Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, spiliot said:

Επειδή το 70% χωρίς κάλυψη ακούγεται λίγο υπερβολικό ακόμα και για την wind, μήπως φταίει κάτι άλλο, πχ. δεν είναι ενεργοποιημένο το 4G; Λέω τώρα.

Δεν φαίνεται να είναι αυτό:

Screenshot_2022-09-13-00-35-39-448_com.android.phone.thumb.jpg.d8575dfaf1594725d2ee4bd399503e09.jpg

Για να μην έχω τα ίδια προβλήματα, η αλλαγή δικτύου μου μοιάζει μονόδρομος. Εκτός αν είναι θέμα συσκευής Redmi note 10 pro.

Link to comment
Share on other sites

Από το screenshot δε φαίνεται αν το σήμα σου είναι 4G, ο διακόπτης πιθανώς μπορεί να ενεργοποιηθεί για μελλοντική χρήση χωρίς να έχεις εκείνη την στιγμή σήμα. Η ένδειξη σήματος δεν λέει το "G" ούτε βγάζει το R, έχεις αλλάξει κάρτες sim με τις νέες ή δεν το δείχνει το τηλ σου; Δεν ξέρω τι κάνει το redmi.

Άγνωστο γιατί, υπάρχουν μερικές περιπτώσεις που δεν ενεργοποιείται το 4G αυτόματα παρόλο που τεχνικά το τηλέφωνο και η sim το επιτρέπουν και πρέπει να καλέσεις την υποστήριξη πελατών ή το chat να το ενεργοποιήσουν. Δε ξέρω πόσο ισχύει στη περίπτωσή σου βέβαια, μπορεί απλά να σε οδηγώ λάθος.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

εχει ένα μπάνερ που λεει έως 2 γίγα με ανανέωση

Πως παίρνεις τα 2 γίγα δε βρίσκω το λινκ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το δείχνει σε όλους, αλλά καθώς λέει "έως 2gb με ανανέωση από 12 ευρώ" και δεν υπάρχουν εμφανείς όροι πουθενά εκεί τριγύρω, καλή τύχη να βγάλεις άκρη αν δεν στα δώσει, ίσως είναι καλύτερα να ρωτήσεις στο chat πρώτα. Σε εμένα σε ένα νούμερο ακόμα δίνει 1gb με 10 ευρώ (χωρίς q fee που το έχω βγάλει) και σε άλλα δε δίνει τίποτα ακόμα και με 12 ευρώ.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, spiliot said:

Από το screenshot δε φαίνεται αν το σήμα σου είναι 4G, ο διακόπτης πιθανώς μπορεί να ενεργοποιηθεί για μελλοντική χρήση χωρίς να έχεις εκείνη την στιγμή σήμα. Η ένδειξη σήματος δεν λέει το "G" ούτε βγάζει το R, έχεις αλλάξει κάρτες sim με τις νέες ή δεν το δείχνει το τηλ σου; Δεν ξέρω τι κάνει το redmi.

Άγνωστο γιατί, υπάρχουν μερικές περιπτώσεις που δεν ενεργοποιείται το 4G αυτόματα παρόλο που τεχνικά το τηλέφωνο και η sim το επιτρέπουν και πρέπει να καλέσεις την υποστήριξη πελατών ή το chat να το ενεργοποιήσουν. Δε ξέρω πόσο ισχύει στη περίπτωσή σου βέβαια, μπορεί απλά να σε οδηγώ λάθος.

Είχες πολύ δίκιο, τελικά. Άλλαξα το πρωί την κάρτα sim με καινούργια και τώρα έχω 4g δίκτυο σε σημεία που πρώτα ούτε καν. Με την καινούργια κάρτα πήρα και δωρεάν απεριόριστα για 3 μέρες.

Σε ευχαριστώ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν αν δεν έχετε sim τελευταίας γενιάς δε δουλεύει ούτε το volte. Αφού ταλαιπωρηθηκα με 15 τηλέφωνα επί εβδομάδες τους έκοψε να μου πουν να πάω για αλλαγή πριν μια βδομάδα κι έφυγε και η ενοχλητική περιαγωγή 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε sms, συγγνώμη αν έχει επαναληφθεί ή είναι γνωστό.
AΠO TIΣ 15/10/2022 H ΠΛHPΩMH MEΣΩ PAYPAL ΔE ΘA EINAI ΠΛEON ΔIAΘEΣIMH. MΠOPEIΣ, OΠΩΣ ΠANTA, AMEΣA KAI ΔΩPEAN NA ANANEΩNEIΣ TO YΠOΛOIΠO ΣOY ME AΠOΛYTH AΣΦAΛEIA MEΣA AΠO TO MyQ, AΠOΘHKEYONTAΣ THN ΠIΣTΩTIKH/XPEΩΣTIKH ΣOY KAPTA

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα ανανέωση 12 ευρώ μεpaypal και μου έδωσε 1 giga για 30 ημέρες χωρίς q fee.Αλλα μου εστηλε και εμένα μύνημα ότι σταματάει η ανανέωση με paypal.

