Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, Pppe said:

Μηπως μπορεις να αναλυσεις ανα τα 2 εξαμηνα του 2022? Πρωτο εξαμηνον και δευτερο εξαμηνο?

Δλδ:

Και αναλυτικα αλλα και αυξηση μεσης τιμης στο β εξαμηνο?

Πχ υπήρξε κανένα Countdown με 3Ε ακριβώς στο β εξάμηνο;

Το ,5 (και μισό ευρώ) πότε άρχισε να το εφαρμόζει;

Υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά ανάμεσα στα δύο εξάμηνα 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, GREGORYMO said:

Υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά ανάμεσα στα δύο εξάμηνα 

Και επίσης σημαντικό ότι δεν "πέρασε" , δε βρήκε "ανταπόκριση" και αργά έστω το κατάλαβαν οι χρήστες Q, το 15νθήμερο Countdown και προς το τέλος του 2022 επανήλθε στα 30ήμερα Countdown.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Pppe said:

Μηπως μπορεις να αναλυσεις ανα τα 2 εξαμηνα του 2022? Πρωτο εξαμηνον και δευτερο εξαμηνο?

Δλδ:

Και αναλυτικα αλλα και αυξηση μεσης τιμης στο β εξαμηνο?

Πχ υπήρξε κανένα Countdown με 3Ε ακριβώς στο β εξάμηνο;

Το ,5 (και μισό ευρώ) πότε άρχισε να το εφαρμόζει;

Κανένα πρόβλημα.

  • Το μισό ευρώ ξεκίνησε από τις 15.04.22. Από εκεί κι έπειτα, δεν υπήρξε ξανά πακέτο που να μην έχει το ,5€ (άρα και κανένα countdown με 3€)
  • Εάν συγκρίνουμε 2ο με 1ο εξάμηνο, η αύξηση είναι της τάξης του ~8,65%.
  • Εάν συγκρίνουμε τις τιμές μέχρι 15.04 με τις τιμές έπειτα, η αύξηση είναι της τάξης του ~13,47%
  • Για ολοκληρωμένη εικόνα, όπως είπα παραπάνω, το 2022 τα 89 countdown offers είχαν μέση τιμή τα 4,21€. Πέρυσι ήταν στα 3,32€. Μία αύξηση του ~26,8%.

Κάτωθι βάζω και τις 2 αναλύσεις σε spoilers για να μην πιάνουν χώρο στη σελίδα κι όπως θέλει να τα βλέπει.

Ανάλυση εξαμήνων:
 

Spoiler

1o εξάμηνο:

image.thumb.png.d9d849506c16baa7c79ff818ae514819.png

2ο εξάμηνο:

image.png.33aa763d4bf358fc38bd08b246ccf7a2.png

 

Ανάλυση μέχρι 15.04 κι έπειτα

Spoiler

Μέχρι τις 15.04

image.thumb.png.7a039485887a71cdcc1dcc0813e8b5c9.png

μετά τις 15.04

image.thumb.png.194d60c369826e6238050dcdf76af8ea.png

 

 

Μπορεί να μού διέφυγε κανά countdown, αλλά νομίζω ότι πραγματικά πρέπει να είναι όλα εκεί.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

@nickolasemp φοβερή ανάλυση! Επιβεβαιώνει τα λεγόμενα μου ότι η κιου μονίμως ακριβαινει. 

Το είχαμε καταλάβει 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπραβο για την αναλυση σου αυτη την εικονα εχω κ εγω χωρις ομως να κραταω στατιστικα ευχαριστουμε για τον κοπο σου , καλη χρονια υγεια κ υπομονη για τις εξελιξεις 

Link to comment
Share on other sites

@nickolasemp, σούπερ το ιστορικό

Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dimispapas said:

Φιλε μου μπραβο για την αναλυση σου αυτη την εικονα εχω κ εγω χωρις ομως να κραταω στατιστικα ευχαριστουμε για τον κοπο σου , καλη χρονια υγεια κ υπομονη για τις εξελιξεις 

 

34 minutes ago, coulis said:

@nickolasemp, σούπερ το ιστορικό

 

Να'στε καλά, παίξτε κανα thanks/reaction στο ποστ που σάς άρεσε από τα 2 για να ξέρω τί προτιμάει η κοινότητα 😉 Καλή χρονιά σε όλους

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Mobileras said:

Κάποιοι λίγοι ναι, η πλειοψηφία όχι. 

Γιατί έχεις την εντύπωση ότι η πλειοψηφία δεν το έχει καταλάβει; Όσο δυσάρεστες και αν είναι οι αυξήσεις για κάποιους συνεχίζει να είναι η φθηνότερη επιλογή για τη χρήση που κάνουν. Οι άλλοι φεύγουν κυρίως για frog απ' ότι δείχνει το νήμα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, spiliot said:

Γιατί έχεις την εντύπωση ότι η πλειοψηφία δεν το έχει καταλάβει; Όσο δυσάρεστες και αν είναι οι αυξήσεις για κάποιους συνεχίζει να είναι η φθηνότερη επιλογή για τη χρήση που κάνουν. Οι άλλοι φεύγουν κυρίως για frog απ' ότι δείχνει το νήμα.

