Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, trinoo said:

Μόλις έβαλα στη μάνα μου το πακέτο με τα 500' και τα 5gb.
Ενώ στο πακέτο (περιγραφή) λέει ότι είναι για 30 μέρες, στην εφαρμογή στα λεπτά ομιλίας μου λέει ότι λήγουν 17/12 (στα data δεν μπορώ να δω, γιατί είχε κι άλλα από πριν και γράφει την λήξη αυτών που είχε και λήγουν νωρίτερα).

Πώς λύνεται;

 

Πάρε τηλ στην εξυπηρέτηση.. σε εμένα είναι κανονικά ένας μήνας.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, trinoo said:

Μόλις έβαλα στη μάνα μου το πακέτο με τα 500' και τα 5gb.
Ενώ στο πακέτο (περιγραφή) λέει ότι είναι για 30 μέρες, στην εφαρμογή στα λεπτά ομιλίας μου λέει ότι λήγουν 17/12 (στα data δεν μπορώ να δω, γιατί είχε κι άλλα από πριν και γράφει την λήξη αυτών που είχε και λήγουν νωρίτερα).

Πώς λύνεται;

 

Μήπως κανείς λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα στη μάνα μου το πακέτο με τα 500' και τα 5gb.
Ενώ στο πακέτο (περιγραφή) λέει ότι είναι για 30 μέρες, στην εφαρμογή στα λεπτά ομιλίας μου λέει ότι λήγουν 17/12 (στα data δεν μπορώ να δω, γιατί είχε κι άλλα από πριν και γράφει την λήξη αυτών που είχε και λήγουν νωρίτερα).

Πώς λύνεται;
 
Το πιο πιθανο ειναι να ειχε πακετο που εληγε τοτε και εχει ηδη τελειωσει. Αλλα η ημερομηνια μενει. Το εχω παρατηρησει κι εγω. Μην αγχωνεσαι.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μήπως κανείς λάθος?

image.png.4d65d00dfc70c4dec89ba568fb1f8a1c.png

16 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Πάρε τηλ στην εξυπηρέτηση.. σε εμένα είναι κανονικά ένας μήνας.

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με chat αλλά μου ζήτησαν να πάρει η ίδια τηλ στο support.
Δοκίμασα να πάρω εγώ στο support αλλά επίσης μου ζήτησαν να πάρει η ίδια.
Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.
Είναι κάποιας ηλικίας και δεν είναι εξοικειωμένη με πακέτα κάρτες κτλ. Εγώ της το ανανεώνω από τη δική μου εφαρμογή.

15 ώρες πριν, nininikos said:

Το πιο πιθανο ειναι να ειχε πακετο που εληγε τοτε και εχει ηδη τελειωσει. Αλλα η ημερομηνια μενει. Το εχω παρατηρησει κι εγω. Μην αγχωνεσαι.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Thanks! Δε μου έχει συμβεί ποτέ και παραξενεύτηκα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, trinoo said:

image.png.4d65d00dfc70c4dec89ba568fb1f8a1c.png

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με chat αλλά μου ζήτησαν να πάρει η ίδια τηλ στο support. 

Βάλε μία γυναίκα ή κάνε εσύ λίγο λεπτή τη φωνή σου.. για γιαγιά καλός θα είσαι..

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, spiliot said:

Είχε countdown την Δευτέρα; Αν ναι θυμάται κανείς τι ήταν;

Ήταν της προηγουμενης Πέμπτης που κράτησε μέχρι χθες 500'+5gb 5,5€.

Τώρα ξανά την ερχόμενη Πέμπτη. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, spiliot said:

Είχε countdown την Δευτέρα; Αν ναι θυμάται κανείς τι ήταν;

Το χθεσινό ήταν 5GB με 5,50€

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, trinoo said:

image.png.4d65d00dfc70c4dec89ba568fb1f8a1c.png

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με chat αλλά μου ζήτησαν να πάρει η ίδια τηλ στο support.
Δοκίμασα να πάρω εγώ στο support αλλά επίσης μου ζήτησαν να πάρει η ίδια.
Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.
Είναι κάποιας ηλικίας και δεν είναι εξοικειωμένη με πακέτα κάρτες κτλ. Εγώ της το ανανεώνω από τη δική μου εφαρμογή.

Thanks! Δε μου έχει συμβεί ποτέ και παραξενεύτηκα. 

Παγια τακτικη δασκαλεμενων στα καναλια εξυπηρετησης Wind. Το εχω ξαναγραψει. Ακομα και απολυτο δικιο να'χεις, η επικληση στην ταυτοπροσωπια ακομα κι αν ζητας να διορθωσουν δικο τους λαθος. Ετσι αποφευγουν την "κινηση" στα καναλια τους προκειμενου να ασχολουνται οι υπαλληλοι μονο με ο,τι αποφερει χρημα.

