Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, bbbb said:

Καλησπέρα καλό μήνα. Με φορητότητα είτε online,είτε σε κατάστημα nova

άρα μάλλον μόνο σε καταστήματα, διότι on line δεν δίνει την επιλογή για  μεταφορά από Q. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι από Q σε F2G και ανάποδα, μόνο από κατάστημα.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Alexandros201285 said:

άρα μάλλον μόνο σε καταστήματα, διότι on line δεν δίνει την επιλογή για  μεταφορά από Q. 

Όπως παει το κιου (χειρότερο κάθε εβδομάδα) θα φτάσει το f2g. Ποιος ο λόγος να αλλάξεις;

ΥΓ: ακόμη να αποφασίσουν πότε (ή εάν) θα ξαναδώσουν καουνταουν... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Όπως παει το κιου (χειρότερο κάθε εβδομάδα) θα φτάσει το f2g. Ποιος ο λόγος να αλλάξεις;

ΥΓ: ακόμη να αποφασίσουν πότε (ή εάν) θα ξαναδώσουν καουνταουν... 

διότι το countdown έχει καταντήσει κουραστικό, προσωπικές προσφορές μου τις έκοψε εδώ κ ένα τρίμηνο και τα σταθερά πακέτα ομιλίας είναι πιο ακριβά! αν είναι δυνατόν για Q ! 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alexandros201285 said:

διότι το countdown έχει καταντήσει κουραστικό, προσωπικές προσφορές μου τις έκοψε εδώ κ ένα τρίμηνο και τα σταθερά πακέτα ομιλίας είναι πιο ακριβά! αν είναι δυνατόν για Q ! 

Τις "ρυθμίσεις επικοινωνίας"  στο app τις έχεις ενεργοποιημενες; 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Τις "ρυθμίσεις επικοινωνίας"  στο app τις έχεις ενεργοποιημενες; 

ναι ναι δεν έχω πειράξει τπτ. απλά σταμάτησαν να έρχονται στον αριθμό μου. στο messenger που τους έστειλα, μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Βρες παλιά μηνύματα που σου έχει στείλει η Q και πάτα τα λινκ που έχουν μήπως και ενεργοποιηθούν οι προσφορές.

Τώρα θα μου πεις, με τα μήπως και τα θα δουλειά δε γίνεται, αλλά ποτέ δε ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η πεθερα μου στο νούμερο της έπαιρνε συνέχεια προσφορες, μετά σταμάτησε να παίρνει, μετά μπήκα στις ρυθμίσεις επικοινωνίας και τις ανοιγοκλεισα και μετά από 1 μήνα άρχισαν να ξανάρχονται. 

Εάν θέλεις ομιλία με 3€ υπάρχει και ο Βάτραχος. Θα κάνεις που θα κάνεις φορητότητα... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε Μάρτης, λοιπόν, στη "γνωστή και μη εξαιρετέα" χώρα με τη γνωστή και μη εξαιρετέα εταιρία-λαγό της στην κινητή, 

Και να "δούμε" επιπλέον ΕΑΝ την Δευτέρα που θα έχουν λήξει τα δωράκια πάνω δεξιά στο app Q θα βγάλει άλλα ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ή θα τα καταργήσει, καθώς για πρώτη φορά η φουρνιά δωρακίων λήγουν Κυριακή 5/3 αντί για μεσοβδόμαδα έως τους προηγούμενους μήνες. Οι ενδείξεις είναι "σοβαρές" αλλά ας περιμένουμε και το "αποτέλεσμα". Όσοι πιστοί δεν υπάρχει ούτε μια στο δις να το "καταλάβουν", βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Downvoting και από μένα σε όσους υποτιμούν ή προσβάλουν συμφορουμίτες.

Στην ουσία του νήματος τώρα. Σε εμένα δεν έχουν έρθει δωράκια εδώ και καιρό, στις δύο κάρτες Q που διαχειρίζομαι. Στις 6 Μαρτίου λήγουν οι παροχές στο δικό μου νούμερο και αν δεν μου κάτσει το Δευτεριάτικο countdown, θα πάω για Q star. Όπως έκανα και με της συζύγου τις προάλλες. Κρατάω τη δυσαρέσκεια μου λοιπόν και παρακολουθώ τις εξελίξεις για ότι καλύτερο παρουσιαστεί.

Στη nova φαίνεται ότι είναι ακόμη σε διακοπές και στο app όλα είναι κολλημένα και παγωμένα. Δεν μπορεί να είναι αμέλεια αυτό το πράγμα. Σπρώξιμο στο Q star μοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από εκεί που έδιναν 2 καουνταουν 30 ημερών ανά βδομάδα, τώρα δίνουν 1 καουνταουν 15 ημερών ανά βδομάδα. Και πρωτη φορα τώρα είναι κολλημένη η αντίστροφη μέτρηση τόσες ώρες. 

