Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφέρει Q προνομιακό,χωρίς απαιτήσεις μπόνους. Ποια είναι τα μπόνους για ανανέωση από περίπτερο;Υπάρχει πακέτο για sms?Να κοιτάξω f2g;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα δύο δίνει περισσότερες προσφορές;
Q θα έλεγα. F2g όσο είχα, με το σταγονόμετρο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Q θα έλεγα. F2g όσο είχα, με το σταγονόμετρο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχεις ακόμα;Με τα sms ti κάνεις;Μιλάω 500' από το CU μου και λόγω της ποιότητας σήματος σκέφτομαι να το φέρω προς μπλε πλευρά. Έχω ένα f2g αλλά δεν κάνω και τρελή χρήση. Το προνομιακό αν καταθέσω πάσο δίνεται εύκολα;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχεις ακόμα;Με τα sms ti κάνεις;Μιλάω 500' από το CU μου και λόγω της ποιότητας σήματος σκέφτομαι να το φέρω προς μπλε πλευρά. Έχω ένα f2g αλλά δεν κάνω και τρελή χρήση. Το προνομιακό αν καταθέσω πάσο δίνεται εύκολα;

Όχι δεν έχω. Το γύρισα σε κόκκινη. Με τα sms έβαζα απλά από το tap and get it κάθε βδομάδα. Καλυπτόμουν (20 για κάθε βδομάδα είναι μέχρι την επόμενη ανανέωση). Ναι το προνομιακό δίνεται εύκολα αν καταθέσεις πάσο. Στείλτους μήνυμα και θα σε εξυπηρετήσουν. Στέλνεις ηλεκτρονικά αν θυμάμαι καλά μια φώτο το πάσο μπρος -πίσω και στο ενεργοποιούν μετά από λίγο χρονικό διάστημα. Σε ποια περιοχή είσαι και έχεις θέμα με την κόκκινη; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, johnny_htc said:

Όχι δεν έχω. Το γύρισα σε κόκκινη. Με τα sms έβαζα απλά από το tap and get it κάθε βδομάδα. Καλυπτόμουν (20 για κάθε βδομάδα είναι μέχρι την επόμενη ανανέωση). Ναι το προνομιακό δίνεται εύκολα αν καταθέσεις πάσο. Στείλτους μήνυμα και θα σε εξυπηρετήσουν. Στέλνεις ηλεκτρονικά αν θυμάμαι καλά μια φώτο το πάσο μπρος -πίσω και στο ενεργοποιούν μετά από λίγο χρονικό διάστημα. Σε ποια περιοχή είσαι και έχεις θέμα με την κόκκινη; 

Ευχαριστώ καταρχάς για την άμεση ανταπόκριση. Κινούμαι στις περιοχές Λιβαδειά-Θήβα. Οι ταχύτητες της κόκκινης γύρω στα 9 Mbps. Όταν είμαι στον δρόμο και θέλω να μπω σόσιαλ(όταν είμαι συνοδηγός)αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα. Πρόσφατα βρέθηκα στην Επίδαυρο και σε ένα σημείο δεν έπιαναν καλά οι εταιρείες,αλλά η κόκκινη είχε το μεγαλύτερο πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καταρχάς για την άμεση ανταπόκριση. Κινούμαι στις περιοχές Λιβαδειά-Θήβα. Οι ταχύτητες της κόκκινης γύρω στα 9 Mbps. Όταν είμαι στον δρόμο και θέλω να μπω σόσιαλ(όταν είμαι συνοδηγός)αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα. Πρόσφατα βρέθηκα στην Επίδαυρο και σε ένα σημείο δεν έπιαναν καλά οι εταιρείες,αλλά η κόκκινη είχε το μεγαλύτερο πρόβλημα 
Καλημέρα! Η μόνη λύση που βλέπω είναι να πάρεις μια F2g και να την δοκιμάσεις στα σημεία που πιστεύεις ότι είναι προβληματικά και εφόσον περάσεις κάποιες φορές και πιστεύεις ότι σε καλύπτει και στο πρόγραμμα που θες, τότε προχώρα φορητοτητα. Τώρα αν υπάρχει κάποιος άλλος που να ξέρει αυτά τα μέρη που αναφέρεις με wind, θα κάνεις πιο γρήγορα επιλογή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, johnny_htc said:

