Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα και με τα 8.90 τον μήνα συμφέρει η Q με 200 προς όλους και 4GB. Και με ένα 12αρι αννανεωση έχεις + 1GB και σχεδόν απεριορστα προς Q. Είναι η μόνη που χρεώνει ανά δευτερόλεπτο. Αφού τα παντα έχουν αυξηθεί πρεπει να το πάρουμε απόφαση. Καλημέρα σε όλους και καλά κούλουμα! 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, gthebest said:

Ακόμα και με τα 8.90 τον μήνα συμφέρει η Q με 200 προς όλους και 4GB. Και με ένα 12αρι αννανεωση έχεις + 1GB και σχεδόν απεριορστα προς Q. Είναι η μόνη που χρεώνει ανά δευτερόλεπτο. Αφού τα παντα έχουν αυξηθεί πρεπει να το πάρουμε απόφαση. Καλημέρα σε όλους και καλά κούλουμα! 

Και λέει 300' ανά 1" προς Ελλάδα, ΕΕ, ΗΠΑ, Καναδά, Αυστραλία 

Δεν δίνει άλλη εταιρία τέτοια δυνατότητα σε αυτά τα λεφτά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

προφανώς ο gthebest αναφερεται στο q data star το οποιο ως μπονους προσφέρει και 200' προς όλους το οποιο μπόνους ισχύει ως αυριο με προοπτικη ως συνηθως να ανανεωνεται ως το τέλος του επομενου μηνα.

Στο συγκεκριμένο όμως η ελάχιστη χρέωση είναι 3' και μετά ανά δευτερόλεπτο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή σε όλους.

Ασφαλώς και κάνετε καλά και φεύγετε, όσοι κρίνετε ότι μπορείτε αλλού να καλύψετε τις ανάγκες σας. Αυτό είναι υγεία και έτσι πρέπει να λειτουργούμε. Αυτό που δεν μου αρέσει στο νήμα είναι η τοξικότητα και οι προσωπικές επιθέσεις. Ευτυχώς τελευταία έχουμε ηρεμήσει.

Στα δικά μου τώρα, σε δύο κάρτες Q που διαχειρίζομαι. Στη δική μου βγήκε ο μήνας μια χαρά με ένα countdown. Στης γυναίκας μου δεν έκατσαν τα countdowns, έβαλα 12 ευρώ και ενεργοποίησα το Q star με 8.90€. Συνολικά δηλαδή 300' και 1,6 gb. Όσο παίζω έτσι, δεν έχω λόγο να φύγω. Αν αλλάξουν αυτά βλέπουμε.

Καλή συνέχεια.

Υ.Γ. Ερώτηση προς τον @gthebest: Που είναι τα σχεδόν απεριόριστα προς Q, σε ανανέωση με 12€. Δεν το έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

αναφέρεται στο μπόνους του Q fee προφανώς το οποίο κρατά 1,7 από το ποσό της ανανέωσης,για κάποιον που φυσικά δεν το έχει καταργήσει.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, kmpatra said:

αναφέρεται στο μπόνους του Q fee προφανώς το οποίο κρατά 1,7 από το ποσό της ανανέωσης,για κάποιον που φυσικά δεν το έχει καταργήσει.

Σωστά! Δεν το σκέφτηκα. Εγώ το έχω καταργήσει.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kmpatra said:

προφανώς ο gthebest αναφερεται στο q data star το οποιο ως μπονους προσφέρει και 200' προς όλους το οποιο μπόνους ισχύει ως αυριο με προοπτικη ως συνηθως να ανανεωνεται ως το τέλος του επομενου μηνα.

Στο συγκεκριμένο όμως η ελάχιστη χρέωση είναι 3' και μετά ανά δευτερόλεπτο.

Σωστά ! Με πιάσετε αδιάβαστο. Μεγάλο φάουλ το ότι δεν είναι ανά δευτερόλεπτο αλλά ανά 3 λεπτά και μετά ανά δευτερόλεπτο. Μεγάλη μαλ..κια τότε. 

