Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 minutes ago, GREGORYMO said:

Αν μιλάς πολύ λίγο (ώρα ανάγκης), δεν βάζεις πρόγραμμα και πληρώνεις τα 0.8€ το λεπτό όταν χρειαστεί.

Ναι αλλά το υπόλοιπο λήγει σε 2 μήνες..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Στην q βάζεις και 8€

Στο cu βάζεις και 0,05€.. δεν είναι αυτό το θέμα όμως.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Στα σταθερά, δεν συμβαίνει το ίδιο?

Ναι, αυτο δεν σημαινει οτι ειναι σωστο και οτι πρεπει να γινετε και στα κινητα; ειπαμε το κινητο ειναι κατα κυριο λογο για μια ωρα αναγκης, το κινητο πρεπει να λειτουργει διαφορετικα, να αγοραζεις χρονο ομιλιας και μολις το καταναλωσεις, ξανααγοραζεις, αυτην ειναι η εννοια του κινητου κατα την γνωμη μου, αλλα θελει ομαδικη αντιδραση για να φτασουμε σε τετοιες καταστασεις

Τωρα θα μου πεις (σκεφτονται οι εταιρειες) με 5 πχ ευρω θα την βγαζουν ενα χρονο;

Εε, αμα δεν θελετε η δεν μπορειτε κλειστε τες. (προφανως και δεν θελουν)

Τελος ως αναφορα τα σταθερα, σου λεει απεριοριστα με τοσα ευρω, δηλ. ενας που μιλαει μια ωρα και ενας που μιλαει εκατο ωρες, πληρωνουν τα ιδια, το βλεπετε σωστο - λογικο αυτο; γιατι δεν βαζουν χρονοχρεωση; προφανως γιατι δεν τους συμφερει, σου λεει τι θα κανουν, παλι σε εμας θα ερθουν

sorry αμα μακρυγορησα, αλλα εγω ετσι τα βλεπω τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dinoslk said:

Ναι, αυτο δεν σημαινει οτι ειναι σωστο και οτι πρεπει να γινετε και στα κινητα; ειπαμε το κινητο ειναι κατα κυριο λογο για μια ωρα αναγκης, το κινητο πρεπει να λειτουργει διαφορετικα, να αγοραζεις χρονο ομιλιας και μολις το καταναλωσεις, ξανααγοραζεις, αυτην ειναι η εννοια του κινητου κατα την γνωμη μου, αλλα θελει ομαδικη αντιδραση για να φτασουμε σε τετοιες καταστασεις

Τωρα θα μου πεις (σκεφτονται οι εταιρειες) με 5 πχ ευρω θα την βγαζουν ενα χρονο;

Εε, αμα δεν θελετε η δεν μπορειτε κλειστε τες. (προφανως και δεν θελουν)

Τελος ως αναφορα τα σταθερα, σου λεει απεριοριστα με τοσα ευρω, δηλ. ενας που μιλαει μια ωρα και ενας που μιλαει εκατο ωρες, πληρωνουν τα ιδια, το βλεπετε σωστο - λογικο αυτο; γιατι δεν βαζουν χρονοχρεωση; προφανως γιατι δεν τους συμφερει, σου λεει τι θα κανουν, παλι σε εμας θα ερθουν

sorry αμα μακρυγορησα, αλλα εγω ετσι τα βλεπω τα πραγματα

Δεν λέω ότι αυτά που γράφεις ΔΕΝ είναι σωστά.

Και εγώ είμαι από τους που στο κινητό μιλούν πολύ λίγο.(σχετικο είναι αυτό).

Υπάρχει, έχω γράψει, η δυνατότητα ΧΩΡΙΣ προγράμμα να πληρώνεις 0.80€ το λεπτό. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, GREGORYMO said:

Και εγώ είμαι από τους που στο κινητό μιλούν πολύ λίγο.(σχετικο είναι αυτό).

