Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μερικά παλιά νούμερα αφού κόψαμε το qfee έδινε ακόμα 2gb με ανανέωση 10 ευρώ. Όμως σε ένα από αυτά τα νούμερα αφού κόψαμε το qfee δεν έδινε ούτε 2gb, ούτε 1gb ούτε και με 12 ευρώ ανανέωση (το νούμερο αυτό δεν χρησιμοποιεί καν data οπότε δεν έχω ασχοληθεί να τους πρήξω). Ό,τι φανεί του νοβαστεφανή.

Βάζω παρελθοντικό χρόνο γιατί τους τελευταίους μήνες βάζω είτε 8 είτε 12 ευρώ ανάλογα οπότε δε ξέρω τι γίνεται με τα 10.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Έχει καουνταουν σήμερα με 3,5€ και δίνει 3,5gb.
Για 15 μέρες

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alexandros201285 said:

όντως?? καλά τι πράγματα είναι αυτά??

Πίστεψα ότι δεν θα ξανάκαναν τις χαζομάρες του παρελθοντος και δεν έβγαλα σκρίνσοτ. Στάνταρ 30 μέρες ήταν το πρωι. 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το προλάβει.

Ως αύριο το πρωΐ τα 3,5GB θα έχουν διάρκεια 7 μέρες.

Χαχα: Κελεπούρι countdown.

 

Screenshot_20230206_232339_myQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kouerti said:

30 μερες ηταν το πρωι

για 30 ημέρες έλεγε το πρωί το επιβεβαιώνω και εγώ. Το είδα ξεκάθαρα..

Είναι γεγονός ότι εμφανώς μειώνονται οι προσφορές και τα τελευταία countdown τα έχουν κανει μονο δεδομένα ή μονο ομιλία (να θες δύο δλδ να πας στα 8Ε+φόρους τουλάχιστον). Και τώρα θαύμα στις "15 μέρες" ισχύ με αλλαγή στην μέση (το οποίο έχει ξαναγίνει να αλλάξει στο δρόμο η προσφορά). Και αφού το έκαναν κάθε εβδομάδα (αντί 2 την εβδομάδα) είναι εμφανές ότι θέλουν νομίζω να σε σπρώξουν σε 10+ ευρώ το μήνα μέσο έξοδο για να έχεις κάτι σε τουλάχιστον 1gb δεδομένων και κάποια ομιλία. 

Δεν πειράζει οπότε άντε να το κλείσουν το "μαγαζί" να τελειώνουμε με την Q. Αν είναι με τα ίδια χρήματα (1-2 ευρώ διαφορά) ή 0,5-1gb παραπάνω δεδομένα να είμαι q σε σχέση με αυτά που μου δίνουν οι άλλοι (wu) μήπως να το ξανασκεφτούμε για τους άλλους..     

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το ότι οι δυνατότητες τους (ως δομή άρα και λειτουργία) ως εταιρία (με όλο το δυναμικό από επενδυτές, CEO, υπαλλήλους) να "φτάνει" ως "εκεί", δηλαδή ΜΟΝΟ 1 ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ και ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ να δουν ότι 2 ΒΗΜΑΤΑ μπροστά είναι ο "γκρεμός", το αγνοείτε;

Μάλλον ΝΑΙ, γιατί με ίδιους κι όμοιους πελάτες έχουν να κάνουν.

Η πραγματικότητα ήταν , είναι και θα είναι ΠΑΝΤΑ αμείλικτη, όμως, όσο χρόνο (ανάλογα με το πλαίσιο "επβίωσής" της η ποσοτική διάρκεια) κι αν πάρει, συμβαίνει ΠΑΝΤΑ κάποια στιγμή. Όταν (ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ) "πέφτουμε από τα σύννεφα".

 

Υ.Γ.: Με τον ανάλογο αμείλικτο τρόπο της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ όπου κατέρρευσε η φεουδαρχία στη Δυτική Ευρώπη και επήλθε ο καπιταλισμός από διαρκή "λάθη" της τότε "ελίτ" να διειδεί ότι πχ η νόθευση κερμάτων (κιβδηλοποίηση) ή ο αυταρχισμός του Παπισμού οδήγησε στην "ανάδυση" της Μεταρρύθμισης του Λούθηρου. 1 ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ (το γνωστό), 2 ΒΗΜΑΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ("άσε και ό,τι βγει")!! Ανάλογα με το "ποιούς" (Ιδιότητες) δουλοπαροίκων έχουν συνηθίσει , βέβαια!!!

