Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να του στείλεις sms να δεις αν το δέχεται. Δεν εχει νοημα η φραγη sms. Ασε που με τον κανονισμό της εεττ επιβάλλεται να υπάρχει ελάχιστη υπηρεσία. Δεν εχεις username/pass για να κάνεις log in?

Δοκίμασε επίσης εδώ

https://www.myq.gr/gr/online-ananeosi/horis-login-me-pistotiki/

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Έστειλα μήνυμα και το έλαβε η άλλη sim.

Προσπάθησα με το link και αφού έγραψα τον αριθμό και το mail μου (είχα μεταβιβάσει πριν 2 χρόνια τη sim στον ξάδελφό μου που ζει στο εξωτερικό, για τις ανάγκες της τράπεζας) και ενώ φαίνεται ότι τα δέχεται και εμφανίζει την καρτέλα με το ποσό, αμέσως βγάζει μήνυμα "Λυπούμαστε, αλλά κάτι πήγε λάθος" ή κάτι τέτοιο, και δεν μπορώ να συνεχίσω.

 

Edit

Δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά τελευταία φορά ανανέωσα χρόνο 17/11/22, αγόρασα πακέτο και την 17/1/23 έληξε χωρίς ανανέωση, με τη σκέψη ότι θα βάλω σε 1-2 μήνες.

Επίσης, την 3/3 ήρθε προσφορά για 500' και 3GB με ανανέωση από 10€ μέσα στις επόμενες 2 μέρες!!!

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Αν δεχεται το μήνυμα που έστειλες λογικά θα δέχεται και της τράπεζας. Οπότε θεωρητικά μέχρι να μπει φραγή (το πότε δυστυχώς δεν το ξέρουμε, πιθανότερο είναι στους 12 μήνες) δεν θα έχεις πρόβλημα για τη δουλειά που θες. Απο τη στιγμή που δεν υπάρχουν username & password και προφανώς λόγω κάποιας δυσλειτουργίας δεν έρχεται κωδικός και δε λειτουργεί η ανανέωση χωρίς login, η μόνη λύση είναι ανανέωση σε κατάστημα ή με 16ψήφιο κωδικό

Link to comment
Share on other sites

Σας βγαζει για ανανέωση? Ή μόνο σε εμένα κόλλησε?

Edit: Επανήλθε

Smart-Select-20230306-111352-my-Q.jpg


Tapa







Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, coulis said:

Σας βγαζει για ανανέωση? Ή μόνο σε εμένα κόλλησε?
Smart-Select-20230306-111352-my-Q.jpg


Tapa


 

Έχω το ίδιο στο app

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο στο app
Τωρα επανήλθε


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kmpatra said:

Αν δεχεται το μήνυμα που έστειλες λογικά θα δέχεται και της τράπεζας. Οπότε θεωρητικά μέχρι να μπει φραγή (το πότε δυστυχώς δεν το ξέρουμε, πιθανότερο είναι στους 12 μήνες) δεν θα έχεις πρόβλημα για τη δουλειά που θες. Απο τη στιγμή που δεν υπάρχουν username & password και προφανώς λόγω κάποιας δυσλειτουργίας δεν έρχεται κωδικός και δε λειτουργεί η ανανέωση χωρίς login, η μόνη λύση είναι ανανέωση σε κατάστημα ή με 16ψήφιο κωδικό

Ουφ ...

Έφυγε το άγχος και σ' ευχαριστώ. Ανανέωσα με 8€ (6,97 με λήξη 6/5/23) και θα αγοράσω αύριο το τρέχον πακέτο.

Το να αφήσω το θέμα έτσι, αφού δέχεται κλήσεις και sms, δεν είναι λύση, πολύ περισσότερο αφού έχω την ευθύνη της λειτουργίας της sim.

Σε κάθε περίπτωση, δεν φανταζόμουν ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο, αφού ποτέ στο παρελθόν δεν είχε συμβεί (έχω τη sim από το 2014). Φαίνεται ότι αλλάζουν πολλά στην Q ...

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι και στην ανανέωση χωρίς login πέσαμε στο ίδιο πρόβλημα που περιγράφεται πιο πάνω τωρα λειτουργεί κι αυτη κανονικά.

2 minutes ago, makap said:

Ουφ ...

Έφυγε το άγχος και σ' ευχαριστώ. Ανανέωσα με 8€ (6,97 με λήξη 6/5/23) και θα αγοράσω αύριο το τρέχον πακέτο.

Το να αφήσω το θέμα έτσι, αφού δέχεται κλήσεις και sms, δεν είναι λύση, πολύ περισσότερο αφού έχω την ευθύνη της λειτουργίας της sim.

Σε κάθε περίπτωση, δεν φανταζόμουν ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο, αφού ποτέ στο παρελθόν δεν είχε συμβεί (έχω τη sim από το 2014). Φαίνεται ότι αλλάζουν πολλά στην Q ...

Πως ανανέωσες τελικά?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Και παλι:

Οσοι πιστοι, ουτε 1 στο τετρακις να το "καταλαβουν".

Οι πιθανοτητες αυξανουν ραγδαιως οσο παραμενουν στο λαγο.

Είσαι τόσο λίγος που με την απάντησή σου αυτή όχι μόνο επιβεβαιώνεις όλα τα χαρακτηριστικά που σου απέδωσα στο νωρίτερο ξέχεσμα αλλά επιπλέον δείχνεις ότι έχεις ανώριμη συμπεριφορά που πλησιάζει αυτή 5χρονου. Ταυτόχρονα αφαίρεσες κάθε λόγο να στενοχωριέμαι που σου μίλησα έτσι σταράτα.

