Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

32 minutes ago, bbbb said:

Σήμερα από ότι φαίνεται υπήρξε σωστή συνεννόηση, αφού δεν υπάρχει κάποια αλλαγή

Στην Q όταν τα λέμε αυτά προσθέτουμε και το "ακόμα" στο τέλος για καλό και για κακό 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κατά διαστήματα μου βγάζει την παρακάτω ειδοποίηση. Δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει και κυρίως αν χρειάζεται να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις.

Είναι πολύ σπαστικό να σου χτυπάει κάθε τρεις και λίγο.

 

Screenshot_2022-05-16-18-53-04-191_com.google.android.dialer.jpg

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Κατά διαστήματα μου βγάζει την παρακάτω ειδοποίηση. Δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει και κυρίως αν χρειάζεται να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις.

Είναι πολύ σπαστικό να σου χτυπάει κάθε τρεις και λίγο.

 

Screenshot_2022-05-16-18-53-04-191_com.google.android.dialer.jpg

Η κιου χρησιμοποιεί εσωτερική περιαγωγη στην γουιντ. Μάλλον δεν αρέσει αυτό στη συσκευή σου. Επικοινώνησε με το τεχνικό τμήμα της κιου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κατά διαστήματα μου βγάζει την παρακάτω ειδοποίηση. Δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει και κυρίως αν χρειάζεται να κάνω κάτι στις ρυθμίσεις.
Είναι πολύ σπαστικό να σου χτυπάει κάθε τρεις και λίγο.
 
Screenshot_2022-05-16-18-53-04-191_com.google.android.dialer.thumb.jpg.f45466478e6ea88d158f4daa42d3584e.jpg
Καλησπέρα. Σου "χτυπάει" αυτή την ειδοποίηση και σου απενεργοποιει την περιαγωγή μετά; αν όχι, απλά κάνε την ειδοποίηση να σιγήσει και να μη στην εμφανίζει μέσα από τις ρυθμίσεις. Ουσιαστικά πρέπει για την συγκεκριμένη ειδοποίηση να πειράξεις πατώντας παρατεταμένα πάνω της και να σε πάει στην περιοχή των ειδοποίησεων

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Mobileras said:

Η κιου χρησιμοποιεί εσωτερική περιαγωγη στην γουιντ. Μάλλον δεν αρέσει αυτό στη συσκευή σου. Επικοινώνησε με το τεχνικό τμήμα της κιου. 

Μίλησα με την Τ.Υ. της Wind και μου είπε ότι πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η περιαγωγή. Η μόνη λύση που μπορούσε να μου προτείνει ήταν να την απενεργοποιήσει, αλλά τότε δεν θα είχα data. Έτσι μου είπε, έτσι σας λέω...οπότε πάμε στις ειδοποιήσεις της συσκευής.

18 ώρες πριν, johnny_htc said:

Καλησπέρα. Σου "χτυπάει" αυτή την ειδοποίηση και σου απενεργοποιει την περιαγωγή μετά; αν όχι, απλά κάνε την ειδοποίηση να σιγήσει και να μη στην εμφανίζει μέσα από τις ρυθμίσεις. Ουσιαστικά πρέπει για την συγκεκριμένη ειδοποίηση να πειράξεις πατώντας παρατεταμένα πάνω της και να σε πάει στην περιοχή των ειδοποίησεων

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάτησα παρατεταμένα πάνω στη συγκεκριμένη ειδοποίηση και με πήγε πράγματι στην περιοχή των ειδοποιήσεων, αλλά δεν κατάφερα να εντοπίσω ποια είναι η συγκεκριμένη που πρέπει να απενεργοποιήσω. Οπότε μάλλον θα πρέπει να μάθω να ζω με αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα παρατεταμένα πάνω στη συγκεκριμένη ειδοποίηση και με πήγε πράγματι στην περιοχή των ειδοποιήσεων, αλλά δεν κατάφερα να εντοπίσω ποια είναι η συγκεκριμένη που πρέπει να απενεργοποιήσω. Οπότε μάλλον θα πρέπει να μάθω να ζω με αυτήν.
Άλλαξε σιμ και βάλε 5G. Δεν χρειάζεται η περιαγωγή τότε γιατί έχει άλλο apn. Δεν ξέρω βέβαια το συμβαίνει αν η συσκευή δεν υποστηρίζει 5G.

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Green_Dragon πιάσε την ειδοποίηση από την δεξιά άκρη και σύρε την 2 cm προς τ'αριστερα. Θα σου βγάλει 2 επιλογές. Πατάς σε 1 από τις 2 και σου δίνει επιλογή να απενεργοποιήσεις την συγκεκριμένη ειδοποίηση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

@Green_Dragon πιάσε την ειδοποίηση από την δεξιά άκρη και σύρε την 2 cm προς τ'αριστερα. Θα σου βγάλει 2 επιλογές. Πατάς σε 1 από τις 2 και σου δίνει επιλογή να απενεργοποιήσεις την συγκεκριμένη ειδοποίηση. 
Σωστός, βγάλε ένα screenshot να δούμε τι σου βγάζει σαν επιλογές. Λογικά αυτά τα 2 που σου λέει ο φίλος βγάζει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει εαν η q card κραταει τα εισερχομενα sms για 1 χρονο, ετσι αναφερουν σε καποια site, αλλα επισημα αναφερει για 4 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να είναι στις ρυθμίσεις-----------> Υπηρεσίες τηλεφώνου -------------> Κατάσταση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας --------------> Εμφάνιση ειδοποιήσεων -------------> Off.