Υπάρχει, έχω γράψει, η δυνατότητα ΧΩΡΙΣ προγράμμα να πληρώνεις 0.80€ το λεπτό. 

Miα απο τα ιδια ως αναφορα το πρωτο σκελος γι αυτο τα αναφερω ολα αυτα και για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα η κινηση της Q (μεχρι στιγμης τουλαχιστον) να αφηνει τις εισερχομενες για ενα χρονο ειναι πολυ σωστη

Ως αναφορα το 2ο ενταξει αυτο ειναι κοροιδια για να σε αναγκασουν να μπεις σε προγραμμα, οταν μπορεις να εχεις πχ Inter Telecom και να χρεωνεσε 10 λεπτα το λεπτο με χρεωση ανα δευτερολεπτο με εξερχομενες για ενα χρονο 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dinoslk said:

Miα απο τα ιδια ως αναφορα το πρωτο σκελος γι αυτο τα αναφερω ολα αυτα και για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα η κινηση της Q (μεχρι στιγμης τουλαχιστον) να αφηνει τις εισερχομενες για ενα χρονο ειναι πολυ σωστη

Ως αναφορα το 2ο ενταξει αυτο ειναι κοροιδια για να σε αναγκασουν να μπεις σε προγραμμα, οταν μπορεις να εχεις πχ Inter Telecom και να χρεωνεσε 10 λεπτα το λεπτο με χρεωση ανα δευτερολεπτο με εξερχομενες για ενα χρονο 

 

0.10€ το ΜΒ δεν είναι λίγο ακριβο ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Δεν λέω ότι αυτά που γράφεις ΔΕΝ είναι σωστά.

Και εγώ είμαι από τους που στο κινητό μιλούν πολύ λίγο.(σχετικο είναι αυτό).

Υπάρχει, έχω γράψει, η δυνατότητα ΧΩΡΙΣ προγράμμα να πληρώνεις 0.80€ το λεπτό. 

Όπως και όταν άλλη εταιρία αντιλήφθηκε ότι αρκετοί κάνουν χρήση του 0,80Ε για μια κλήση πχ μέσα σε 1 μήνα, το "άλλαξε" σε:

"Παίρνεις κλήση και απαντιέται χωρίς πακέτο; 2Ε και unlimited ομιλία ως 4 ξημερώματα"!!!!

τσουπ τα 2Ε ανά κλήση ασχέτως διάρκειας και "Ας κάνεις όσες θες ως τις 04:00"

Πάντα διαχειριστικά κόλπα βρίσκονται εφόσων:
1) Και εμείς τα ανεχόμαστε χωρίς να τους τα "τρίψουμε στα μούτρα"

και

2) Θα βρεθούν καλοθελητές (που προφανώς "Λεφτά έχουν") να υπερασπιστούν το αφήγημα: "Ουουουαααου: unlimited και τρελή χαρά": 

Ας τα πληρώμουμε και υπόλοιποι που ανεχόμαστε όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, GREGORYMO said:

0.10€ το ΜΒ δεν είναι λίγο ακριβο ?

Εννοειτε, αν και εγω αναφερομαι μονο σε ομιλια

21 minutes ago, Pppe said:

Όπως και όταν άλλη εταιρία αντιλήφθηκε ότι αρκετοί κάνουν χρήση του 0,80Ε για μια κλήση πχ μέσα σε 1 μήνα, το "άλλαξε" σε:

"Παίρνεις κλήση και απαντιέται χωρίς πακέτο; 2Ε και unlimited ομιλία ως 4 ξημερώματα"!!!!

τσουπ τα 2Ε ανά κλήση ασχέτως διάρκειας και "Ας κάνεις όσες θες ως τις 04:00"

Πάντα διαχειριστικά κόλπα βρίσκονται εφόσων:
1) Και εμείς τα ανεχόμαστε χωρίς να τους τα "τρίψουμε στα μούτρα"

και

2) Θα βρεθούν καλοθελητές (που προφανώς "Λεφτά έχουν") να υπερασπιστούν το αφήγημα: "Ουουουαααου: unlimited και τρελή χαρά": 

Ας τα πληρώμουμε και υπόλοιποι που ανεχόμαστε όλα αυτά.