4 ώρες πριν, kmpatra said:

αναφέρεται στο μπόνους του Q fee προφανώς το οποίο κρατά 1,7 από το ποσό της ανανέωσης,για κάποιον που φυσικά δεν το έχει καταργήσει.

Δυστυχώς ουτε αυτό το ήξερα. Είχα καιρό βλέπεις να βάλω 12 ευρώ. Παλιότερα ίσχυε κάτι τέτοιο ; Νομίζω όχι. Και πως μπορώ να το καταργήσω τότε για να μην μου τρώει τα 1.7 ?

 

Γερή σπαζοκεφαλια τότε για το τι μπορεί να κάνει κανείς. Ξέρει κανείς εάν άλλη εταιρία σου δίνει χρέωση ανα δευτερόλεπτο ; Νομίζω παλιότερα που το είχα ψάξει μόνο η q είχε τέτοια δυνατότητα. 

* Μισο λεπτό για να καταλάβω. Εγω πριν από λίγες μέρες έβαλα 12 ευρώ και μου έδωσε 1 GB για 30 ημέρες, + bonus 1 GB για 5 ημέρες, + 3000 λεπτά προς Q (αυτό εννοούσα πιο πριν σαν απεριόριστο). Δηλ για να μου δώσει όλα αυτά μου κράτησε 1.7 ευρώ ? Επειδή είχα είδη μέσα κάποια χρήματα τα οποία δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα, - τον φόρο συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας δεν ξέρω ακριβώς τι έχει γίνει

Screenshot_20230227_190721_myQ.jpg

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

@gthebest στείλε μήνυμα στο messenger του Q ότι θέλεις να σταματήσεις να χρεωνεσαι 1,70€. 

Ομιλία ανά δευτερόλεπτο έχει στην Q το πακετο που έγραψα πιο πανω και σε άλλη εταιρία έχει το πακέτο των 60 λεπτων της Frog. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, gthebest said:

Σωστά ! Με πιάσετε αδιάβαστο. Μεγάλο φάουλ το ότι δεν είναι ανά δευτερόλεπτο αλλά ανά 3 λεπτά και μετά ανά δευτερόλεπτο. Μεγάλη μαλ..κια τότε. 

Δυστυχώς ουτε αυτό το ήξερα. Είχα καιρό βλέπεις να βάλω 12 ευρώ. Παλιότερα ίσχυε κάτι τέτοιο ; Νομίζω όχι. Και πως μπορώ να το καταργήσω τότε για να μην μου τρώει τα 1.7 ?

 

Γερή σπαζοκεφαλια τότε για το τι μπορεί να κάνει κανείς. Ξέρει κανείς εάν άλλη εταιρία σου δίνει χρέωση ανα δευτερόλεπτο ; Νομίζω παλιότερα που το είχα ψάξει μόνο η q είχε τέτοια δυνατότητα. 

* Μισο λεπτό για να καταλάβω. Εγω πριν από λίγες μέρες έβαλα 12 ευρώ και μου έδωσε 1 GB για 30 ημέρες, + bonus 1 GB για 5 ημέρες, + 3000 λεπτά προς Q (αυτό εννοούσα πιο πριν σαν απεριόριστο). Δηλ για να μου δώσει όλα αυτά μου κράτησε 1.7 ευρώ ? Επειδή είχα είδη μέσα κάποια χρήματα τα οποία δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα, - τον φόρο συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας δεν ξέρω ακριβώς τι έχει γίνει

