Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, optostyle said:

Με τι συσκευη φιλε?

OptoStyle
 

Xiaomi Poco F3. Υποτίθεται ότι είναι πιστοποιημενη για το δίκτυο της WIND (αν και δεν την πήρα από εκεί). 

Με τις άλλες εταιρείες έχω κανονικά 5G. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια τραβηξα με ΜΗ πιστποιημενη συσκευη,με Samsung A52s γιατι δεν το ειχα δει,δηλαδη εχω 5g αλλα με αλλη εταιρια..οσο αναφορα τις sim εμενα μου την αλλαξαν δωρεαν σε 5 λεπτα,γιατι τους εδειξα screenshot απο συζητηση στο chat

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα υπόλοιπο σε ευρώ το οποίο λήγει στις 26/5.

Το υπόλοιπο θα μηδενίσει στο τέλος τις ημέρας τα μεσάνυχτα ή μπορεί και κατά την διάρκεια της ημέρας;

Ρωτάω αν είναι να ανανεώσω από την προηγούμενη μέρα, για να είμαι σίγουρος.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MitsosDaBest13 said:

Λοιπόν, μου είπε το 13700 να αλλάξω SIM στην Q για να έχω 5G. Η δική μου είναι πορτοκαλί του 2016, την οποία είχα αλλάξει ξανά τότε (από άσπρη), επειδή δεν είχα 4G. 

Έλα που όμως δεν υπάρχουν SIM Q ούτε για δείγμα! Ακόμα και στο κατάστημα WIND στην Σταδίου ρώτησα και έφαγα άκυρο. 

Υπάρχει περίπτωση αν τους πάρω τηλέφωνο, να στείλουν κάρτα Q για εμένα σε κατάστημα επιλογής μου; Ας πούμε το πιο κοντινό. 

Υ.Γ. Σε κατάστημα του Χαλανδρίου (μάλλον συνεργάτης), είτε έπεσα σε άσχετη, είτε γνώριζε καλά πως να κοροϊδεύει κόσμο, ότι και καλά χρειάζεται να πάρω νέο αριθμό στο όνομά μου (και καμιά 20αρια ευρώ κάρτα φαντάζομαι), για επιβεβαίωση... στοιχείων! Τους είπα ότι θα το σκεφτώ κι έφυγα... 

Τελικά στο Messenger μου είπαν (με μεγάλη καθυστέρηση) πως υπάρχει έλλειψη σε κάρτες Q και θα πρέπει να στείλω online αίτημα από τη φόρμα επικοινωνίας, μαζί με ένα σωρό δικαιολογητικά και να περιμένω αν θα μου δώσουν το ΟΚ για να μου στείλουν μία.

Τόση φασαρία για μία κάρτα SIM... 😛

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spiliot said:

250'+250' wind+500ΜΒ με 4.5 για τρεις μέρες.

Το θέλω το σημερινό countdown για 2 κάρτες που διαχειρίζομαι. Σήμερα λήγουν οι χρόνοι ομιλίας τους. Οπότε ήρθε ταμάμ.

Το ερώτημα μου είναι τι ποσό είναι καλύτερα να φορτώσω την καθεμία από αυτές, δεδομένου ότι το υπόλοιπο τους είναι 0.10. Αφού αφαιρεθούν φόροι και κρατήσεις, να μείνει και μια αγορά ακόμη.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Το θέλω το σημερινό countdown για 2 κάρτες που διαχειρίζομαι. Σήμερα λήγουν οι χρόνοι ομιλίας τους. Οπότε ήρθε ταμάμ.
Το ερώτημα μου είναι τι ποσό είναι καλύτερα να φορτώσω την καθεμία από αυτές, δεδομένου ότι το υπόλοιπο τους είναι 0.10. Αφού αφαιρεθούν φόροι και κρατήσεις, να μείνει και μια αγορά ακόμη.
Έχεις απενεργοποιησει το q fee?
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bbbb said:
1 hour ago, Green_Dragon said:
Το θέλω το σημερινό countdown για 2 κάρτες που διαχειρίζομαι. Σήμερα λήγουν οι χρόνοι ομιλίας τους. Οπότε ήρθε ταμάμ.
Το ερώτημα μου είναι τι ποσό είναι καλύτερα να φορτώσω την καθεμία από αυτές, δεδομένου ότι το υπόλοιπο τους είναι 0.10. Αφού αφαιρεθούν φόροι και κρατήσεις, να μείνει και μια αγορά ακόμη.

Έχεις απενεργοποιησει το q fee?

Ναι και στις δύο.

19 minutes ago, aektzhs 1 said:

F2g ή Q;

Q

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις 11€ μετά τις κρατήσεις συν το 0,10 που έχει μέσα θα σου μείνουν 9,8€ εκ των οποίων με τα 4,5 θα αγοράσεις το σημερινό countdown και θα σου μείνουν 5,3€ για αγορά παρόμοιου countdown τον άλλο μήνα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Ναι και στις δύο.