Δεν μπορεις να κανεις κατι παρα μονο το κοβεις και πας πχ σε καποια ξενη εταιρεια για καποιο διαστημα, αλλα αυτο πρεπει να γινει μαζικα, μονο ετσι καταλαβαινουν

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ανήκουν στη σφαίρα του ανέφικτου, καλώς ή κακώς.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ (δε μπορούν , δηλαδή), το >95% των καταναλωτών αυτής της χώρας ας μη κάνουν τίποτα.

Εγω μπορώ. Κρίμα που δε διδάσκεται η τεχνική. Ή μπορείς ή δε μπορείς. Θέμα παιδείας.

Link to comment
Share on other sites

Μέση οδός δεν υπάρχει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dinoslk said:

Εννοειτε, αν και εγω αναφερομαι μονο σε ομιλια

Δεν μπορεις να κανεις κατι παρα μονο το κοβεις και πας πχ σε καποια ξενη εταιρεια για καποιο διαστημα, αλλα αυτο πρεπει να γινει μαζικα, μονο ετσι καταλαβαινουν

Με το internet τι κάνεις?

4 ώρες πριν, Pppe said:

Όσοι ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ (δε μπορούν , δηλαδή), το >95% των καταναλωτών αυτής της χώρας ας μη κάνουν τίποτα.

Εγω μπορώ. Κρίμα που δε διδάσκεται η τεχνική. Ή μπορείς ή δε μπορείς. Θέμα παιδείας.

Τι κάνεις δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι. Δε μπορώ σε όσους δε ΔΥΝΑΝΤΑΙ και 1000 φορές τα ίδια.

Αν δε μπορούμε να αντιληφθούμε, κρίμα για όσα θα ακολουθήσουν: 📢 Δυο μέρες έμειναν! Σέσωσε ο Ζουπερμαν

Link to comment
Share on other sites

Η γνώση θα πρέπει να διαδίδεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστευω οτιδήποτε και να κάνουν οι συνδρομητές, εάν δεν κάνει κάτι η ΕΕΤΤ δεν θα αλλάξει τίποτα προς το καλυτερο για εμάς. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, dinoslk said:

Εμ αμα θες και internet, δεν χρησιμοποιω internet

Οι κλήσεις inter telecom δεν προϋποθέτουν να έχεις δεδομένα?

Δεν είναι VoIP?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Οι κλήσεις inter telecom δεν προϋποθέτουν να έχεις δεδομένα?

Δεν είναι VoIP?

Όχι. Οι κλήσεις γίνονται μέσω κεραιών τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Οι κλήσεις inter telecom δεν προϋποθέτουν να έχεις δεδομένα?

Δεν είναι VoIP?

Oχι, αγοραζεις χρονο ομιλιας και τον καταναλωνεις με χρεωση ανα δευτερολεπτο

Link to comment
Share on other sites

προφανώς μιλάτε για την κάρτα σιμ της ιντερτέλεκομ και όχι για την σταθερή (voip) τηλέφωνία της. Συμφέρει η εντός Ελλάδος χρήση της; συνήθως χρησιμοποείται εκτός Ελλάδος ή σε συναγερμούς/trackers

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα στη μάνα μου το πακέτο με τα 500' και τα 5gb.
Ενώ στο πακέτο (περιγραφή) λέει ότι είναι για 30 μέρες, στην εφαρμογή στα λεπτά ομιλίας μου λέει ότι λήγουν 17/12 (στα data δεν μπορώ να δω, γιατί είχε κι άλλα από πριν και γράφει την λήξη αυτών που είχε και λήγουν νωρίτερα).

Πώς λύνεται;

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...