6 ώρες πριν, kouerti said:

Πίστεψα ότι δεν θα ξανάκαναν τις χαζομάρες του παρελθοντος και δεν έβγαλα σκρίνσοτ. Στάνταρ 30 μέρες ήταν το πρωι. 

Έβγαλα εγώ, αλλά δε θεώρησα σημαντικό να το παραθέσω πιο πριν καθώς τα ίδια και τα ίδια (Νοοτροπίας) επαναλαμβάνονταν, επαναλαμβάνονται και θα επαναλαμβάνονται όσο δε "κατανοούν" οι ίδιοι οι πελάτες με "τι" έχουν να κάνουν.

Αν συμβάλει στην κατανόηση όμως το παραθέτω:

 

 

Screenshot_20230206_114013_myQ.jpg

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ήρθε η ωρα να την κάνουμε.

Μας αλλάζουν τα καουντνταουν εκ των υστέρων (ενεργοποίησα χθες για την κορη, εδινε λήξη σε 30 μερες και σημερα βλέπω δίνει 15 🤐), το σήμα είναι σίγουρα χειρότερο, τι άλλο θελουμε να δούμε δηλαδή;

το CU εχει πολύ καλυτερη προσφορα για κάποιον που χρησιμοποιεί αρκετα λεπτα ομιλιας και ντατα, η ΦΡΟΓΚ μάλλον ειναι οικονομικότερη για ελαφρια χρήση, στο κάτω κατω ας πληρωνω και 2-3€ παραπάνω, αλλά να εχω την ησυχια μου και καλύτερο σημα

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει και το επαναλαμβάνω.

Διαχειρίζομαι 4 καρτοκινητά Q και βλέποντας όσα ζήσαμε το 2022 με την εταιρία, αποφάσισα να μεταφέρω τα 2 στο unlimited πακέτο της νέας Nova με 13€ και ησύχασα.

Τα υπόλοιπα 2 χρησιμοποιούνται για αποστολή των εξαψήφιων από τράπεζες και θα αγοράζω χρόνο όσο πιο αργά μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, makap said:

Το έχω ξαναγράψει και το επαναλαμβάνω.

Διαχειρίζομαι 4 καρτοκινητά Q και βλέποντας όσα ζήσαμε το 2022 με την εταιρία, αποφάσισα να μεταφέρω τα 2 στο unlimited πακέτο της νέας Nova με 13€ και ησύχασα.

Τα υπόλοιπα 2 χρησιμοποιούνται για αποστολή των εξαψήφιων από τράπεζες και θα αγοράζω χρόνο όσο πιο αργά μπορώ.

Διαχειρίζομαι τα καρτοκινητά 5 ανθρώπων (που ήταν όλα Q) και με όσα ζήσαμε το 2022 (και όχι μόνο), αποφάσισα να μεταφέρω τα 4 (έπεται και το 5ο) σε άλλον πάροχο και ησύχασα! 😄

Πόσο πια να αντέξει κανείς την κοροϊδία.. 😞

3 minutes ago, ckoul said:

Διαχειρίζομαι τα καρτοκινητά 5 ανθρώπων (που ήταν όλα Q) και με όσα ζήσαμε το 2022 (και όχι μόνο), αποφάσισα να μεταφέρω τα 4 (έπεται και το 5ο) σε άλλον πάροχο και ησύχασα! 😄

Πόσο πια να αντέξει κανείς την κοροϊδία.. 😞

Διαχειρίζομαι τα καρτοκινητά 5 ανθρώπων (που ήταν όλα Q) και με όσα ζήσαμε το 2022 (και όχι μόνο), αποφάσισα να μεταφέρω τα 4 (έπεται και το 5ο) σε άλλον πάροχο και ησύχασα! 😄

Πόσο πια να αντέξει κανείς την κοροϊδία.. 😞

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικο πλεονέκτημα της κιου ειναι οι 12 μηνες εισερχομενων κλησεων και σμσ. Οταν το σταματησει και αυτο και παει την ελαχιστη ανανεωση 10-12 ευρω, θα ειναι και το τελος της.

