Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κρίνω από τις άλλες εταιρίες της United στα Βαλκάνια έχει δύο καρτοκινητά, ένα το free2go (πλεον έτσι το αναφέρουν και όχι f2g) και το data2go. Ισως λανσαριστεί σε λίγο καιρό η Q ως Data2go. Προφανώς με λίγη ομιλία και περισσότερα data. Εδώ από Vivacom: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/predplatena-karta/data2go#tab-ceni

Edited by Lyricmyth19
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lyricmyth19 said:

Αν κρίνω από τις άλλες εταιρίες της United στα Βαλκάνια έχει δύο καρτοκινητά, ένα το free2go (πλεον έτσι το αναφέρουν και όχι f2g) και το data2go. Ισως λανσαριστεί σε λίγο καιρό η Q ως Data2go. Προφανώς με λίγη ομιλία και περισσότερα data. Εδώ από Vivacom: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/predplatena-karta/data2go#tab-ceni

Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία αυτή, δεν το γνώριζα. Μακάρι να γίνει έτσι.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι φαίνεται και από τη χρωματική παλέτα που έχουν επιλέξει ότι μελλοντικά θα γίνει και εδώ αυτό το μοντέλο. Ένα δυνατό σημείο θα είναι αν στο data to Go βάλουν και απεριόριστα δεδομένα σε λογική τιμή και δίνει τη δυνατότητα στο χρήστη Ανάλογα το μήνα που θέλει να μπορεί να μετακινείται από Free to Go σε data to go και να διατηρεί υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από ότι κατάλαβα το data to go είναι προπληρωμένο πακέτο internet κάτι σαν το σημερινό simplify. Δεν δίνει χρόνο ομιλίας από ότι βλέπω στη σελίδα. Μόνο τη δυνατότητα για αποστολή sms.

Link to comment
Share on other sites

Θετικό φαίνεται το μέλλον της Νοβα εάν συνεχίσει έτσι. Ελπίζω κάποια στιγμή να διορθώσει και την συμπεριφορά των καταστημάτων. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Θετικό φαίνεται το μέλλον της Νοβα εάν συνεχίσει έτσι. Ελπίζω κάποια στιγμή να διορθώσει και την συμπεριφορά των καταστημάτων. 
Ναι Αυτό βλέπω και εγώ έχει μπει επιθετικά με τις διαφημίσεις έτσι ώστε να πείθει αυτούς που δεν το ψάχνουν.. Επίσης κάτι Διάβαζα ότι προωθείται και η αγορά μεριδίου του Alpha Οπότε μπαίνει δυναμικά και στα ΜΜΕ ώστε να μπορεί να προπαγανδίζει καλύτερα και να πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες σε μία αγορά που αρέσκεται στην αγορά αυτών
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bbbb said:
6 minutes ago, Mobileras said:
Θετικό φαίνεται το μέλλον της Νοβα εάν συνεχίσει έτσι. Ελπίζω κάποια στιγμή να διορθώσει και την συμπεριφορά των καταστημάτων. 

Ναι Αυτό βλέπω και εγώ έχει μπει επιθετικά με τις διαφημίσεις έτσι ώστε να πείθει αυτούς που δεν το ψάχνουν.. Επίσης κάτι Διάβαζα ότι προωθείται και η αγορά μεριδίου του Alpha Οπότε μπαίνει δυναμικά και στα ΜΜΕ ώστε να μπορεί να προπαγανδίζει καλύτερα και να πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες σε μία αγορά που αρέσκεται στην αγορά αυτών

Να σου πω τη δική μου γνώμη: εάν μου δίνει την δυνατότητα να κάνω την δουλειά μου με λιγότερα λεφτά, θα την προτιμησω. Εάν δω ότι δεν με συμφέρει, θα φύγω. Εάν το ψάχνουμε "ηθικά", χαθήκαμε!

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Χωρις φιλοσοφια (τροπο σκεψης δλδ) δε "παμε" πουθενα.

