Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς? Την ταυτότητα και το αφμ σου θέλει. Αν σου ζητάνε βεβαίωση κατοχής αριθμού στη βγάζουν σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Κανε προσπάθεια από το chat και λίγο υπομονή. Τι χρήση γίνεται σε αυτό το νούμερο?

Σήμερα εκτος της γνωστής που είχα με τα 5€ και έχει παραταθεί ως τις 12/3, ήρθε πάλι αυτή με τα sms με ημερομηνία λήξης προς το παρόν 31/12. Φαντάζομαι οτι θα διορθωθεί σε λίγη ώρα ώστε να λήγει τον άλλο μήνα.

Μέχρι πριν μερικούς μήνες το χρησιμοποιούσα κανονικά. Τώρα είμαι στο εξωτερικό και μόνο λαμβάνει κλήσεις τις οποίες δεν σηκώνω, παρόλα αυτά είχα ενεργοποιήσει πακέτο 1.5 ευρώ για παράταση υπόλοιπου τον πρώτο μήνα έξω και έβαλα κάρτα τον επόμενο.

Δεύτερο νούμερο q που είναι με μηδέν υπόλοιπο τον ίδιο χρόνο στο εξωτερικό παίρνει προσφορές.

Έχω πάρει απόφαση να φύγω για αλλού οπότε δεν με πειράζει που δεν έρχεται προσφορά, δεν έχω όρεξη να καώ με τα βλήματα της εξυπηρέτησης για κάτι που δεν έχει πια νόημα, απλά το λέω για να υπάρχει πιο σφαιρική εικόνα.

Αυτή η προσφορά με τα sms 1.5 ευρώ εμένα λέει λήξη 1.1.24 εσένα 31/12; Έχουν μπλέξει τα μπούτια τους.

Τέλος για το wifi calling, όπως είχα πει δουλεύει εξαιρετικά για να δέχεσαι δωρεάν κλήσεις στο εξωτερικό ακόμα και με μηδέν υπόλοιπο (το δεύτερο νούμερο) καθώς κάνει ότι και στην Ελλάδα.

Δεν είναι όμως πολύ αξιόπιστο. Σχεδόν ποτέ δε μου δουλεύει από τα mobile data της τοπικής κάρτας, εκτός και αν κάνω tethering με wifi από άλλο κινητό την σύνδεση σε αυτό.

Σε wifi μερικές φορές συνδέεται με καθυστέρηση κάποιων λεπτών.

Αν γίνει επανεκκίνηση της συσκευής δεν μπαίνει στο vowifi εκτός και αν μπω σε airplane mode, ανοίξω το wifi και μετά βγω από airplane mode.

Δεν ξέρω για πόσα από αυτά φταίει η συσκευή (poco x3) και για πόσα το δίκτυο. Δεν έχω δεύτερη συμβατή για να συγκρίνω.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Στης μητέρας μού πού ελέγχω εγώ είμαι μόνο μια προσωπική προσφορά. Εγιναν 2 και σήμερα βλέπω 4. Τουλάχιστον το σώζουν αυτές. Με κάβα το Q star καλα είναι σχετικά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Τι εννοείς? Την ταυτότητα και το αφμ σου θέλει. Αν σου ζητάνε βεβαίωση κατοχής αριθμού στη βγάζουν σε κατάστημα.

Θέλω τα ακριβή στοιχεία για να κάνω φορητότητα ονλαιν. Εάν στα στοιχεία της φορητότητας λείπει 1 γράμμα, ακυρώνεται η φορητότητα. Ίσως θα το δοκιμάσω με τα στοιχεία που έχω και θα ελπίσω να πανε ολα καλα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Mobileras said:

όποιος το πάρει, ας μας πει ποσες μέρες διάρκεια έχει:

 

 

ThumyQ.jpg

Καλημέρα σε όλους. Μόλις ενεργοποίησα αυτό το countdown και έχει ημερομηνία λήξης 8/4/2023

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να προσθέσω λίγα χρήματα στο υπολοιπο;

0,20-0,30€

 

Θυμάμαι παλια έδιναν μισο €, αλλά μήπως μόνο οταν δεν υπήρχε χρηματικό υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, bebes said:

Υπάρχει δυνατότητα να προσθέσω λίγα χρήματα στο υπολοιπο;

0,20-0,30€

 

Θυμάμαι παλια έδιναν μισο €, αλλά μήπως μόνο οταν δεν υπήρχε χρηματικό υπόλοιπο;

https://www.myq.gr/gr/support/paketa-ipiresies/pos-epektino-amesa-ton-chrono-omilias-mou-choris-na-energopiiso-paketo

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, TAGARASB said:

Καλημέρα σε όλους. Μόλις ενεργοποίησα αυτό το countdown και έχει ημερομηνία λήξης 8/4/2023

Συμπέρασμα: η Q κάνει ναζακια για άλλη μια φορά. Καλό είναι να φάει φόλα στα 15ημερα πακέτα, να μη τα αγοράζει κανείς ώστε να ξεκόψει από τέτοιες πρακτικές.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι οσο κι αν αντιπαθώ την wind, Q, nova κλπ., Το πακετο με τα 8.90€ εχει και κλησεις προς εξωτερικο που το χρειαζομαι που και που και οι αλλοι δεν το δινουν. Για να λεμε και κανενα θετικο μεσα στα πολλα που τους εχω σουρει.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ninikos έχεις δίκιο, οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικές. Αξίζει όμως το ψάξιμο κάθε τετράμηνο θα έλεγα εγώ.

