Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, nickolasemp said:

Στο app? δε βλέπω κάτι που να ανοίγει επιπλέον. Ή εννοείς στο web ? Αμφότερα δεν έχουν κάπου να μπεις.

image.thumb.png.89470fb328020900ab466c46bc397802.png

Στο app όταν ανοίξεις τις "προσφορες μόνο για σένα" θα βρεις τους όρους πανω δεξιά. Στο σάιτ σκρολαρε πιο κάτω στις "σημειώσεις"

https://www.myq.gr/gr/paketa/countdown/

 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Στο app όταν ανοίξεις τις "προσφορες μόνο για σένα" θα βρεις τους όρους πανω δεξιά. Στο σάιτ σκρολαρε πιο κάτω στις "σημειώσεις"

https://www.myq.gr/gr/paketa/countdown/

 

Η εφαρμογή στους όρους πάντα μού πετάει ένα " Ουπς Κάτι πήγε στραβά! Παρακαλούμε προσπάθησε ξανά"

Στο δε site, σκρολάρω, αλλά το σημειώσεις δε το βλέπω

image.thumb.png.8a9097f57e6f699cc0510223aa1808ef.pngΝα

Να προσθέσω ότι δεν είναι clickable τα tiles. Μόνο το ενεργοποίησέ το είναι.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nickolasemp said:

Η εφαρμογή στους όρους πάντα μού πετάει ένα " Ουπς Κάτι πήγε στραβά! Παρακαλούμε προσπάθησε ξανά"

Στο δε site, σκρολάρω, αλλά το σημειώσεις δε το βλέπω

image.thumb.png.8a9097f57e6f699cc0510223aa1808ef.pngΝα

Να προσθέσω ότι δεν είναι clickable τα tiles. Μόνο το ενεργοποίησέ το είναι.

Πιο πανω ανέβασα αυτό που βρήκα στο σάιτ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Πιο πανω ανέβασα αυτό που βρήκα στο σάιτ. 

άλλο site δείχνει στον καθένα μας;; τί κουλό site είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει διαφορά ανάλογα τη συσκευή (pc-smartphone), αν την ανοίγεις τη σελίδα από smartphone δοκίμασε στις επιλογές την έκδοση υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, kmpatra said:

Μπορεί να έχει διαφορά ανάλογα τη συσκευή (pc-smartphone), αν την ανοίγεις τη σελίδα από smartphone δοκίμασε στις επιλογές την έκδοση υπολογιστή

όχι, από υπολογιστή την ανοίγω (τα screenshots από PC είναι), απλά δε βλέπω τις σημειώσεις που λέει ο mobileras

 

edit: @Mobileras νομίζω αναφέρεσαι στο countdown. Στις προσωπικές προσφορές όμως δεν υπάρχει ούτε στο site σου, σωστά; Στο app, στις προσωπικές προσφορές, επάνω δεξιά όταν πατάς στους Όρους, λογικά σού πετάει κι εκεί σφάλμα, όχι;

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Το σάιτ είναι για το καουνταουν. Στο app η σελίδα με τους όρους της προσωπικης προσφοράς κολλαει. 

Με τη Νόβα, αντί να φτιάξουν κάποια πραγματα, χειροτέρεψαν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Mobileras said:

 Στο app η σελίδα με τους όρους της προσωπικης προσφοράς κολλαει.

και στο site δεν υπάρχει καν... τέλεια!! 😄

Link to comment
Share on other sites

@kalitexnis_g Ευχαριστώ πολύ!

Άρα όλες οι προσωπικές προσφορές (κι όχι τα countdown) είναι πάντα δίχως EU roaming.

 

Αναρωτιέμαι εάν αυτό παίζει:

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/internet-telecoms/mobile-roaming-costs/index_el.htm#shortcut-2

Παράδειγμα, έχω προσωπική προσφορά στην Ελλάδα(άρα έχω data) αλλά μόλις πάω έξω, βάσει του παραπάνω post, δεν έχω. Με βάση τον κανονισμό της Ένωσης, πρέπει να διαιρέσω το υπόλοιπο με τα 1,8€ (max χρέωση από 1/1/2023 για GB) για να βρω πόσα data (minimum) μού απομένουν.

Δηλαδή εάν είμαι σε μια χώρα της ΕΕ κι έχω αφήσει 5€ στην κάρτα μου, εάν θα έχω minimum 2,77GB. Νομίζω η nova/Q είναι παράνομη και μάς χρεώνει ανταυτού με daily internet φάση, όχι;

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nickolasemp said:

@kalitexnis_g Ευχαριστώ πολύ!

Άρα όλες οι προσωπικές προσφορές (κι όχι τα countdown) είναι πάντα δίχως EU roaming.