Q

Τα πακέτα είναι με λίγα λεπτά ομιλίας,αλλά χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Εγώ που σε CU μιλάω 500' το μήνα με συμφέρει σε Q ή F2g;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Τα πακέτα είναι με λίγα λεπτά ομιλίας,αλλά χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Εγώ που σε CU μιλάω 500' το μήνα με συμφέρει σε Q ή F2g;

Με πόσα χρήματα παιρνεις τα 500';

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

F2g είναι άλλη περίπτωση δεν διαφέρει σε κάτι από το cu ως προς τον τρόπο κατανάλωσης των λεπτών. Για να σε συμφέρει περισσότερο η Q με τα 200-300'/μήνα με χρέωση ανά 1" θα πρέπει να δεις τι κλήσεις κάνεις στο cu. Aν είναι πολλές μερικών δευτερολέπτων που πρακτικά σημαίνει 3'/κλήση ενώ στην q θα ήταν πχ 10"/κλήση μπορεί και να σε συμφέρει. Επίσης όμως η q δεν κάνει μεταφορά λεπτών στο countdown και χρεώνει το bonus ανανέωσης της κάρτας επιπλεον 1.70€ για να έχεις το ίντερνετ που έχεις τώρα δωρεάν από το cu shake ή θα έχεις απο το αντίστοιχο bonus του f2g.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mobileras said:

Με πόσα χρήματα παιρνεις τα 500';

Με το φοιτητικό,από το οποίο μου περισσεύουν 1000' κατά μέσο όρο/μήνα

4 minutes ago, bbbb said:

F2g είναι άλλη περίπτωση δεν διαφέρει σε κάτι από το cu ως προς τον τρόπο κατανάλωσης των λεπτών. Για να σε συμφέρει περισσότερο η Q με τα 200-300'/μήνα με χρέωση ανά 1" θα πρέπει να δεις τι κλήσεις κάνεις στο cu. Aν είναι πολλές μερικών δευτερολέπτων που πρακτικά σημαίνει 3'/κλήση ενώ στην q θα ήταν πχ 10"/κλήση μπορεί και να σε συμφέρει. Επίσης όμως η q δεν κάνει μεταφορά λεπτών στο countdown και χρεώνει το bonus ανανέωσης της κάρτας επιπλεον 1.70€ για να έχεις το ίντερνετ που έχεις τώρα δωρεάν από το cu shake ή θα έχεις απο το αντίστοιχο bonus του f2g.

Οι κλήσεις μου κατά μέσο διαρκούν 5'. Για το μπόνους δεν έχω θέμα,αν και θα το προτιμούσα αλλά είμαι εντάξει 

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε και ο φίλος bbbb, δεν παιρνεις μπόνους ανανέωσης στην κιου. Αυτό από μόνο του κάνει την κιου ασύμφορη. Μόνο όποιος θέλει ΣΚΕΤΗ ομιλία με 3,50-5,50 ευρώ/μήνα θα έχει λόγο να έχει κιου. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mobileras said:

Όπως έγραψε και ο φίλος bbbb, δεν παιρνεις μπόνους ανανέωσης στην κιου. Αυτό από μόνο του κάνει την κιου ασύμφορη. Μόνο όποιος θέλει ΣΚΕΤΗ ομιλία με 3,50-5,50 ευρώ/μήνα θα έχει λόγο να έχει κιου. 

Να βάζω με 12€ ανανέωση(έχω απαλλαγή φόρου κινητής),με 10.40 το προνομιακό και 1.70 το μπόνους και είμαι εντάξει. Και χωρίς το μπόνους μπορώ διότι και το shake Δεν το χρησιμοποιώ πάντα. Με 500' άμα μήνα και με 5' μ.ο κλήσης και γύρω στο 1GB με συμφέρει;

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Mobileras said:

Όπως έγραψε και ο φίλος bbbb, δεν παιρνεις μπόνους ανανέωσης στην κιου. Αυτό από μόνο του κάνει την κιου ασύμφορη. Μόνο όποιος θέλει ΣΚΕΤΗ ομιλία με 3,50-5,50 ευρώ/μήνα θα έχει λόγο να έχει κιου. 

Εγω πχ που θελω μονο ομιλια, με συμφερει να εχω τα countdown, η να παω frog

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dinoslk said:

Εγω πχ που θελω μονο ομιλια, με συμφερει να εχω τα countdown, η να παω frog

Πόσα λεπτά μιλάς κάθε μήνα;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

σε αριθμο που κανω μια ανανεωση το χρονο μου εβαλαν 0.01€ στο υπολοιπο και ηρθε προσφορα 1500' προς ολους + 2GB στη 1η ανανεωση/μηνα για ενα χρονο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dkostas said:

σε αριθμο που κανω μια ανανεωση το χρονο μου εβαλαν 0.01€ στο υπολοιπο και ηρθε προσφορα 1500' προς ολους + 2GB στη 1η ανανεωση/μηνα για ενα χρονο

Πολυ τυχερός είσαι. Να κάνεις ανανέωση όταν έχει καουνταουν ώστε να βάζεις 8€. Θα μαζεψεις 96€ που δυστυχώς δεν μπορείς να τα μεταφέρεις σε άλλο αριθμό.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

εχω βασικο f2g οποτε μου ειναι αχρηστη η προσφορα. τουλαχιστον γλυτωσα τα 8€ της υποχρεωτικης ανανεωσης το χρονο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Πόσα λεπτά μιλάς κάθε μήνα;

Προσωπικα μιλαω ελαχιστα με καλυπτει η inter telecom αλλα υπαρχει το θεμα με τα sms, γι αυτο ψαχνομαι να καταληξω στην πιο οικονομικη

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, dinoslk said:

Προσωπικα μιλαω ελαχιστα με καλυπτει η inter telecom αλλα υπαρχει το θεμα με τα sms, γι αυτο ψαχνομαι να καταληξω στην πιο οικονομικη

Η κιου δεν έχει πακετα σμσ, οπότε βλέπεις βάτραχο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mobileras said:

Η κιου δεν έχει πακετα σμσ, οπότε βλέπεις βάτραχο. 

Δεν καταλαβες, δεν μπορω να λαβω sms, οχι να στειλω (μπορω) αφου καταργησαν το Αγγλικο νουμερο, στο οποιο λαμβανα sms

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...