Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ενεργοποίησα την προσφορά των unlimited data + 1000 με SMS παρόλο που είχε εξαφανιστεί σαν προσφορά λόγω προηγούμενης ενεργοποίησης από το δωράκι.

Να το γνωρίζουμε να μη φοβόμαστε ότι η προσφορά χάνεται άμα φύγει το δωράκι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Μόλις ενεργοποίησα την προσφορά των unlimited data + 1000 με SMS παρόλο που είχε εξαφανιστεί σαν προσφορά λόγω προηγούμενης ενεργοποίησης από το δωράκι.

Να το γνωρίζουμε να μη φοβόμαστε ότι η προσφορά χάνεται άμα φύγει το δωράκι.

Μέσω μηνύματος πώς;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Μόλις ενεργοποίησα την προσφορά των unlimited data + 1000 με SMS παρόλο που είχε εξαφανιστεί σαν προσφορά λόγω προηγούμενης ενεργοποίησης από το δωράκι.

Να το γνωρίζουμε να μη φοβόμαστε ότι η προσφορά χάνεται άμα φύγει το δωράκι.

πόσο είναι το κόστος ενεργοποίησης φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ.....

 

Επίσης δοκίμασα q star στο εξωτερικό.... 

Δούλεψε. Δε ρίσκαρα με τα υπόλοιπα 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, likor said:

έχετε υπόψη σας το "Τέλος διατήρησης προνομιακού σχήματος" της Q;

Παλιά ιστορία. Μολις βάλεις πάνω από 10Ε σου "τσιμπάει" 2€ κάθε εξάμηνο (στην πρώτη ανανέωση κάθε 6μηνου ανω των 10€).

ή βαζεις πάντα 8€ με τις προσφορές count down ή παιρνει τηλέφωνο στο αριθμό υποστήριξης q (ή μιλάς στο chat στο facebook group) και ζητάς να στο απενεργοποιήσουν αλλά μετά χάνεις τα προνόμια με την ανανέωση να λαμβάνεις 3000' προς Q και το GB νομίζω. 

Αν το απενεργοποιήσεις δεν μπορείς να το ξανα-ενεργοποιήσεις. 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν είναι κάθε εξάμηνο αλλά κάθε φορά που βάζεις κάρτα https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/ti-ine-to-telos-diatirisis-pronomiakou-schimatos


Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Δεν ξέρω όμως πώς προκύπτει ότι είναι "παλια ιστορία". Έχω Q τουλάχιστον 5 χρόνια κ πρώτη φορά χρεώνομαι κάτι τέτοιο.
Συνήθως κάνω ανανεώσεις 10€ ή 12€. Ποτέ δεν μου ήρθε τέτοιο πράγμα.
Αντίθετα, με κάθε ανανέωση λάμβανα 1GB για 30 μέρες αυτόματα και είχα χρέωση ανά δευτερόλεπτο από την πρώτη μέρα (γι'αυτό και είχα προτάσεις την Q).
Τα λεπτά προς Q δεν με ενδιέφεραν ποτέ.
Αυτή τη φορά, με ανανέωση 12€, χρεώθηκα 1,7€ με δικαιολογία αυτό το "τέλος".
Και το 1GB αφορά χρήση για 1 μόνο εβδομάδα!
Ανεβάζω σε εικόνα το σχετικό link που (πλέον;) αναγράφει η ίδια η Wind-Q.a98e758bcc6ea48d5fd7e424c5ac3546.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους να ρωτήσω κάτι, το υπόλοιπο των χρημάτων που εχω είναι 0,98 λεπτά αλλά έχω ενεργό πακέτο ομιλίας, πριν απο την πρώτη κλήση τής ημέρας μου λει οτι τι διαθέσιμο υπόλοιπο χρόνου ομιλίας είναι χαμηλό, μπορώ το μήνυμα αυτό να το απενεργοποίησω γιατι δεν εχει νόημα και είναι σπαστικό?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, leotzian said:

