Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, Pedro_G said:

Ερώτηση προς Άπαντες...μου έρχεται γραπτό SMS προ ολίγου που γράφει....

"ΔΩPO 500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ K 2GB ΓIA 30 HMEPEΣ ME THN EΠOMENH ANANEΩΣH AΠO 10€ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ K TA EYPΩ MENOYN ΣTHN KAPTA ΣOY (ΓIA ONLINE ANANEΩΣH MΠEΣ myq.gr/Qwebtopup)! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ nvgr.gr/epik...."

Θα δώσει 2 GB + 500' αν βάλω 10€ στην κάρτα?

Ναι, σωστά.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, p_k said:

Ναι, σωστά.

Ανοίγοντας το λινκ που παραθέτει ανάφερει όμως.....

 

"Κάνε online ανανέωση χρόνου και κέρδισε... έως 2GB!!!"

 

Link to comment
Share on other sites

Είχε έρθει στη μητέρα μου αυτό ακριβώς το μήνυμα, βέβαια επειδή ήταν σε f2g έλεγε ανανέωση από 12€.

Έκανε την ανανέωση και μπήκαν τα λεπτά ομιλίας και τα 2gb, χωρίς να πειραχτεί το υπόλοιπο. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

MOΛIΣ AΠEKTHΣEΣ 500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 2GB ME ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ! ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY ΣTO WWW.MYQ.GR, H ΣTO MYQ APP H TO 1225 (TO ΠAKETO EINAI ΔIAΘEΣIMO ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ)

 

MOΛIΣ KEPΔIΣEΣ 100ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA KINHTA K ΣTAΘEPA ΣTHN EΛΛAΔA & 1GB ΓIA 15 HMEPEΣ!

 

σας ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pedro_G said:

MOΛIΣ AΠEKTHΣEΣ 500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 2GB ME ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ! ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY ΣTO WWW.MYQ.GR, H ΣTO MYQ APP H TO 1225 (TO ΠAKETO EINAI ΔIAΘEΣIMO ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ)

 

MOΛIΣ KEPΔIΣEΣ 100ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA KINHTA K ΣTAΘEPA ΣTHN EΛΛAΔA & 1GB ΓIA 15 HMEPEΣ!

 

σας ευχαριστώ πολύ 

Τίποτα φίλε, μια χαρά, άρα είναι πανομοιότυπα τα μηνύματα και στις δύο καρτοκινητες.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες-ους, εχει κανεις 5G? εαν ναι, παρακαλω της ρυθμησης Apn που εχετε! ειναι απιστευτο το τη μπαρουφες εχω ακουσει της τελευταιες εβδομαδες προσπαθοντας να ενεργωπειησω την υπηρεσια αυτη. μεχρι στο καταστημα μου ειπαν οτι το Q δεν εχει 5G και μου πρωοθουσαν τα διαφορα πακετα. ελεος πια. ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται ρύθμιση στο κινητό. Καταρχάς ειναι καινούργια η sim? Αν ναι, ίσως θέλει ενεργοποίηση απο αυτούς (από το 13700, όχι από καταστήματα). Αν κι εφόσον υπάρχει στην περιοχή σου 5g κάλυψη φυσικά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις γύρισα από κατάστημα Nova στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Πήγα για να αλλάξω 2 κάρτες sim Q που έχω στα παιδιά για να υποστηρίζουν volte. Έτσι μου είχαν πει στο 13700 όταν τους πήρα για να το ενεργοποιήσω. Ότι δηλαδή χρειάζεται αλλαγή της sim στην Q  για νά δουλέψει το volte. 

Ο πωλητής όμως φάνηκε να μην το γνωρίζει και μου είπε ότι δεν χρειάζεται καμία αλλαγή sim και αφού επιμένετε θα σας την αλλάξω αλλά θα είναι η ίδια κλπ. Βέβαια δεν προχωρήσαμε σε αλλαγή τελικά γιατί μου ζήτησε να σκανάρει τις παλιές sim, που δεν είχα μαζί μου εννοείται. 

Τώρα πριν ξαναπάω με τις sim για αλλαγή, θα στείλω στην επικοινωνία να μου απαντήσουν γραπτώς. 