Θα το ξαναπω κι παρω οσα dislike θελει το κοινο σε αυτο το topic ,αξιοι της μοιρας μας:

Αν δε μπορεσες να "πραλαβεις" να σου συμβει "κατι" ,οχι επειδη φταις εσυ αλλα εκεινοι, μη μπεις καν στο κοπο να τους καλεσεις: Σοβαροτατος κινδυνος να βρεθεις ακομα πιο μπλεγμενος στη Wind. Αποδεξου το, αφου επελεξες να' σαι συνδρομητης Wind. Αν δε τα πιστευεις ολα τα παραπανω, παντως, συνεχισε να τους καλεις. Ετσι κι αλλιως σε αυτη τη χωρα ποτε τα παθηματα δε γινονται μαθηματα. Αξιοι της μοιρας μας.

Και για οσα επονται.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Pppe said:

Παγια τακτικη δασκαλεμενων στα καναλια εξυπηρετησης Wind. Το εχω ξαναγραψει. Ακομα και απολυτο δικιο να'χεις, η επικληση στην ταυτοπροσωπια ακομα κι αν ζητας να διορθωσουν δικο τους λαθος. Ετσι αποφευγουν την "κινηση" στα καναλια τους προκειμενου να ασχολουνται οι υπαλληλοι μονο με ο,τι αποφερει χρημα.

Θα το ξαναπω κι παρω οσα dislike θελει το κοινο σε αυτο το topic ,αξιοι της μοιρας μας:

Αν δε μπορεσες να "πραλαβεις" να σου συμβει "κατι" ,οχι επειδη φταις εσυ αλλα εκεινοι, μη μπεις καν στο κοπο να τους καλεσεις: Σοβαροτατος κινδυνος να βρεθεις ακομα πιο μπλεγμενος στη Wind. Αποδεξου το, αφου επελεξες να' σαι συνδρομητης Wind. Αν δε τα πιστευεις ολα τα παραπανω, παντως, συνεχισε να τους καλεις. Ετσι κι αλλιως σε αυτη τη χωρα ποτε τα παθηματα δε γινονται μαθηματα. Αξιοι της μοιρας μας.

Και για οσα επονται.

Υπάρχουν προσωπικά δεδομένα 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Υπάρχουν προσωπικά δεδομένα 

Δε τους ζητούσα να μου μεταφέρουν κάποια πληροφορία (πόσο μάλλον προσωπική). Να διορθώσουν τη λάθος ημερομηνία που έγραφε το app ζητούσα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, trinoo said:

Δε τους ζητούσα να μου μεταφέρουν κάποια πληροφορία (πόσο μάλλον προσωπική). Να διορθώσουν τη λάθος ημερομηνία που έγραφε το app ζητούσα. 

Δεν έχεις άδικο, αλλά και ο υπάλληλος ακολουθησε την τυπική διαδικασία ώστε να είναι καλυμμένος σε κάθε περίπτωση. 

Εδώ εξυπηρετεις γνωστό και βρίσκεις τον μπελά σου, σε άγνωστο πολλαπλασιαζονται οι πιθανοτητες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trinoo said:

Δε τους ζητούσα να μου μεταφέρουν κάποια πληροφορία (πόσο μάλλον προσωπική). Να διορθώσουν τη λάθος ημερομηνία που έγραφε το app ζητούσα. 

Το ξέρω και δεν λέω ότι έχεις άδικο.

Αλλά, ο κανόνας είναι ότι δεν μπορείς να εκπροσωπεις άλλον.

ΥΓ. Εγώ χρεωστική κάρτα της μάνας μου ήθελα να ακυρωσω και δεν με άφηναν.

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που χρειάστηκε να αφαιρέσω το q fee για συγγενή από το εξωτερικό, μπήκα στο τσατ, αρχικά πάτησα στις αυτοματοποιημένες επιλογές του bot να δω τις προσφορές και μου ζήτησε να επιβεβαιώσω το κινητό με αποστολή μηνύματος. Πήρα τηλ τον συγγενή και μου είπε το νούμερο που ήρθε με sms και το έβαλα στο chat. Μετά έκανα την συνομιλία σαν να ήμουν ο συγγενής, δηλαδή δεν είπα "το θέλω αυτό για την θεία μου" αλλά "θέλω να κάνετε αυτό στο νούμερό μου" και το έκαναν χωρίς πρόσθετη ταυτοποίηση. Αλλά και να ζήταγαν πρόσθετη μέσω chat τι θα ήταν; Καμιά ημερομηνία γέννησης και ΑΦΜ που και πάλι παίρνεις τηλ και στα λένε αν δεν τα έχεις, δεν είναι ότι ζητάνε σκανάρισμα της ίριδας ξέρω 'γω.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, spiliot said:

