Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Πάρτε το πριν αλλάξουν την τιμή! 

ΥΓ: πριν 6 μέρες έδιναν 300'+500μβ με 4€

χα χα αυτό πήραμε εμείς

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CoyoteD said:

χα χα αυτό πήραμε εμείς

Το έδινε όντως με 4€; Γιατί μετά από λίγη ώρα ειχε αλλαξει τιμη στα 4,5€. Όταν το είδα σκέφτηκα ότι ξέχασαν να αλλάξουν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Pedro_G said:

Κάποτε έδινε 300' προς όλους με κάθε ανανέωση απο 10€ και πάνω...τι να λέμε τώρα.....

Φτώχεια... έπεσε

Δώρο 500 λεπτά προς όλους και 2GB για 30 μέρες με την επόμενη ανανέωση από 10 ευρώ μέσα στις επόμενες δύο μέρες και τα ευρώ μένουν στην κάρτα σου

Αυτό μου ήρθε πριν λίγο

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για προσωπικές προσφορές, έχω 3 σε μια sim, που δεν τη χρησιμοποιώ πολύ, και είναι διαθέσιμες μέχρι 7/6/22:

1. ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 5€

2.3GB ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 3€

3. 200' ΚΑΙ 20 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ & 1GB ΜΟΝΟ ΜΕ 3€ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Δώρο 500 λεπτά προς όλους και 2GB για 30 μέρες με την επόμενη ανανέωση από 10 ευρώ μέσα στις επόμενες δύο μέρες και τα ευρώ μένουν στην κάρτα σου
Αυτό μου ήρθε πριν λίγο
Και σε εμένα. Σχεδόν κάθε δίμηνο μου το κάνουν αυτό. Ε πώς να φύγεις μετά;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 αφαιρεθηκαν 75 λεπτα απο το λογαργιασμο χωρις να κανω κατι (δεν ανανεωσα,δεν ειχα δεδομενα ανοιχτα κι ειχα μοναδες για τηλεφωνα ) ξερη κανεις το λογο?

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, powerup said:

 αφαιρεθηκαν 75 λεπτα απο το λογαργιασμο χωρις να κανω κατι (δεν ανανεωσα,δεν ειχα δεδομενα ανοιχτα κι ειχα μοναδες για τηλεφωνα ) ξερη κανεις το λογο?

 

Sms, είχες ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σε κινητό Android με q-card έχω εγκαταστήσει εδώ και λίγα χρόνια την εφαρμογή web2sms:

https://web2sms-gr.apk.gold/android-6.0.1

Δυστυχώς τις τελευταίες εβδομάδες (μάλλον μετά από ενημέρωση του λογισμικού Android) ανοίγει κανονικά και βλέπω το ιστορικό των μηνυμάτων/συνομιλιών αλλά δεν μπορώ να την ορίσω ως προεπιλεγμένη εφαρμογή αποστολής sms ώστε να την χρησιμοποιήσω...

Μήπως γνωρίζει κάποοιος αν μπορεί να επιλυθεί αυτό το πρόβλημα ή έχει να μου προτείνει κάποια άλλη εφαρμογή για Android απ' όπου μπορώ να στέλνω sms σε ελληνικά κινητά? Η q-card έχει πλέον καταργήσει την δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτου με sms κι όταν στέλνεις σε ελληνικά δίκτυα κοστίζει 0.25€ το κάθε ένα...:classic_blink::classic_wacko:

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2022 at 4:59 ΜΜ, gpapas640 said:

Το έδινε όντως με 4€; Γιατί μετά από λίγη ώρα ειχε αλλαξει τιμη στα 4,5€. Όταν το είδα σκέφτηκα ότι ξέχασαν να αλλάξουν την τιμή.

Δεν θυμάμαι, το πήρε ο μικρός. Μπορεί να έχεις δίκιο

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τί countdown έδινε χθες, είδε κανείς;

On 21/5/2022 at 6:16 ΜΜ, myphone-fan said:

Καλησπέρα,

σε κινητό Android με q-card έχω εγκαταστήσει εδώ και λίγα χρόνια την εφαρμογή web2sms:

https://web2sms-gr.apk.gold/android-6.0.1

Δυστυχώς τις τελευταίες εβδομάδες (μάλλον μετά από ενημέρωση του λογισμικού Android) ανοίγει κανονικά και βλέπω το ιστορικό των μηνυμάτων/συνομιλιών αλλά δεν μπορώ να την ορίσω ως προεπιλεγμένη εφαρμογή αποστολής sms ώστε να την χρησιμοποιήσω...

