Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, polakis said:

Να ρωτησω κατι; Η γυναικα μου πηρε ενα Α52 samsung και πανω στο σημα εχει ενα R αντι για 4G. Τι ειναι αυτο;

Είναι το σήμα του Roaming επειδή οι παλιές κάρτες σιμ δουλεύουν με αυτό τον τρόπο. Όταν έρθει μήνυμα αντικατάστασης και την αλλάξεις θα στρώσει και θα πάρεις και volte.

Link to comment
Share on other sites

Στης κορης το τηλεφωνο, στην ιδια ευρωπαικη πρωτεύουσα με εμενα, με ενα τηλεφωνημα της μηδενισε το υπολοιπο, αφου προφανως δεν χρησιμοποιησε τα λεπτα ομιλιας του πακετου αλλα απο το χρηματικο υπολοιπο. Αν ψησω και την συζυγο να το γυρισει κι αυτη σε φρογκ, θα εχουμε πει αντιο στην κιου εντελως με αυτες τις τρεις τελευταιες συνδεσεις, απο πανω απο 20 που ειχα, για διαφορους λογους.
Στο φοιτητικο κοσμοτε της αλλης κορης ομως, παροτι γραφει οτι το πακετο δεν λειτουργει σε περιαγωγη, μια χαρα λειτουργει και δεν την χρεωνει τιποτα. Μονο τα καροιδα που εχουμε κιου την πατησαμε. Το δε μεσεντζερ της κιου δεν δεχεται μηνυματα απο το εξωτερικο. Καινουργιο κολπο κι αυτο. Κανονικοι καραγκιοζηδες.

Update.
Ουτε το τσατ λειτουργει απο το εξωτερικο.
Δεν συνδεεται καν στον σερβερ.



Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nininikos said:

Στης κορης το τηλεφωνο, στην ιδια ευρωπαικη πρωτεύουσα με εμενα, με ενα τηλεφωνημα της μηδενισε το υπολοιπο, αφου προφανως δεν χρησιμοποιησε τα λεπτα ομιλιας του πακετου αλλα απο το χρηματικο υπολοιπο. Αν ψησω και την συζυγο να το γυρισει κι αυτη σε φρογκ, θα εχουμε πει αντιο στην κιου εντελως με αυτες τις τρεις τελευταιες συνδεσεις, απο πανω απο 20 που ειχα, για διαφορους λογους.
Στο φοιτητικο κοσμοτε της αλλης κορης ομως, παροτι γραφει οτι το πακετο δεν λειτουργει σε περιαγωγη, μια χαρα λειτουργει και δεν την χρεωνει τιποτα. Μονο τα καροιδα που εχουμε κιου την πατησαμε. Το δε μεσεντζερ της κιου δεν δεχεται μηνυματα απο το εξωτερικο. Καινουργιο κολπο κι αυτο. Κανονικοι καραγκιοζηδες.

Update.
Ουτε το τσατ λειτουργει απο το εξωτερικο.
Δεν συνδεεται καν στον σερβερ.


 

Έχω πάθει ακριβώς το ίδιο με το τηλεφώνημα σε περιαγωγή ΕΕ με φοιτητικό What's Up, μου έφαγε όλες τις μονάδες. Και όχι μόνο μία φορά.

 

Δεν είναι μαγικά όλα καλύτερα αλλού, παρόλο που πολύ θα βόλευε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα πακέτο για απεριόριστα δεδομένα σε περίπτωση που ήδη έχει χρησιμοποιηθεί η ατομική προσφορά μέσω της εφαρμογής;

Το UD ΣTO 12410 δεν λειτουργεί

Edited by diplo
Link to comment
Share on other sites

εσείς που λέτε ότι πήγατε σε χώρα της ΕΕ και σας έφαγε μονάδες, γίγα, λεφτά είχατε βάλει πακέτο q star ή ήταν απο τις προσφορες που κατα διαστήματα δίνει η Q ; Γιατί εγώ όταν είναι να ταξιδέψω Ευρώπη βάζω ένα πακέτο q star να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα βρεθω προ εκπληξεως και ποτε δεν ειχα προβλημα με το roaming. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ksessalonikios said:

εσείς που λέτε ότι πήγατε σε χώρα της ΕΕ και σας έφαγε μονάδες, γίγα, λεφτά είχατε βάλει πακέτο q star ή ήταν απο τις προσφορες που κατα διαστήματα δίνει η Q ; Γιατί εγώ όταν είναι να ταξιδέψω Ευρώπη βάζω ένα πακέτο q star να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα βρεθω προ εκπληξεως και ποτε δεν ειχα προβλημα με το roaming. 

