Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 10/6/2022 at 5:15 ΜΜ, Green_Dragon said:

Έχω μία κάρτα με χρηματικό υπόλοιπο 0,01 που λήγει 23/6. Στη κάρτα αυτή έχω 9.500 mb ( από κονέ ). Αν δεν βάλω χρήματα μέχρι 22/6, τα δεδομένα τα χάνω. Σωστά;

Αν βάλω χρήματα, αλλά δεν αγοράσω πακέτο άμεσα, γιατί έχω ακόμη χρόνο ομιλίας στην άλλη κάρτα, τι γίνεται με τα data;

Μπορείς να βάλεις λεφτά μέχρι και τις 23/6 στις 23.59, αλλά από τις 23/6 00.00 και μετά το ίδιο κάνει οπότε μη το αφήσεις για τελευταία στιγμή.

Το υπόλοιπο θα μείνει μέσα για μελλοντική χρήση και θα πρέπει να βάλεις νέα κάρτα ή ένα πακέτο εντός δύο μηνών από τότε για να το επεκτείνεις.

Όσο έχεις υπόλοιπο θα έχεις και τα δεδομένα από το κονέ. Αν σου μηδενίσει χάνεις το κονέ. Οπότε βάλε κάρτα, πιθανώς στις 23 να έχει countdown και να μπορείς να βάλεις μόνο 8 ευρώ, εκείνη τη βδομάδα θα ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

η φτηνοτερη επιλογη μεχρι αυριο με online ανανεωση 8 ευρω (όσο διαρκει το countdown δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2022 at 10:42 ΜΜ, Chrischal1908 said:

Προβλέπω καταργήση της Q μέχρι τέλος του 2022. Έχω μια προαίσθηση εξ αρχής! Προς το παρών έχουμε το νέο όνομα... 

Ποιό είναι το νέο όνομα;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το πακέτο με τα 200 λεπτά 1 giga και 20 sms μέσω μηνύματος. Το υπόλοιπο μου επεκτάθηκε κανονικά για ένα μήνα ενώ το πακέτο δεν έφυγε από τις προσωπικές προσφορές. Άρα η προσφορά με τα απεριόριστα είναι σίγουρα ενα "μαύρο πρόβατο" εφόσον δεν δίνει επέκταση υπολοίπου. Τα υπόλοιπα που έδιναν επέκταση, δίνουν ακόμη κανονικά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

500 προς όλους + 5gb με 5,5€ και δυνατότητα ανανέωσης με 8€.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο Κάουντ Ντάουν 5,5€ με 5 GB και 500 ' ανέφερε ρητά για περιαγωγή δεδομένων και ομιλίας εντός ΕΕ.

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι διαφορετικό ότι ισχύει γιατί έχω προγραμματίσει ταξίδι αστραπή Ιταλια και θα χρειαστώ ίντερνετ;;;;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

πως το τσεκάρεις χωρίς να χάσεις τα λεφτά σου στην Ιταλία αναρωτιέμαι? Με απασχολεί κι εμένα

 

Πως είναι το σίγουρο για να το ανάψεις?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πας χωρίς υπόλοιπο και μόνο με λεπτά ομιλίας και ΜΒ. 

Αν δεν δουλεύει βάζεις χρήματα και αγοράζεις πακέτο που να δουλεύει σε περιαγωγή,

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gpapas640 said:

Η έγκυρη (παρα) πληροφόρηση 😂

Θα κρατήσει σκρινσοτ ώστε να τον αποζημιωσουν. Ας παρει μαζι του και ένα νουμερο άλλης εταιρίας για σιγουριά... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

δε με λετε...

πως είναι δυνατόν να έχω στο κινητό iphone 11pro max μόνιμα ενεργοποιημένο data αποκλειστικά απο την esim cosmote φοιτητικό με 2GB internet
και να μου έρχεται σήμερα ενημέρωση χρέωσης 2€ daily internet απο την Q (φυσική κάρτα);

Στο chat (μέσα απο την εφαρμογή myQ) ο υπάλληλος να είναι αδιάλλακτος και να μου κάνει copy/paste κατεβατά έτοιμες απαντήσειες που να παραπέμπουν στον τιμοκατάλογο και όρους χρήσης. Τι παίζει; Έχουν πλέον επιθετική πολιτική; Άλλαξε κάτι;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ανοητοι...Μπορει να μου το κανανε και 3 φορες το μηνα κσποιους μηνες..επαιρνα τηλεφωνο εβριζα,μου τα αφαιρουσαν και οκ..ως που αποφασισα να βαζω καρτα μια στο τοσο....

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, filippos said:

δε με λετε...

πως είναι δυνατόν να έχω στο κινητό iphone 11pro max μόνιμα ενεργοποιημένο data αποκλειστικά απο την esim cosmote φοιτητικό με 2GB internet
και να μου έρχεται σήμερα ενημέρωση χρέωσης 2€ daily internet απο την Q (φυσική κάρτα);

Στο chat (μέσα απο την εφαρμογή myQ) ο υπάλληλος να είναι αδιάλλακτος και να μου κάνει copy/paste κατεβατά έτοιμες απαντήσειες που να παραπέμπουν στον τιμοκατάλογο και όρους χρήσης. Τι παίζει; Έχουν πλέον επιθετική πολιτική; Άλλαξε κάτι;

Δεν θέλω να υπερασπίσω την WIND , αλλά κλείνοντας και ανοίγωντας το κινητό , προλαβαίνει να χρεώσει. την ώρα που ψάχνει.  Δηλαδή να συνδεθεί με WIND πιο γρηγορα απο το αλλο δικτυο , οποτε το κινητο θεωρει οτι εχεις μια καρτα και μπαινει με αυτην.

