Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

43 minutes ago, kmpatra said:

σημερα ανανεωθηκαν οι προσωπικες προσφορες, και καποιοι ελαβαν την προσφορα με απεριοριστα data με 5 ευρώ. Το αξιοσημείωτο αυτή τη φορά ενω οι υπολοιπες ληγουν 5/7, η συγκεκριμένη λήγει 6/9, κάτι που δεν θυμαμαι να εχει γινει αλλη φορά. Επίσης όπως εχω γραψει παλιοτερα, συνηθως αν επιλέξεις από το δωράκι μια προσωπική προσφορά αυτή εξαφανίζεται και δεν μπορεις να την ξαναπαρεις από εκεί. Ενω αν χρησιμοποιησεις το λεκτικο της προσφορας μέσω sms μπορεις να την ενεργοποιησεις πάνω από μια φορά. Θεωρητικά λοιπόν είναι δυνατό να πάρεις ως 4 φορες τα απεριοριστα data μεσω sms. (π.χ. 8/6 - 8/7 - 8/8 - 6/9). Σε μενα δεν εχει ερθει ακόμα σχετικο sms (για την προσωπική των 5€), αν κάποιος το λάβει ας το ποστάρει για να υπάρχει ενημέρωση. Αυτά που γράφω είναι με επιφύλαξη, γιατί η wind σε κάθε προσφορά μπορεί να συμπεριφέρεται αλλιώς. Οπως για παραδειγμα να ειναι "μαυρο προβατο" η συγκεκριμένη και να μην δίνει επέκταση, ή ακόμα να μην σε αφήνει να την ενεργοποιησεις πάνω από 1 φορά το μήνα ή γενικότερα πολλές φορές ως το Σεπτέμβρη.

Σε εμένα ήρθε για απεριοριστα με 9,90€

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2022 at 3:20 ΜΜ, nininikos said:

1€ το GB δεν ειναι η καλύτερη τιμη.

Ο μοναδικος τροπος πλεον να εχεις ενεργα δεδομενα παντα, ειναι να εχεις αλλη μια σιμ μονο για ντατα. Τωρα αν εχετε αηφον, βρειτε αλλη λυση.

Ο αλλος δινει 10GB με 4.95€ και μαλιστα την στιγμη που το θελεις εσυ, οχι οποτε θελει ο παροχος.

Ο παρααλλος δε, δινει απο 10GB με 10€, μεχρι απεριοριστα GB για δυο μηνες και αλλα 200GB για τους επομενους 10 μηνες με 80€.
Οποτε μην λεμε οτι θελουμε. Τα καουντνταουν κούρασαν. Στερουνται φαντασιας και διαθεσης νεων πακετων και προσελκυσης συνδρομητων. Η πολιτικη τους συνεχιζει να ωθει τους πελατες στον ανταγωνισμο.

Sent from my Z2121 using Tapatalk
 

Δεν ξέρω σε ποιον ακριβώς αναφέρεσαι για τα 10GB με 5€, αλλά δεν έχω υπόψιν κάποιο σταθερό πακέτο. Τα άλλα που αναφέρεις είναι καλοκαιρινές προσφορές.

Επίσης, ας σταματήσει κάποια στιγμή το χιλιοειπωμένο επιχείρημα ότι "οι άλλοι αναλογικά δίνουν περισσότερα", καθώς η Q αφορά συγκεκριμένα χαμηλά budgets.  Όποιος θέλει να διαθέσει πάνω από 10€ για απεριόριστα data ή λεπτά προς όλους, προφανώς δε τον ενδιαφέρει η Q.

Έχω κράξει πολλές φορές την Q και τη Wind εν γένει, αλλά 3,5GB με 3,5€ δε βρίσκεις πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα νούμερα ήρθε απεριόριστα με 5 ευρώ εκτός από ένα με απεριόριστα με 9.90. Όπως και να έχει στην οικογένεια δε μας ενδιαφέρει, τη βγάζουμε με 50MB ως 500ΜΒ μηνιαία ανά νούμερο πλην ενός που κάνει μερικές φορές παραπάνω. Επίσης σε ένα νούμερο ήρθε μία προσφορά που δεν είχα ξαναδεί με 800 λεπτά και κάτι άλλα για 8 ευρώ (επίσης δεν μας ενδιαφέρει). Συνεχίζουν να στέλνουν τη προσφορά 200 λεπτα, 20 sms και 1gb για 3 ευρώ σε μερικά νούμερα, το οποίο είναι εξαιρετικό αλλά απ' ότι φαίνεται αν το πάρεις μία φορά περνάνε μήνες να εμφανιστεί πάλι.