Καλημέρα! Η μόνη λύση που βλέπω είναι να πάρεις μια F2g και να την δοκιμάσεις στα σημεία που πιστεύεις ότι είναι προβληματικά και εφόσον περάσεις κάποιες φορές και πιστεύεις ότι σε καλύπτει και στο πρόγραμμα που θες, τότε προχώρα φορητοτητα. Τώρα αν υπάρχει κάποιος άλλος που να ξέρει αυτά τα μέρη που αναφέρεις με wind, θα κάνεις πιο γρήγορα επιλογή emoji6.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω ένα f2g και πιάνει καλά. Τώρα όμως μπήκα σε άλλη σκέψη:Να αφήσω το CU Όπως είναι και να μετατρέψω το f2g σε Q. Αξίζει αυτό;Υπάρχει και 10€κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Έχω ένα f2g και πιάνει καλά. Τώρα όμως μπήκα σε άλλη σκέψη:Να αφήσω το CU Όπως είναι και να μετατρέψω το f2g σε Q. Αξίζει αυτό;Υπάρχει και 10€κάρτα;

Κάνεις 8ευρη ανανέωση online όταν έχει countdown. Παίρνεις και κάποιο καλό πρόγραμμα με gb (πχ είχα δει κάποια στιγμή 6gb με 5 ευρώ αν θυμάμαι καλά) και άμα έχεις και dual sim κινητό, βάζεις την cu για ομιλία και την q προεπιλέγεις για data και είσαι μια χαρά 😉

Edited by johnny_htc
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, johnny_htc said:

Κάνεις 8ευρη ανανέωση online όταν έχει countdown. Παίρνεις και κάποιο καλό πρόγραμμα με gb (πχ είχα δει κάποια στιγμή 6gb με 5 ευρώ αν θυμάμαι καλά) και άμα έχεις και dual sim κινητό, βάζεις την cu για ομιλία και την q προεπιλέγεις για data και είσαι μια χαρά 😉

Καλό το κόλπο. Όταν και το f2g έδινε απεριόριστα στις γιορτές η Q έδινε;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καλό το κόλπο. Όταν και το f2g έδινε απεριόριστα στις γιορτές η Q έδινε;

Η κιου δεν έχει δώσει ποτέ απεριόριστο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2022 at 4:34 ΜΜ, gag said:

Δεν ξέρω αν είναι off topic, αλλά αν δεν βρεις άλλη λύση μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό στο dosms.
Χρεώνει 4 λεπτά το sms και το κυριότερο δεν λήγουν ποτέ τα χρήματα που βάζεις, όσος χρόνος κι αν περάσει. Θέλει βέβαια σύνδεση στο ίντερνετ και είναι λίγο δύσκολο να βρεις την εφαρμογή γιατί δεν υποστηρίζεται πλέον και υπάρχει σε πολύ λίγα sites, αλλά κατά τα άλλα πολύ βολικό το χρησιμοποιώ δύο χρόνια, έχω βάλει περίπου 5 ευρώ το χρόνο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, δεν είναι offtopic!

Έχω σκεφτεί μήπως έβρισκα κάτι ανάλογο με χαμηλό κόστος οπότε θα δω αυτό που προτείνεις!

