Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, conan1 said:

Έστειλα για δοκιμή το sms και μου απάντησε :
ΔEN EIΣAI ΣTO ΣΩΣTO ΠAKETO ΣYNΔEΣHΣ ΓIA NA ΠAPEIΣ THN ΠPOΣΦOPA.

Άρα δεν σου έχει έρθει η προσφορα, ή είσαι f2g. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν σου έχει έρθει η προσφορα, ή είσαι f2g. 
Δεν μου έχει έρθει η προσφορά, είμαι στην Q.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Η νέα εταιρική οντότητα "Nova" θα διατηρήσει και την Q-Telecom;

Εάν δεν θέλει να τους στείλει όλους στη frog, θα πρεπει να την διατηρήσει την κιου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα να αλλάξω την παλιά μου sim με νέα αναβαθμισμένη 4g /5g μετά από μύνημα που μου έστειλε η q. Δεν μου την άλλαξαν με την δικαιολογία ότι αφού δουλεύει δεν χρειάζεται. Πως μπορώ να κάνω την αντικατάσταση μέσω courier ; Το έχει κάνει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα να αλλάξω την παλιά μου sim με νέα αναβαθμισμένη 4g /5g μετά από μύνημα που μου έστειλε η q. Δεν μου την άλλαξαν με την δικαιολογία ότι αφού δουλεύει δεν χρειάζεται. Πως μπορώ να κάνω την αντικατάσταση μέσω courier ; Το έχει κάνει κάποιος;
Έπρεπε να πεις πως πήρες συσκευή με 5G.
Και πως τη χρειάζεσαι. Τι κόλπα είναι αυτά;
Εφόσον σου ήρθε το sms, αυτοί στο έστειλαν.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, aplos73 said:

Πήγα σε κατάστημα να αλλάξω την παλιά μου sim με νέα αναβαθμισμένη 4g /5g μετά από μύνημα που μου έστειλε η q. Δεν μου την άλλαξαν με την δικαιολογία ότι αφού δουλεύει δεν χρειάζεται. Πως μπορώ να κάνω την αντικατάσταση μέσω courier ; Το έχει κάνει κάποιος;

Τα ιδια και σε εμενα στην αρχη... του λεω εχω 5g τηλ και θελω αλλαγη και μου ζητησε 5ε... του λεω δεν παιζει... τζαμπα την αλλαζουν...μετά απο λιγο πιεση μπηκε στη καρτελα μου και "ειδε οτι ειναι σε εγγυηση" και την αλλαξαν δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχετε καταλαβει ακομη οτι ειναι συνειδητα ψευδη τα sms απτην ιδια τη Wind προκειμενου να πατε σε καταστημα και ολο και καποια αγορα απο καποιους % θα προκυψει, που θα πηγαιναν αλλιως σε καταστημα; Πολλα σκαρφιζονται και μεγαλες εταιριες οταν εχουν να κανουν με τη χωρα μας αφου τις παιρνει να τα κανουν.

Δε παταω χωρις σοβαροτατο λογο ειδικα σε Wind καταστημα. Δεν εχω χρονο να χανω και πολυ πιθανον και χρημα.

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη (διαφορετική) εικόνα για την αντικατάσταση της sim έχω εγώ.

Πήρα μήνυμα αντικατάστασης για μια από τις κάρτες που έχω, τηλεφώνησα στο ιδιόκτητο κατάστημα της Wind, στη Γλυφάδα, για διαθεσιμότητα και απάντησαν αρνητικά. Τηλεφώνησα στο 2o κατάστημα (franchise) και απάντησαν θετικά, ρώτησα αν θα χρεωθώ κάτι και απάντησαν ΌΧΙ, αφού έχετε λάβει μήνυμα.

Αύριο θα πάω για την αντικατάσταση και θα τους ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω και για την άλλη, αν και δεν έχω λάβει μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα στο κατάστημα που έχει στην Τήνο χωρίς να έχω λάβει sms. Είπα πως έχω ακούσει ότι αλλάζουν κάρτα με καινούρια για να παίζει 5G και volte, υπάρχει τέτοια κάρτα; Ναι μου λέει, φυσικά να την αλλάξουμε. Στο τέλος ρώτησα, χρωστάω κάτι; Όχι, είναι δωρεάν μου απάντησε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makap said:

Μια άλλη (διαφορετική) εικόνα για την αντικατάσταση της sim έχω εγώ.

Πήρα μήνυμα αντικατάστασης για μια από τις κάρτες που έχω, τηλεφώνησα στο ιδιόκτητο κατάστημα της Wind, στη Γλυφάδα, για διαθεσιμότητα και απάντησαν αρνητικά. Τηλεφώνησα στο 2o κατάστημα (franchise) και απάντησαν θετικά, ρώτησα αν θα χρεωθώ κάτι και απάντησαν ΌΧΙ, αφού έχετε λάβει μήνυμα.