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα παρει τον προηγουμενο μήνα και ξαναεμφανιστηκε, με την λεπτομερεια ομως οτι το ειχα ενεργοποιησει με sms (21 στο 12410 αν δεν κανω λάθος)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Το 5αρι unlimited το ενεργοποίησα με το sms που έλεγε UD στο 12410 αλλά δεν ξαναεμφανίστηκε ως πρόσφορα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

σημερα ανανεωθηκαν οι προσωπικες προσφορες, και καποιοι ελαβαν την προσφορα με απεριοριστα data με 5 ευρώ. Το αξιοσημείωτο αυτή τη φορά ενω οι υπολοιπες ληγουν 5/7, η συγκεκριμένη λήγει 6/9, κάτι που δεν θυμαμαι να εχει γινει αλλη φορά. Επίσης όπως εχω γραψει παλιοτερα, συνηθως αν επιλέξεις από το δωράκι μια προσωπική προσφορά αυτή εξαφανίζεται και δεν μπορεις να την ξαναπαρεις από εκεί. Ενω αν χρησιμοποιησεις το λεκτικο της προσφορας μέσω sms μπορεις να την ενεργοποιησεις πάνω από μια φορά. Θεωρητικά λοιπόν είναι δυνατό να πάρεις ως 4 φορες τα απεριοριστα data μεσω sms. (π.χ. 8/6 - 8/7 - 8/8 - 6/9). Σε μενα δεν εχει ερθει ακόμα σχετικο sms (για την προσωπική των 5€), αν κάποιος το λάβει ας το ποστάρει για να υπάρχει ενημέρωση. Αυτά που γράφω είναι με επιφύλαξη, γιατί η wind σε κάθε προσφορά μπορεί να συμπεριφέρεται αλλιώς. Οπως για παραδειγμα να ειναι "μαυρο προβατο" η συγκεκριμένη και να μην δίνει επέκταση, ή ακόμα να μην σε αφήνει να την ενεργοποιησεις πάνω από 1 φορά το μήνα ή γενικότερα πολλές φορές ως το Σεπτέμβρη.

Σε 2 από τις 4 sim που διαχειρίζομαι ήρθε η προσφορά αυτή, με λήξη 6/9.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbbb said:

Το 5αρι unlimited το ενεργοποίησα με το sms που έλεγε UD στο 12410 αλλά δεν ξαναεμφανίστηκε ως πρόσφορα

Και βεβαια δε θα έδωσε παράταση υπολοίπου των ευρώ αν πριν ενεργοποιήσεις το UD στο 12410 το υπόλοιπό σου έληγε πριν την 8 Ιουλίου, έτσι; Είναι "μαύρο πρόβατο".

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποιον ακριβώς αναφέρεσαι για τα 10GB με 5€, αλλά δεν έχω υπόψιν κάποιο σταθερό πακέτο. Τα άλλα που αναφέρεις είναι καλοκαιρινές προσφορές.
Επίσης, ας σταματήσει κάποια στιγμή το χιλιοειπωμένο επιχείρημα ότι "οι άλλοι αναλογικά δίνουν περισσότερα", καθώς η Q αφορά συγκεκριμένα χαμηλά budgets.  Όποιος θέλει να διαθέσει πάνω από 10€ για απεριόριστα data ή λεπτά προς όλους, προφανώς δε τον ενδιαφέρει η Q.
Έχω κράξει πολλές φορές την Q και τη Wind εν γένει, αλλά 3,5GB με 3,5€ δε βρίσκεις πουθενά.
Ίσως εννοεί τό wifi on the spot τής Vodafone συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο. Αυτό έχω εγώ δεύτερη κάρτα για ίντερνετ. Και Q βασική για όμιλια μόνο (cowtdown)

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καουνταουν 500'+5gb με 5,50€. Εντωμεταξύ έχω ειδική προσφορα με 5,50€ 500' και 3gb και πως μου ήρθε να δω τους όρους της ειδικής προσφορας και έγραφε

Παρατηρήσεις:
  • O χρόνος ομιλίας καταναλώνεται αρχικά με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια, ανά δευτερόλεπτο.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

 
ξερει κανεις πως μπορω να διεκδικησω πισω 2 ευρω απο 1 GB χρεωση που μου εκανε εχθες αναιτια καθως κινουμουν κοντα στην εληνοβουλγαρικη μεθοριο ?? 
δεν το λες και ασχημα!!
 
Big Combo
500'ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
5 GB
€ 5.5
Διάρκεια 30 ημέρες
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη ερώτηση παρατήρηση...

Στην ενεργοποίηση του β combo που παραθεσα και στις υποσημειώσεις.... ανάφερει.....δεν χρησιμοποιείται στη περιαγωγή κλήσεων και δεδομένων το σημερινό γενναιωδορο πακέτο των 5,5€ 

 

 

Στο ΥΠ προς 1285 που στέλνω ...μου αναφέρει ρητά.....