Το θέμα είναι ότι και για τα countdown αναφέρει ότι δεν καταναλώνονται για roaming.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Alexandros201285 said:

την άλλη Πέμπτη νέο countdown. την μία εβδομάδα θα έχει δύο, την επόμενη ένα. έτσι λέτε να πάει πλέον το μοτίβο?

Εγω πιστεύω οτι προσπαθούν να σπάσουν τα νεύρα των συνδρομητών της κιου, ωστε να την παρατήσουν ή να μείνουν και να αγοράζουν κανονικά πακέτα από 8,90€

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να τους διώξεις την καταργείς και τους μεταφέρεις όλους στο free to go. Αν θες να βάζουν κατά βάση το φθηνότερο μόνιμο πακέτο καταργείς countdown και πολύ φτηνές προσωπικές προσφορές. Πόλεμος νεύρων δεν έχει νόημα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kmpatra said:

Αν θες να τους διώξεις την καταργείς και τους μεταφέρεις όλους στο free to go. Αν θες να βάζουν κατά βάση το φθηνότερο μόνιμο πακέτο καταργείς countdown και πολύ φτηνές προσωπικές προσφορές. Πόλεμος νεύρων δεν έχει νόημα.

Εάν το καταργήσεις και τους πας όλους f2g θα χάσεις το 99% από αυτούς, αφου εάν ήθελαν f2g θα ήταν ήδη εκεί. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, kmpatra said:

Αν είναι (πολύ) παραπάνω από 11 μήνες υπάρχει πιθανότητα να έχει απενεργοποιηθεί ο αριθμός. Για την ακρίβεια στους 13 μήνες απενεργοποιείται. Μέχρι έξι μήνες μετά από τη λήξη του μπορείς να τον ξανά ζητήσεις εκδίδοντας νέα sim.

Η εφαρμογή της q δουλεύει κανονικά

ισως ειναι 12 μηνες δε θυμαμαι 

Στην εφαρμογη δεν κανει login με το νουμερο

Αν το καλεσεις απο αλλο κινητο λεει οτι δεν υπαρχει

Αν πας να καλεσεις απο αυτο το νουμερο λεει ανανεωστε το χρονο

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι στις τελευταίες μέρες του. Αν σου δίνει δυνατότητα να ανανεώσεις το χρόνο ίσως το προλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

ετσι για την ιστορία, οσοι εχετε σταθερο nova-wind και δημιουργηθει καποιο τεχνικό προβλημα μεσα απο το nova app σου γραφει προσθεσε 2 νουμερα nova για να παρεις απεριοριστα γιγα και 1500 λεπτα ομιλίας. Δεν ήμουν σιγουρος οτι τα νουμερα της Q συμπεριλαμβάνονται (βασικα πιστευα οτι θα μας εχουν στην απ' εξω) αλλά τελικά γινονται δεκτά. 

Edited by ksessalonikios
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω, ειχα βλαβη απο οτε και εγινε ραντεβου και απτους δυο και αποκατασταθεικε περιπου στη βδομαδα,τηλεφωνικα δηλωνοντας τη βλαβη απευθειας μου δωσανε απεριοστα data και 1500 προς ολους, σε κινητο Q και κατευθειαν μηνυμα οτι θα γινει πιστωση τις μερες που δεν ειχαμε τις υπηρεσιες.

το δειγμα στη συγκεκριμενη περιπτωση για μενα ηταν πολυ θετικο γενικα

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, ksessalonikios said:

ετσι για την ιστορία, οσοι εχετε σταθερο nova-wind και δημιουργηθει καποιο τεχνικό προβλημα μεσα απο το nova app σου γραφει προσθεσε 2 νουμερα nova για να παρεις απεριοριστα γιγα και 1500 λεπτα ομιλίας. Δεν ήμουν σιγουρος οτι τα νουμερα της Q συμπεριλαμβάνονται (βασικα πιστευα οτι θα μας εχουν στην απ' εξω) αλλά τελικά γινονται δεκτά. 

Πού ακριβώς το γράφει στο app και δε το βρίσκω; 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, trinoo said:

Πού ακριβώς το γράφει στο app και δε το βρίσκω; 

Αφορά την εφαρμογή της nova (πρώην mywind), στο πεδίο των τεχνικών ενημερώσεων για προβλήματα και ενεργοποιείται όταν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα στο σταθερό τηλέφωνο. Τότε μπορείς να ορίσεις, εκτός από νούμερα κινητών nova/wind, και νούμερα της Q, όπου δίδονται απεριόριστα δεδομένα και 1500 λεπτά ομιλίας προς όλους για 15 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Από το Μάιο 2022 είχε να δώσει αυτή την προσφορά (350' με 4,50€) και μάλιστα αυτή τη φορά χωρίς άλλη μέσα στην εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έληγε το ίντερνετ αυτήν την εβδομάδα, θα αναγκαστούν να αγοράσουν ακριβό πακετο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...