Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, makap said:

Δεν το πήρα τότε ούτε τώρα αφού δεν με ενδιαφέρουν τα data.

Αυτό που βλέπω ειναι ότι η Q αρχίζει σιγά-σιγά, αλλά μεθοδικα, να αυξάνει τα χρήματα που ζητάει για τα πακέτα που προσφέρει.

Πάει για πολλά και θα χάσει και τα λίγα... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2022 at 5:08 ΜΜ, Don_VitoCorleone said:

Απλά να αναφέρω ότι το σημερινό countdown δεν δίνει παράταση στη διάρκεια ανανέωσης. 

Ξέρεις αν τα σημερινά δεδομένα χρησιμοποιούνται σε περιαγωγή; Έχω ταξίδι στο Βουκουρέστι τη παρασκευή....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don_VitoCorleone said:

Δεν έχω ιδέα 

Με ένα απλό δωρεάν ΥΠ Μηνυμα στο 1285 ... μαθαίνεις....

Αλλά έβαλα προσωπική προσφορά 1,5 GB και 800'  μόλις αλλά...τζιφος πήγα Κουβα 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ μια προσωπική προσφορά σήμερα, με 500 λεπτά, 50 sms και 2 gb. Μετά είδα ότι η χρέωση είναι 3 λεπτά υποχρεωτικά, ανεξαρτήτως του χρόνου που θα μιλήσεις και μετά το τρίλεπτο χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Αν το ήξερα...δεν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Green_Dragon said:

Πήρα και εγώ μια προσωπική προσφορά σήμερα, με 500 λεπτά, 50 sms και 2 gb. Μετά είδα ότι η χρέωση είναι 3 λεπτά υποχρεωτικά, ανεξαρτήτως του χρόνου που θα μιλήσεις και μετά το τρίλεπτο χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Αν το ήξερα...δεν...

Πόσο σου κόστισε; 

Δεν το ήξερα ότι η χρέωση ανά δευτερόλεπτο είναι προνόμιο μόνο των προγραμμάτων σταθερών της Q ? Κάτι μαθαμε και σήμερα... 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pedro_G said:

Πόσο σου κόστισε; 

Δεν το ήξερα ότι η χρέωση ανά δευτερόλεπτο είναι προνόμιο μόνο των προγραμμάτων σταθερών της Q ? Κάτι μαθαμε και σήμερα... 

 

5,50 ευρώ πλήρωσα το πακέτο. Η πλάκα είναι ότι το πήρα γιατί είχε μέσα τα 50 sms.

Αλλιώς μου είχε και δεύτερη προσωπική προσφορά με απεριόριστα data και 1000 λεπτά προς όλους αντί 5 ευρώ. Αν ήξερα για το 3λεπτο, θα έπαιρνα αυτήν. Και αυτή με 3λεπτη χρέωση είναι αρχικά, αλλά είναι αλλιώς να έχεις 1000 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν οι προσωπικές προσφορές σήμερα, περίεργο αλλά σε όλα τα κινητά που διαχειρίζομαι είναι μόνο δύο σετ. Είτε το απεριόριστα + 1000' με 5 και 500+50+data με 5.5, είτε το απεριόριστα σκέτο με 9.90 και 800 λεπτά κλπ με 8 ευρώ. Το προηγούμενο μήνα είχαν 3-4 το καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εξακολουθούν να είναι τρεις είναι οι δύο που ανέφερες (απεριόριστα data +1000' και η άλλη 500') ενώ αντί της προσφοράς με τα 60+60 sms έχει μπει το 3 giga με 3 ευρώ. Και σε άλλο νούμερο έχουν παραμείνει δύο ίδιες όπως και τον προηγούμενο μήνα το απεριόριστο και τα 500..

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται πάντα την πρώτη μέρα, βγάζει 2035, 2050 και τέτοια, υποθέτω τα έχουν βάλει από πριν στο σύστημα για να εμφανιστούν αυτόματα και μετά τα διορθώνουν με το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα countdown 150' + 100 sms με 3.5 ευρώ.