Εγώ που χρειάστηκε να αφαιρέσω το q fee για συγγενή από το εξωτερικό, μπήκα στο τσατ, αρχικά πάτησα στις αυτοματοποιημένες επιλογές του bot να δω τις προσφορές και μου ζήτησε να επιβεβαιώσω το κινητό με αποστολή μηνύματος. Πήρα τηλ τον συγγενή και μου είπε το νούμερο που ήρθε με sms και το έβαλα στο chat. Μετά έκανα την συνομιλία σαν να ήμουν ο συγγενής, δηλαδή δεν είπα "το θέλω αυτό για την θεία μου" αλλά "θέλω να κάνετε αυτό στο νούμερό μου" και το έκαναν χωρίς πρόσθετη ταυτοποίηση. Αλλά και να ζήταγαν πρόσθετη μέσω chat τι θα ήταν; Καμιά ημερομηνία γέννησης και ΑΦΜ που και πάλι παίρνεις τηλ και στα λένε αν δεν τα έχεις, δεν είναι ότι ζητάνε σκανάρισμα της ίριδας ξέρω 'γω.

Μέσω chat κάνεις για ΑΛΛΟΝ μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μέσω chat κάνεις για ΑΛΛΟΝ μια χαρά 

Και ζωντανά τηλεφωνικά κάνεις για άλλον μία χαρά.. τι θα σου πει; Ότι έχεις χοντρή φωνή για γυναίκα;; 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και ζωντανά τηλεφωνικά κάνεις για άλλον μία χαρά.. τι θα σου πει; Ότι έχεις χοντρή φωνή για γυναίκα;; 🤣🤣

Θα σου ζητήσει extra στοιχεία που μπορεί να μην έχεις πρόχειρα 

Link to comment
Share on other sites

Μη δινετε ιδεες. Θ'αρχισουν τις βιντεοκλησεις μεσω chat!

Αλλο που δε θελουν να αποκλειουν τη δυνατοτητα επικοινωνιας για δικα τους λαθη. Και μετα δε θα μπορει κανεις να βοηθησει τους "παπουδες" μας, οσους δλδ δε τους κανετε φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Και ζωντανά τηλεφωνικά κάνεις για άλλον μία χαρά.. τι θα σου πει; Ότι έχεις χοντρή φωνή για γυναίκα;;
Γειά σας, είμαι η Εύη Κινητίδου. Στην συζήτηση που κάνουμε, μπορείτε να με φωνάζετε Μπάμπη

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Για λόγους ασφαλείας γίνονται όλα.

Και καλώς γίνονται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2022 at 8:46 ΠΜ, GREGORYMO said:

Το ξέρω και δεν λέω ότι έχεις άδικο.

Αλλά, ο κανόνας είναι ότι δεν μπορείς να εκπροσωπεις άλλον.

ΥΓ. Εγώ χρεωστική κάρτα της μάνας μου ήθελα να ακυρωσω και δεν με άφηναν.

Φίλε άλλο το να ζητάς να ακυρώσουν τη χρεωστική κάρτα κάποιου (κάτι το οποίο μπορεί να το κάνει κάποιος κακόβουλα) και άλλο το να τους λες να κοιτάξουν γιατί το πακέτο που ενεργοποίησες δείχνει λάθος ημερομηνία λήξης.

Επίσης, είναι αστείο να μπορείς να έχεις μέσω της εφαρμογής πρόσβαση στον λογαριασμό του άλλου, αλλά να μην μπορείς μέσω της εφαρμογής να μιλήσεις στο chat εκ μέρους του, έστω και μόνο για τα θέματα που μπορείς να χειριστείς μέσω της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, eridion25 said:

Countdown 1/12/2022

 

Screenshot_20221201-091908_myQ.jpg

Αναμενόμενο, το λες

1 minute ago, trinoo said:

Φίλε άλλο το να ζητάς να ακυρώσουν τη χρεωστική κάρτα κάποιου (κάτι το οποίο μπορεί να το κάνει κάποιος κακόβουλα) και άλλο το να τους λες να κοιτάξουν γιατί το πακέτο που ενεργοποίησες δείχνει λάθος ημερομηνία λήξης.

Επίσης, είναι αστείο να μπορείς να έχεις μέσω της εφαρμογής πρόσβαση στον λογαριασμό του άλλου, αλλά να μην μπορείς μέσω της εφαρμογής να μιλήσεις στο chat εκ μέρους του, έστω και μόνο για τα θέματα που μπορείς να χειριστείς μέσω της εφαρμογής.

Ότι και να λέμε, δεν αλλάζει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GREGORYMO said:

Αναμενόμενο, το λες

Δεν το λες αναμενόμενο όταν έχει καθιερωθεί, πλέον, από μήνες ότι την ΠΕ δίνει κυρίως χρόνο ομιλιας και data.

Πολύ περισσότερο όταν τη ΔΕ 28/11 έδωσε, μόνο για εκείνη την ημέρα, και πάλι data, δηλαδή όλη την εβδομάδα ΜΟΝΟ data.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...