Να ένας πιθανός λόγος. Είναι δηλαδή δυνατόν. 

Απο εκεί και πέρα η τακτική της WIND στο συγκεκριμμένο θέμα είναι απαράδεκτη πλέον.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά, μιλάω με δεύτερο υπάλληλο μέσω fb και δίνουν τις ίδιες απαντήσεις με το ίδιο αδιάλλακτο στυλ. Έχουν συγκεκριμένες οδηγίες πλέον

Απογοητεύομαι οικτρά ως παλιός και πιστός πελάτης της Q.
 

Spoiler

Επειδή το νούμερο της Q είναι το βασικό μου, εαν το μεταφέρω σε Cosmote/WhatsUp μπορώ να μεταφέρω το φοιτητικό απο άλλο νούμερο cosmote σε αυτό;

 

2 minutes ago, Vasileios said:

Δεν θέλω να υπερασπίσω την WIND , αλλά κλείνοντας και ανοίγωντας το κινητό , προλαβαίνει να χρεώσει. την ώρα που ψάχνει. 

Να ένας πιθανός λόγος. Είναι δηλαδή δυνατόν. 

Απο εκεί και πέρα η τακτική της WIND στο συγκεκριμμένο θέμα είναι απαράδεκτη πλέον.

Καταλαβαίνω αυτό που λες ΑΛΛΑ το κινητό έχει να κλείσει και να ανοίξει περίπου 1 μήνα, ίσως και παραπάνω κι επιπλέον έχει ορισθεί να χρησιμοποιεί data μονον απο την sim της cosmote.
Δεν ξέρω τι παίζει στα android αλλά στα iphone αυτό είναι strict.

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, filippos said:

ειλικρινά, μιλάω με δεύτερο υπάλληλο μέσω fb και δίνουν τις ίδιες απαντήσεις με το ίδιο αδιάλλακτο στυλ. Έχουν συγκεκριμένες οδηγίες πλέον

Απογοητεύομαι οικτρά ως παλιός και πιστός πελάτης της Q.
 

  Reveal hidden contents

Επειδή το νούμερο της Q είναι το βασικό μου, εαν το μεταφέρω σε Cosmote/WhatsUp μπορώ να μεταφέρω το φοιτητικό απο άλλο νούμερο cosmote σε αυτό;

 

Καταλαβαίνω αυτό που λες ΑΛΛΑ το κινητό έχει να κλείσει και να ανοίξει περίπου 1 μήνα, ίσως και παραπάνω κι επιπλέον έχει ορισθεί να χρησιμοποιεί data μονον απο την sim της cosmote.
Δεν ξέρω τι παίζει στα android αλλά στα iphone αυτό είναι strict.

Άλλαξε εταιρεία λέω εγώ…

Φτάσαμε 2022 και ούτε WiFi Calling έχει και το πρόβλημα αυτό με τα δεδομένα δεν το έχει λύσει. Ας βάλει ένα κόφτη όπως η κοσμοτε και η Vodafone να κόβει την πρόσβαση χωρίς πακέτο. Δεν είναι δύσκολο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος υπάλληλος τελικά μου πίστωσε τα 2€ πριν λίγο.
Κοίτα, δεν με πειράζει που δεν εχει Wifi Calling ή VoLTE ή esim.
Με καλύπτει που έστω και με countdown έχω φθηνότερες παροχές. Υποτίθεται πως είναι low budget εταιρία.
Αλλά όχι τέτοιες λαμογιές, παραπάει!
Δεν τους ενδιαφέρει να βάλουν κόφτη όταν δεν υπάρχει πακέτο, όπως η cosmote, γιατι προφανώς οι περισσότεροι δεν θα ζητήσουν πίστωση κι αυτό μεταφράζεται σε έσοδα στα ταμεία της Q.

 

Spoiler

Ο περισσότερος κόσμος είναι παθητικός. Έχω γνωστό που επι ένα 12μηνο του τράβαγαν αυτές οι εταιρίες απάτη εβδομαδιαίως ποσό απο την κάρτα σε εισερχόμενα sms/υπηρεσίες, χωρίς να εγγραφεί ο ίδιος.
Γνωρίζετε πως λειτουργούσαν αυτοί οι απατεώνες.
Μου έλεγε πως κάθε φορά που έβαζε 12€ κάρτα του εξαφανίζονταν τα χρήματα αμέσως, αλλά δεν έκανε κάτι γι αυτό.
Εγώ του τα καθάρισα.
Το φαντάζεστε;!

 

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει χρόνια αυτό το "πρόβλημα" με τις χρεώσεις στη Wind.. Και προφανώς δεν υπάρχει λόγος επίλυσης,αλλά είναι τραγικοί να προσπαθούν να βγάλουν έτσι χρήματα από ανυποψιαστους πελάτες.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε πει

Εμένα στα βαλκάνια με χρέωνε κάτι cents κάθε 2 ώρες

Κάτι με το δίκτυο ειναι και το θεωρούν data..... 

Αλλαξα APN

Δε θέλουν να το διορθώσουν. Βαριέμαι να ασχοληθώ. Είναι ντροπή αυτό.

23 ώρες πριν, Vasileios said:

Πας χωρίς υπόλοιπο και μόνο με λεπτά ομιλίας και ΜΒ. 

Αν δεν δουλεύει βάζεις χρήματα και αγοράζεις πακέτο που να δουλεύει σε περιαγωγή,

τρομερή σκέψη αλλά δε υλοποιείται εύκολα... Δε ξέρεις πότε θα σου κάτσει

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...