Ούτε "θεσφατοποιήθηκε" (sic) το ένα τη βδομάδα, ούτε βγαίνουν μόνο ακριβά countdown, ούτε μόνο data, ούτε ότι άλλο καταστροφικό γράφτηκε το προηγούμενο χρονικό διάστημα. Για την ακρίβεια αν είναι να βγει κάποιο συμπέρασμα από τα countdown, εκτός αυτού που ξέραμε ότι δε μπορεί να στηριχτεί απόλυτα σε αυτά κάποιος, είναι ότι δεν ξαναέδωσαν εκείνες τις βλακείες πακέτα με διάρκεια 15 μέρες.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, spiliot said:

Σήμερα countdown 150' + 100 sms με 3.5 ευρώ.

Ούτε "θεσφατοποιήθηκε" (sic) το ένα τη βδομάδα, ούτε βγαίνουν μόνο ακριβά countdown, ούτε μόνο data, ούτε ότι άλλο καταστροφικό γράφτηκε το προηγούμενο χρονικό διάστημα. Για την ακρίβεια αν είναι να βγει κάποιο συμπέρασμα από τα countdown, εκτός αυτού που ξέραμε ότι δε μπορεί να στηριχτεί απόλυτα σε αυτά κάποιος, είναι ότι δεν ξαναέδωσαν εκείνες τις βλακείες πακέτα με διάρκεια 15 μέρες.

Απλά κάθε μήνα παίζουμε λοττο, αφού τα καουνταουν κατάντησαν ο ορισμός της ασταθειας. Και δυστυχώς χειροτερεύει, αντί να δώσει περισσότερα η νόβα (ώστε να κρατήσει τον πελάτη και να κερδίσει νέους πελατες).

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Απλά κάθε μήνα παίζουμε λοττο, αφού τα καουνταουν κατάντησαν ο ορισμός της ασταθειας. Και δυστυχώς χειροτερεύει, αντί να δώσει περισσότερα η νόβα (ώστε να κρατήσει τον πελάτη και να κερδίσει νέους πελατες).

Και εμένα με χαλάει αλλά δύο χρόνια στην Q το ίδιο γίνεται με τα countdown, δε μπορείς να βασιστείς σε αυτά και απ' όσο έχω καταλάβει δεν ήταν και πολύ διαφορετικά παλιότερα. Οπότε δεν νομίζω ότι άλλαξε κάτι, εκτός του ότι ακρίβυνε όπως όλα.

Τώρα γιατί περιμένουμε από τη nova να κάνει κάτι δε ξέρω, εδώ δεν έχουν φέρει στα ίσα την υπόλοιπη wind, ούτε κάποια υπόσχεση έδωσε για την q αλλά ούτε και ποτέ την ανέφερε ονομαστικά. Και που άρχισαν να αλλάζουν sim και βγήκαμε από το roaming με volte/vowifi και 5G (όπου δουλεύει) θαύμα είναι.

Εγώ θα έλεγα καλύτερα να μην ασχοληθούν, χειρότερα θα τα κάνουν. Ας στρώσουν την wind και μετά βλέπουμε με q.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με τον ένα ή τον άλλο τρόπο βολεύομαι με τα countdowns για 3 αριθμούς Q που διαχειρίζομαι. Θα το ήθελα να έχουν μια σταθερή αλληλουχία και να είναι προβλέψιμα, αλλά από ότι φαίνεται αυτό δεν θα γίνει ποτέ. Οπότε το έχω συνηθίσει.

Όταν είμαι σπίτι ή κάπου αλλού που έχω full wifi, χρησιμοποιώ και λίγο MobileVoip, που είναι σχεδόν τζάμπα για τα δεδομένα της εποχής. Επίσης μπορεί να δοκιμάσω την καινούργια πλατφόρμα του dosms, που δίνει 500 sms για 20 ευρώ και δεν έχουν ημερομηνία λήξης. Τελειώνουν όταν τα καταναλώσεις.