"AΠO TO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠAKETO EXETE ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ 8 ΩPEΣ KAI 20 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ, ΠOY ΛHΓOYN 09/07/2022 KAI 5,00 GB ΠOY ΛHΓOYN 09/07/2022 ΠOY MΠOPOYN NA KATANAΛΩΘOYN ΣTHN EΛΛAΔA H KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH (AΠO EE ΠPOΣ EE) XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH"

 

Στην ενεργοποίηση του πακέτου που μόλις έκανα...τι στην πραγματικότητα συμβαίνει;;;; Αβυσος η Q με τις επεξηγηματικές σημειώσεις της.

Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

 

Παραθέτω από συνομιλία με εκπροσώπο που μόλις έκανα στο Q bot.

 

Αλλά μου λέν τα μάτια σου ....και άλλα η 💓💓💓 σου, και άλλα οι εκπρόσωποι σου ...αχ QQ!!!!!! Δεν μπορείς να έχεις τρεις διαφορετικές επεξηγηματικές σημειώσεις για την ίδια προφορά στο ίδιο νούμερο την ίδια χρονική στιγμή.

"Σας ευχαριστούμε παρατηρούμε ότι το πακέτο καουντ νταουν δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί εκτός Ελλάδας, ζητάμε συγνώμη για το μήνυμα που λάβατε θα το προωθήσουμε προς διόρθωση. Αν δεν το θέλετε το συγκεκριμένο πακέτο μπορούμε να σας επιστρέψουμε τα χρήματα.""'

 

 

"AΠO TO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠAKETO EXETE ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ 8 ΩPEΣ KAI 20 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ, ΠOY ΛHΓOYN 09/07/2022 KAI 5,00 GB ΠOY ΛHΓOYN 09/07/2022 ΠOY MΠOPOYN NA KATANAΛΩΘOYN ΣTHN EΛΛAΔA H KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH (AΠO EE ΠPOΣ EE) XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Καουνταουν 500'+5gb με 5,50€. Εντωμεταξύ έχω ειδική προσφορα με 5,50€ 500' και 3gb και πως μου ήρθε να δω τους όρους της ειδικής προσφορας και έγραφε

Παρατηρήσεις:
  • O χρόνος ομιλίας καταναλώνεται αρχικά με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια, ανά δευτερόλεπτο.

Εννοείς από τα δωράκια που σου βγάζει πάνω δεξιά στην εφαρμογή της Q (και του f2g); Αν ναι, πάντα έτσι ήταν σε ό,τι προσφορά μου ερχόταν και μένα. Γενικότερα, μόνο τα countdown δίνουν ανα δευτερόλεπτο χρέωση, εκτός και αν σου στείλουν κάποια ειδική προσφορά με sms και το αναφέρει μέσα, πράγμα το οποίο είναι πολύ σπάνιο. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, johnny_htc said:

Εννοείς από τα δωράκια που σου βγάζει πάνω δεξιά στην εφαρμογή της Q (και του f2g); Αν ναι, πάντα έτσι ήταν σε ό,τι προσφορά μου ερχόταν και μένα. Γενικότερα, μόνο τα countdown δίνουν ανα δευτερόλεπτο χρέωση, εκτός και αν σου στείλουν κάποια ειδική προσφορά με sms και το αναφέρει μέσα, πράγμα το οποίο είναι πολύ σπάνιο. 

Ναι το κουτακι πανω δεξιά. Νόμιζα ότι και εκείνα τα πακετα ήταν ανά δευτερόλεπτο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tolisfar said:

Πάλι απεριόριστα. Πολύ τυχερός είμαι 6bb24fc68c7dbda2547e9efda7f144a4.jpg

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μου ήρθε η ίδια στο f2g μου

Link to comment
Share on other sites

Καουνταουν 500'+5gb με 5,50€. Εντωμεταξύ έχω ειδική προσφορα με 5,50€ 500' και 3gb και πως μου ήρθε να δω τους όρους της ειδικής προσφορας και έγραφε
Παρατηρήσεις:
  • O χρόνος ομιλίας καταναλώνεται αρχικά με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια, ανά δευτερόλεπτο.
Την εικόνα πάντως πάλι ξέχασαν να την αλλάξουν και δείχνει το προηγουμενο countdown..
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, polakis said:

Να ρωτησω κατι; Γιατι δεν λαμβανω καμια προσφορα εγω; Πρεπει να ενεργοποιησω κατι καπου;

Πήγαινε στις ρυθμίσεις επικοινωνίας και ελέγξει μήπως έχεις απαγορεύσει την επικοινωνία από την Wind για προωθητικές

 