Καλημέρα σε όλους να ρωτήσω κάτι, το υπόλοιπο των χρημάτων που εχω είναι 0,98 λεπτά αλλά έχω ενεργό πακέτο ομιλίας, πριν απο την πρώτη κλήση τής ημέρας μου λει οτι τι διαθέσιμο υπόλοιπο χρόνου ομιλίας είναι χαμηλό, μπορώ το μήνυμα αυτό να το απενεργοποίησω γιατι δεν εχει νόημα και είναι σπαστικό?

Δε μπορείς. Όμως αν κλείσεις πριν τελειώσει και ξεκινήσεις πάλι την κλήση δεν το παίζει δεύτερη φορά, οπότε αν σου τη σπάει τόσο πολύ και σε βολεύει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bbbb said:

Πλέον δεν είναι κάθε εξάμηνο αλλά κάθε φορά που βάζεις κάρτα https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/ti-ine-to-telos-diatirisis-pronomiakou-schimatos

 

Είναι το ΚΙΟΥ ΦΙ αυτό; τού άλλαξαν όνομα;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, likor said:

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Δεν ξέρω όμως πώς προκύπτει ότι είναι "παλια ιστορία". Έχω Q τουλάχιστον 5 χρόνια κ πρώτη φορά χρεώνομαι κάτι τέτοιο.
Συνήθως κάνω ανανεώσεις 10€ ή 12€. Ποτέ δεν μου ήρθε τέτοιο πράγμα.
Αντίθετα, με κάθε ανανέωση λάμβανα 1GB για 30 μέρες αυτόματα και είχα χρέωση ανά δευτερόλεπτο από την πρώτη μέρα (γι'αυτό και είχα προτάσεις την Q).
Τα λεπτά προς Q δεν με ενδιέφεραν ποτέ.
Αυτή τη φορά, με ανανέωση 12€, χρεώθηκα 1,7€ με δικαιολογία αυτό το "τέλος".
Και το 1GB αφορά χρήση για 1 μόνο εβδομάδα!
Ανεβάζω σε εικόνα το σχετικό link που (πλέον;) αναγράφει η ίδια η Wind-Q.a98e758bcc6ea48d5fd7e424c5ac3546.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Νομίζω είναι πρόσφατη η χρέωση στα 10€, (από 01/08/2021) τα προηγούμενα χρόνια ήταν κάθε 6μηνο αν έβαζες από 12€ και πάνω. Κάποιοι που τα διεκδίκησαν τους τα έδωσαν πίσω, απ ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα. Στείλε ένα μήνυμα, δεν χάνεις τίποτα. Και απενεργοποίησε το μην την ξαναπάθεις.

Επιπλέον δεν χρειάζεται να πάρεις το 13800 με χρέωση, γίνεται και με την φόρμα επικοινωνίας, εγώ έτσι το κατάργησα. Έχει συζητηθεί πολύ το θέμα εδώ πέρσι το καλοκαίρι, δες από σελίδα 1048 και τις επόμενες.

Edited by gag
add
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, nickolasemp said:

Είναι το ΚΙΟΥ ΦΙ αυτό; τού άλλαξαν όνομα;

ποτε θα δωσει κανενα πακετο χρονου?? ειμαι με 12 ' και 5 ευρω υπολοιπο και το καουντ νταουν ειναι κολημμενο εδω και τρεις μερες στα 5,5 ευρω 5 GB!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη δειτε την φωτο του καουνταουν. Στάνταρ δεν πληρώνουν αρκετά χρήματα τον υπάλληλο τους...

Edit: την άλλαξαν παλι. Η φωτο έλεγε 6,5gb με 4,5€ ενώ κάτω ισχύει το απεριόριστο με 5,5€

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pedro_G said:

Άρα βάζω πακέτο με 8,5€!!!! Να βγει η εβδομάδα..

