Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα μια ελπίδα μπας και παίξει λίγο καλύτερα με την αλλαγή κάρτας και τη σύνδεση απευθείας χωρίς roaming, αλλά δυστυχώς τα ίδια χάλια, φταίει το δίκτυο της wind. Άρα η θεωρία που είχα πως η Q ήταν ο φτωχός συγγενής που ίσως δεν είχε τα ίδια δικαιώματα στο δίκτυο με roaming κλπ, δεν το βλέπω να επαληθεύεται.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CoyoteD said:

 νομίζω ότι εκεί που είσαι έτσι κι αλλιώς σέρνεται

Ισχύει αλλά πίστεψε με, είναι καλύτερα από vf cu. Μόνο cote what’s up έχει καλύτερες ταχύτητες αλλά κι αυτό όχι πάντα 

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

εχετε πάρει στο 12200 για ενημέρωση

 

που βγάζει κάτι μηνύματα ότι πάρτε 150 λεπτά με πατώντας Χ ή κάτι άλλο?

 

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Στα πακετα ομιλιας (πατωντας 1) βγάζει 150' με 6€ πατωντας 7. Για διευκρινησε καλύτερα τι σου λεει εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που ασχολείστε ενεργά, μήπως ξέρετε αν θα ξαναβγεί το πακέτο με απεριόριστα δεδομένα για τον Αύγουστο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια απλή ερώτηση θέλω να κάνω και αν μπορεί κάποιος και ξέρει ας μου απαντήσει.

Είμαι κάτοικος εξωτερικού κι έχω Q καρτοκινητό. Το χρησιμοποιώ μόνο αν είμαι Ελλάδα και μόνο να με καλούν άλλοι από Ελλάδα. Το είχα αγοράσει πριν δύο χρόνια γιατί τότε είχε κάποια + (με δωρεάν δεδομένα, whatsapp κλπ). Αξίζει να το κρατήσω ή να αλλάξω εταιρία αφού κάνω σπάνια χρήση; 

Τι παίζει με σήμα, κάλυψη; 

Υ.Γ. για πακέτα δεν θα ενδιαφερθώ πολύ, γιατί έχω κάλυψη στην Ελλάδα από το ξένο νούμερο, που μου δίνει απεριόριστα λεπτά και μηνύματα και σε ελληνικούς αριθμούς (και σταθερά) όταν είμαι Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, notisjunior said:

Καλημέρα. Μια απλή ερώτηση θέλω να κάνω και αν μπορεί κάποιος και ξέρει ας μου απαντήσει.

Είμαι κάτοικος εξωτερικού κι έχω Q καρτοκινητό. Το χρησιμοποιώ μόνο αν είμαι Ελλάδα και μόνο να με καλούν άλλοι από Ελλάδα. Το είχα αγοράσει πριν δύο χρόνια γιατί τότε είχε κάποια + (με δωρεάν δεδομένα, whatsapp κλπ). Αξίζει να το κρατήσω ή να αλλάξω εταιρία αφού κάνω σπάνια χρήση; 

Τι παίζει με σήμα, κάλυψη; 

Υ.Γ. για πακέτα δεν θα ενδιαφερθώ πολύ, γιατί έχω κάλυψη στην Ελλάδα από το ξένο νούμερο, που μου δίνει απεριόριστα λεπτά και μηνύματα και σε ελληνικούς αριθμούς (και σταθερά) όταν είμαι Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Εάν έχεις δώσει τον αριθμό σε ελληνική/ες τράπεζα/ες για συναλλαγές όταν βρίσκεσαι είτε στο εξωτερικό είτε εδώ, τότε σου είναι απαραίτητος ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, makap said:

Εάν έχεις δώσει τον αριθμό σε ελληνική/ες τράπεζα/ες για συναλλαγές όταν βρίσκεσαι είτε στο εξωτερικό είτε εδώ, τότε σου είναι απαραίτητος ο αριθμός.

Όχι δεν έχει δοθεί κάπου. 