Το κατάστημα ήταν Wind πριν και όχι Nova, οπότε δεν θα έπρεπε να το γνωρίζει; 

Εκτός αν έκανε λάθος το 13700, δεν ξέρω. 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται ρύθμιση στο κινητό. Καταρχάς ειναι καινούργια η sim? Αν ναι, ίσως θέλει ενεργοποίηση απο αυτούς (από το 13700, όχι από καταστήματα). Αν κι εφόσον υπάρχει στην περιοχή σου 5g κάλυψη φυσικά.

Καλησπέρα,έχεις εσύ 5G? Μου έχουν ενεργοποίηση απομάκρυνσμενα αλά γιοκ. Μου έμεινε να πάω να αλλάξω την σιμ! Απίστευτη ταλαιπωρία.

Edited by Afri
Link to comment
Share on other sites

@nikotsal

Να "τις σκανάρει";;; Αφού ο αριθμός της κάρτας φαίνεται στο σύστημα,δεν υπάρχουν νούμερα πάνω όπως παλιά... Μήπως ήθελε να κανει κληση για να πιστοποιηθεί οτι οντως είναι στην κατοχη σας; Αυτο φαίνεται πιο λογικό (για λόγους ασφαλείας)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εάν οι σιμ των παιδιών είναι στο όνομα του, δεν νομίζω να χρειάζεται επιβεβαίωση με κλήση. Εκτός εάν οι σιμ είναι σε άλλο όνομα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Afri said:

Καλησπέρα,έχεις εσύ 4G? Μου έχουν ενεργοποίηση απομάκρυνσμενα αλά γιοκ. Μου έμεινε να πάω να αλλάξω την σιμ! Απίστευτη ταλαιπωρία.

Το 4g ή το 5g είναι το θέμα? Το δικό μου κινητό δεν υποστηρίζει 5g αλλα ξερω οτι πρωτιστως για τον λόγο αυτό χρειάζεται η αλλαγή sim. Μάλιστα σε κάποιους έχει έρθει και ανάλογο μήνυμα για δωρεάν αντικατάσταση. Επίσης στις νεες κάρτες δεν υπάρχει national roaming (το κλασικο R που εμφανίζεται) και το οποίο ίσως είναι κώλυμα για το 5g ή και άλλες υπηρεσίες στην q.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

Να "τις σκανάρει";;; Αφού ο αριθμός της κάρτας φαίνεται στο σύστημα,δεν υπάρχουν νούμερα πάνω όπως παλιά... Μήπως ήθελε να κανει κληση για να πιστοποιηθεί οτι οντως είναι στην κατοχη σας; Αυτο φαίνεται πιο λογικό (για λόγους ασφαλείας)

 

4 minutes ago, Mobileras said:

Εάν οι σιμ των παιδιών είναι στο όνομα του, δεν νομίζω να χρειάζεται επιβεβαίωση με κλήση. Εκτός εάν οι σιμ είναι σε άλλο όνομα. 

Ναι στο όνομά μου είναι και όντως ζήτησε να τις σκανάρει. Του είπα επίσης να μου στείλουν τώρα μια φωτογραφία και μου είπε ότι πρέπει να τις σκανάρει εκεί. 

Η αλλαγή σιμ για το volte στην Q είναι υποχρεωτικό δηλαδή, αν γνωρίζετε; 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την παλιά που παίζει με roaming δεν φαίνεται να παίζει αν και υποτίθεται οτι το ενεργοποιησαν. Για vowifi ουτε λογος,η συσκευή δεν είναι στην λίστα τους...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το σκαναρισμα πρωτη φορα το ακουω. Μήπως ο φίλος να στείλει ένα μειλ στην wind να του το επιβεβαιώσουν γραπτώς;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kmpatra said:

Το 4g ή το 5g είναι το θέμα? Το δικό μου κινητό δεν υποστηρίζει 5g αλλα ξερω οτι πρωτιστως για τον λόγο αυτό χρειάζεται η αλλαγή sim. Μάλιστα σε κάποιους έχει έρθει και ανάλογο μήνυμα για δωρεάν αντικατάσταση. Επίσης στις νεες κάρτες δεν υπάρχει national roaming (το κλασικο R που εμφανίζεται) και το οποίο ίσως είναι κώλυμα για το 5g ή και άλλες υπηρεσίες στην q.