Ευχαριστώ πολύ 

 στο κουτάκι με το δωράκι πάνω δεξιά στην εφαρμογή, δεν σου έχει 800' κ 1.5 gb με 8 €? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

 στο κουτάκι με το δωράκι πάνω δεξιά στην εφαρμογή, δεν σου έχει 800' κ 1.5 gb με 8 €? 

Όχι μόνο 9.9€ με απεριόριστα δεδομένα για 30 μερες

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pedro_G said:

Όχι μόνο 9.9€ με απεριόριστα δεδομένα για 30 μερες

υπόψιν υπάρχει κ αυτό το πακέτο: 160Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ME XPEΩΣH ANA ΔEYTEPOΛEΠTO MONO ME 6,9€. ΣTEIΛE 160 ΣTO 12000. δεν ξέρω γιατί δεν υπάρχει σαν επιλογή στην εφαρμογή. με sms μου το έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

 στο κουτάκι με το δωράκι πάνω δεξιά στην εφαρμογή, δεν σου έχει 800' κ 1.5 gb με 8 €? 

Καλά εγώ θυμάμαι εποχή προ κοβιντ που έβαζα 10€+ και μου πιστωνε περα απο τα 300' και προγράμματα χρόνου ομιλίας με 6,5€ και άλλα τέτοια...τώρα βλέπω το πιο φτηνό για χρόνο ομιλίας είναι το 8.9€ η κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pedro_G said:

Καλά εγώ θυμάμαι εποχή προ κοβιντ που έβαζα 10€+ και μου πιστωνε περα απο τα 300' και προγράμματα χρόνου ομιλίας με 6,5€ και άλλα τέτοια...τώρα βλέπω το πιο φτηνό για χρόνο ομιλίας είναι το 8.9€ η κάνω λάθος;

Έχει και άλλες προσφορές στο countdown, όπως 300΄με 3,50, 500΄και 5GB με 5;5, 250΄+ 250Q + 500MB me 4,50, εκτός από τις προσωπικές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

 στο κουτάκι με το δωράκι πάνω δεξιά στην εφαρμογή, δεν σου έχει 800' κ 1.5 gb με 8 €? 

Αναφέρομαι σε πρόγραμμα στάνταρ και όχι Κάουντ Ντάουν.....αφού παλιότερα αγόραζες και με 2-3€ Κάουντ Ντάουν που εναλλασσοταν τουλάχιστον τρεις φορές την εβδομάδα από sms σε δεδομένα και λεπτά ομιλίας ενώ τώρα δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Διπλασιασμός τιμής και λιγότερα Κάουντ Ντάουν ένα μόλις την εβδομάδα.

Το μόνο που διατήρησε μέχρι τώρα η εταιρεία είναι το χρέωση ανά δευτερόλεπτο..  αυτα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pedro_G said:

Αναφέρομαι σε πρόγραμμα στάνταρ και όχι Κάουντ Ντάουν.....αφού παλιότερα αγόραζες και με 2-3€ Κάουντ Ντάουν που εναλλασσοταν τουλάχιστον τρεις φορές την εβδομάδα από sms σε δεδομένα και λεπτά ομιλίας ενώ τώρα δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Διπλασιασμός τιμής και λιγότερα Κάουντ Ντάουν ένα μόλις την εβδομάδα.

Το μόνο που διατήρησε μέχρι τώρα η εταιρεία είναι το χρέωση ανά δευτερόλεπτο..  αυτα

Οι περισσότεροι πελάτες της Q χρησιμοποιούν όλες τις κατηγορίες των προσφορών και όχι μόνο μια.

Είναι γεγονός ότι έχουν αλλάξει πολλά τους τελευταίους μήνες, αλλά η Q εξακολουθεί να είναι φτηνή για τους περισσότερους πελάτες της, ανάλογα με τις ανάγκες τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...