Αύριο θα πάω για την αντικατάσταση και θα τους ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω και για την άλλη, αν και δεν έχω λάβει μήνυμα.

Στα ιδιόκτητα (και των 3 εταιριών) είναι τα μεγαλύτερα βιζματα. Νόμος... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, δεν υπάρχουν πλέον ιδιόκτητα καταστήματα παρά μόνο franchise.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mark_K said:

Εγώ πήγα στο κατάστημα που έχει στην Τήνο χωρίς να έχω λάβει sms. Είπα πως έχω ακούσει ότι αλλάζουν κάρτα με καινούρια για να παίζει 5G και volte, υπάρχει τέτοια κάρτα; Ναι μου λέει, φυσικά να την αλλάξουμε. Στο τέλος ρώτησα, χρωστάω κάτι; Όχι, είναι δωρεάν μου απάντησε.

Η Παναγιά μαζί σου

1 ώρα πριν, Mark_K said:

Εγώ πήγα στο κατάστημα που έχει στην Τήνο χωρίς να έχω λάβει sms. Είπα πως έχω ακούσει ότι αλλάζουν κάρτα με καινούρια για να παίζει 5G και volte, υπάρχει τέτοια κάρτα; Ναι μου λέει, φυσικά να την αλλάξουμε. Στο τέλος ρώτησα, χρωστάω κάτι; Όχι, είναι δωρεάν μου απάντησε.

Η Παναγιά μαζί σου

1 ώρα πριν, Mark_K said:

Εγώ πήγα στο κατάστημα που έχει στην Τήνο χωρίς να έχω λάβει sms. Είπα πως έχω ακούσει ότι αλλάζουν κάρτα με καινούρια για να παίζει 5G και volte, υπάρχει τέτοια κάρτα; Ναι μου λέει, φυσικά να την αλλάξουμε. Στο τέλος ρώτησα, χρωστάω κάτι; Όχι, είναι δωρεάν μου απάντησε.

Η Παναγιά μαζί σου

1 ώρα πριν, Mark_K said:

Εγώ πήγα στο κατάστημα που έχει στην Τήνο χωρίς να έχω λάβει sms. Είπα πως έχω ακούσει ότι αλλάζουν κάρτα με καινούρια για να παίζει 5G και volte, υπάρχει τέτοια κάρτα; Ναι μου λέει, φυσικά να την αλλάξουμε. Στο τέλος ρώτησα, χρωστάω κάτι; Όχι, είναι δωρεάν μου απάντησε.

Η Παναγιά μαζί σου

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, osal said:

Τα ιδια και σε εμενα στην αρχη... του λεω εχω 5g τηλ και θελω αλλαγη και μου ζητησε 5ε... του λεω δεν παιζει... τζαμπα την αλλαζουν...μετά απο λιγο πιεση μπηκε στη καρτελα μου και "ειδε οτι ειναι σε εγγυηση" και την αλλαξαν δωρεαν.

Πάλι τα ίδια…για εμένα στην Q θα έπρεπε να αλλάξουν όλοι sim υποχρεωτικά με sms αυτοματοποιημένο σε όλους τους συνδρομητές. Διότι είναι ντροπή εν ετει 2022 να έχει Roaming πάνω ακόμα και να μην έχεις VoLTE+5G. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην καταφεύγεις σε ψέματα και πατέντες για να αλλάξεις sim. Αυτοί έστειλαν μύνημα για αλλαγή sim. Πρέπει να στην αλλάξουν. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aplos73 said:

Το θέμα είναι να μην καταφεύγεις σε ψέματα και πατέντες για να αλλάξεις sim. Αυτοί έστειλαν μύνημα για αλλαγή sim. Πρέπει να στην αλλάξουν. 

Ας στείλει μήνυμα στην γουιντ και να τους πει τι συνέβη.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5G και τα [αυτολογοκρισία] μου κουνιούνται! 🤬
Πάω χτες στον μπαρμπέρη 5 λεπτά πριν το κανονισμένο ραντεβού και ακόμα κούρευε κάποιον άλλον πελάτη.
Περιοδικά στο κατάστημα δεν υπήρχαν, έξω δεν ήθελα να βγω γιατί είχε ζέστη, ε, έβγαλα το κινητό να διαβάσω τα νέα.
Προσοχή, όχι να παρακολουθήσω video στο YouTube ή κάτι ανάλογο που απαιτεί bandwidth. Να δω τους τίλους των ειδήσεων ήθελα.
Ε, δεν άνοιγε τίποτα. Όταν λέμε τίποτα, εννοούμε ΤΙΠΟΤΑ. Ειδησεογραφικά, meteo.gr, δοκίμασα καμιά 10ριά sites.
Αναρωτήθηκα αν παρεμβαλλόταν *κάτι*, π.χ.το Blokada. Γιατί όντως η χρήση VPN επιβραδύνει το άνοιγμα των σελίδων και σε ακραίες περιπτώσεις μπορεί και να τις μπλοκάρει.
Το τσεκάρω αλλά ήταν απενεργοποιημένο. Άλλο app που ενδεχομένως να εμπόδιζε την πρόσβαση δεν υπήρχε.
Μετά από 5 λεπτά προσπαθειών, εγκατέλειψα σιχτιρίζοντας.

