Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπαμε αν κάνεις πρώτα με μήνυμα θα μείνει και στο app ενώ αν κάνεις πρώτα το app θα τη χάσεις για τονλ μέλλον 

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, CoyoteD said:

Είπαμε αν κάνεις πρώτα με μήνυμα θα μείνει και στο app ενώ αν κάνεις πρώτα το app θα τη χάσεις για τονλ μέλλον 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά απεριόριστα ΜΒ και 1000' έχει έρθει με sms και την έχω και στο app.
Έχει 'διάφορο' με ποιο τρόπο θα την ενεργοποίησω ?
Εμένα υπάρχει στο app και την έβαλα κιόλας άψογη προσφορά

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, CoyoteD said:

Είπαμε αν κάνεις πρώτα με μήνυμα θα μείνει και στο app ενώ αν κάνεις πρώτα το app θα τη χάσεις για τονλ μέλλον 

Αυτό έχει αποδειχθεί; Έχει στείλει κανείς το μνμ αφού χρησιμοποιήσει το δωράκι και δεν του ενεργοποιήθηκε;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Αυτό έχει αποδειχθεί; Έχει στείλει κανείς το μνμ αφού χρησιμοποιήσει το δωράκι και δεν του ενεργοποιήθηκε;

Εννοείς μάλλον αν κάποιος ενεργοποίησε την προσφορά μέσω μηνύματος και δεν χάθηκε από το δωράκι. Νομίζω το έχει αναφέρει κάποιος ότι έχει συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gpapas640 said:

Εννοείς μάλλον αν κάποιος ενεργοποίησε την προσφορά μέσω μηνύματος και δεν χάθηκε από το δωράκι. Νομίζω το έχει αναφέρει κάποιος ότι έχει συμβεί.

Όχι.. εννοώ να φύγει το δωράκι κανονικά.. και μόλις περάσει το 30ήμερο να ξαναενεργοποιηθεί μέσω sms.

Ουσιαστικά θεωρούμε δεδομένο ότι το να υπάρχει το δωράκι ενώ έχουμε ενεργοποιήσει την προσφορά μέσω σμσ, θα μας το ξαναδώσει. Ενώ θεωρούμε πως αν χάσεις το δωράκι από την εφαρμογή δεν θα μπορείς να το ξαναπάρεις μέσω σμσ. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε αν θα στο ξαναδώσει απο  sms αν έχει χαθεί από την εφαρμογή, αυτό που ξέρουμε είναι ότι αν το πάρεις από την εφαρμογή μετά χάνεται από την εφαρμογή

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι να "υλοποιήσει"; Να ενεργοποιήσει από app και μετά να προσπαθήσει με sms, ενώ ήδη από την αρχή ήξερε ότι με διαρκή sms της ίδιας προσφοράς δε "φεύγει" ποτέ η δυνατότητα ενεργοποίησής του ως τη λήξη της προσφοράς;

Έχω στείλει sms για το 3GB με 3Ε πάνω από #3# φορές παλιότερα και διαρκώς το ενεργοποιούσε στη διάρκει ισχύος της προσφοράς.

Τώρα έστειλα το UD στο 12410 για τα unlimited data (όσο δεν είχαν προσθέσει ακόμη τα extra 1000' προς όλους) και ακόμα υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποίησης του συγκεκριμένου ως και 6/9 που θα ισχύει σε όλους μας η συγκεκριμένη προσφορά. Να "ρισκάρω" να ενεργοποιήσω από app να εξαφανιστεί από το app και να δοκιμάσω με sms μετά ξανά την ίδια προσφορά, ΟΧΙ δε το έχω κάνει εγώ, ενώ ξέρω ότι με sms δεν εξαφανίζεται η προσφορά-δωράκι ως τη λήξη της.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Δηλαδή τι να "υλοποιήσει"; Να ενεργοποιήσει από app και μετά να προσπαθήσει με sms, ενώ ήδη από την αρχή ήξερε ότι με διαρκή sms της ίδιας προσφοράς δε "φεύγει" ποτέ η δυνατότητα ενεργοποίησής του ως τη λήξη της προσφοράς;

Έχω στείλει sms για το 3GB με 3Ε πάνω από #3# φορές παλιότερα και διαρκώς το ενεργοποιούσε στη διάρκει ισχύος της προσφοράς.

Τώρα έστειλα το UD στο 12410 για τα unlimited data (όσο δεν είχαν προσθέσει ακόμη τα extra 1000' προς όλους) και ακόμα υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποίησης του συγκεκριμένου ως και 6/9 που θα ισχύει σε όλους μας η συγκεκριμένη προσφορά. Να "ρισκάρω" να ενεργοποιήσω από app να εξαφανιστεί από το app και να δοκιμάσω με sms μετά ξανά την ίδια προσφορά, ΟΧΙ δε το έχω κάνει εγώ, ενώ ξέρω ότι με sms δεν εξαφανίζεται η προσφορά-δωράκι ως τη λήξη της.

