are ignoring them".

Τι νόημα έχει το IGNORE LIST που υπάρχει - υποτίθεται - για αυτό το λόγο??? 

Αν μπορεί ο και φίλος @Vasileios ή κάποιος άλλος να μου δώσει μια απάντηση.

Σε εμένα πάντως δουλεύει και από τότε που σταμάτησα να βλέπω τον δημόσιο αυνανισμό του το φόρουμ έχει πάλι νόημα.

Μήπως να το ξανακάνεις;

Screenshot_2023-03-19-21-31-10-97_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Εχει παει κάποιος σε κατάστημα να κανει το Q του σε F2G να τον ρωτήσω την διαδικασία; 

Είναι πολλές σελίδες η απάντηση και βαριόμαστε να γραφουμε..

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kalitexnis_g said:

Είναι πολλές σελίδες η απάντηση και βαριόμαστε να γραφουμε..

Πω πω μαγκιά!!! Τι είπες τώρα ρε ΜΕΓΑΛΕ!!!

ΥΓ. Πάρε τη θέση σου, δίπλα στον άλλον...στη λίστα. 

 

 

Screenshot_20230319_171051_Samsung Internet.jpg

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, green dragon said:

Πω πω μαγκιά!!! Τι είπες τώρα ρε ΜΕΓΑΛΕ!!!

ΥΓ. Πάρε τη θέση σου, δίπλα στον άλλον...στη λίστα. 

 

 

Μηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Εχει παει κάποιος σε κατάστημα να κανει το Q του σε F2G να τον ρωτήσω την διαδικασία; 

Σοβαρά νόμισα πως κανείς πλάκα..

Εγώ έχω κάνει το αντίθετο επί εποχής wind όμως. Την ταυτότητα μόνο θέλουνε.

Link to comment
Share on other sites

"Αύριο" θα "πέσει γέλιο" ΕΑΝ ΔΕ ΔΕΙΛΙΑΣΟΥΝ να γράψουν την "εμπειρία" μετατροπής ανάμεσα σε Q και free2go.........

 

"ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΤΡΑΕΙ".

Αλλά "δε πειράζει" (το γνωστό moto του Νεοέλληνα) και 1 πεντάκις φορές να "πάθουμε".....

Link to comment
Share on other sites

Countdown 150' + 100sms με 3.5 ευρώ για 30 μέρες ως και αύριο. Ενεργοποιημένη η 8ρα ανανέωση, πρέπει να ξεκουράστηκε ο Μήτσος αυτό το ΣΚ και ξεκίνησε την βδομάδα δυναμικά.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

"Αύριο" θα "πέσει γέλιο" ΕΑΝ ΔΕ ΔΕΙΛΙΑΣΟΥΝ να γράψουν την "εμπειρία" μετατροπής ανάμεσα σε Q και free2go.........
 
"ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕΤΡΑΕΙ".
Αλλά "δε πειράζει" (το γνωστό moto του Νεοέλληνα) και 1 πεντάκις φορές να "πάθουμε".....

Ήδη γράφτηκε σχετική εμπειρία στο θέμα του F2G..
Link to comment
Share on other sites

Η Q κάνει για άλλη μια φορά σλάλομ μεταξύ δυνατών πακέτων και παραλογισμων τύπου 15νθημερα countdowns και καταφέρνει να διώξει από πολλών χρόνων πιστούς συνδρομητές.Μην τσιμπατε ρεεε

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gpapas640 said:

Η Q κάνει για άλλη μια φορά σλάλομ μεταξύ δυνατών πακέτων και παραλογισμων τύπου 15νθημερα countdowns και καταφέρνει να διώξει από πολλών χρόνων πιστούς συνδρομητές.Μην τσιμπατε ρεεε

Από τη στιγμή που δεν μείωσαν την ελάχιστη ανανέωση στο 1€ (όπως έκαναν στο F2G) σκοπευουν να το "τελειώσουν"... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, gpapas640 said:

Η Q κάνει για άλλη μια φορά σλάλομ μεταξύ δυνατών πακέτων και παραλογισμων τύπου 15νθημερα countdowns και καταφέρνει να διώξει από πολλών χρόνων πιστούς συνδρομητές.Μην τσιμπατε ρεεε

Καλημέρα! Τι εννοείς να μην τσιμπάμε; Να παραμείνουμε, παρόλο που συνεχίζει τους παραλογισμούς; Ήρεμα και καλοπροαίρετα σε ρωτάω.

Και το σημερινό countdown με τα 150' λεπτά, φτωχό δεν είναι;;; Εμένα π.χ.  θα με αναγκάσει πριν τις 30 μέρες να ψάχνω για ένα ακόμη countdown ομιλίας αν κάτσει ή να βάλω από τώρα Qstar.