Link to comment
Share on other sites

Να δω τι θα κάνουμε όταν το σύστημα πέφτει και δεν χρεώνει τις πιστωτικές, όπως γινόταν πολλές φορές στο παρελθόν και το φτιάχνανε μετά από μέρες ως και βδομάδες. Μία φορά είχα ξεμείνει στο εξωτερικό, δεν έπαιρνε την κάρτα και η απάντηση από το τηλεφωνικό κέντρο ήταν "αν δεν μπορείτε να περιμένετε βρείτε κάποιον να πάει σε περίπτερο στην Ελλάδα να σας πάρει κάρτα και να σας στείλει τον κωδικό".

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Alexandros201285 said:

από 15\10 τέλος οι ανανεώσεις μέσω PayPal. γιατί όμως?

Γιατί πληρώνουν προμήθεια και άρχισαν να τσιγγουνευονται

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don_VitoCorleone said:

Γιατί πληρώνουν προμήθεια και άρχισαν να τσιγγουνευονται

Αυτή τη προμήθεια δεν υποτίθεται ότι μας χρεώνουν με τα 30 λεπτά; (ρητορική ερώτηση)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε τρία καταστήματα wind για αίτηση φορητότητας q και τα δύο μου είπαν ότι δεν έχουμε κάρτες και το τρίτο μου είπε ότι πλέον η διαδικασία γίνεται ιντερνετικά. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Υπόψιν αν δεν έχετε sim τελευταίας γενιάς δε δουλεύει ούτε το volte. Αφού ταλαιπωρηθηκα με 15 τηλέφωνα επί εβδομάδες τους έκοψε να μου πουν να πάω για αλλαγή πριν μια βδομάδα κι έφυγε και η ενοχλητική περιαγωγή 

Εγώ σου το είχα πει από την αρχή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Γιατί πληρώνουν προμήθεια και άρχισαν να τσιγγουνευονται

Το pay Pal δεν μπορεί να κόψει την προμήθεια? Μα δεν θα σωθεί από μερικές ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Βλέπω στο site της Q ότι στους 4 μήνες γίνεται φραγή εισερχομένων κλήσεων.

Ισχύει αυτό η άτυπα δεν τηρείται ?

Άτυπα δεν τηρείται

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Το pay Pal δεν μπορεί να κόψει την προμήθεια? Μα δεν θα σωθεί από μερικές ανανεώσεις.

Είναι γνωστό ότι το Paypal χρεώνει σημαντική προμήθεια γι' αυτό και πολλοί επιχειρηματίες δεν δέχονται πληρωμή μέσω Paypal. Και φυσικά, δεν μπορεί να κάνει εξαίρεση για κάποια Wind στην Ελλάδα, .

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίστηκε και εμένα η προσφορά "Απεριόριστα DATA + 1000 λεπτά προς όλους για 30 μέρες μόνο με 5€". Γνωρίζει κανείς αν ο χρόνος και τα data (ή έστω κάποια από αυτά) μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε περιαγωγή στο εξωτερικό (ΕΕ)

Edited by dstdst
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Βλέπω στο site της Q ότι στους 4 μήνες γίνεται φραγή εισερχομένων κλήσεων.

Ισχύει αυτό η άτυπα δεν τηρείται ?

Πιθανον θα εφαρμοστει οντως για οσους εχουν κανει ανανεωση/καρτα μετα την 1/7 (αν δεν βαλουν αλλη καρτα στο 4μηνο, εννοειται), συμφωνα με τους νεους ορους χρησης καρτοκινητης με την παραπανω ημερομηνια εναρξης τους.

Οσοι εχουν βαλει τελευταια καρτα πριν την 30/6 θα μπορουν να εχουν εισερχομενες κλησεις ως το 12 μηνο τους απο την τελευταια καρτα.

Αλλα οσα γραφω μενει να επαληθευτουν, γιατι ειτε μπορει να μην τα εφαρμοσει (δλδ φραγη εισερχομενων στο 4μηνο απο τελευταια καρτα), ειτε και να τα εφαρμοσει για ολους ειτε εχουν τελευταια καρτα πριν την 1/7 ειτε οχι.

Αν οντως τα εφαρμοσει, με το καλοκαιρι 2023 (1/8/2023) θα ισχυουν για ολους οσους παραμενουν συνδρομητες καρτοκινητης Wind, αν οχι πιο πριν.

Πιο πιθανον βλεπω αυτο που ανεφερα στην αρχη.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, spiliot said:

Αυτή τη προμήθεια δεν υποτίθεται ότι μας χρεώνουν με τα 30 λεπτά; (ρητορική ερώτηση)

Όχι. Αυτή τη χρεώνουν ανεξάρτητα απ τον τρόπο που πληρώνουμε 

13 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Το pay Pal δεν μπορεί να κόψει την προμήθεια? Μα δεν θα σωθεί από μερικές ανανεώσεις.

Δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα, ανέκαθεν χρεωνε και θα συνεχίζει να χρεώνει τις εταιρίες που τη χρησιμοποιούν ως τρόπο πληρωμής 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dstdst said:

Μου εμφανίστηκε και εμένα η προσφορά "Απεριόριστα DATA + 1000 λεπτά προς όλους για 30 μέρες μόνο με 5€". Γνωρίζει κανείς αν ο χρόνος και τα data (ή έστω κάποια από αυτά) μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε περιαγωγή στο εξωτερικό (ΕΕ)

Όχι δεν γίνεται πάτα τους όρους πάνω δεξιά και θα το διαβάσεις το γράφει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...