Η δική μου εμπειρία : Στις αρχές του μήνα δυο κόρες μου πήγαν στην Ιταλία, η μια δεν είχε ούτε χρόνο ομιλίας, ούτε δεδομένα, ενώ η άλλη είχε υπόλοιπο μόνο χρόνο ομιλίας από κάποιο countdown. Για να είμαι σίγουρος έβαλα και στις δυο πακέτα q star. Όσο ήταν στην Ιταλία, η μια κόρη μου ξεκίνησε να καταναλώνει κανονικά το χρόνο και τα δεδομένα από το πακέτο q star, ενώ η δεύτερη κατανάλωνε μεν τα δεδομένα από το q star, αλλά συνέχισε να καταναλώνει το χρόνο ομιλίας από το υπάρχον countdown.

Link to comment
Share on other sites

όπως έγραψα μερικές σελίδες πριν τα πακέτα που φαίνεται να δουλεύουν στο roaming  και είναι και φτηνά είναι τα count down. Λειτουργούν κανονικά mb και λεπτά ομιλίας σε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή χώρα

Δοκιμάστηκαν από μένα σε τρεις χώρες Βουλγαρία, Ιταλία, Ισπανία και δεν αφαίρεσαν ούτε cent. Οπότε φροντίζω να έχω ένα από αυτά σε ισχύ.

Ως επαλήθευση τι (και αν) έχουμε για roamming στέλνουμε sms τη λέξη "ΥΠ" στο 1285 και μας απαντά με αναλυτικό sms τι έχουμε και πόσα ισχύουν για roaming στην EU. Αν σου λέει στο μήνυμα ισχύουν για roaming θεωρώ ότι ισχύουν (σε μένα ίσχυαν).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα, σε δυο συνδεσεις, δεν ισχυαν τα καουντνταουν. Ουτε σε δεδομενα, ουτε σε χρονο ομιλιας. Αυτο το παιχνιδακι με τα καουντνταουν καταντησε γελοιο.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nininikos said:

Σε εμενα, σε δυο συνδεσεις, δεν ισχυαν τα καουντνταουν. Ουτε σε δεδομενα, ουτε σε χρονο ομιλιας. Αυτο το παιχνιδακι με τα καουντνταουν καταντησε γελοιο.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

Μήπως είχες και άλλο πακετο ενεργοποιημενο που έληγε νωρίτερα;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Μήπως είχες και άλλο πακετο ενεργοποιημενο που έληγε νωρίτερα;

Γιατι, ισχυει στην Q/Wind προτεραιοτητα των νωριτερων πακετων, οπως στις αλλες εταιριες, η ισχυουν αλλα ντ'αλλων αδιευκρινιστης αιτιολογιας γιατι, που δε μπορει κανεις μας να αποκωδικοποιησει;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pppe said:

Γιατι, ισχυει στην Q/Wind προτεραιοτητα των νωριτερων πακετων, οπως στις αλλες εταιριες, η ισχυουν αλλα ντ'αλλων αδιευκρινιστης αιτιολογιας γιατι, που δε μπορει κανεις μας να αποκωδικοποιησει;

Το ότι είναι ασταθής, συμφωνώ απόλυτα! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ksessalonikios said:

εσείς που λέτε ότι πήγατε σε χώρα της ΕΕ και σας έφαγε μονάδες, γίγα, λεφτά είχατε βάλει πακέτο q star ή ήταν απο τις προσφορες που κατα διαστήματα δίνει η Q ; Γιατί εγώ όταν είναι να ταξιδέψω Ευρώπη βάζω ένα πακέτο q star να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα βρεθω προ εκπληξεως και ποτε δεν ειχα προβλημα με το roaming. 

Εμείς που πάμε επίσης στην Ευρώπη έχουμε δει ότι η Q σού στέλνει με το που προσγειώνεσαι ένα μήνυμα ότι έχεις 500MB για χρήση και εν τέλει σε χρεώνει το 2ευρω για daily internet. Ό,τι να'ναι. Μερικά countdown δουλεύουν, άλλα όχι. Και το γεγονός ότι στην εφαρμογή οι όροι σε κάθε countodwn δεν οδηγούν πουθενά, δεν βοηθάει. Πιο μπάχαλο επικοινωνία προς τον πελάτη, πεθαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pppe said:

Παλι το ξεχασαν στο προηγουμενο 3,5Ε η 5,5?