Screenshot_20230227_190721_myQ.jpg

Ναι το 1GB για 7 ημέρες και τα 3000' προς Q στα χρέωσε 1,70€ + 0,30€ έξτρα τέλος για κάθε ανανέωση + 10% φπα ουσιαστικά σου τρώει κοντά 2€ ανα ανανέωση για να στα δώσει.. Τωρα αν όντως χρησιμοποιείς τα προς q λεπτά μπορεί και να σε συμφέρει.. Τα πακέτα τους είναι έτσι υπολογισμένα ώστε να σου τρώει ακριβώς την κάρτα..  Βέβαια πλέον και οι άλλοι 2 έτσι το έκαναν αλλά η q  ειναι η μόνη που χρεώνει το bonus της 1,70€ έξτρα.. πχ βάζοντας 12€ μετά την αφαίρεση όλων αυτών περισσεύουν 8,91€ τόσα όσα για να αγοράζεις το πακέτο των 8,90€ και το 0,01€ είναι απαραίτητο στη wind για να έχεις υπηρεσία..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Ναι το 1GB για 7 ημέρες και τα 3000' προς Q στα χρέωσε 1,70€ + 0,30€ έξτρα τέλος για κάθε ανανέωση + 10% φπα ουσιαστικά σου τρώει κοντά 2€ ανα ανανέωση για να στα δώσει.. Τωρα αν όντως χρησιμοποιείς τα προς q λεπτά μπορεί και να σε συμφέρει..

όντως αυτό το 0,30 είναι εντελώς νταβατζιλικι. τουλάχιστον το 1.70 μπορεί να αφαιρεθεί.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bbbb said:

Ναι το 1GB για 7 ημέρες και τα 3000' προς Q στα χρέωσε 1,70€ + 0,30€ έξτρα τέλος για κάθε ανανέωση + 10% φπα ουσιαστικά σου τρώει κοντά 2€ ανα ανανέωση για να στα δώσει.. Τωρα αν όντως χρησιμοποιείς τα προς q λεπτά μπορεί και να σε συμφέρει..

Όντως αυτό με το 0.30 όπως και το 10% το αναφέρει στα ψιλά γράμματα. Όμως το 1.7 δεν το αναφέρει πουθενά. Μάλιστα γράφει επί λέξη στην ανανέωση "Δώρο έως 2GB στην πρώτη ανανέωση του μήνα από 12 ευρώ". Αναφέρει την λέξη "δωρο" . Αφού είναι δώρο πώς σε χρεώνει 1.7 ευρώ ; 

Update! Άκυρο το βρήκα τελικά! Ότι να ναι. Λέγεται "Τελος διατήρησης προνομιακού σχήματος" Σατανικο ! Μιλάμε δεν αναγράφεται πουθενά στα ψιλά γράμματα.  https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/ti-ine-to-telos-diatirisis-pronomiakou-schimatos

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Το 1.70€ είναι αυτό που λέγαμε Q fee και μπορεί να μην χρεώνεται αν το ζητήσουμε στο messenger.

Σε ανανέωση 12€, το δώρο που αναφέρει "έως 2gb", δεν το δίνει ποτέ αν έχεις καταργήσει το 1.70. Δίνει μόνο 1gb και μένει υπόλοιπο 10,60€ για αγορά πακέτου.

Υπάρχει και ένας σχετικός τύπος που υπολογίζουμε το καθαρό ποσόν που θα μείνει, ανάλογα με το ποσόν που θα βάλουμε στη κάρτα.

Ποσόν που μένει= X / 1.1 - 0.3 ή      X / 1.1 - 0.30 - 1.70 με το Q fee.

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, gthebest said:

 

Και κάτι τελευταίο. Αν βάλει κανείς 12 ευρώ, αν δεν έχει ενεργοποιημένο το q fee του μένουν : 12 - 1.2 - 0.3 = 10.5 ευρώ 

 

Αν έχει ενεργοποιημένο το q fee τότε του μένουν : 12 - 1.2 - 0.3 - 1.7 = 8.8 ευρώ

 

Δυστυχώς έτσι δεν μπορείς να πάρεις το Q star γιατί έχει 8.9 δηλ σου λείπουν 0.1 του ευρώ 

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, gthebest said:

Και κάτι τελευταίο. Αν βάλει κανείς 12 ευρώ, αν δεν έχει ενεργοποιημένο το q fee του μένουν : 12 - 1.2 - 0.3 = 10.5 ευρώ 

 

Αν έχει ενεργοποιημένο το q fee τότε του μένουν : 12 - 1.2 - 0.3 - 1.7 = 8.8 ευρώ

 

Δυστυχώς έτσι δεν μπορείς να πάρεις το Q star γιατί έχει 8.9 δηλ σου λείπουν 0.1 του ευρώ 

.....???. Τι ισχύει τελικά!