Link to comment
Share on other sites

1983642a6a379366f28dec108ecfe3d9.jpg

Έστειλα μεσω του τσατ της Q (ξεχωριστά) μυνήματα με παράπονα για το γεγονός, για δυο νούμερα που ενεργοποίησα το πακέτο.

Τους ζήτησα να παραταθεί ο χρόνος λήξης (όπως φαινόταν στην αρχή και παρέθεσα και το σκρινσοτ του Pppe) στις 30 ημέρες ή να ακυρωθεί το πακέτο και να πιστωθει το ποσό στο υπόλοιπο.

Τελικά επέστρεψαν τα χρήματα, άφησαν και το πακέτο  


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

Το τσίρκο με τις ανύπαρκτες κάρτες SIM Q, συνεχίζεται... Σε κανένα κατάστημα δεν υπάρχουν ούτε Αθήνα, ούτε επαρχία. Αντίθετα, προσπάθησαν κιόλας να μου πουλήσουν συμβόλαιο. 

Έστειλα 1 φόρμα επικοινωνίας πριν 1 εβδομάδα να μου στείλουν μία SIM στο σπίτι και με "έγραψαν" εκεί που ξέρουν. 

Μου έκλεψαν πρόσφατα ανήλικοι Ρομά, ένα 2ο παλιό κινητό που είχα την Q μέσα. Τώρα όλο αυτό που πέρασα για βδομάδες τον Ιούνιο, μέχρι να μου στείλουν μία κάρτα Q που να παίζει με 5G, θα το ξαναπεράσω... Να δω πως θα αντικαταστήσω την κλεμμένη SIM, ενώ δεν μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου για επιβεβαίωση στοιχείων στην παλιά. Ευτυχώς που δεν είναι το βασικό μου νούμερο δηλαδή. 

Στο chat του site, περίμενα μισή ώρα και δε μπήκε κανείς. Να δω τώρα πότε θα μπουν στο Messenger... 

Τραγική εταιρεία σε εξυπηρέτηση η WIND, που τώρα ως Nova περιμένω να γίνει χειρότερη. Σκέφτομαι απλά να αφήσω το νούμερο να καταργηθεί και να παίζω μόνο με Cosmote και VF. 🤡

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνεις. Μου την έχει σπάσει τόσο το F2G πλέον, που έκανα φορητότητα προς Frog και περιμένω τη SIM. Σήμα θα πιάνω εδώ που είμαι.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Το τσίρκο με τις ανύπαρκτες κάρτες SIM Q, συνεχίζεται... Σε κανένα κατάστημα δεν υπάρχουν ούτε Αθήνα, ούτε επαρχία. Αντίθετα, προσπάθησαν κιόλας να μου πουλήσουν συμβόλαιο. 

Έστειλα 1 φόρμα επικοινωνίας πριν 1 εβδομάδα να μου στείλουν μία SIM στο σπίτι και με "έγραψαν" εκεί που ξέρουν. 

Μου έκλεψαν πρόσφατα ανήλικοι Ρομά, ένα 2ο παλιό κινητό που είχα την Q μέσα. Τώρα όλο αυτό που πέρασα για βδομάδες τον Ιούνιο, μέχρι να μου στείλουν μία κάρτα Q που να παίζει με 5G, θα το ξαναπεράσω... Να δω πως θα αντικαταστήσω την κλεμμένη SIM, ενώ δεν μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου για επιβεβαίωση στοιχείων στην παλιά. Ευτυχώς που δεν είναι το βασικό μου νούμερο δηλαδή. 

Στο chat του site, περίμενα μισή ώρα και δε μπήκε κανείς. Να δω τώρα πότε θα μπουν στο Messenger... 

Τραγική εταιρεία σε εξυπηρέτηση η WIND, που τώρα ως Nova περιμένω να γίνει χειρότερη. Σκέφτομαι απλά να αφήσω το νούμερο να καταργηθεί και να παίζω μόνο με Cosmote και VF. 🤡

Δεν ξέρω, ιδέα πετάω: δεν γίνεται να πας κατευθείαν με φορητότητα σε καρτοκινητο άλλης εταιρίας;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kouerti said:

Δεν ξέρω, ιδέα πετάω: δεν γίνεται να πας κατευθείαν με φορητότητα σε καρτοκινητο άλλης εταιρίας;

Θα μπορούσα πιστεύω. Αλλά έχω ήδη ένα φοιτητικό CU και ένα What's Up. Ήθελα να έχω και μία SIM από WIND. 

