Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και βέβαια. Όπως είχα γράψει σε προηγούμενο post, είχα ρωτήσει για διαθεσιμότητα και χρέωση και μου είπαν ότι έχουν και είναι δωρεάν κατάστημα Γλυφάδας στη Γούναρη).

Δεν ζήτησε να δει το μήνυμα της αλλαγής της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το countdown ήταν άλλο και τώρα είναι άλλο..... Ό,τι να'ναι τα παλικάρια/οι κοπελιές που ανεβάζουν τα countdown στην Q 🤪

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nickolasemp said:

Σήμερα το πρωί το countdown ήταν άλλο και τώρα είναι άλλο..... Ό,τι να'ναι τα παλικάρια/οι κοπελιές που ανεβάζουν τα countdown στην Q 🤪

Ποιο ήταν το πρωινο;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δωρο με τα απεριοριστα data δεν το βλεπω καπου. Που το βρισκω; Εχω Q

Edited by polakis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nickolasemp said:

150' προς όλους, 100 SMS στα € 3,5

Αυτό ήταν το προηγούμενο countdown προφανώς το είχανε ξεχάσει

8 minutes ago, polakis said:

Παιδια το δωρο με τα απεριοριστα data δεν το βλεπω καπου. Που το βρισκω;

Όταν λες δώρο τι εννοείς? Αν αναφέρεσαι στην καλοκαιρινή προσφορά με τα 9.90 ή τα 5 ευρώ, είναι προσωπικές προσφορές κι εμφανίζονται στο καμπανάκι πάνω δεξιά εφόσον το έχουν στείλει και σε σένα

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nickolasemp said:

Σήμερα το πρωί το countdown ήταν άλλο και τώρα είναι άλλο..... Ό,τι να'ναι τα παλικάρια/οι κοπελιές που ανεβάζουν τα countdown στην Q 🤪

Σε εμένα το πρωί 09:30 που είδα, ήταν το ίδιο με τώρα. 300' με 3.5€.

2 ώρες πριν, polakis said:

Παιδια το δωρο με τα απεριοριστα data δεν το βλεπω καπου. Που το βρισκω; Εχω Q

Αυτό ψάχνω και εγώ.... Λέτε να μιλήσω στο τσάτ? 😁

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λανθασμένα το έγραψε "δώρο".

Σκέφτομαι να φέρω το CU μου στην κιου γιατί υπολειτουργεί το κασμπακ τους για διατήρηση αριθμού και θέλω να διατηρώ τον αριθμο με 1 ανανέωση/έτος. Κάποιος με προσφατη εμπειρία από ονλάιν φορητότητα;

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bebes said:

Πηγε η κόρη μου σήμερα σε κατάστημα wind για να πάρει μια βεβαίωση ταυτοπροσωπίας και θέλησαν να της προωθήσουν ενα καρτοσυμβόλαιο (ή και συμβόλαιο, δεν θυμόταν).

10GB, απεριοριστη ομιλία και sms με 18€/μήνα.

Καλη προσφορά, δε λέω, αλλά το επιχείρημα που της έθεσαν ήταν οτι "μετά το καλοκαίρι θα αυξηθεί το ελάχιστο κόστος ανανέωσης, θα πάει 15€ ή παραπάνω".🤪

Αυτό ακριβώς έλεγαστην προηγούμενη σελίδα: Δεν πατάμε σε κατάστημα Wind ειδικά, γιατί ειδικά και εάν δε "ξέρουμε" που πάμε, θα βρεθούμε χειρότερα μπλεγμένοι χωρίς να το καταλάβουμε (μπορεί και χωρίς να βάλουμε υπογραφή με καρτοσυμβόλαιο).

Μεγάλη προσοχή παιδιά, ειδικά στα WInd καταστήματα, αν δε ξέρετε "που" μέσα πάτε.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pppe said:

Αυτό ακριβώς έλεγαστην προηγούμενη σελίδα: Δεν πατάμε σε κατάστημα Wind ειδικά, γιατί ειδικά και εάν δε "ξέρουμε" που πάμε, θα βρεθούμε χειρότερα μπλεγμένοι χωρίς να το καταλάβουμε (μπορεί και χωρίς να βάλουμε υπογραφή με καρτοσυμβόλαιο).

Μεγάλη προσοχή παιδιά, ειδικά στα WInd καταστήματα, αν δε ξέρετε "που" μέσα πάτε.

Καταστήματα Nova σε λίγο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, makap said:

Αλλαξα σήμερα την κάρτα Q se 5'

Έτσι γίνεται, μια χαρά.

Απλά πράγματα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, kmpatra said:

Αυτό ήταν το προηγούμενο countdown προφανώς το είχανε ξεχάσει

Όταν λες δώρο τι εννοείς? Αν αναφέρεσαι στην καλοκαιρινή προσφορά με τα 9.90 ή τα 5 ευρώ, είναι προσωπικές προσφορές κι εμφανίζονται στο καμπανάκι πάνω δεξιά εφόσον το έχουν στείλει και σε σένα

Αναφερομαι στην προσφορα που ειπε καποιος πιο πανω που δινει για ενα μηνα απεριοριστα data. Δεν μου εχει ερθει κατι με Q που εχω. Θα υπαρξει κατι τετοιο οπως συνηθως τον Αυγουστο; Ξερει καποιος κατι;

Link to comment
Share on other sites

Φτανω που λετε σε πρωτευουσα της ΕΕ χθες, ερχεται το μηνυμα. Ανοιγω ντατα και ενω εχω 500ΜΒ διαθεσιμα ερχεται νεο μηνυμα που λεει οτι τελειωσαν και εφαγα 2Ε καπελο για το ημερησιο. Στην κοσμοτε βεβαια, τα διαθεσιμα χρησιμοποιουνται κανονικα. Βατταχακι κι αυτο μολις γυρισω, με τους καραγκιοζηδες.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρησιμοποιούνται κανονικά στην cosmote τα διαθέσιμα. 