Link to comment
Share on other sites

Εντείνεται ο ανταγωνισμός αλλά για εμένα η q παραμένει συμφέρουσα από άποψη δεδομένων.

Με 4,5 ευρώ πήρα 4,5 Gb για τριάντα μέρες κάτι που δεν είναι καθόλου άσχημο συγκριτικά με τους υπόλοιπους παρόχους.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, n1451 said:

Εντείνεται ο ανταγωνισμός αλλά για εμένα η q παραμένει συμφέρουσα από άποψη δεδομένων.

Με 4,5 ευρώ πήρα 4,5 Gb για τριάντα μέρες κάτι που δεν είναι καθόλου άσχημο συγκριτικά με τους υπόλοιπους παρόχους.

Θες να πεις ότι οι άλλοι πάροχοι δεν δίνουν συγκεκριμένα 4,5 GB με 4,5€ ή ότι η αναλογία €/GB είναι η πλέον συμφέρουσα στην αγορά της καρτοκινητής;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, n1451 said:

Εντείνεται ο ανταγωνισμός αλλά για εμένα η q παραμένει συμφέρουσα από άποψη δεδομένων.

Με 4,5 ευρώ πήρα 4,5 Gb για τριάντα μέρες κάτι που δεν είναι καθόλου άσχημο συγκριτικά με τους υπόλοιπους παρόχους.

Ναι όμως σε 30 μέρες θα έχει πάλι το ίδιο πακέτο προσφορά ή θα αναγκαστείς να αγοράσεις κάτι άλλο που δεν θα είναι και τόσο συμφέρον; Εκτός και αν το έχει προσφορά στις 20 ή στις 25 μέρες και σε αναγκάσει να το αγοράσεις πάλι και δεν θα το χρειάζεσαι φυσικά. Στις 25 μέρες όμως έχει άλλη εταιρία 6gb με 5,35€ μόνιμα και όχι "αν σου κάτσει". Καλό θα ήταν να είχε τακτικά πακέτα προσφορών και να κανονίζει ο καθένας την πορεία του.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, johnnykap1 said:

Ναι όμως σε 30 μέρες θα έχει πάλι το ίδιο πακέτο προσφορά ή θα αναγκαστείς να αγοράσεις κάτι άλλο που δεν θα είναι και τόσο συμφέρον; Εκτός και αν το έχει προσφορά στις 20 ή στις 25 μέρες και σε αναγκάσει να το αγοράσεις πάλι και δεν θα το χρειάζεσαι φυσικά. Στις 25 μέρες όμως έχει άλλη εταιρία 6gb με 5,35€ μόνιμα και όχι "αν σου κάτσει". Καλό θα ήταν να είχε τακτικά πακέτα προσφορών και να κανονίζει ο καθένας την πορεία του.

Πολυ πιο συμφέρον και σε αναλογία και σε πρακτική το συγκεκριμένο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, n1451 said:

Εντείνεται ο ανταγωνισμός αλλά για εμένα η q παραμένει συμφέρουσα από άποψη δεδομένων.

Με 4,5 ευρώ πήρα 4,5 Gb για τριάντα μέρες κάτι που δεν είναι καθόλου άσχημο συγκριτικά με τους υπόλοιπους παρόχους.

 

32 minutes ago, kalitexnis_g said:

Θες να πεις ότι οι άλλοι πάροχοι δεν δίνουν συγκεκριμένα 4,5 GB με 4,5€ ή ότι η αναλογία €/GB είναι η πλέον συμφέρουσα στην αγορά της καρτοκινητής;

 

9 minutes ago, johnnykap1 said:

Ναι όμως σε 30 μέρες θα έχει πάλι το ίδιο πακέτο προσφορά ή θα αναγκαστείς να αγοράσεις κάτι άλλο που δεν θα είναι και τόσο συμφέρον; Εκτός και αν το έχει προσφορά στις 20 ή στις 25 μέρες και σε αναγκάσει να το αγοράσεις πάλι και δεν θα το χρειάζεσαι φυσικά. Στις 25 μέρες όμως έχει άλλη εταιρία 6gb με 5,35€ μόνιμα και όχι "αν σου κάτσει". Καλό θα ήταν να είχε τακτικά πακέτα προσφορών και να κανονίζει ο καθένας την πορεία του.

 

1 minute ago, Mobileras said:

Πολυ πιο συμφέρον και σε αναλογία και σε πρακτική το συγκεκριμένο. 

Ολα τα παραπάνω συμφωνώ. Καμμιά φορά πρέπει να σκεφτόμαστε σφαιρικά και όχι με απολύτως οικονομικά κριτήρια που κάποιες φορές το φθηνό γίνεται ακριβό αν δε ληφθούν υπόψιν όλες οι παράμετροι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...