Και όχι, το κατάστημα δεν βρίσκεται σε κάποια «τυφλή» ζώνη με ασθενή κάλυψη ούτε ο κουρέας το έχει μετατρέψει σε κλωβό Faraday!
Δίκτυο Q: «Άρμεγε λαγούς και κούρευε χελώνες» (για να είμαστε και σχετικοί με τις υπηρεσίες που προσφέρει το κατάστημα)

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα αυτά συμβαίνουν σε όλες τις εταιρίες.

Στο σπίτι μου δε δουλεύει καθόλου voda και οριακά σε σημεία πιάνει η cosmote ενώ η wind καμπάνα στο 2g και οριακά 4g. Πας 2 μέτρα μπροστά από την πόρτα και έχουν όλοι καμπάνα σήμα.

Τώρα που το σκέφτομαι και στο κουρέα μου δεν πιάνει η wind. Μήπως πηγαίνουμε στον ίδιο; Αν ναι ο κωδικός για το wifi είναι το σταθερό τηλ 😁

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, spiliot said:

Καλά τώρα αυτά συμβαίνουν σε όλες τις εταιρίες.

Στο σπίτι μου δε δουλεύει καθόλου voda και οριακά σε σημεία πιάνει η cosmote ενώ η wind καμπάνα στο 2g και οριακά 4g. Πας 2 μέτρα μπροστά από την πόρτα και έχουν όλοι καμπάνα σήμα.

Τώρα που το σκέφτομαι και στο κουρέα μου δεν πιάνει η wind. Μήπως πηγαίνουμε στον ίδιο; Αν ναι ο κωδικός για το wifi είναι το σταθερό τηλ 😁

Το 90% των κωδικών wifi εκεί έξω, είναι τα σταθερά τηλέφωνα 😛😂

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, spiliot said:

Καλά τώρα αυτά συμβαίνουν σε όλες τις εταιρίες.

Στο σπίτι μου δε δουλεύει καθόλου voda και οριακά σε σημεία πιάνει η cosmote ενώ η wind καμπάνα στο 2g και οριακά 4g. Πας 2 μέτρα μπροστά από την πόρτα και έχουν όλοι καμπάνα σήμα.

Τώρα που το σκέφτομαι και στο κουρέα μου δεν πιάνει η wind. Μήπως πηγαίνουμε στον ίδιο; Αν ναι ο κωδικός για το wifi είναι το σταθερό τηλ 😁

Ρε μπας και μηχανές, ψαλίδια, χτένες και λοιπά εργαλεία όντως δημιουργούν προβλήματα στο σήμα και τους τα χώνω αδίκως; 🤪

Link to comment
Share on other sites

Πηγε η κόρη μου σήμερα σε κατάστημα wind για να πάρει μια βεβαίωση ταυτοπροσωπίας και θέλησαν να της προωθήσουν ενα καρτοσυμβόλαιο (ή και συμβόλαιο, δεν θυμόταν).

10GB, απεριοριστη ομιλία και sms με 18€/μήνα.

Καλη προσφορά, δε λέω, αλλά το επιχείρημα που της έθεσαν ήταν οτι "μετά το καλοκαίρι θα αυξηθεί το ελάχιστο κόστος ανανέωσης, θα πάει 15€ ή παραπάνω".🤪

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, bebes said:

Πηγε η κόρη μου σήμερα σε κατάστημα wind για να πάρει μια βεβαίωση ταυτοπροσωπίας και θέλησαν να της προωθήσουν ενα καρτοσυμβόλαιο (ή και συμβόλαιο, δεν θυμόταν).

10GB, απεριοριστη ομιλία και sms με 18€/μήνα.

Καλη προσφορά, δε λέω, αλλά το επιχείρημα που της έθεσαν ήταν οτι "μετά το καλοκαίρι θα αυξηθεί το ελάχιστο κόστος ανανέωσης, θα πάει 15€ ή παραπάνω".🤪

Για κατόχους τουλάχιστον ενός μήνα f2g/q , η wind δίνει τα παντα όλα απεριόριστα σε συμβόλαιο με 25€ (έτσι διάβασα σε άλλο τεχνολογικό σάιτ) 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...