Γράψε λάθος για το 4 εννοώ 5G. Άρα υπάρχει. Πώς το αποκτούμε άραγε. Τζιφός. Εάν έχει κάποιος και δε του κάνει κόπο ας στείλει της Apn ρύθμισης του. Πιστεύω ότι εκεί είναι η λύση. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ειδικες ρυθμίσεις για το 5g σε καμμία εταιρεία. Για αρχή στην q αλλαγή σιμ να φυγει το roaming. Επίσης οι καινούργιες εχουν το ιδιο apn με της wind το οποιο (αν σ' αφήνει να το δοκιμάσεις τωρα) δεν πρόκειται να παίξει με το roamig

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Mobileras said:

Αυτό με το σκαναρισμα πρωτη φορα το ακουω. Μήπως ο φίλος να στείλει ένα μειλ στην wind να του το επιβεβαιώσουν γραπτώς;

Ναι, αυτό θα κάνω 

Link to comment
Share on other sites

https://www.myq.gr/gr/support/asfalia-rithmisis-kinitou/pos-energopio-to-5g-sti-siskevi-mou-ke-pies-i-rithmisis

Παλιά αν θυμάμαι καλά έλεγε ότι χρειάζεται αλλαγή sim και μάλιστα δωρεάν. Εδώ τώρα δεν λένε τίποτα για αλλαγή sim πουθενά αλλά απαιτεί (λέει) ενεργοποίηση volte. Άντε βγάλε άκρη. Ζήτα τους την ενεργοποίηση volte από το 13700 και αν δεν δουλέψει (για μένα το πιο πιθανό) πήγαινε για αλλαγή SIM.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

https://www.myq.gr/gr/support/asfalia-rithmisis-kinitou/pos-energopio-to-5g-sti-siskevi-mou-ke-pies-i-rithmisis

Παλιά αν θυμάμαι καλά έλεγε ότι χρειάζεται αλλαγή sim και μάλιστα δωρεάν. Εδώ τώρα δεν λένε τίποτα για αλλαγή sim πουθενά αλλά απαιτεί (λέει) ενεργοποίηση volte. Άντε βγάλε άκρη. Ζήτα τους την ενεργοποίηση volte από το 13700 και αν δεν δουλέψει (για μένα το πιο πιθανό) πήγαινε για αλλαγή SIM.

Ευχαριστώ, αυτό μόνο μου έμεινε να κάνω. Θα σας ενημερώσω σχετικά. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα αλλαγή sim σε ένα από τα κινητά που χειρίζομαι σε κατάστημα, χωρίς μεγάλη διαδικασία και δωρεάν εννοείται.

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2023 at 5:51 ΜΜ, p_k said:

Τίποτα φίλε, μια χαρά, άρα είναι πανομοιότυπα τα μηνύματα και στις δύο καρτοκινητες.

On 20/1/2023 at 5:51 ΜΜ, p_k said:

Τίποτα φίλε, μια χαρά, άρα είναι πανομοιότυπα τα μηνύματα και στις δύο καρτοκινητες.

 

On 20/1/2023 at 5:44 ΜΜ, Pedro_G said:

MOΛIΣ AΠEKTHΣEΣ 500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 2GB ME ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ! ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY ΣTO WWW.MYQ.GR, H ΣTO MYQ APP H TO 1225 (TO ΠAKETO EINAI ΔIAΘEΣIMO ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ)

 

MOΛIΣ KEPΔIΣEΣ 100ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA KINHTA K ΣTAΘEPA ΣTHN EΛΛAΔA & 1GB ΓIA 15 HMEPEΣ!

 

σας ευχαριστώ πολύ 

 

Τελικά μόνο για ένα κινητό τηλέφωνο είναι η προσφορά δεν μπορεί να επαναχρησιμοποίηυθει για δεύτερο κινητό που διαχειρίζεσαι....

Link to comment
Share on other sites

Μα σε κάθε κινητό που μπορεί να χειρίζεσαι από την εφαρμογή είναι ξεχωριστές οι προσωπικές προσφορές και μπορείς να δεις τι ισχύει για το καθένα. Τα δωράκια πάνω δεξιά δεν έχουν τα ίδια περιεχόμενα σε όλα τα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς καποιο κωδικο για ενεργοποιηση πακετου ομιλιας μεσω σμσ (κόστους μέχρι 5€) για δοκιμή;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

UD στο 12410 για 1000' και απεριόριστα data αν έχει έρθει στις προσωπικές προσφορές. Με 5€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...