Πάντως κι εγώ μόνο με δεδομένα κάνω αλλαγές. Είμαι πλέον κι εγώ σίγουρος ότι δεν είναι συμφέρουσα για τον έναν αριθμό που διαχειρίζομαι, αλλά όχι ακόμα για τον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, polakis said:

Εγινε αναβαθμιση στην εφαρμογη σε iphone και τωρα λεει στον χρονο ομιλιας προς nova/q

καλή χρονιά. και σε Android προς nova λέει πλέον από σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2022 at 7:29 ΜΜ, spiliot said:

Γιατί έχεις την εντύπωση ότι η πλειοψηφία δεν το έχει καταλάβει; Όσο δυσάρεστες και αν είναι οι αυξήσεις για κάποιους συνεχίζει να είναι η φθηνότερη επιλογή για τη χρήση που κάνουν. Οι άλλοι φεύγουν κυρίως για frog απ' ότι δείχνει το νήμα.

Αποφάσισα κι εγώ να κάνω αύριο την μετάβαση για τον πρώτο από τους 4 Q αριθμούς που διαχειρίζομαι για την frog.

Κουράστηκα κυρίως με τα κουσούρια της roaming, Volte/Vowifi/5G που δεν μου δούλεψαν ποτέ και άλλα όπως τα προβλήματα στο login. 

Οι υπόλοιποι αριθμοί που είναι για ομιλία, θα παραμείνουν στην Q μέχρι νεωτέρας. 

ΥΓ: Μην με κατηγορήσει κανείς για troll ή οτιδήποτε. Απλός χρήστης είμαι που αναζητώ την οικονομία αλλά και την ποιότητα σε προσιτή τιμή. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, stelakis1914 said:

Αποφάσισα κι εγώ να κάνω αύριο την μετάβαση για τον πρώτο από τους 4 Q αριθμούς που διαχειρίζομαι για την frog.

Κουράστηκα κυρίως με τα κουσούρια της roaming, Volte/Vowifi/5G που δεν μου δούλεψαν ποτέ και άλλα όπως τα προβλήματα στο login. 

Οι υπόλοιποι αριθμοί που είναι για ομιλία, θα παραμείνουν στην Q μέχρι νεωτέρας. 

ΥΓ: Μην με κατηγορήσει κανείς για troll ή οτιδήποτε. Απλός χρήστης είμαι που αναζητώ την οικονομία αλλά και την ποιότητα σε προσιτή τιμή. 

αυτά τελικά μάλλον δουλεύουν μόνο με νέα σιμ. Το ρομινγκ φεύγει σίγουρα, το 5g δουλεύει μονο με νεα σιμ (κατά την προσφιλή τους συνήθεια μάλλον χρειάζεται και ενεργοποίηση από το cc). Για τα άλλα 2 θα εχω εικόνα όταν αλλάξω την κάρτα εκτός αν το έχει κάνει κάποιος και μας πει. Με το login τι θέματα έχεις?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

Με το login τι θέματα έχεις?

Τις περισσότερες φορές που επισκέπτομαι την σελίδα τους ή την εφαρμογή τους για ενημέρωση ή ανανέωση, δεν καταφέρνω να συνδεθώ. Λύνεται αν δοκιμάσω αργότερα αλλά πολλές φορές "χάνω το τρένο". 

Ας τα λύσουν όλα με το καλό και επιστρέφουμε αν χρειαστεί. 

Link to comment
Share on other sites

τι να πω προσωπικά με το login και την ανανεωση δεν θυμαμαι να ειχα ιδιαίτερα θέματα ποτε. Μονο το widjet στο κινητο ειχε θέμα, το οποίο τελευταία εχει βελτιωθεί, τουλάχιστον στην χειροκίνητη ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Για το login εγώ έχω φτιάξει λογαριασμό και δεν έχω σχεδόν ποτέ πρόβλημα.

Νομίζω πια λογαριασμό φτιάχνεις μόνο από την σελίδα και όχι το app αλλά μετά μπορείς να συνδεθείς και στα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά

μια ερώτηση γιατί η σύζυγος έχει Q και με έχει τρελάνει το app..

Στην ανανέωση με κάρτα εκεί που περνάς τα στοιχεία ενώ μου βγάζει στο μήνα και στο έτος το dropdown με τη λίστα δε με αφήνει να επιλέξω τίποτα και στα δύο..

Στο δικό μου κινητό που την πέρασα δουλεύει κανονικά. Το κινητό είναι Samsung Α52s με Android 13 και έχω ήδη δοκιμάσει μήπως φταίει το μέγεθος της γραμματοσειράς ή το zoom της οθόνης..
 

Έχει συμβεί σε κάποιον?

Ευχαριστώ

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μήπως υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις στο play store για android webview ή για το chrome.

 

500' + 5 γιγα με 5,5€ στο countdown ως αύριο απόγευμα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...