UPDATE

ThuQ.thumb.jpg.14058c20e8aaf104308694de29054ee2.jpg

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στη σελίδα τους στο facebook δεν ανέβασαν την προσφορά. Ξέρουν τι κράξιμο θα φάνε πάλι στα σχόλια για τις 15μερες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, συγνωμη, γιατι δεν φευγετε να πατε στην frog, ετσι κι αλλιως οσοι εχετε Q (τουλαχιστον οι περισσοτεροι) στην ουσια μιλατε λιγο, εαν μιλουσατε αρκετα, θα πηγαινατε σε αλλο πακετο, νομιζω οι τυποι κανουν πειραματα, να δουν εαν θα τσιμπησετε, να κανουν πακετα μικροτερης διαρκειας, μην αγοραζετε καθολου γιατι μετα θα τα κανουν μονιμα.

Εδω εμενα μου διεγραψαν το νουμερο στα καλα καθουμενα, χωρις καμια προειδοποιηση, ξεπερασαν καθε οριο παρανομιας

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παιδιά απ'ότι φαίνεται η United δεν έχει γνώση για το πως λειτουργει η καρτοκινητη και τα εχουν αφησει λιγο στη μοιρα τους.
Προς το παρόν με τις τρεχουσες τιμες που εχουν ανεβει βοηθουν στη λογικη του συμβολαιου με 13-15 ευρω που πλασαρουν, εαν ομως πεσουν οι τιμες θα ειναι εκτος αγορας στο καρτοκινητο με τα τωρινα δεδομενα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια δεδομένα που μπορεί να κρατήσουν ακόμα αρκετούς στην q έναντι της frog ακόμα και αν είναι γνώστες:

-καλύτερο σήμα στις περιοχές που κινούνται

-καλύτερες και φτηνότερες προσωπικές προσφορές (σε όσους λαμβάνουν τέτοιες ακόμα)

-σε επίπεδο μόνιμων πακέτων υπερτερεί λίγο στην ομιλία το q star και κυρίως με δυνατότητα αυτόματης ανανέωσης.

-κάποιοι έχουν ακόμα τα 120' του συνδυασμού με το σταθερό.

-και στην αλλη εταιρεία πρέπει να υπολογίσεις πότε δίνει διπλάσιο χρόνο το μικρό πακέτο ομιλίας (και αν σου φτάνει). Οπότε ενα μικρό κυνήγι υπάρχει κι εκεί (μικροτερο από το countdown που σιγά σιγά "καίγεται" για να πούμε την αλήθεια).

Οπότε ο καθένας υπολογίζει τις ανάγκες του και κάνει τις κινήσεις του. Όσο και αν φαίνεται απλό το τσουβάλιασμα του τύπου "να φύγετε,να πάτε αλλού", δεν είναι όμως.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stathis123 said:

Γενικά παιδιά απ'ότι φαίνεται η United δεν έχει γνώση για το πως λειτουργει η καρτοκινητη και τα εχουν αφησει λιγο στη μοιρα τους.
Προς το παρόν με τις τρεχουσες τιμες που εχουν ανεβει βοηθουν στη λογικη του συμβολαιου με 13-15 ευρω που πλασαρουν, εαν ομως πεσουν οι τιμες θα ειναι εκτος αγορας στο καρτοκινητο με τα τωρινα δεδομενα.

Το να γίνεται σκόπιμα το έχεις σκεφθεί. Το F2G θα είναι η καρτοκινητή τους τώρα και στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos43 said:

Γινεται μεταφορά F2G σε Q ?

Σε κατάστημα μόνο και με αλλαγή σιμ. Σαν να πηγαίνεις σε άλλη εταιρεία. (Αυτή τουλάχιστον ήταν η διαδικασία επί wind)

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω οτι μηδενίζεται το υπόλοιπο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, γίνεται η διαδικασία πανεύκολα μέσα σε ένα δεκάλεπτο το πολύ, μέσω καταστήματος NOVA.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, γίνεται η διαδικασία πανεύκολα μέσα σε ένα δεκάλεπτο το πολύ, μέσω καταστήματος NOVA.

 

Αξιζει καλυτερα το Q ή το F2G για αρκετή ομιλία και δεδομενα;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos43 said:

Αξιζει καλυτερα το Q ή το F2G για αρκετή ομιλία και δεδομενα;

Το f2g.. η Q είναι οικονομική και όχι για αρκετή ομιλία και δεδομένα όπως λες. Στα αρκετά συμφέρει το f2g.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...