 

Screenshot_20220801-091120_myQ.jpg

Το προηγουμενο ήταν 4,5€ 6,5gb, ίσως στην αρχή να είχαν αποφασίσει 3,5 κ μετά να άλλαξαν γνώμη. Μην το παρετε ακόμη, μήπως το επαναφέρουν στα 3,5€

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω 8€ ανανεωση αλλα δεν μου την δεχεται ουτε τραβαει τα λεφτα ενω λεει οτι εγινε επιτυχης ανανεωση. Τι συμβαινει;

Edited by polakis
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα sim κι εγώ, εύκολα και γρήγορα χωρίς προβλήματα.

Δεν είδα κάποια διαφορά πάντως. Ίδιες ταχύτητες με πριν.

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι εκεί που ο προτιμώμενος τύπος δικτύου ήταν 4g πριν τώρα η επιλογή στο κινητό γράφει LTE.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, n1451 said:

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι εκεί που ο προτιμώμενος τύπος δικτύου ήταν 4g πριν τώρα η επιλογή στο κινητό γράφει LTE.

μήπως σου έδωσαν παλιά; γιατί σε μένα  έγινε το ακριβώς αντίθετο 😄😄 

Τοσα χρόνια μου έδειχνε lte και με την αντικατασταση πριν λιγες μερες εμφανιστηκαν οι επιλογες 4G-5G. Επισης ενω τα τελευταια χρονια εδειχνε στο σημα wind τωρα ξαναγυρισε στο q telecom (οπως ηταν, σε μενα τουλαχιστον, τα πρωτα χρονια)

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, n1451 said:

Άλλαξα sim κι εγώ, εύκολα και γρήγορα χωρίς προβλήματα.

Δεν είδα κάποια διαφορά πάντως. Ίδιες ταχύτητες με πριν.

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι εκεί που ο προτιμώμενος τύπος δικτύου ήταν 4g πριν τώρα η επιλογή στο κινητό γράφει LTE.

LTE = 4g

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι παλιά γιατί το σηματάκι R εξαφανίστηκε όπως ανέφεραν κι άλλα μέλη σε προηγούμενες σελίδες του νήματος.

Αλλά εμφανισιακά είναι ίδιες, γράφει gsm multisim καί στις δυο.

Απλά η συσκευή δεν υποστηρίζει 5g και πλέον ψάχνω μία που δίνει τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Pppe said:

Παλι το ξεχασαν στο προηγουμενο 3,5Ε η 5,5?

 

Screenshot_20220801-091120_myQ.jpg

Τέλεια. 9 Αυγούστου λήγει το προηγούμενο unlimited που έχω. Θα το πάρω την Πέμπτη. Μια χαρά τη "βγάλαμε" αυτό το Καλοκαίρι. Με WIND. 😎

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Just now, MitsosDaBest13 said:

Τέλεια. 9 Αυγούστου λήγει το προηγούμενο unlimited που έχω. Θα το πάρω την Πέμπτη. Μια χαρά τη "βγάλαμε" αυτό το Καλοκαίρι. 😎

Και όπως δείχνουν τα πράγματα και οι εκτιμήσεις, λογικά και μετά το Σεπτέμβριο θα συνεχιστούν τα unlimited δεδομένα.

Το θέμα είναι σε τι τιμή θα συνεχίσουν, κρατώντας όμως στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι η wind ήταν η πρώτη εταιρία που έδωσε unlimited δεδομένα στην καρτοκινητή δεν πιστεύω ότι θα καταστρέψουν το ίδιο τους το προϊόν.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά η συσκευή δεν υποστηρίζει 5g και πλέον ψάχνω μία που δίνει τη δυνατότητα.

Συσκευή θα βρεις, σήμα θα βρεις;
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, n1451 said:

Δε νομίζω να είναι παλιά γιατί το σηματάκι R εξαφανίστηκε όπως ανέφεραν κι άλλα μέλη σε προηγούμενες σελίδες του νήματος.

Αλλά εμφανισιακά είναι ίδιες, γράφει gsm multisim καί στις δυο.

Απλά η συσκευή δεν υποστηρίζει 5g και πλέον ψάχνω μία που δίνει τη δυνατότητα.

Θα βρεις πάρα πολλές και οι τιμές έχουν πέσει πολύ. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...