Έχει αναφερθεί παραπάνω πως με ενεργοποίηση από σμσ, έχει φύγει και από το κουτάκι η προσφορά. Οπότε ΟΧΙ δεν είναι δεδομένο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αν ξερει καποιος ας με διαφωτισει. ο αδελφος μου πηγε Γερμανια για μερικες μερες. Μου τηλεφωνησε απο το Q καρτοκινητο και μολις αρχισαμε να μιλαμε διακοπηκε η συνδεση. Εχει πολλα λεπτα ομιλιας και MB απο το μεσαντζερ μιλαμε ενω αυτος δεν μπορει να καλεσει? ξερει καποιος τι παιζει και αν χρειαζεται να τσεκαρει κατι στις ρυθμισεις?  το τηλεφωνο ειναι ενα HW Y6 2018    

Ευχαριστω για τυχον απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thyreates said:

Καλησπερα παιδια. Αν ξερει καποιος ας με διαφωτισει. ο αδελφος μου πηγε Γερμανια για μερικες μερες. Μου τηλεφωνησε απο το Q καρτοκινητο και μολις αρχισαμε να μιλαμε διακοπηκε η συνδεση. Εχει πολλα λεπτα ομιλιας και MB απο το μεσαντζερ μιλαμε ενω αυτος δεν μπορει να καλεσει? ξερει καποιος τι παιζει και αν χρειαζεται να τσεκαρει κατι στις ρυθμισεις?  το τηλεφωνο ειναι ενα HW Y6 2018    

Ευχαριστω για τυχον απαντησεις

Υπαρχει περιπτωση το υπόλοιπο ομιλίας ή ιντερνετ που είχε να μην ήταν διαθέσιμο για περιαγωγη, οπότε του έφαγε το υπόλοιπο χρημάτων. 

Άλλη περιπτωση (όπως έχουν γράψει και άλλοι εδώ μέσα) είναι να είχε πακετο διαθέσιμο για περιαγωγη, αλλά να έκανε λάθος η wind και να μην το δέχτηκε για περιαγωγη. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mobileras said:

 

Άλλη περιπτωση (όπως έχουν γράψει και άλλοι εδώ μέσα) είναι να είχε πακετο διαθέσιμο για περιαγωγη, αλλά να έκανε λάθος η wind και να μην το δέχτηκε για περιαγωγη. 

Έτσι.. wind είμαστε λάθη κάνουμε.. 😉🤣

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Υπαρχει περιπτωση το υπόλοιπο ομιλίας ή ιντερνετ που είχε να μην ήταν διαθέσιμο για περιαγωγη, οπότε του έφαγε το υπόλοιπο χρημάτων. 

Άλλη περιπτωση (όπως έχουν γράψει και άλλοι εδώ μέσα) είναι να είχε πακετο διαθέσιμο για περιαγωγη, αλλά να έκανε λάθος η wind και να μην το δέχτηκε για περιαγωγη. 

Αρα μιλαω με εξυπηρετηση πελατων Wind απ οτι καταλαβα. Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την προσφορά  με τα απεριόριστα να σας ενημερώσω ότι πρώτη φορά έκανα ενεργοποίηση απο το κουτάκι, στην λήξη είχαν ανανεωθεί οι προσφορές στο κουτάκι και δεν την είχε μεσα, προσπάθησα με sms αλλά δεν ενεργοποιητε. Όποτε ενεργοποίησα το σημερινό countdown.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανέωσα με 12€ όλα τα μέλη της οικογένειας. Και αντί να μας δώσουν 2GB για 30 μέρες, μας δώσαν 1GB για 30 μέρες και άλλο 1GB για 7 μόνο μέρες. WTF?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω 33 ευρώ υπόλοιπο από προηγούμενες ανανεώσεις σε καταστήματα wind. Μπορώ να κάνω online ανανέωση από την εφαρμογή my q ; Η πρέπει να πάω σε κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aplos73 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω 33 ευρώ υπόλοιπο από προηγούμενες ανανεώσεις σε καταστήματα wind. Μπορώ να κάνω online ανανέωση από την εφαρμογή my q ; Η πρέπει να πάω σε κατάστημα;

Μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα χρήματα και πήρα το 1 γίγα δωρο

και έστειλα και μήνυμα και πήρα 1000 συν απεριόριστα

Τωρα στο 1225 λεει ότι έχω 1000 λεπτά για εθνικά και 1000 mbytes

Αρα ισχύουν ή δεν ισχύουν στην περιαγωγή?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ποιά απ όλα? τα 1000 που πηρα με τα 12 ευρω ή αυτά που κέρδισα με το μήνυμα

 

Πως θα το τσεκάρω όμως χωρίς να χάσω χρήματα μόλις προσγειωθώ?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...