Αλλα, δε πειραζει, αφου εχουν απαξιωθει τοσο οι "θεωριες" Ας παθουμε (το >90% μας), μπας και "μαθουμε": No problem.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

Χωρις φιλοσοφια (τροπο σκεψης δλδ) δε "παμε" πουθενα.

Αλλα, δε πειραζει, αφου εχουν απαξιωθει τοσο οι "θεωριες" Ας παθουμε (το >90% μας), μπας και "μαθουμε": No problem.

Ο καθένας σκέφτεται με βάση το προσωπικο του συμφέρον. Σεβαστές όλες οι απόψεις, αλλά να μην ξεπερνάμε τα όρια του συγκεκριμένου φόρουμ. Εγώ μπαίνω για να μαθαίνω, να μοιράζομαι γνώμες και εμπειρίες σε ότι έχει να κάνει με την τηλεφωνία. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Θετικό φαίνεται το μέλλον της Νοβα εάν συνεχίσει έτσι. Ελπίζω κάποια στιγμή να διορθώσει και την συμπεριφορά των καταστημάτων. 

😅😅😅😅…..

Θα σας καλέσουμε εμείς άμεσα!

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos43 said:

😅😅😅😅…..

Θα σας καλέσουμε εμείς άμεσα!

Αυτό είναι μεγάλη πληγή,έχασα το μέτρημα πόσες φορές πήρα στην εξυπηρετηση για 4G-VoLTE που έκαναν δυο ώρες. Σε 24 ώρες είχα 5G και τώρα παλεύω να πάρω το tap and get it που η εφαρμογή σε iOS έχει προβλήματα και έχασα διπλασιασμό του πακέτου. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στο Q app επεστρεψε η ελαχιστη χρεωση 10€... Επισημα πιο φτηνο το F2G...

ΥΓ. Ακόμα και το What's Up εχει ελαχιστη ανανεωση 8€....

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!  Ήθελα να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για τη βοήθειά σας όλα αυτά τα χρόνια, για τις κακοτοπιές που απέφυγα και για τις χιλιάδες χρήσιμες πληροφορίες.

Έκανα την αίτηση φορητότητας προχθές, και λέω να ησυχάσω πια. Έτσι κι αλλιώς, προσωπικές προσφορές και δωράκια έχω να πάρω ένα χρόνο, το μόνο που με κρατούσε πια ήταν τα 120 λεπτά δώρο από τη σύνδεση του σταθερού, αλλά δεν πειράζει χαλάλι τους. Θα αράξω στο βάλτο μου θα ξέρω από πριν τι ακριβώς θα ξοδέψω και τι αγοραζω, και δεν θα αγωνιώ  αν το countdown είναι για 15 ή για 30 μέρες, αν θα είναι data η ομιλία, αν θα ξαναπάρω ποτέ προσωπική προσφορά, κλπ.
Φτου ξελευτερία!

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους πολύ, το φόρουμ έχει πολλά θέματα κάπου αλλού θα συναντηθούμε!  Καλή συνέχεια! 😁

Link to comment
Share on other sites

Είπες βάλτο, αν πας στο βάτραχο θα γλυτώσεις από τα countdown αλλά θα έχεις μια έννοια του χρόνου ομιλίας. Δεν ησυχάσουμε πουθενά, αλλά κάπως καλύτερα. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, hercoulis said:

Είπες βάλτο, αν πας στο βάτραχο θα γλυτώσεις από τα countdown αλλά θα έχεις μια έννοια του χρόνου ομιλίας. Δεν ησυχάσουμε πουθενά, αλλά κάπως καλύτερα. 

Στο 60+60 ο χρόνος μετράει ανά δευτερόλεπτο οπως εδώ, αλλά σίγουρα όπως το λες δεν θα ησυχάσουμε πουθενά, κάποια τρικλοποδιά θα βγεί πάλι.

Δουλειά τους να προσπαθούν να μας τα πάρουν, δική μας να αντιδρούμε και όπου βγει! 😁

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

δεν θα το λεγα...

