Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να είναι και αυτό μπορεί να είναι και συστημικό λάθος.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Μπορεί να είναι και αυτό μπορεί να είναι και συστημικό λάθος.

Βρε μήπως μας έκαναν f2g και ξεχασαν να μας το πούνε;;;;;;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mobileras said:

Βρε μήπως μας έκαναν f2g και ξεχασαν να μας το πούνε;;;;;;

H κόρη μου χρησιμοποιεί ενα νούμερο που παλια ανήκε στον πεθερό μου.
Πηγε η γυναικα μου σε κατάστημα να αλλάξει το όνομα για να μπορεσω να κάνω μεταφορά σε άλλη εταιρία μόλις τελειωσουν τα υπόλοιπα.
Με το που έγινε η αλλαγη ονόματος μου ήρθαν εμενα μυνήματα απο ΝΟΒΑ (σαν "νούμερο  επικοινωνίας") για "συνεχεια προσφορας" κλπ, ενημερωση για ορους χρήσης και τιμοκατάλογο τα οποία αφορούν σε F2G.
Επίσης, σταμάτησα να βλέπω το συγκεκριμένο νούμερο απο την εφαρμογή της Q...

Σαν περίεργα μας τα λένε...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ σχεδόν δυο μήνες είχαν σταματήσει οι προσφορές σε δυο αριθμούς μου. Σήμερα εμφάνισε δωρακι 1000´ και απεριόριστα δεδομένα με 5€ και στους δυο με λήξη 4/4

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Driver_3 said:

 Σήμερα εμφάνισε δωρακι 1000´ και απεριόριστα δεδομένα με 5€ και στους δυο με λήξη 4/4

Ακριβως το ιδιο και στο δικό μου και στης πεθερας μου πριν λίγο σημερα.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Το πρόβλημα επεκτείνεται παραπέρα απο τον απλό υπάλληλο "Μήτσο".. Τι να κάνει και αυτός.. Του είπαν να βάλει countdown και στο νέο f2g και έγινε χαμός.. Μπέρδεψαν τα μπούτια τους 😂😂

Ας σκεφτώ καλόπιστα και να πω ότι μπέρδεψαν τα μπούτια τους.. Και όχι ότι πανε με κουτοπόνηρες μεθόδους να τους πάνε όλους υποχρεωτικά στο νέο f2g...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bebes said:

H κόρη μου χρησιμοποιεί ενα νούμερο που παλια ανήκε στον πεθερό μου.
Πηγε η γυναικα μου σε κατάστημα να αλλάξει το όνομα για να μπορεσω να κάνω μεταφορά σε άλλη εταιρία μόλις τελειωσουν τα υπόλοιπα.
Με το που έγινε η αλλαγη ονόματος μου ήρθαν εμενα μυνήματα απο ΝΟΒΑ (σαν "νούμερο  επικοινωνίας") για "συνεχεια προσφορας" κλπ, ενημερωση για ορους χρήσης και τιμοκατάλογο τα οποία αφορούν σε F2G.
Επίσης, σταμάτησα να βλέπω το συγκεκριμένο νούμερο απο την εφαρμογή της Q...

Σαν περίεργα μας τα λένε...

Συστημικό μπλέξιμο. Πιθανόν η αλλαγή ονόματος απαιτεί την εκ νέου εγγραφή στην εφαρμογή της q.Την σιμ την άλλαξαν,είναι η ίδια q ή κάτι άλλο?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, giorgos_90 said:

Έκανα ανανέωση 15€ στο q και μου ήρθε το παρακάτω sms για freetogo tap and get it.

Πάμε για ένωση?

 

Screenshot_2023-03-15-16-57-15-987_com.google.android.apps.messaging.jpg

Eχασαν την μπάλα...

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, kmpatra said:

Συστημικό μπλέξιμο. Πιθανόν η αλλαγή ονόματος απαιτεί την εκ νέου εγγραφή στην εφαρμογή της q.Την σιμ την άλλαξαν,είναι η ίδια q ή κάτι άλλο?

Σωστα. Αν άλλαξαν σιμ αντι να του δώσουν την νέα q με το apn του f2g για volte/5g και χωρίς roaming, του το έκαναν επισήμως νέο f2g... Ανετα το βλέπεις αν μπεις στην εφαρμογή του νέου f2g με το νούμερο σου ή με κλήση στο 1265

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως κάνανε τέτοια αλλαγή (εν αγνοία ή εν "αφελή" συμφωνία του συνδρομητή γιατί είναι τάχα καλύτερο) πώς δεν το κάνανε και συμβόλαιο απορώ...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, CoyoteD said:

είναι ο υπάλληλος Σλοβένος και μπερδεύεται 

Τελικά δεν τον λένε Μήτσο;; Μήτσιτς τον λένε;; 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τελικά δεν τον λένε Μήτσο;; Μήτσιτς τον λένε;; 🤣🤣🤣🤣

Ο καημένος ο Μήτσος Μήτσιτς θα πάρει ανάποδες μια μέρα και θα δώσει για καουνταουν+flash offer 10.000 λεπτά και 10TB για 10μηνες και θα παει για διακοπές να ησυχασει...