Θα μπορούσα απλά να πάρω ένα νέο νούμερο, αλλά έχω κάτι ειδικά πακέτα στο υπάρχων. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Θα μπορούσα πιστεύω. Αλλά έχω ήδη ένα φοιτητικό CU και ένα What's Up. Ήθελα να έχω και μία SIM από WIND. 

Θα μπορούσα απλά να πάρω ένα νέο νούμερο, αλλά έχω κάτι ειδικά πακέτα στο υπάρχων. 

Οκ. Μηπως να στειλεις email στην νόβα τοτε. Αλλη λυση δεν βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Το τσίρκο με τις ανύπαρκτες κάρτες SIM Q, συνεχίζεται... Σε κανένα κατάστημα δεν υπάρχουν ούτε Αθήνα, ούτε επαρχία. Αντίθετα, προσπάθησαν κιόλας να μου πουλήσουν συμβόλαιο. 

Έστειλα 1 φόρμα επικοινωνίας πριν 1 εβδομάδα να μου στείλουν μία SIM στο σπίτι και με "έγραψαν" εκεί που ξέρουν.

Από περιέργεια ζήτησες ξεκάθαρα αντικατάσταση sim λόγω κλοπής ή απλά αντικατάσταση; Έχει διαφορά. Αν πεις ότι σου έκλεψαν το τηλέφωνο/sim, έστω και αν δεν έχουν κάρτα να σου δώσουν θα έπρεπε να το δηλώσουν στο σύστημα. Αν όντως τα είπες σωστά και δεν το δήλωσαν μπορείς να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ καθώς εμπίπτει στις βασικές τους υποχρεώσεις.

Η διαδικασία για κλοπή παίρνει μία βδομάδα (ή και παραπάνω) και δεν νομίζω ότι θα σου στείλουν κάρτα σπίτι γιατί η αλλαγή χρεώνεται.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, spiliot said:

Από περιέργεια ζήτησες ξεκάθαρα αντικατάσταση sim λόγω κλοπής ή απλά αντικατάσταση; Έχει διαφορά. Αν πεις ότι σου έκλεψαν το τηλέφωνο/sim, έστω και αν δεν έχουν κάρτα να σου δώσουν θα έπρεπε να το δηλώσουν στο σύστημα. Αν όντως τα είπες σωστά και δεν το δήλωσαν μπορείς να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ καθώς εμπίπτει στις βασικές τους υποχρεώσεις.

Η διαδικασία για κλοπή παίρνει μία βδομάδα (ή και παραπάνω) και δεν νομίζω ότι θα σου στείλουν κάρτα σπίτι γιατί η αλλαγή χρεώνεται.

Δεν ξέρω πως ακριβώς έχει η διαδικασία. Έχω ακυρώσει την κλεμμένη SIM από το chat, την ίδια μέρα που συνέβη. Ήταν 31 Δεκεμβρίου απόγευμα και τα καταστήματα είχαν κλείσει. Λίγες μέρες μετά, γύριζα σε καταστήματα μήπως βρω αντικατάσταση και απλά δεν υπάρχει Q. Σε ένα από αυτά τα καταστήματα, είχα πάει κιόλας το χαρτί από το αστυνομικό τμήμα που έγραφε και το IMEI του κινητού, για να το μπλοκάρουν. Το είπα ότι μου την έκλεψαν και μου απάντησαν απλά ότι υπάρχει έλλειψη παντού και δεν ξέρουν πότε θα φέρουν.

Το ίδιο μου έλεγαν και το Μάιο, που ήθελα απλά να κάνω την κάρτα 4G σε 5G. 

Υ.Γ. Μετά από 50 λεπτά, μου απάντησαν στο Messenger να στείλω την ταυτότητά μου μαζί με μία υπεύθυνη δήλωση στη φόρμα επικοινωνίας. Να δω αν θα ασχοληθούν αυτή τη φορά. 😎

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...