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

Το συνολικό ποσό που αφαιρείται είναι 1,1 από 1/1/2022.

Link to comment
Share on other sites

10% φόρος και -0,30€ χρεωση wind/nova:

12€=10,609

10€=8,79

Όσοι δεν έχετε ακυρώσει το Q fee αφαιρείτε και 1,70€

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εβαζ ποτε πανω απο 9€ ανανεωση τωρα δε φτανει για 2 μηνες .

Θα πρεπει να απενεργοποιησω το q fee (που δεν ενεργοποιησα ποτε) για να βαλω 12 -13 € χωρς να το χρεωθω  ?

Στο eseger εδω κι μιση ωρα δεν απαντα εκπροσωπος ακομα λεει ΘΑ συνδεθητε με εκπροσωπο Ποση ωρα θελει για να συνδεθει ?(ισος και ποτε)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να περιμένεις και πρέπει να κάνεις την ανανέωση άστο να σου φάει το qfee και μετά ζήτα να το αφαιρέσουν και να σου επιστρέψουν τα λεφτά. Την πρώτη φορά το κάνουν. Κάποια στιγμή θα βγει κάποιος, είναι πρώτη εργάσιμη από τριήμερο και λογικά έχει μαζευτεί ένα σορό δουλειά να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, spiliot said:

Αν δεν μπορείς να περιμένεις και πρέπει να κάνεις την ανανέωση άστο να σου φάει το qfee και μετά ζήτα να το αφαιρέσουν και να σου επιστρέψουν τα λεφτά. Την πρώτη φορά το κάνουν. Κάποια στιγμή θα βγει κάποιος, είναι πρώτη εργάσιμη από τριήμερο και λογικά έχει μαζευτεί ένα σορό δουλειά να γίνει.

Ανανεωσα στα 9 ευρω κι θα αλω σε ενα μηνα ανω απο 10€ .

Πως καταλαβαινω οτι εχουν απενεργοποιηση το q fee ?

Φτανει οτι θα μου το πουν (δεν τους εμπιστευμαι)?η ερχεται κι μηνυμα?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pow said:

Ανανεωσα στα 9 ευρω κι θα αλω σε ενα μηνα ανω απο 10€ .

Πως καταλαβαινω οτι εχουν απενεργοποιηση το q fee ?

Φτανει οτι θα μου το πουν (δεν τους εμπιστευμαι)?η ερχεται κι μηνυμα?

Στην συνομιλια θα σου πει οτι το ακυρωσε. Ετσι εκανε σε μενα. Στην επόμενη ανανεωση θα φανει εαν χρεωθηκες 1.70 ή οχι. Κρατα σκρινσοτ της συνομιλίας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το countdown μου εμφανίζεται «παγωμένο», αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

1677667054502.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, n1451 said:

Το countdown μου εμφανίζεται «παγωμένο», αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

1677667054502.jpg

ναι έτσι είναι κ εμένα από χθές.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n1451 said:

Το countdown μου εμφανίζεται «παγωμένο», αντιμετωπίζει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

1677667054502.jpg

Και σε μενα το ιδιο στο app. Και στο σαιτ ετσι ειναι, αρα γενικη η κατασταση.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alexandros201285 said:

καλησπέρα κ καλό μήνα. γνωρίζει κανείς με ποιόν τρόπο μπορώ να μετατρέψω τον αριθμό Q σε f2go? 

Καλησπέρα καλό μήνα. Με φορητότητα είτε online,είτε σε κατάστημα nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...