Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, Mobileras said:

Το σίγουρο είναι ότι κανένας δεν θέλει να πληρωνει περισσοτερα απο ότι πληρωνε. Η κιου αυτή τη στιγμή κάνει αυτό που δεν θέλει ο καταναλωτής. 

Και κανένας δεν θέλει να πληρώνει ακριβότερα το αέριο, το πετρέλαιο θέρμανσης και κίνησης, τη βενζίνη, τα τρόφιμα και ένα σωρό άλλα της καθημερινής ζωής, αλλά, δυστυχώς, το κάνουμε.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, makap said:

Δεν ξέρω αν ο στόχος του post σου είναι η Q ή γενικά η Wind/Nova, αλλά πιστεύω οτι η συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών που χρησιμοποιούν την Q την επιλέγουν συνειδητά για τους δικούς του λόγους καθένας. 

Επομένως, η γενίκευση που επιχειρείται στις τελευταίες σελίδες δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες και τη χρήση που έχει κάθε χρήστης της Q.

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Η Q - από όσο ξέρω - δεν είναι μια διαδεδομένη καρτοκινητή. Από τη μεγάλη πίτα της κινητής τηλεφωνίας, έχει ένα ελάχιστο κομμάτι. Οι περισσότεροι πελάτες της καταλήγουν σε αυτήν αφού περιπλανηθούν στις πιο γνωστές και την βρουν στην πορεία, ψάχνοντας. Οι υπόλοιποι είναι αυτοί που τους συστήνουν οι ήδη υπάρχοντες και συνήθως διαχειρίζονται τους λογαριασμούς τους. 

Πιστεύω δηλαδή ότι η παραμονή στην Q είναι συνειδητή επιλογή, με βάση συγκεκριμένες ανάγκες που για την ώρα καλύπτονται. Αν αλλάξουν οι συνθήκες και γίνει ασύμφορη, εύκολα θα βρούμε τον επόμενο σταθμό. Το ασύμφορο είναι διαφορετικό για τον κάθε χρήστη.

Αν κάνω λάθος, ευχαρίστως να ακούσω και άλλες απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, makap said:

Και κανένας δεν θέλει να πληρώνει ακριβότερα το αέριο, το πετρέλαιο θέρμανσης και κίνησης, τη βενζίνη, τα τρόφιμα και ένα σωρό άλλα της καθημερινής ζωής, αλλά, δυστυχώς, το κάνουμε.

Στην τηλεφωνία ευτυχώς υπάρχουν εναλλακτικές. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Οταν η μονη εναλλακτικη της q στη γειτονιά μου έχει δύσκολη πρόσβαση στο ίντερνετ και χάλια ποιότητα επικοινωνίας στην ομιλία, πείτε μου ενα λόγο να φύγω οταν την κεραία της wind την εχω έξω από το σπίτι μου. Κατανοώ ότι οι αυξήσεις δεν βολεύουν κανέναν (ούτε και εμένα) αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Ο καθένας κρίνει με βάση τις ανάγκες του κα τις δυνατότητές του και δεν μπορεί να κρίνεται με βάση τις ανάγκες των άλλων.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Οταν η μονη εναλλακτικη της q στη γειτονιά μου έχει δύσκολη πρόσβαση στο ίντερνετ και χάλια ποιότητα επικοινωνίας στην ομιλία, πείτε μου ενα λόγο να φύγω οταν την κεραία της wind την εχω έξω από το σπίτι μου. Κατανοώ ότι οι αυξήσεις δεν βολεύουν κανέναν (ούτε και εμένα) αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Ο καθένας κρίνει με βάση τις ανάγκες του κα τις δυνατότητές του και δεν μπορεί να κρίνεται με βάση τις ανάγκες των άλλων.

Όταν υπάρχει θέμα κάλυψης δικτύου εννοείται ότι μένεις εκεί που σε εξυπηρετεί περισσότερο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, makap said:

Δεν ξέρω αν ο στόχος του post σου είναι η Q ή γενικά η Wind/Nova, αλλά πιστεύω οτι η συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών που χρησιμοποιούν την Q την επιλέγουν συνειδητά για τους δικούς του λόγους καθένας. 

Επομένως, η γενίκευση που επιχειρείται στις τελευταίες σελίδες δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες και τη χρήση που έχει κάθε χρήστης της Q.

1ον) Ανεφερα την wind-q γιατι αυτη αφορα το συγκεκριμενο forum κι αυτη εφαρμοζει τις συγκεκριμενες πρακτικες ,αλλες εφαρμοζουν ιδιες η αλλες ταχτικες και προσπαθουν καταρχην να διατηρησουν η να κερδισουν μεριδιο αγορας.

2ον) Δεν εχω κατι προσωπικο με την wind η οποιαδηποτε εταιρεια κινητης ,απλα αλλη η επιδιωξη της καθε επιχειρησης ( μεγιστοποιηση του κερδους) κι αλλη η επιδιωξη του πελατη (θελει τα ιδια η περισοτερα δινοντας τα ιδια η λιγοτερα )Αρα δεν υπαρχει περιπτωση να εχουμε τις ιδιες επιδιωξεις αλλα αντιθετες εξ ορισμου.

3ον)Δεν εχω υποψην μου καποια ερευνα σχετικα με το ποσο "ψαγμενοι" ειναι οι συνδρομητες της Q  ,ο καθενας κανει τις επιλογες του βαση των αναγκων του, των χρηματων που διαθετη ,των προτιμησεων που εχουν φιλοι,συγγενης και τις ικανοτητας που εχουν οι πωλητες να προωθουν πακετα που ικανοποιουν τις πραγματικες αναγκες του πελατη η αυτα τα πακετα που του δινουν μεγαλυτερο bonus. 

