Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Το μειονέκτημα του είναι ότι δεν κάνει rollover

πλεονέκτημα είναι αυτό.. Όταν κάνει rollover πρέπει οπωσδήποτε να ανανεώσεις γιατί λυπάσαι τα μαζεμένα,  ενώ έτσι κανένα άγχος!!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

πλεονέκτημα είναι αυτό.. Όταν κάνει rollover πρέπει οπωσδήποτε να ανανεώσεις γιατί λυπάσαι τα μαζεμένα,  ενώ έτσι κανένα άγχος!!!

Όπως το βλέπει ο καθένας. Εμένα μου αρέσει να μην μου τρώει τα πληρωμένα μου λεπτά ομιλίας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Όπως το βλέπει ο καθένας. Εμένα μου αρέσει να μην μου τρώει τα πληρωμένα μου λεπτά ομιλίας. 

ναι η αλήθεια είναι πως εγώ χρησιμοποιώ ελάχιστα το κινητό και ψάχνω τα μίνιμουμ και φτηνότερα πακέτα (γι αυτό και είμαι βάτραχο φυσικά).

Είχα μπει στη λογική του rollover με ένα φοιτητικό cu που είχε και απλώς στο τέλος έχασα κάτι χιλιάδες λεπτά προς όλους. Άσε που αν αλλάξει το πακέτο ή καταργηθεί χάνεις ό,τι μαζεύες..

Link to comment
Share on other sites

Μονο ενα Countdown για την τρεχουσα εβδομαδα, και ειναι μολις Τεταρτη. Εχει ξαναγινει αυτο; Μηπως ειναι προαγγελος της νεας εποχης Nova και στο Q?

 

Screenshot_20220928-190722_myQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pppe said:

Μονο ενα Countdown για την τρεχουσα εβδομαδα, και ειναι μολις Τεταρτη. Εχει ξαναγινει αυτο; Μηπως ειναι προαγγελος της νεας εποχης Nova και στο Q?

 

Screenshot_20220928-190722_myQ.jpg

Το χάλασαν τελείως.

Το θέμα είναι ότι μπερδεύει και την ανανέωση με 8€

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι στο τέλος θα το κόψουν το καουνταουν εντελώς. Εάν κόψουν και τις 12μηνες εισερχόμενες, RIP Q από μένα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Pppe said:

Μονο ενα Countdown για την τρεχουσα εβδομαδα, και ειναι μολις Τεταρτη. Εχει ξαναγινει αυτο; Μηπως ειναι προαγγελος της νεας εποχης Nova και στο Q?

 

Screenshot_20220928-190722_myQ.jpg

Τι εννοείς προάγγελος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Τι εννοείς προάγγελος?

Άγγελος= Κάτι καλό.

Προ= πιο πριν.

 

Προάγγελος= Για όλα τα "καλά" που θα έρθουν....χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pppe said:

Άγγελος= Κάτι καλό.

Προ= πιο πριν.

 

Προάγγελος= Για όλα τα "καλά" που θα έρθουν....χαχα!

Εννοώ αν έχεις πληροφορίες έγκυρες για κάποια αλλαγή άμεση?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εννοώ αν έχεις πληροφορίες έγκυρες για κάποια αλλαγή άμεση?

Δεν χρειάζονται πληροφορίες.

Το βλέπουμε στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

'Οποιος μένει Wind με πάνω από 10Ε στους 13 μήνες, πάει γυρεύοντας: "Έγκυρο" αυτό,

απλά ας περιμένει λίγο ακόμα όσπου να "μάθει" (για άλλη πια φορά).

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Την πάτησα με το μονό countdown, και το υπόλοιπο μου λήγει (Δευτέρα) 3/10. Με παίρνει να ανανεώσω την Δευτέρα, ή θα λήξει Κυριακή βράδυ και θα χάσω κάτι ψιλά που έχω μέσα?

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Από τη στιγμή που το ξεκίνησαν, δεν πιστευω να κάνουν βήμα πισω. 1 countdown την εβδομάδα. 

Μας βλέπω όλους βατράχια... 😎

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gag said:

Καλημέρα παιδιά. Την πάτησα με το μονό countdown, και το υπόλοιπο μου λήγει (Δευτέρα) 3/10. Με παίρνει να ανανεώσω την Δευτέρα, ή θα λήξει Κυριακή βράδυ και θα χάσω κάτι ψιλά που έχω μέσα?

Μας βλέπω όλους βατράχια... 😎

Η εταιρία ξέρει οτι τα λόγια από την πραξη έχουν τεράστια απόσταση. 

Η πιο εύκολη λύση ειναι να αγοράσεις αριθμό κοσμοτέ και μέσα στο 12μηνο που θα δέχεσαι κλήσεις στο κιου θα ενημερώνεις για το νέο νουμερο. Έτσι έκανα εγώ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gag said:

Καλημέρα παιδιά. Την πάτησα με το μονό countdown, και το υπόλοιπο μου λήγει (Δευτέρα) 3/10. Με παίρνει να ανανεώσω την Δευτέρα, ή θα λήξει Κυριακή βράδυ και θα χάσω κάτι ψιλά που έχω μέσα?