Οκ ναι δεν έχει το απεριόριστο. Και χάνει και λόγω q fee..  Εχει όμως πχ unlimited nights και μια στο τόσο μπορει να παιξει και κανα καλό μηνίαιο data countdown.. H πχ στο free2go με 9€ παίρνεις 5gb και ομιλία 0.. Στην q στο data star με 8.9€ (απενεργοποιηση q fee) παίρνεις 4gb αλλά σου δίνει και 200' λεπτά (προς το παρόν τουλάχιστον) για ομιλία. Αρα για κάποιον που θέλει data πιο πολλά και στοιχειώδη ομιλία στο free2go θέλει 9€ για 5gb συν ομιλια πακέτο το φθηνότερο 8€.  Οπότε πάμε στα 17€. Στην Q (χωρίς q fee) στα 16,1€ παίρνεις 5gb (5.5gb με την αυτόματη ανανέωση) απο q star huge και 1000 προς όλους.

Στα 15€ το free2go δίνει μεν απεριόριστη ομιλία αλλά μόλις 4gb 2 το πακέτο και 2 το bonus. Η q έχει και το combo που δίνει στα 11,60€ 300 προς όλους (3λεπτο εδώ νομίζω ελάχιστη) αλλά 7gb με rollover.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η δική μου ώρα να σας αποχαιρετήσω όλους σε αυτό το νήμα και να σας ευχαριστήσω για όλη τη βοήθεια που μου δώσατε και τις πληροφορίες που μοιραζόσαστε μαζί μας.

Στις 21/3 λήγουν οι παροχές μου σε ομιλία και data και μένει 1.77€ μέσα που φυσικά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω για το Δευτεριάτικο countdown.

Σκοπεύω Δευτέρα πρωί να πάω σε ένα κατάστημα Nova και να κάνω φορητότητα στο νέο free2go, αφού με 8 ευρώ αυτόματη ανανέωση θα έχω 400' προς όλους ανά δευτερόλεπτο, 40 SMS και 400+400mb και rollover.                  Αν είναι έτσι και έχω καταλάβει σωστά, με καλύπτουν με το παραπάνω. Το μόνο ερωτηματικό είναι αν στο κατάστημα θα με εξυπηρετήσουν και μέχρι την Τρίτη το βράδυ θα έχω ενεργοποιηθεί, ώστε να μη μείνω χωρίς τηλέφωνο. Αν κάποιος έχει κάνει την ίδια διαδικασία, ας μου πει την εμπειρία του.

Σας ευχαριστώ και πάλι και σίγουρα θα τα λέμε στο γειτονικό νήμα 🙏👍

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, green dragon said:

Ήρθε και η δική μου ώρα να σας αποχαιρετήσω όλους σε αυτό το νήμα και να σας ευχαριστήσω για όλη τη βοήθεια που μου δώσατε και τις πληροφορίες που μοιραζόσαστε μαζί μας.

Στις 21/3 λήγουν οι παροχές μου σε ομιλία και data και μένει 1.77€ μέσα που φυσικά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω για το Δευτεριάτικο countdown.

Σκοπεύω Δευτέρα πρωί να πάω σε ένα κατάστημα Nova και να κάνω φορητότητα στο νέο free2go, αφού με 8 ευρώ αυτόματη ανανέωση θα έχω 400' προς όλους ανά δευτερόλεπτο, 40 SMS και 400+400mb και rollover.                  Αν είναι έτσι και έχω καταλάβει σωστά, με καλύπτουν με το παραπάνω. Το μόνο ερωτηματικό είναι αν στο κατάστημα θα με εξυπηρετήσουν και μέχρι την Τρίτη το βράδυ θα έχω ενεργοποιηθεί, ώστε να μη μείνω χωρίς τηλέφωνο. Αν κάποιος έχει κάνει την ίδια διαδικασία, ας μου πει την εμπειρία του.

Σας ευχαριστώ και πάλι και σίγουρα θα τα λέμε στο γειτονικό νήμα 🙏👍

Βρες στο ίντερνετ τα τηλέφωνα των καταστημάτων που σε βολεύουν να επισκεφτείς και παρε τους τηλέφωνο πριν πας για να σου πούνε εάν έχουν κάρτες σιμ για την αλλαγή.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κύριοι. διαπιστώνω πως αρκετοί συνδρομητές έφυγαν από Q. ένας απ'αυτούς είμαι κ γω μετά από 19 έτη έκανα φορητότητα προς βάτραχο την προηγούμενη εβδομάδα.