Μήπως γνωρίζει κάποοιος αν μπορεί να επιλυθεί αυτό το πρόβλημα ή έχει να μου προτείνει κάποια άλλη εφαρμογή για Android απ' όπου μπορώ να στέλνω sms σε ελληνικά κινητά? Η q-card έχει πλέον καταργήσει την δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτου με sms κι όταν στέλνεις σε ελληνικά δίκτυα κοστίζει 0.25€ το κάθε ένα...:classic_blink::classic_wacko:

Ευχαριστώ!

Στις ρυθμίσεις του κινητού, υπάρχει το apps -> choose default apps -> sms app και από εκεί το αλλάζεις

 

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nickolasemp said:

Καλημέρα, τί countdown έδινε χθες, είδε κανείς;

Καλημέρα, μπορείς να δεις στο γκρουπ του φβ της κιου ανεβάζουν κάθε καουνταουν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nickolasemp said:

Καλημέρα, τί countdown έδινε χθες, είδε κανείς;

Στις ρυθμίσεις του κινητού, υπάρχει το apps -> choose default apps -> sms app και από εκεί το αλλάζεις

 

3.5G με 3.5€

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Mobileras said:

Καλημέρα, μπορείς να δεις στο γκρουπ του φβ της κιου ανεβάζουν κάθε καουνταουν. 

Κάποιος δεν έχει FB... 😅

Μόλις είδα ότι είναι ανοιχτό: https://el-gr.facebook.com/Qkiniti

Thanks!

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nickolasemp said:

Καλημέρα, τί countdown έδινε χθες, είδε κανείς;

Στις ρυθμίσεις του κινητού, υπάρχει το apps -> choose default apps -> sms app και από εκεί το αλλάζεις

 

Αυτό το είχα κάνει με επιτυχία στο παρελθόν και λειτουργούσε.

Χωρίς να αλλάξει κάτι φαίνεται ότι το web2sms app δεν λειτουργεί πλέον. Ενώ το ορίζω ως κύριο/προεπιλεγμένο κι έχω καταχωρημένο τον λογαριασμό mycosmos (account & password) όταν επιχειρώ να στείλω μήνυμα εμφανίζει σφάλμα ότι δεν επικοινωνεί με τον διακομιστή της Cosmote. Έχω απεγκαταστήσει/εγκαταστήσει ξανά την εφαρμογή κι έχω εισάγει εκ νέου τα στοιχεία σύνδεσης. Μου φαίνεται πολύ πιθανή η μη συμβατότητα της (παρωχημένης πλέον) έκδοσης του 2018 web2sms app που πιθανόν δεν μπορεί να λειτουργήσει πλέον στην τρέχουσα έκδοση Android... 

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με το chat της q για το ποτε μπλοκαρονται οι εισερχομενες, μου απαντησαν οι εισερχομενες κλησεις μπλοκαρονται με την ληξη της καρτας δηλ. μετα απο 1 χρονο.

Μολις ομως τους ειπα οτι αλλα γραφετε στο επισημο site, μου απαντησανε οτι αυτο (που σου λεμε) ισχυει δηλ. μπλοκαρονται στον ενα χρονο, απο την στιγμη της ενεργοποιησης

Μολις τους εβαλα το λινκ οτι δηλ. οι εισερχομενες μπλοκαρονται στους 4 μηνες μου απαντησανε, Με συγχωρείτε για την λάθος ενημέρωση και οτι ισχυει οτι λεει το site.Eπειδη ομως και παλαιοτερα ειχα επικοινωνησει μεσω chat, παλι μου λεγανε διαφορετικα πραγματα απο εγραφε το επισημο site, μολις ομως τους ποσταρα το link η απαντηση τους ηταν η ιδια δηλ. Με συγχωρείτε για την λάθος ενημέρωση και οτι ισχυει οτι λεει το site.

Δεν ξερω τι πραγματικα παιζει, να σου λενε αλλα και αλλα να γραφει το επισημο site, λες και μιλας με κανενα ασχετον, μηπως το αφηνουνε ετσι επιτηδες, για να σε αναγκασουνε να κανεις ανανεωση στους 4 μηνες; ενω ισχυει για ενα χρονο

Edited by dinoslk
Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2022 at 7:16 ΜΜ, myphone-fan said:

Καλησπέρα,

σε κινητό Android με q-card έχω εγκαταστήσει εδώ και λίγα χρόνια την εφαρμογή web2sms:

https://web2sms-gr.apk.gold/android-6.0.1

Δυστυχώς τις τελευταίες εβδομάδες (μάλλον μετά από ενημέρωση του λογισμικού Android) ανοίγει κανονικά και βλέπω το ιστορικό των μηνυμάτων/συνομιλιών αλλά δεν μπορώ να την ορίσω ως προεπιλεγμένη εφαρμογή αποστολής sms ώστε να την χρησιμοποιήσω...