Ξέρουμε και τι συμφέρει σε θέμα κόστος διατήρησης αριθμού; 

Στο count down offer υπάρχει ακόμα δυνατότητα να βάλεις μικρότερο ποσό κάρτα από το όριο; κι αν ναι ποιο;

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως για τη δουλειά που το θέλεις είναι ό,τι καλύτερο. Γιατί με την Q μπορείς να δέχεσαι κλίσεις μέχρι και 13 μήνες μετά την ανανέωση χωρίς να μπει φραγή εισερχομένων κλήσεων. Εξάλλου εσένα μόνο αυτό σε ενδιαφέρει. Όσο για την κάλυψη (εφόσον το θέλεις μόνο για τηλέφωνα) καλύπτεσαι και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Νομίζω πως για τη δουλειά που το θέλεις είναι ό,τι καλύτερο. Γιατί με την Q μπορείς να δέχεσαι κλίσεις μέχρι και 13 μήνες μετά την ανανέωση χωρίς να μπει φραγή εισερχομένων κλήσεων. Εξάλλου εσένα μόνο αυτό σε ενδιαφέρει. Όσο για την κάλυψη (εφόσον το θέλεις μόνο για τηλέφωνα) καλύπτεσαι και με το παραπάνω.

γίνεται φραγή και εισερχομένων αν είχα προσέξει καλά πέρυσι μετά από 2-3 μήνες από την ανανέωσή του. 

Επειδή πάντως είχα δει και ερώτηση άλλου πιο πάνω, τα δωρεάν πακέτα στο εξωτερικό δεν ισχύουν. τουλάχιστον τα δεδομένα. Το έχω γράψει και αλλού ή άλλες φορές. Είναι ασύμφορο το κόστος στην Ελλάδα.

Το δικό μου πακέτο με καλύπτει πλήρως.

Θέλει πολύ δρόμο μέχρι η Ελλάδα να γίνει Ευρώπη.

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, notisjunior said:

γίνεται φραγή και εισερχομένων αν είχα προσέξει καλά πέρυσι μετά από 2-3 μήνες από την ανανέωσή του. 

Στην πράξη ισχύουν οι 13 μήνες για τη φραγή της κάρτας από την τελευταία ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, makap said:

Στην πράξη ισχύουν οι 13 μήνες για τη φραγή της κάρτας από την τελευταία ανανέωση.

ναι απλά μίλησε για φραγή εισερχομένων. αυτή είναι 2 μήνες. εκτός κι αν τα άλλαξαν από πέρυσι. πράγμα που δεν νομίζω, γιατί κοιτάνε να βγάλουν λεφτά και για την ακρίβεια να στα τρώνε, αν δεν τα χρησιμοποιήσεις. ΑΚ περί αδικαιολογήτου πλουτισμού και αισχροκέρδιας, αλλά τι να λέμε τώρα.

 

τέλος πάντων ξέρει κανείς να πει αν στα count down έχει ανανέωση μικρότερη του 10€;

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, notisjunior said:

 

Θέλει πολύ δρόμο μέχρι η Ελλάδα να γίνει Ευρώπη.

Γι' αυτό την ξεκίνησες τη συζήτηση; Τελικά μας ρώτησες ή μας ενημέρωσες;

Just now, notisjunior said:

ναι απλά μίλησε για φραγή εισερχομένων. αυτή είναι 2 μήνες.

Είναι για 13 και έχω 3 νούμερα που δέχονται κλίσεις ενώ έχουν να βάλουν κάρτα από τα Χριστούγεννα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Γι' αυτό την ξεκίνησες τη συζήτηση; Τελικά μας ρώτησες ή μας ενημέρωσες;

απλά έκανα σύγκριση. αν σε ενόχλησε το μήνυμά μου περί σύγκρισης, αγνόησέ το. ούτε όνομα εταιρίας άλλης είπα, ούτε χώρα για διαφήμιση. αν κάποιος ξέρει το άλλο που ρώτησα καλώς. και πάλι ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, notisjunior said:

μίλησα για τιμές το χρόνο και εσύ μου μιλάς για τον μήνα. δηλαδή 39*12=468. αυτό που έχω 60 το χρόνο διά του 12 κάνει 5. 5 Ευρώ το μήνα απεριόριστα σε όλους συν δεδομένα. Τώρα αν είναι ή το λες φθηνότερο της Ελλάδα, φαίνεται στην πράξη. 

κι όλα αυτά σε καρτοκινητό που ανέφερα. ούτε συμβόλαιο ούτε τίποτα. δίνω 60 € με τον φπα μέσα και ξεμπέρδεψα. γι' αυτό δεν με νοιάζει τι κάνει το ελληνικό νούμερο, παρά μόνο να με καλέσει ο άλλος να με βρει ή έστω αναπάντητη να τον καλέσω εγώ. 