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και σε μένα πάλι η προσφορά με τα απεριόριστα data με ημερομηνία λήξης 4/4. Αυτή τη φορά δεν το κάνανε για μήνα.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kmpatra said:

Συστημικό μπλέξιμο. Πιθανόν η αλλαγή ονόματος απαιτεί την εκ νέου εγγραφή στην εφαρμογή της q.Την σιμ την άλλαξαν,είναι η ίδια q ή κάτι άλλο?

Δεν άλλαξαν σιμ, δεν της έδωσαν κάτι να υπογράψει πέραν της αλλαγής ονόματος.

Εντωμεταξύ, βλεποντας απο το τηλεφωνο της κόρης, της έδωσαν καποια Γιγα δωρο, δεν καταλαβα πως, δεν υπάρχει καποιο μνμ απο ΝΟΒΑ...

Link to comment
Share on other sites

Έκανε εκ νέου λογαριασμό στην εφαρμογή της q? Αν ναι μπορεί να είναι bonus λόγω της εγγραφής.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να μην έριξε η κιου την ελάχιστη χρέωση ονλαιν στο 1€ (όπως το f2g), μάλλον για "άδειασμα" παει η φάση... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που η Cote έβαλε μόνιμα ελάχιστη ανανέωση τα 8€ νομίζω κάτι τέτοιο θα παίξει και με τις υπόλοιπες.
Οπότε αν γίνει μόνιμο και στην Q θα πρέπει να γίνει πιο επιθετική με τις προσφορές της γιατί χάνει το πλεονέκτημα σιγά σιγά.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, filippos said:

Τώρα που η Cote έβαλε μόνιμα ελάχιστη ανανέωση τα 8€ νομίζω κάτι τέτοιο θα παίξει και με τις υπόλοιπες.
Οπότε αν γίνει μόνιμο και στην Q θα πρέπει να γίνει πιο επιθετική με τις προσφορές της γιατί χάνει το πλεονέκτημα σιγά σιγά.

Για εμένα θα πρέπει να αντιγράψει το Frog και να δίνει περισσότερα δεδομένα. 
Αν δεν το κάνει αυτό και δεν εφαρμόσει την 8€ ανανέωση, θα φύγουν και άλλοι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ήδη δίνει περισσότερα δεδομένα σε σχέση με το νέο free to go (αλλά ακόμα και σε σχέση και με το παλιό) στα πακέτα του. Πιστεύω ότι αν προχωρήσουν σε αλλαγές εφάμιλλες του free to go θα προσφέρουν ότι και τώρα δηλαδή λιγότερη (όχι απεριόριστη) ομιλία και λίγα παραπάνω data. Τα αντίστροφα δηλαδή και ίσως λίγο μικρότερα σε αξία πακέτα για να ανταγωνιστούν κάπως τη frog και να παραμείνουν ένα σκαλοπάτι πίσω από το free to go

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω εάν γνωρίζετε. Πρόκειται να ταξιδέψω στην Αυστρία (Βιέννη). Πρέπει να αγοράσω πακέτο περιαγωγής ή κάποιο άλλο ή τα ήδη ενεργοποιημένα πακέτα από προσφορές μπορώ τα χρησιμοποιήσω και εκεί ? 

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη άσχετο με αυτό που ρώτησα, σε ένα νούμερο q που έχω έχει σταματήσει να μου εμφανίζει το δωράκι δίπλα από το καμπανάκι. Ενώ στα υπόλοιπα νούμερα το βγάζει κανονικά. Σε αυτό, μετά από μια αγορά προσφοράς με απεριόριστα GB που ήταν και η μοναδική εκείνη τη στιγμή στο δωράκι, σταμάτησε και δεν μου το επανεμφάνισε. Πάνε 2 μήνες που δεν έχω έχω δει το εικονίδιο του δώρου. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, natashaky said:

Και κάτι ακόμη άσχετο με αυτό που ρώτησα, σε ένα νούμερο q που έχω έχει σταματήσει να μου εμφανίζει το δωράκι δίπλα από το καμπανάκι. Ενώ στα υπόλοιπα νούμερα το βγάζει κανονικά. Σε αυτό, μετά από μια αγορά προσφοράς με απεριόριστα GB που ήταν και η μοναδική εκείνη τη στιγμή στο δωράκι, σταμάτησε και δεν μου το επανεμφάνισε. Πάνε 2 μήνες που δεν έχω έχω δει το εικονίδιο του δώρου. 

Δες στην εφαρμογη εαν οι ρυθμισεις επικοινωνιας ειναι ολες στο πράσινο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...