Μήπως γνωρίζει κάποοιος αν μπορεί να επιλυθεί αυτό το πρόβλημα ή έχει να μου προτείνει κάποια άλλη εφαρμογή για Android απ' όπου μπορώ να στέλνω sms σε ελληνικά κινητά? Η q-card έχει πλέον καταργήσει την δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτου με sms κι όταν στέλνεις σε ελληνικά δίκτυα κοστίζει 0.25€ το κάθε ένα...:classic_blink::classic_wacko:

Ευχαριστώ!

Δεν ξέρω αν είναι off topic, αλλά αν δεν βρεις άλλη λύση μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό στο dosms.
Χρεώνει 4 λεπτά το sms και το κυριότερο δεν λήγουν ποτέ τα χρήματα που βάζεις, όσος χρόνος κι αν περάσει. Θέλει βέβαια σύνδεση στο ίντερνετ και είναι λίγο δύσκολο να βρεις την εφαρμογή γιατί δεν υποστηρίζεται πλέον και υπάρχει σε πολύ λίγα sites, αλλά κατά τα άλλα πολύ βολικό το χρησιμοποιώ δύο χρόνια, έχω βάλει περίπου 5 ευρώ το χρόνο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει φοιτητικό q ή f2g. Ποιες οι διαφορές τους;Άμα πάω και τους πω πως έχω πάσο θα μου το κάνουν προνομιακό. Για φορητότητα μιλάμε 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Αξίζει φοιτητικό q ή f2g. Ποιες οι διαφορές τους;Άμα πάω και τους πω πως έχω πάσο θα μου το κάνουν προνομιακό. Για φορητότητα μιλάμε 

Δε νομίζω πως έχουν κάποια διαφορά. 1500 λεπτά και 2GB (ακόμα τόσα ή έδωσαν και τπτ παραπάνω;) για 25 μέρες στα 10,40 (τιμή πολύ κακή σε σχέση με τα άλλα φοιτητικά των άλλων). Από κει και πέρα η μόνη διαφορά είναι τα προνόμια της κάθε καρτοκινητής, όπως συμβαίνει και με τα υπόλοιπα προγράμματα. Τώρα, απ'όσο θυμάμαι, υπήρχε και ένα ακόμα πρόγραμμα στο f2g με 12 ευρώ ή 12,90 θα σε γελάσω, με 3GB πάλι για 25 μέρες. Η Q άραγε να το έχει αυτό το πρόγραμμα;

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Δε νομίζω πως έχουν κάποια διαφορά. 1500 λεπτά και 2GB (ακόμα τόσα ή έδωσαν και τπτ παραπάνω;) για 25 μέρες στα 10,40 (τιμή πολύ κακή σε σχέση με τα άλλα φοιτητικά των άλλων). Από κει και πέρα η μόνη διαφορά είναι τα προνόμια της κάθε καρτοκινητής, όπως συμβαίνει και με τα υπόλοιπα προγράμματα. Τώρα, απ'όσο θυμάμαι, υπήρχε και ένα ακόμα πρόγραμμα στο f2g με 12 ευρώ ή 12,90 θα σε γελάσω, με 3GB πάλι για 25 μέρες. Η Q άραγε να το έχει αυτό το πρόγραμμα;

 

Ποιο από τα δύο δίνει περισσότερες προσφορές;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μου είπε το 13700 να αλλάξω SIM στην Q για να έχω 5G. Η δική μου είναι πορτοκαλί του 2016, την οποία είχα αλλάξει ξανά τότε (από άσπρη), επειδή δεν είχα 4G. 

Έλα που όμως δεν υπάρχουν SIM Q ούτε για δείγμα! Ακόμα και στο κατάστημα WIND στην Σταδίου ρώτησα και έφαγα άκυρο. 

Υπάρχει περίπτωση αν τους πάρω τηλέφωνο, να στείλουν κάρτα Q για εμένα σε κατάστημα επιλογής μου; Ας πούμε το πιο κοντινό. 

Υ.Γ. Σε κατάστημα του Χαλανδρίου (μάλλον συνεργάτης), είτε έπεσα σε άσχετη, είτε γνώριζε καλά πως να κοροϊδεύει κόσμο, ότι και καλά χρειάζεται να πάρω νέο αριθμό στο όνομά μου (και καμιά 20αρια ευρώ κάρτα φαντάζομαι), για επιβεβαίωση... στοιχείων! Τους είπα ότι θα το σκεφτώ κι έφυγα... 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Με τι συσκευη φιλε?

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...