Εγώ πλέον έχω καταβολευτεί με VoIP/data κλήσεις προς το εξωτερικό. Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν Signal/Viber/Whatsapp whatever.

On 30/12/2022 at 4:31 ΠΜ, Pppe said:

Και επίσης σημαντικό ότι δεν "πέρασε" , δε βρήκε "ανταπόκριση" και αργά έστω το κατάλαβαν οι χρήστες Q, το 15νθήμερο Countdown και προς το τέλος του 2022 επανήλθε στα 30ήμερα Countdown.

αν μη τί αλλο,  το προσπαθούν 😆

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Είχα καρτοκινητό Q πάνω από 15 χρόνια και ήταν ο βασικός αριθμος που χρησιμοποιούσα μέχρι και το προηγούμενο Σάββατο που μου έκλεψαν το κινητό. Αυτον το αριθμό ειχα δηλωμενο σε εφορία , gov.gr . και άλλες υπηρεσίες , και άυτόν γνωριζαν όλοι οι συγγενείς φιλοι κλπ.  Πάω την περασμένη Δευτέρα σε κατάστημα nova να ζητήσω επανέκδοση sim με τον παλιό αριθμό και μου λένε ότι έχουν έλλειψη sim και ισως βρω σε άλλα καταστήματα . Πάω σε άλλα 4 καταστήματα nova και απάντησαν πως δεν είχανε ούτε κι αυτοί. Είχαν μόνο sim  για καρτοσυμβόλαιο όπως μου είπαν και θα μπορούσαν να  μετατρεψουν τον παλιο μου αριθμό σε καρτοσυμβόλαιο.  Πήγα σε άλλο πάροχο και έκανα αίτηση φορητότητας το αποδέχτηκαν και ησύχασα .  

Edited by EffieAgr
Link to comment
Share on other sites



Είχα καρτοκινητό Q πάνω από 15 χρόνια.......


Πες μας τι θα σου πουν αν σε παρουν να σε ρωτήσουν "γιατι φύγατε αγαπημένε μας πελάτη?"
Τα θελουν κ τα παθαίνουν


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, coulis said:


 

 


Πες μας τι θα σου πουν αν σε παρουν να σε ρωτήσουν "γιατι φύγατε αγαπημένε μας πελάτη?"
Τα θελουν κ τα παθαίνουν


Tapa
 

 

Δεν σε παίρνουν τηλέφωνο και δεν σε ρωτάνε τίποτα, όταν πρόκειται για καρτοκινητό. Έκανα 4 φορητότητες στους 2 τελευταίους μήνες από Q σε άλλη καρτοκινητή.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε παίρνουν τηλέφωνο και δεν σε ρωτάνε τίποτα, όταν πρόκειται για καρτοκινητό. Έκανα 4 φορητότητες στους 2 τελευταίους μήνες από Q σε άλλη καρτοκινητή.
 
Οκ. Δεν το ήξερα. Νόμιζα οτι τους παίρνουν όλους.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 3 αριθμοι δεν πήραν.Χθες έκανα αίτηση για το τέταρτο νούμερο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EffieAgr said:

Είχα καρτοκινητό Q πάνω από 15 χρόνια και ήταν ο βασικός αριθμος που χρησιμοποιούσα μέχρι και το προηγούμενο Σάββατο που μου έκλεψαν το κινητό. Αυτον το αριθμό ειχα δηλωμενο σε εφορία , gov.gr . και άλλες υπηρεσίες , και άυτόν γνωριζαν όλοι οι συγγενείς φιλοι κλπ.  Πάω την περασμένη Δευτέρα σε κατάστημα nova να ζητήσω επανέκδοση sim με τον παλιό αριθμό και μου λένε ότι έχουν έλλειψη sim και ισως βρω σε άλλα καταστήματα . Πάω σε άλλα 4 καταστήματα nova και απάντησαν πως δεν είχανε ούτε κι αυτοί. Είχαν μόνο sim  για καρτοσυμβόλαιο όπως μου είπαν και θα μπορούσαν να  μετατρεψουν τον παλιο μου αριθμό σε καρτοσυμβόλαιο.  Πήγα σε άλλο πάροχο και έκανα αίτηση φορητότητας το αποδέχτηκαν και ησύχασα .  

Είναι τρελό να το σκέφτεσαι και μόνο πως η πολιτική της εταιρείας -για αυτόν που χάνει το καρτοκινητό του και χρειάζεται άμεσα τον αριθμό- είναι να τον σπρώχνει σε καρτοσυμβόλαιο.

Πραγματικά θα έδινα τα διπλάσια για να μην πέσω στην ανάγκη τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιθυμούν τους "τσαμπατζήδες" με 8Ε το 13μηνο, όπως εμένα. Ούτε αυτούς με 12Ε το μήνα.

Πάνε για τα πολλά: Θα χάσουν και τα λίγα.

Αυτή είναι η πολιτική και αυτή θα'ναι η κατάληξη.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Pppe said:

Δεν επιθυμούν τους "τσαμπατζήδες" με 8Ε το 13μηνο, όπως εμένα. Ούτε αυτούς με 12Ε το μήνα.

Πάνε για τα πολλά: Θα χάσουν και τα λίγα.

Αυτή είναι η πολιτική και αυτή θα'ναι η κατάληξη.

Αν βλέπουν διαφορά στα 12€ από τα 13€ που έχει το φτηνό τους το συμβόλαιο, πάω πάσο.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...