Μας βλέπω όλους βατράχια... 😎

Προλαβαίνεις 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Η εταιρία ξέρει οτι τα λόγια από την πραξη έχουν τεράστια απόσταση. 

Η πιο εύκολη λύση ειναι να αγοράσεις αριθμό κοσμοτέ και μέσα στο 12μηνο που θα δέχεσαι κλήσεις στο κιου θα ενημερώνεις για το νέο νουμερο. Έτσι έκανα εγώ. 

Πολυ πιθανο οσοι εχουν βαλει τελευταια καρτα μετα την 1/7/2022 και περασει 4μηνο χωρις αλλη καρτα να τους βαλει φραγη εισερχομενων, συμφωνα με τους νεους ορους χρησης, αλλα ας μας ενημερωσουν οσοι θα εχουν τα παραπανω απο Νοεμβρη φετος και μετα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pppe said:

Πολυ πιθανο οσοι εχουν βαλει τελευταια καρτα μετα την 1/7/2022 και περασει 4μηνο χωρις αλλη καρτα να τους βαλει φραγη εισερχομενων, συμφωνα με τους νεους ορους χρησης, αλλα ας μας ενημερωσουν οσοι θα εχουν τα παραπανω απο Νοεμβρη φετος και μετα.

Πάντως οι άλλες 2 εταιρίες κάνουν φραγή στο 3μηνο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αφηνοντας τα εισερχομενα sms η πρασινη και τα data για τις εφαρμογες της ιδιας η κοκκινη. Να δουμε εαν θα αφησει κατι "ανοικτα" ως το 13μηνο μετα απο καρτα η Wind, σε περιπτωση που εφαρμοσει και πρακτικα σε πραξεις, που λες, τους νεους ορους χρησης.

Ενω και στις αλλες 2 εταιριες υπαρχει δυνατοτητα συντηρησης του αριθμου sim με εως 10Ε (ακομα και με 0,10Ε ανα πασα στιγμη μεσα στο 12μηνο απο τελευταια καρτα στην κοκκινη και με 5,20Ε+φορο κινητης μεσα στο 3μηνο και σιγουρα με 10Ε ανα πασα χρονικη στιγμη στην πρασινη) και οχι με 8Ε για 2 μερες καθε βδομαδα, οπως παει να γινει στην Q εαν θεσφατοποιηθει αυτο και δε το κοψει ακομα και αυτο.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για το 4μηνο, μόλις το είδα στο σαιτ της κιου:

  • Μετά το πέρας των 4 μηνών (120 ημέρες) από την τελευταία ανανέωση του χρηματικού υπολοίπου, ενεργοποιείται επιπλέον φραγή εισερχομένων κλήσεων, μηνυμάτων και δεδομένων.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μη κοιτας τα site της για εγκυρη πληροφορηση στη Wind. Μη το εξηγησω παραπανω για οσους ξερουν και εχουν παθει και μαθει σε αυτη την εταιρια. Αν δεν εχουν μαθει (ανεπιδεκτοι), αλλο θεμα.

Να κοιτας επισημα εγγραφα πχ Νομους η ορους χρησης αν θες εγκυρη πληροφορηση οσο δυσκολο κι αν ειναι να γουγλαρεις και να τα βρεις. Αλλιως ας περιμενουμε οσπου να γινουν πραξεις, οπως γραφεις, και μετα να ψαχνουμε "γιατι", οπως το 99% οσων παραμενουν συνδρομητες της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα τελευταία χρόνια συντηρω το κιου 1φορα/χρονο για να το δίνω σε ανεπιθυμητες εισερχόμενες. Άλλη εταιρία παιρνει τα λεφτά μου. Η κιου έχει ελλείψεις σε πολλες βασικές υπηρεσίες που δίνει ο ανταγωνισμός. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα αριθμό που είναι σε φραγή, θα μπορώ να το μεταφέρω σε άλλο πάροχο; 3 μήνες έχω να βάλω κάρτα.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, panbet said:

Παιδιά έχω ένα αριθμό που είναι σε φραγή, θα μπορώ να το μεταφέρω σε άλλο πάροχο; 3 μήνες έχω να βάλω κάρτα.

Ναι. Μπορείς να το κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρία (όχι f2go, θα σου πουν να βάλεις κάρτα), όσο θα δέχεται το sms ενημέρωσης για την πορεία φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Ναι. Μπορείς να το κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρία (όχι f2go, θα σου πουν να βάλεις κάρτα), όσο θα δέχεται το sms ενημέρωσης για την πορεία φορητότητας.

Στο frog θα το κάνω online οπότε λογικά θα βάλω 12 ευρώ κάρτα στο courier.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...