 

Link to comment
Share on other sites

Με την αβεβαιότητα που δείχνει η κιου με τις αλλαγές στα καουνταουν και η προσφατη αλλαγή ελάχιστης ανανέωσης σε 8€ και μετά ξανά σε 10€ (που παρατηρησα χθες) είναι λογικό να διώχνει τον κόσμο σε πιο σταθερές εταιρίες. Εγώ που σκεφτόμουν να παω φ2γ κάνω δεύτερες σκέψεις λόγω του "καψονιού" που με κάνει η εταιρία να πρεπει να ψάχνω ποιο κατάστημα έχει κάρτα για φορητότητα και να σκέφτομαι τι πρηξιμο θα έχω από τους υπαλλήλους για να κάνω συμβόλαιο, ενώ από την άνεση του καναπέ μου μπορώ να μεταφέρω τον αριθμό σε άλλη εταιρία. 

Επίσης πολυ σωστά σχολίασε κάποιος σε άλλο φόρουμ την έλλειψη αξιοπιστίας της εταιρίας όταν δηλώνει φραγή στο 4μηνο, ενώ δεν το κάνει. Δηλαδή να παω φ2γ για να συντηρώ έναν αριθμό και μετά να μου το αλλάξει δεν θα αξίζει τον κόπο. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Με την αβεβαιότητα που δείχνει η κιου με τις αλλαγές στα καουνταουν και η προσφατη αλλαγή ελάχιστης ανανέωσης σε 8€ και μετά ξανά σε 10€ (που παρατηρησα χθες) είναι λογικό να διώχνει τον κόσμο σε πιο σταθερές εταιρίες. Εγώ που σκεφτόμουν να παω φ2γ κάνω δεύτερες σκέψεις λόγω του "καψονιού" που με κάνει η εταιρία να πρεπει να ψάχνω ποιο κατάστημα έχει κάρτα για φορητότητα και να σκέφτομαι τι πρηξιμο θα έχω από τους υπαλλήλους για να κάνω συμβόλαιο, ενώ από την άνεση του καναπέ μου μπορώ να μεταφέρω τον αριθμό σε άλλη εταιρία. 

Επίσης πολυ σωστά σχολίασε κάποιος σε άλλο φόρουμ την έλλειψη αξιοπιστίας της εταιρίας όταν δηλώνει φραγή στο 4μηνο, ενώ δεν το κάνει. Δηλαδή να παω φ2γ για να συντηρώ έναν αριθμό και μετά να μου το αλλάξει δεν θα αξίζει τον κόπο. 

Θα πας CU και θα χρησιμοποιείς μία φορά το μήνα τουλάχιστον Ντοματοχυμό Μπαρμπαστάθη.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

Θα πας CU και θα χρησιμοποιείς μία φορά το μήνα τουλάχιστον Ντοματοχυμό Μπαρμπαστάθη.

1 φορά το 2μηνο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

...........

Εγώ που σκεφτόμουν να παω φ2γ κάνω δεύτερες σκέψεις λόγω του "καψονιού" που με κάνει η εταιρία να πρεπει να ψάχνω ποιο κατάστημα έχει κάρτα για φορητότητα και να σκέφτομαι τι πρηξιμο θα έχω από τους υπαλλήλους για να κάνω συμβόλαιο, ενώ από την άνεση του καναπέ μου μπορώ να μεταφέρω τον αριθμό σε άλλη εταιρία.........

 

Ελπίζω να μην έχω μπελάδες και καψόνια για κάρτα f2go. Έχω 4 καταστήματα Nova σε ακτίνα 3-4 χλμ, οπότε σε κάποιο από αυτά ελπίζω τηλεφωνικά να βρω SIM και να πάω μετά συστημένα.

Τα περί συμβολαίου τα κόβεις μαχαίρι με το που θα πάει να ξεκινήσει το μπλα-μπλα.

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...