4ον) Οι επιχειρησεις βασιζονται πολυ στη ταση των πελατων να μην αλλαζουν ευκολα πακετο κι κανουν μεν αυξησεις αλλα οχι αποτομες (σχετικο αυτο ).Τα πακετα Q αρχισαν με 1-1,5€ και σε καποια χρονια φτασαν σε 4,5-5,5€ στο coundown offer .

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνει εύκολα κάθε αναγνώστης, το post μου αυτό περιλαμβάνει δύο παραγράφους, από τις οποίες η 1η απευθύνεται σε προηγούμενο δικό σου και η 2η είναι γενικού χαρακτήρα για τη συζήτηση που έχει ανοίξει πριν από μέρες και δεν οδηγεί σε κανένα συμπέρασμα, όπως φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, foris said:

Καλημέρα και καλό μήνα. Υπομονή άλλες δύο μέρες για το περίφημο countdown. 

Screenshot_20221101_072552.jpg

Θα είναι ομιλία και λίγα data ?

 

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι ομιλία και λίγα data ?
 
Μόνο sms

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2022 at 8:07 ΠΜ, kalitexnis_g said:

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/productDetailsTangible.jsp?productId=ger_20373370

Με 20€ 12GB για έναν χρόνο.. πώς προκύπτει ότι έχει καταργηθεί;

 

Σε προηγούμενες σελίδες είχαμε αναφερθεί σε μια δυνατότητα για 12 Gb για ένα χρόνο με το Internet on the go της Cosmote με 20 ευρώ.

Τελικά είχες απόλυτο δίκιο. Έκανα μία παραγγελία στο site και σήμερα παρέλαβα την κάρτα. Δεν έχει καταργηθεί λοιπόν.

Ευχαριστώ και πάλι @kalitexnis_g

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Mobileras said:

Ποιά σμσ, MMS θα δίνει (σουπερ χρήσιμα)!

Θα δίνει κάρτα σιμ άλλης εταιρείας 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους 

Εχω σκαλωσει τωρα , ειναι να κανω ανανεωση υπολοιπου εαν δεν χρησιμοποιησω το δωρακι που χρησιμοποιω καθε μηνα θα μου το δωσει τον επομενο? Ευχαριστω

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dimispapas said:

Καλημερα σε ολους 

Εχω σκαλωσει τωρα , ειναι να κανω ανανεωση υπολοιπου εαν δεν χρησιμοποιησω το δωρακι που χρησιμοποιω καθε μηνα θα μου το δωσει τον επομενο? Ευχαριστω

 

 

 

Το κάθε δωράκι έχει ημερομηνία λήξης. Εάν ρωτάς άμα στο ξαναδώσει μετά την ημερομηνία λήξης, κανένας δεν γνωρίζει με σιγουριά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Το κάθε δωράκι έχει ημερομηνία λήξης. Εάν ρωτάς άμα στο ξαναδώσει μετά την ημερομηνία λήξης, κανένας δεν γνωρίζει με σιγουριά. 

Αυτο δεν θυμωμουν, εαν ακολουθουσε καποιο μοτιβο , ευχαριστω κ την καλημερα μου

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να έχει απαντηθεί παλιότερα. Iphone & Q παίζουν σε 5g και VoLTE;


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να έχει απαντηθεί παλιότερα. Iphone & Q παίζουν σε 5g και VoLTE;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι εφόσον έχει γίνει αντικατάσταση sim με καινούργια.
Link to comment
Share on other sites


Ναι εφόσον έχει γίνει αντικατάσταση sim με καινούργια.

Δίνει η Q 5G sim? Την κλασσική nano έχω την οποία είχα αντικαταστήσει παλαιότερα


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites


Δίνει η Q 5G sim? Την κλασσική nano έχω την οποία είχα αντικαταστήσει παλαιότερα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι. Συνήθως στέλνουν από μόνοι τους μήνυμα και πας σε κατάστημα και παίρνεις τη νέα δωρεάν. Πλέον δεν είναι σε roaming έχω 5g και vowifi.
Link to comment
Share on other sites


Ναι. Συνήθως στέλνουν από μόνοι τους μήνυμα και πας σε κατάστημα και παίρνεις τη νέα δωρεάν. Πλέον δεν είναι σε roaming έχω 5g και vowifi.

Εγώ μίλησα στο chat σήμερα και μου είπαν ότι μου τα ενεργοποίησαν αλλά προς το παρόν δεν βλέπω κάτι. Δεν ανέφεραν κάτι περί αλλαγής sim


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ξεκινοντας απο σημερα θα αναβαζω screenshot απο το τρεχουντα countdown για να δουμε αν θα ακηριβηνει αυτα τα πακετα countdown 

Countdown 3/11/2022

 

Screenshot_20221103-130831_myQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε τα countdown είχαν 3€. Επίσης στην εφαρμογή είχε αποκλειστικό πακέτο με 3€. Τι να λέμε τώρα. Και όλα αυτά ανέβηκαν πριν ανεβεί ο πληθωρισμός ο οποίος βλέπω χρησιμοποιείται σαν δικαιολογία για πολλά..


Εγώ μίλησα στο chat σήμερα και μου είπαν ότι μου τα ενεργοποίησαν αλλά προς το παρόν δεν βλέπω κάτι. Δεν ανέφεραν κάτι περί αλλαγής sim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οι παλιές δεν υποστηρίζουν 5g. Πρέπει να δεις αν έχεις από τις νέες. Δυστυχώς δεν θυμάμαι καν τι χρώμα έχουν για να σε βοηθήσω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...