Οκ μαν sorry εμείς μιλάμε με €/μηνα. Θα έρθουμε στο εξωτερικό να ζήσουμε τότε. 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Οκ μαν sorry εμείς μιλάμε με €/μηνα. Θα έρθουμε στο εξωτερικό να ζήσουμε τότε. 😉

Ζήσε όπου θες, δεν σου είπα τι να κάνεις. απλά θεωρώ άδικες και υπερκοστολογημένες τις χρεώσεις και τις παροχές στην Ελλάδα. Αν εσύ τις θεωρείς φθηνές, τότε τα βλέπουμε αλλιώς. 

 

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, notisjunior said:

μίλησα για τιμές το χρόνο και εσύ μου μιλάς για τον μήνα. δηλαδή 39*12=468. αυτό που έχω 60 το χρόνο διά του 12 κάνει 5. 5 Ευρώ το μήνα απεριόριστα σε όλους συν δεδομένα. Τώρα αν είναι ή το λες φθηνότερο της Ελλάδα, φαίνεται στην πράξη. αν θες σου δείχνω και κόστη συμβολαίου. δεν είναι πρόβλημα να το ψάξω.

δίνω 60 € με τον φπα μέσα και ξεμπέρδεψα. κι όλα αυτά σε καρτοκινητό που ανέφερα. ούτε συμβόλαιο ούτε τίποτα. γι' αυτό δεν με νοιάζει ακριβώς και λεπτομερώς, τι κάνει το ελληνικό νούμερο, παρά μόνο να με καλέσει ο άλλος να με βρει ή έστω αναπάντητη να τον καλέσω εγώ. γι' αυτό άλλωστε και το διατηρώ. 

δε μπορώ να δω αυτή την εικόνα που ανέβασε?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CoyoteD said:

δε μπορώ να δω αυτή την εικόνα που ανέβασε?

Αυτή ήταν και την έσβησα επειδή κατάλαβα λάθος. Έχει πάρει στη Γερμανία μία κάρτα που βγήκε σε προσφορά από τα Aldi (σαν τα lidl ένα πράγμα). Τεσπα είναι off topic γενικώς.

Screenshot_2022-07-17-10-15-20-50_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kmpatra said:

Στα πακετα ομιλιας (πατωντας 1) βγάζει 150' με 6€ πατωντας 7. Για διευκρινησε καλύτερα τι σου λεει εσένα.

αρα βγάζει κάτι άλλο πιο οικονομικό για πχ μεγάλους ανθρώπους ή παιδάκια

εχει εκείνο το παλιό που παίρναμε με 6 ευρω και ειχε 150 λεπτα και 500ΜΒ?

Μπορούμε να τα δουμε κάπου γραμμένα αυτά?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

To πακέτο αυτό καταργήθηκε. Τα βασικά πακέτα μπορείς να τα δεις https://www.myq.gr/en/

ή και μέσα στο app

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς κουραστικό όλο αυτό που δημιούργησε ο φίλος με διαφημίσεις συμβολαίων σε λήμμα καρτοκινητής, ονοματίζοντας εταιρίες και ειδικές προσφορές. 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, το ενδιαφέρον και την κατανόηση. 

ακόμα και η προσπάθειά μου να αποφύγω, περιττές απαντήσεις και προσφορές ή ιδέες (όπως μου έχει συμβεί εδώ παλαιότερα), με το κάνε αυτό και χρησιμοποίησε εκεί την κάρτα σου, μου βγήκε σε ξινό, αφού πέσαμε στο σύνηθες φαινόμενο του Έλληνα. 

Θα αφαιρέσω τα περιεχόμενα, που αφορούν μη θέματα της Q για να μείνει on topic και να μην ενοχλώ κανέναν. 

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, notisjunior said:

Το δικό μου πακέτο έχει δωρεάν απεριόριστα συν 12 GB το χρόνο μόνο 60 €... και έχει 50gb με 100€ και 100GB με 150€. Στα απεριόριστα είναι να έχεις δωρεάν τηλέφωνα σε κάθε χώρα της ΕΕ που θα βρίσκεσαι πέρα από την χώρα που ανήκει η εταιρία. 

και χωρίς αυτά δεν έχει άλλα να σε κλέβουν. μη μηδενισμός υπολοίπου αν δεν βάλεις κάρτα, φραγή εξερχομένων στο 4μηνο κι όχι στο δίμηνο χρήση όλων των πακέτων σε όποια χώρα θες. 

Θέλει πολύ δρόμο μέχρι η Ελλάδα να γίνει Ευρώπη.

Τα δικά σου τα εντός θέματος.. 

 

IMG_20220717_120429.jpg

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...