Screenshot_2022-06-09-15-58-13-191.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, polakis said:

Να ρωτησω κατι; Γιατι δεν λαμβανω καμια προσφορα εγω; Πρεπει να ενεργοποιησω κατι καπου;

Εγώ που διαχειρίζομαι 6 q, έχω να σου πω πως δεν είναι θέμα επιλογής Ναι ή Όχι στην επικοινωνία. Στατιστικά θα σου έρθουν προσφορές αν σταματήσεις να βάζεις κάρτα για κάνα 6μηνο ΧΩΡΙΣ αυτό να είναι σίγουρο. Επίσης δύσκολο να σου έρθουν προσφορές αν συνεχίσεις ανελλιπώς να βάζεις κάρτα και πακέτα. Είναι περίεργη η πολιτική της Q. Θαρρείς και θέλει να την έχεις για 2η κάρτα συμπεριφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Mobileras said:

Ναι το κουτακι πανω δεξιά. Νόμιζα ότι και εκείνα τα πακετα ήταν ανά δευτερόλεπτο. 

Όχι δεν είναι. Και βάζω στοίχημα την έχει πατήσει κόσμος. Θα έχουν φάει μπόλικο κράξιμο εννοείται. Εδώ εγώ τα έβλεπα αυτά που ερχόντουσαν και έλεγα ωραίες καβάτζες άμα δεν έχω countdown και χαιρόμουν... μέχρι που διάβασα τους όρους 😏😅

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Εγώ που διαχειρίζομαι 6 q, έχω να σου πω πως δεν είναι θέμα επιλογής Ναι ή Όχι στην επικοινωνία. Στατιστικά θα σου έρθουν προσφορές αν σταματήσεις να βάζεις κάρτα για κάνα 6μηνο ΧΩΡΙΣ αυτό να είναι σίγουρο. Επίσης δύσκολο να σου έρθουν προσφορές αν συνεχίσεις ανελλιπώς να βάζεις κάρτα και πακέτα. Είναι περίεργη η πολιτική της Q. Θαρρείς και θέλει να την έχεις για 2η κάρτα συμπεριφέρεται.

Σε αριθμό γνωστού που βάζει κάθε μήνα κάρτα και ενεργοποιεί βασικό πακέτο του έρχονται ανελλιπώς προσφορές εδώ και πολλά χρόνια. Αντίθετα, η μητέρα μου που παίρνει τα 120' λόγω συνδυασμού με σταθερό και βάζει επίσης κάρτα τακτικά (κάθε 2μηνο) δεν έχει πάρει ποτέ προσφορές.

Έχω την αίσθηση ότι οι προσφορές σχετίζονται με την ενεργοποίηση ή μη πακέτων σε κάθε αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gpapas640 said:

Σε αριθμό γνωστού που βάζει κάθε μήνα κάρτα και ενεργοποιεί βασικό πακέτο του έρχονται ανελλιπώς προσφορές εδώ και πολλά χρόνια. Αντίθετα, η μητέρα μου που παίρνει τα 120' λόγω συνδυασμού με σταθερό και βάζει επίσης κάρτα τακτικά (κάθε 2μηνο) δεν έχει πάρει ποτέ προσφορές.

Έχω την αίσθηση ότι οι προσφορές σχετίζονται με την ενεργοποίηση ή μη πακέτων σε κάθε αριθμό.

Εμένα μόνο μόλις σταμάτησα για κάνα 6μηνο τις κάρτες, άρχισε να μου βγάζει τις προσωπικές προσφορές. Αλλά τώρα είναι αργά. Κι άμα κάνει πως βάζει φραγή και νωρίτερα από το χρόνο, την στέλνω αδιαβαστη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο αριθμούς. Ο ένας φουλ χρήση data και ομιλία συνέχεια κάρτες και πακέτα. Ο άλλος μόνο ομιλία από countdowns και κάρτα όσο πιο αραιά γίνεται. Και οι δυο είναι φουλ προσφορές. Άρα δεν ισχύει το ανάλογα τη χρήση και τις ανανεώσεις. Το μόνο που παρατηρώ είναι ότι στον αριθμό με ελάχιστη χρήση οι προσφορές που βγάζει είναι πιο φθηνές. Ενώ στο άλλο με την περισσότερη χρήση εμφανίζει ακριβότερες προσφορές.
Επιπλέον δυο φορές μου έχει έρθει μήνυμα να βάλω κάρτα τις επόμενες δυο μέρες για να μου δώσει δώρο μερικά mb και ομιλία. Μόνο που το μήνυμα ήρθε και τις δυο φορές μόλις έβαλα κάρτα.
Συμπέρασμα ότι ούτε ξέρουν τι τους γίνεται εκεί στην Q.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...