Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα στο φόρουμ. είδα στην εφαρμογή ότι το 12 giga data nights με 7€, άλλαξε σε unlimited data nights με 6€. επίσης άλλαξε το Q combo πλέον 300' κ 7gb. 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και τώρα που η WIND είναι στα τελευταία της, συνεχίζεται η απάτη με την αυτόματη ενεργοποίηση του "τέλους προνομιακού σχήματος". Τρώει 1,70€ κάρτα για ένα άχρηστο bonus. Το έκανε πέρσι στη μάνα μου, το έκανε και σ' εμένα τώρα. Έχω τον αριθμό περίπου 8-9 χρόνια. 

Για γίνει απενεργοποιηση αυτού, πρέπει είτε να πάρεις τηλέφωνο στο 13800 με χρέωση, είτε να δώσεις όλα σου τα στοιχεία στη σελίδα της WIND στο Facebook. Τουλάχιστον μου επέστρεψαν το ποσό. 

Κάτι τέτοια δείχνουν το πόσο "μικρή" εταιρία ήταν τελικά... 

https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/ti-ine-to-telos-diatirisis-pronomiakou-schimatos

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Ακόμα και τώρα που η WIND είναι στα τελευταία της, συνεχίζεται η απάτη με την αυτόματη ενεργοποίηση του "τέλους προνομιακού σχήματος". Τρώει 1,70€ κάρτα για ένα άχρηστο bonus. Το έκανε πέρσι στη μάνα μου, το έκανε και σ' εμένα τώρα. Έχω τον αριθμό περίπου 8-9 χρόνια. 

Για γίνει απενεργοποιηση αυτού, πρέπει είτε να πάρεις τηλέφωνο στο 13800 με χρέωση, είτε να δώσεις όλα σου τα στοιχεία στη σελίδα της WIND στο Facebook. Τουλάχιστον μου επέστρεψαν το ποσό. 

Κάτι τέτοια δείχνουν το πόσο "μικρή" εταιρία ήταν τελικά... 

https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/ti-ine-to-telos-diatirisis-pronomiakou-schimatos

Βάλε και το 0,30€ που χρεώνει σε κάθε ανανέωση... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Ακόμα και τώρα που η WIND είναι στα τελευταία της, συνεχίζεται η απάτη με την αυτόματη ενεργοποίηση του "τέλους προνομιακού σχήματος". Τρώει 1,70€ κάρτα για ένα άχρηστο bonus. Το έκανε πέρσι στη μάνα μου, το έκανε και σ' εμένα τώρα. Έχω τον αριθμό περίπου 8-9 χρόνια. 

Για γίνει απενεργοποιηση αυτού, πρέπει είτε να πάρεις τηλέφωνο στο 13800 με χρέωση, είτε να δώσεις όλα σου τα στοιχεία στη σελίδα της WIND στο Facebook. Τουλάχιστον μου επέστρεψαν το ποσό. 

Κάτι τέτοια δείχνουν το πόσο "μικρή" εταιρία ήταν τελικά... 

https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/ti-ine-to-telos-diatirisis-pronomiakou-schimatos

Λαθος! Ειναι "πολυ καλη εταιρια" και "στα πανω της", ΑΦΟΥ στα επεστρεψε. Οπως εχει γραφτει κατ'επαναληψη σε προηγουμενα posts!!!

Αφου ταλαιπωρηθηκες να τα ζητησεις,βεβαιως, και ποσοι % το κανουν αυτο, ξεχασαν να γραψουν στα προηγουμενα posts!!!

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, eridion25 said:

Countdown 10/11/2022

 

Screenshot_20221110-091424_myQ.jpg

Οι περισσότεροι αναγκαστηκαν να πάρουν ακριβο πακετο στο 10ημερο που δεν ειχε καουνταουν. Η κιού το ξέρει, γιαυτό και εδωσε τετοιο καουνταουν σήμερα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα, πιστεύω ότι καθιερώθηκε η προσφορά των 3,5GB με 3,50€ κάθε ΔΕ και ο συνδυασμός λεπτών ομιλίας και 500ΜΒ κάθε ΠΕ, με εξαίεση την ΠΕ 27/10. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makap said:

Αντίθετα, πιστεύω ότι καθιερώθηκε η προσφορά των 3,5GB με 3,50€ κάθε ΔΕ και ο συνδυασμός λεπτών ομιλίας και 500ΜΒ κάθε ΠΕ, με εξαίεση την ΠΕ 27/10. 

Και τα sms ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, GREGORYMO said:

Εσύ, για ΔΕΥΤΕΡΑ βλέπεις μόνο ΜΒ ?