Αν και δεν μπορώ να φανταστώ πως, είμαι σίγουρος ότι μπορείς να το κάνεις και χειρότερα. Μη μας απογοητεύσεις, προσπάθησε πάλι στο επόμενο μήνυμα να δείξεις πόσο έξυπνος και μοναδικός είσαι...

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Φαίνεται ότι και στην ανανέωση χωρίς login πέσαμε στο ίδιο πρόβλημα που περιγράφεται πιο πάνω τωρα λειτουργεί κι αυτη κανονικά.

Πως ανανέωσες τελικά?

Το έδειξα με bold στην παράθεση του μηνύματός σου και σε ευχαρίστησα.

Με 16ψήφιο κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα το bold αλλά είπες οτι έβαλες 8€. Ο 16ψηφιος που βγαίνει σε χαρτάκι απο αυτόματα μηχανήματα περίπτερα κλπ (γι'αυτό δεν μιλάμε?) ήξερα οτι ξεκινάει απο 12 ή 15€ και κάτι ψιλά. Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kmpatra said:

Το είδα το bold αλλά είπες οτι έβαλες 8€. Ο 16ψηφιος που βγαίνει σε χαρτάκι απο αυτόματα μηχανήματα περίπτερα κλπ (γι'αυτό δεν μιλάμε?) ήξερα οτι ξεκινάει απο 12 ή 15€ και κάτι ψιλά. Κάνω λάθος?

Όχι. Πληκτρολόγησα "Ανανέωση χρόνου ομολίας q", εμφάνισε πρώτο την αντίστοιχη ιστοσελίδα της Q, την άνοιξα, έχει τη γνωστή διαδικασία και πιο κάτω τους 4 άλλους τρόπους ("με 16ψήφιο κωδικό", "χωρίς login", "εναλλακτικοί τρόποι" και "ανανέωση σε άλλο συνδρομητή").

Επέλεξα τον 1ο, άνοιξε καρτέλα που ζητάει τον αριθμό, άνοιξε νέα καρτέλα με τα ποσά και επέλεξα τα 8€.

Link to comment
Share on other sites

Επί των ημερών, γαρ εγγύς: https://www.gnomikologikon.gr/catquotes.php?categ=3475

Νηπίοισιν ου λόγος, αλλά ξυμφορή γίνεται διδάσκαλος.

Δημόκριτος
Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος  (470-370 π.Χ.)

Όσοι πιστοί , ούτε 1 στην πεντάκις να το "καταλάβουν": Και θα χειροτερεύουν...Όσοι προλάβουν, φεύγουν.

Αναμενόμενον.....

 

Screenshot_20230307_002144_myQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άνθρωπε μου, με έχεις κουράσει αφάνταστα με το καθημερινό σου παραλήρημα.                                        Θέλω να σε κάνω block, να μη βλέπω τα μηνύματα σου, αλλά δυστυχώς το forum έχει αφαιρέσει αυτή τη δυνατότητα. Το μόνο που μένει είναι το downvoting. Αλλά των υπαλλήλων το αυτί δεν ιδρώνει.

" Όσοι προλάβουν, φεύγουν..". Θέλω να ρωτήσω τα άλλα μέλη και σε παρακαλώ μη μπεις στον κόπο να μου απαντήσεις εσύ. Υπάρχει κάποια προθεσμία που αν την χάσουμε δεν μπορούμε να φύγουμε και εγκλωβιζόμαστε στη Q;

ΥΓ.  Με μεγάλη ανακούφιση βρήκα αυτό στο account

image.thumb.png.5f0d5e4fafa7facbd953e98ebf438a12.png

Πάρε τη θέση σου στους αγνοημένους χρήστες

image.thumb.png.40c8a781dbbb89fcb07bf0a110756e46.png

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αυτό με τα 15 μέρα countdown να λήξει κάποια στιγμή. Αν συνεχίσει έτσι δεν με συμφέρει ποια η q. 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω αυτό με τα 15 μέρα countdown να λήξει κάποια στιγμή. Αν συνεχίσει έτσι δεν με συμφέρει ποια η q. 
Για να δούμε.
Κι εγώ αυτα χρησιμοποιώ απο τις προσφορές που μου έρχονται.
Την κάρτα την χρησιμοποιώ μόνο για sms (gps tracker), κ μου έρχονται πακέτα του 1,5€ για 30 ημέρες.
Χθες εκανα την προσφορά που μου ειχε έρθει κ έληγε. Για να δούμε αν θα βγει επόμενη και τι διάρκεια θα έχει .


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν και οι προσωπικές προσφορές από ότι είδα!!!
12/3 εχω μια που λήγει. Για να δουμε αν θα ξαναστειλουν


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αυτή με τα 5€ 1000' + unlimited data έληγε κανονικά χτες & πήρε παράταση 12/3.Μια 2η που είχα (αυτή του 1.5€ με τα μηνύματα) δεν παρατάθηκε ούτε αντικαταστάθηκε μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Εάν σταματήσουν και τις προσωπικές προσφορές, σε συνδυασμό με τα 15ημερα καουνταουν, θα ξενερώσει πολύ κόσμο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν από τους αριθμούς που διαχειρίζομαι σταμάτησαν οι προσφορές τον προηγούμενο μήνα. Τους ειχα στείλει παράπονα μέσω της φόρμας επικοινωνίας στη σελίδα της νόβα και μου είχαν απαντήσει με μήνυμα οτι σύντομα νέες προσφορές θα είναι διαθέσιμες. Σήμερα σταμάτησαν οι προσφορές και στους 3 αριθμούς που διαχειρίζομαι. Είναι φανερό πλέον ότι προωθούν το qstar.

Link to comment
Share on other sites

Άσχημες εξελίξεις εις βάρος του πορτοφολιού του συνδρομητή. Αντί να φτηναίνουν, ακριβαίνουν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...