Με λίγα λόγια καλύπτουμε τις ανάγκες μας, με 6-7 ευρώ το μήνα άνετα. Και το κυριότερο είναι η χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Αυτό ελπίζω ότι δεν θα το πειράξουν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 5G κάρτα και παιδεύομαι με το chat (καμιά ώρα) για να ενεργοποιήσουμε το VoWiFi

Στο μεταξύ μήπως ξέρει κανείς πως αλλάζουμε το Pin 2? (Android 13)

 

 

edit: Εντάξει, το βρήκα μετά από πολύ κόπο το Pin 2 🙂

edit2: Mετά από 1 1/2 ώρα στο chat δεν βγήκε άκρη και μου είπαν ότι εντός της μέρας θα ενεργοποιηθεί το VoWiFi και θα μου έρθει σχετικό SMS

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω αν θα έχει ενεργοποιηθεί; 

 

Edited by trinoo
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Όταν είμαι σπίτι ή κάπου αλλού που έχω full wifi, χρησιμοποιώ και λίγο MobileVoip, που είναι σχεδόν τζάμπα για τα δεδομένα της εποχής. Επίσης μπορεί να δοκιμάσω την καινούργια πλατφόρμα του dosms, που δίνει 500 sms για 20 ευρώ και δεν έχουν ημερομηνία λήξης. Τελειώνουν όταν τα καταναλώσεις.
 

 Offtopic: Ρίξε μία ματιά και στο SMS box. Λίγο πιο ακριβό (ειδικά για 500) αλλά με πακέτο από 100 μηνύματα, 20% έκπτωση στην πρώτη αγορά και εφαρμογή android αντί να μπαίνεις αναγκαστικά στο laptop / στον υπολογιστή όπως στο sms tool. Και αν θυμάμαι καλά με ξεχωριστή βάση σε σχέση με τα μηνύματα των άλλων εφαρμογων. Και φυσικά δεν λήγουν και εδώ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Driver_3 said:

 


Έστειλες VOW ΝΑΙ στο 1202 ?

 

Ναι, αλλά δεν έλαβα απάντηση.

Από το chat χθες το απόγευμα (μετά 1 1/2 ώρα συνομηλία) μου είπαν ότι βλέπαν την αίτηση (sms), ότι είχε κολλήσει στο σύστημά τους. και πως μέσα στη μέρα (χθες) θα ενεργοποιούνταν και θα λάμβανα απαντητικό sms.
Δεν έλαβα τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2022 at 8:08 ΜΜ, spiliot said:

Πες μας αν το καταφέρεις με το vowifi τι έκανες και σε τι συσκευή.

Ενεργοποιήθηκε, χωρίς όμως να έχω λάβει απαντητικό μήνυμα πως ενεργοποιήθηκε.
Στη συσκευή (Mi 11t) μπήκα στις ρυθμίσεις της κάρτας και ενεργοποίησα το VoWi (κλήσεις μέσω WiFi).

Edit: Μετά από μια μέρα χρήσης, δείχνει να λειτουργεί κανονικά και το VoLTE και το VoWiFi.
Βγάζει και τα σχετικά εικονίδια. Όταν ενεργοποιείται το VoWiFi και όποτε υπάρχει τουλάχιστον 4g σύνδεση το VoLTE.
Για να λειτουργήσει το VoLTE δεν είναι απαραίτητο να έχεις ανοιχτά τα data απ' όσο μου είπαν από το support σε σχετική μου ερώτηση.

 

Edited by trinoo
Link to comment
Share on other sites

Οι κεραίες 5G της wind έχουν κόφτη; Ποτέ δεν έχω δει πάνω από 65mbps και έχω κάνει πολλές μετρήσεις σε διάφορα σημεία, ακόμη και πολύ κοντά σε κεραία. Ή μήπως έχουν κόφτη τα πακέτα data της Q  (Xmb και unlimited);
Δεν είναι ότι χρειάζομαι παραπάνω, αλλά μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...