Κατ' αρχάς, δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι με τις αποφάσεις των διοικούντων σήμερα την Q.

Τα γενικά σενάρια που εφαρμόζονταν παλαιότερα είχαν τη ΔΕ με σίγουρη την ομιλία και επικουρικά με sms, Q και data, και την ΠΕ με σίγουρα τα data, ενώ αυτά αντιστράφηκαν τους τελευταίους μήνες.

Τα σενάρια που φαίνεται να επικρατούν τον τελευταίο καιρό είναι αυτά που έγραψα παραπάνω με ελαφρές διαφοροποιήσεις στη σύνθεση.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρώ σε 2 νούμερα Q που έχω να βάλω καιρό κάρτα ότι δεν έχω 4G αλλά μόνο 3G. Γνωρίζει κανείς αν αποτελεί μέρος "τιμωρίας" για όσους δεν βάζουν κάρτα; Οι εισερχόμενες κλήσεις γίνονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kalitexnis_g said:

Παιδιά παρατηρώ σε 2 νούμερα Q που έχω να βάλω καιρό κάρτα ότι δεν έχω 4G αλλά μόνο 3G. Γνωρίζει κανείς αν αποτελεί μέρος "τιμωρίας" για όσους δεν βάζουν κάρτα; Οι εισερχόμενες κλήσεις γίνονται κανονικά.

Εάν δεν έχει πακέτο δεδομένων ενεργό, δεν έχει και 4G.

Με το που θα βάλεις πακέτο δεδομένων, επανέρχεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Εάν δεν έχει πακέτο δεδομένων ενεργό, δεν έχει και 4G.

Με το που θα βάλεις πακέτο δεδομένων, επανέρχεται.

Δλδ τώρα που θα καταργηθεί το 3G, θα πηγαίνει στο 2G όταν δεν έχει ενεργό πακέτο;; Και φυσικά ούτε συζήτηση για volte. Τόση ξεφτίλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα πηγαίνει στο 2g.

Volte υπάρχει κανονικά, εκτός αν έχεις παλιά sim την οποία μπορείς να αλλάξεις δωρεάν σε κατάστημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Δεν ξέρω αν θα πηγαίνει στο 2g.

Volte υπάρχει κανονικά, εκτός αν έχεις παλιά sim την οποία μπορείς να αλλάξεις δωρεάν σε κατάστημα.

Πώς υπάρχει volte ενώ δεν υπάρχει 4G; Για να έχεις VoLTE θέλει να έχεις LTE. Και LTE είναι το 4G.

Και έχω τη νέα σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και αν είχες  3G θα είχες volte. Eννοείται για να υπάρχει volte θα πρέπει να υπάρχει 4G.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Ούτε και αν είχες  3G θα είχες volte. Eννοείται για να υπάρχει volte θα πρέπει να υπάρχει 4G.

Το κάνεις επίτηδες ή είσαι άσχετος τελικά.

Είπα εγώ ότι δεν έχω 3G;

Link to comment
Share on other sites

Να είναι "ευχαριστημένοι" όσοι έχουν πάνω από 4 μήνες να βάλουν κάρτα και την έβαλαν μετά την 1 Ιούλη, εάν έχουν ακόμα εισερχόμενες. Έρχεται και εδώ η φραγή 4μήνου.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pppe said:

Να είναι "ευχαριστημένοι" όσοι έχουν πάνω από 4 μήνες να βάλουν κάρτα και την έβαλαν μετά την 1 Ιούλη, εάν έχουν ακόμα εισερχόμενες. Έρχεται και εδώ η φραγή 4μήνου.

Eαν εχουνε ακομα εισερχομενες, αρα δεν εχει μπει φραγη, συμφωνα με αυτα που λεγανε στην τελευταια ανακοινωση

Edited by dinoslk
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Pppe said:

Να είναι "ευχαριστημένοι" όσοι έχουν πάνω από 4 μήνες να βάλουν κάρτα και την έβαλαν μετά την 1 Ιούλη, εάν έχουν ακόμα εισερχόμενες. Έρχεται και εδώ η φραγή 4μήνου.

Η εταιρεία αυτή τη στιγμή "τρέχει και δεν φτάνει" με παίρνουν τηλ και μου κάνουν προσφορά χωρίς δέσμευση αποχώρησης και τα "όλα απεριόριστα" τα δίνουν στο 25άρι πλέον ακόμα και σε καταστήματα.

Με τα παραπάνω δεν συνάδει η φραγή... Θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαιο σου προτείνουν. Τι σχέση έχει με το 4μηνο του καρτοκινητού?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...