Αυτή η εφαρμογή σχετίζεται με τον λογαριασμό που αναφέρεις?

https://apkgk.com/el/gr.dosms

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια απλής συντήρησης μιας Q ως δεύτερο νούμερο, με έχει ταράξει στις προσωπικές προσφορές. Και θέλω να ρωτήσω: θεωρείτε πως αν αρχίσω να τη χρησιμοποιώ κανονικά, θα συνεχιστούν οι προσφορές ή απλώς μου τα κάνει αυτά για να βάλω κάρτα και σε λίγο καιρό τέλος;

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μετά από 2 χρόνια απλής συντήρησης μιας Q ως δεύτερο νούμερο, με έχει ταράξει στις προσωπικές προσφορές. Και θέλω να ρωτήσω: θεωρείτε πως αν αρχίσω να τη χρησιμοποιώ κανονικά, θα συνεχιστούν οι προσφορές ή απλώς μου τα κάνει αυτά για να βάλω κάρτα και σε λίγο καιρό τέλος;

Οι προσωπικές προσφορές έχουν σχέση με τη χρήση της κάρτας. Εάν δεν τη χρησιμοποιείς για καιρί, στέλνει δελεαστικές προσφορές, και στην αντίθετη περίπτωση απλές προσφορές που τις βρίσκεις εκτός countdown.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, makap said:

Οι προσωπικές προσφορές έχουν σχέση με τη χρήση της κάρτας. Εάν δεν τη χρησιμοποιείς για καιρί, στέλνει δελεαστικές προσφορές, και στην αντίθετη περίπτωση απλές προσφορές που τις βρίσκεις εκτός countdown.

Δεν νομίζω ότι είναι ο κανόνας αυτός. Τουλάχιστον στην περίπτωσή μου η κάρτα που χρησιμοποιώ συνέχεια έχει μονίμως 3 προσωπικές προσφορές ( τα πακέτα με την κόκκινη κορδέλα στο myQ app).

Από την άλλη, μια κάρτα που έχω 6 μήνες ανενεργή, με 0,01 υπόλοιπο, δεν πήρε ποτέ προσωπική προσφορά. Ούτε η μοναδική κάρτα της συζύγου, πήρε ποτέ. Με countdown εξυπηρετείται.

 

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Όσα έγραψα προκύπτουν από 4 κάρτες που διαχειρίζομαι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makap said:

Όσα έγραψα προκύπτουν από 4 κάρτες που διαχειρίζομαι.

Δεν σε αμφισβητώ σε καμμία περίπτωση. Ίσως έχω βάλει κάποιο περιορισμό στις ρυθμίσεις και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστευω οτι ειναι θεμα τυχης. Άλλους μήνες που δεν το χρησιμοποιουσα δεν είχα καθόλου προσφορες και τώρα που αγόρασα 2 καουνταουν έχω προσωπικη προσφορα απεριόριστο ιντερνετ με 5 ευρώ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, makap said:

Όσα έγραψα προκύπτουν από 4 κάρτες που διαχειρίζομαι.

Εγώ διαχειρίζομαι 6 κάρτες. Όλα έχουν παράξενη λογική στις προσφορές. Το πιο παράξενο ήταν σε ένα νούμερο που βάζει κάρτα κάθε μήνα του έδωσε το προνομιακό. Και το άλλο άκρο που έχει κάνει μία ανανέωση τον τελευταίο χρόνο και δεν του έχει δώσει τίποτα!!!

Δεν νομίζω πως υπάρχει λογική.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν περνάει 2μηνο να βάλω κάρτα μου δίνει με 10αρα ανανέωση 500 λεπτά και δύο γιγα και τά χρήματα μένουν στην κάρτα. Και τώρα αυτά τρώω και έχω 9+ ευρώ στην κάρτα

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tolisfar said:

Εμένα όταν περνάει 2μηνο να βάλω κάρτα μου δίνει με 10αρα ανανέωση 500 λεπτά και δύο γιγα και τά χρήματα μένουν στην κάρτα. Και τώρα αυτά τρώω και έχω 9+ ευρώ στην κάρτα

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τυχερός είσαι φίλε μου. Αυτό σου έρχεται σαν προσωπική προσφορά;

Ή κάνεις την ανανέωση και αφήνεις τα χρήματα μέσα - χωρίς να αγοράσεις κάποιο countdown - μέχρι να σου έρθει προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...