40 ευρώ έχασα εγώ από cosmote γιατί δεν ήταν αγορασμένα αλλά τα δωρεάν ΜΒ απο τις ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

EΠIKOINΩNEITE EΛEYΘEPA, ΣAN NA BPIΣKEΣTE ΣTHN EΛΛAΔA, EXONTAΣ ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ TA ΔΩPEAN MB, SMS KAI TO XPONO OMIΛIAΣ ΠPOΣ TPITA ΔIKTYA TOY ΠAKETOY ΣAΣ

Σημερινο. Ολοφρεσκο.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα για αλλαγή σιμ στο κατάστημα της Λαμίας. Άψογοι σε 5’ είχα φύγει. Σε καμία ώρα έχασε το σήμα η παλιά κ έβαλα τη νέα. Μου έδωσε απεριόριστα δεδομένα μέχρι 29/7. Να υποθέσω εξαιτίας της νέας σιμ; Κάποιο μήνυμα δεν έλαβα, τυχαία στην εφαρμογή το είδα. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί έχει 4 ώρες φραγή sms από τη στιγμή της ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nininikos said:

EΠIKOINΩNEITE EΛEYΘEPA, ΣAN NA BPIΣKEΣTE ΣTHN EΛΛAΔA, EXONTAΣ ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ TA ΔΩPEAN MB, SMS KAI TO XPONO OMIΛIAΣ ΠPOΣ TPITA ΔIKTYA TOY ΠAKETOY ΣAΣ

Σημερινο. Ολοφρεσκο.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

το ιδιο έβγαλε και σε συγγενικο μου πρόσωπο μολις μπηκαμε Σερβία, με τη διαφορα οτ είχε και τη χρέωση απο κάτω: 18,9€/ημέρα 😂

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Driver_3 said:

Πήγα για αλλαγή σιμ στο κατάστημα της Λαμίας. Άψογοι σε 5’ είχα φύγει. Σε καμία ώρα έχασε το σήμα η παλιά κ έβαλα τη νέα. Μου έδωσε απεριόριστα δεδομένα μέχρι 29/7. Να υποθέσω εξαιτίας της νέας σιμ; Κάποιο μήνυμα δεν έλαβα, τυχαία στην εφαρμογή το είδα. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί έχει 4 ώρες φραγή sms από τη στιγμή της ενεργοποίησης.

Ναι λόγω της αλλαγής, λογικα θα σου ερθει και sms, το δινουν για να δοκιμασεις και καλα το 5G δικτυο 🙂

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο έβγαλε και σε συγγενικο μου πρόσωπο μολις μπηκαμε Σερβία, με τη διαφορα οτ είχε και τη χρέωση απο κάτω: 18,9€/ημέρα 
Η Σερβια δεν ειναι ΕΕ ομως.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Driver_3 said:

Πήγα για αλλαγή σιμ στο κατάστημα της Λαμίας. Άψογοι σε 5’ είχα φύγει. Σε καμία ώρα έχασε το σήμα η παλιά κ έβαλα τη νέα. Μου έδωσε απεριόριστα δεδομένα μέχρι 29/7. Να υποθέσω εξαιτίας της νέας σιμ; Κάποιο μήνυμα δεν έλαβα, τυχαία στην εφαρμογή το είδα. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί έχει 4 ώρες φραγή sms από τη στιγμή της ενεργοποίησης.

Αν και σ' εμένα έκανε 5' η υπάλληλος, για να μου δώσει τη νέα κάρτα, δεν ήρθε κάποιο δωράκι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makap said:

Αν και σ' εμένα έκανε 5' η υπάλληλος, για να μου δώσει τη νέα κάρτα, δεν ήρθε κάποιο δωράκι.

Σε μάτιαξε ο p_k.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nininikos said:

Φτανω που λετε σε πρωτευουσα της ΕΕ χθες, ερχεται το μηνυμα. Ανοιγω ντατα και ενω εχω 500ΜΒ διαθεσιμα ερχεται νεο μηνυμα που λεει οτι τελειωσαν και εφαγα 2Ε καπελο για το ημερησιο. Στην κοσμοτε βεβαια, τα διαθεσιμα χρησιμοποιουνται κανονικα. Βατταχακι κι αυτο μολις γυρισω, με τους καραγκιοζηδες.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

μού έχει συμβεί και σε εμένα. Ό,τι να'ναι το σύστημά τους...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nininikos said:

Η Σερβια δεν ειναι ΕΕ ομως.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

Το ξέρω, αλλά ο άλλος που διάβαζε το μνμ πιστευε οτι μπορει να τα χρησιμοποιήσει, ήταν "καλα διατυπωμενο" για να ξεγελάει...🤪

Εμας δεν μας εφαγε ποτε χρηματα σε περιαγωγη, μια φορα χρεωσε στην κορη οταν ηταν Αγγλία, εστειλα στο τσατ και μας επεστρεψαν τα χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι; Η γυναικα μου πηρε ενα Α52 samsung και πανω στο σημα εχει ενα R αντι για 4G. Τι ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...