Screenshot_2022-05-17-21-25-53-582_com.android.settings.jpg

Screenshot_2022-05-17-21-26-06-046_com.android.settings.jpg

1 hour ago, johnny_htc said:

Σωστός, βγάλε ένα screenshot να δούμε τι σου βγάζει σαν επιλογές. Λογικά αυτά τα 2 που σου λέει ο φίλος βγάζει

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, dinoslk said:

Ξερει καποιος να μου πει εαν η q card κραταει τα εισερχομενα sms για 1 χρονο, ετσι αναφερουν σε καποια site, αλλα επισημα αναφερει για 4 μηνες

Στο σάιτ πριν λίγο καιρό ειχα διαβασει ότι μπορουσε καποιος να δέχεται κλήσεις μέχρι το 12μηνο χωρίς ανανέωση. Τώρα βλεπω αυτό:

"Μετά το πέρας των 4 μηνών (120 ημέρες) από την τελευταία ανανέωση του χρηματικού υπολοίπου, ενεργοποιείται επιπλέον φραγή εισερχομένων κλήσεων, μηνυμάτων και δεδομένων."

Μάλλον τέλος και αυτό... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Στο σάιτ πριν λίγο καιρό ειχα διαβασει ότι μπορουσε καποιος να δέχεται κλήσεις μέχρι το 12μηνο χωρίς ανανέωση. Τώρα βλεπω αυτό:

"Μετά το πέρας των 4 μηνών (120 ημέρες) από την τελευταία ανανέωση του χρηματικού υπολοίπου, ενεργοποιείται επιπλέον φραγή εισερχομένων κλήσεων, μηνυμάτων και δεδομένων."

Μάλλον τέλος και αυτό... 

Θα πρέπει να μας το πει κάποιος που έχει συμπληρώσει το τετράμηνο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GREGORYMO said:

Θα πρέπει να μας το πει κάποιος που έχει συμπληρώσει το τετράμηνο.

E βεβαια, μαζεψανε κοσμο πιθανως απο συνδρομητες inter telecom (μεχρι πριν λιγο καιρο το ειχανε στον ενα χρονο) και τωρα τελευταια το κατεβασανε στο 4μηνο αλλη εξηγηση δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dinoslk said:

E βεβαια, μαζεψανε κοσμο πιθανως απο συνδρομητες inter telecom (μεχρι πριν λιγο καιρο το ειχανε στον ενα χρονο) και τωρα τελευταια το κατεβασανε στο 4μηνο αλλη εξηγηση δεν υπαρχει

Αυτό, ισχύε άτυπα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mobileras said:

Στο σάιτ πριν λίγο καιρό ειχα διαβασει ότι μπορουσε καποιος να δέχεται κλήσεις μέχρι το 12μηνο χωρίς ανανέωση. Τώρα βλεπω αυτό:

"Μετά το πέρας των 4 μηνών (120 ημέρες) από την τελευταία ανανέωση του χρηματικού υπολοίπου, ενεργοποιείται επιπλέον φραγή εισερχομένων κλήσεων, μηνυμάτων και δεδομένων."

Μάλλον τέλος και αυτό... 

Ακριβως αυτο, τωρα εαν ανεπισημα αφηνουν τα sms για ενα χρονο οπως αναφερουν σε καποια forum αυτο μονο καποιος που εχει κλεισει 4 μηνο γνωριζει

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Αυτό, ισχύε άτυπα.

Δεν διαφωνω αλλα γιατι τωρα τελευταια εγινε αυτο και οχι τοσο καιρο

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GREGORYMO said:

Αυτό, ισχύε άτυπα.

Και συνεχίζει να ισχύει. Έχω καρτοκινητό Q που δέχεται κανονικα κλήσεις και μηνύματα, στο οποίο έβαλα κάρτα πριν από περίπου 10 μήνες.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gpapas640 said:

Και συνεχίζει να ισχύει. Έχω καρτοκινητό Q που δέχεται κανονικα κλήσεις και μηνύματα, στο οποίο έβαλα κάρτα πριν από περίπου 10 μήνες.

Φιλε μου σε ευχαριστω, δεν ξερω ομως αν αυτο ισχυει μονο για τους παλιους συνδρομητες

Link to comment
Share on other sites

Ή εάν στο μέλλον θα συνεχίσει να ισχύει και για τους "παλιούς", όταν θα βάλουν κάρτα πχ τον /8/2022 μετά από τελευταία κάρτα την άνοιξη ή το καλοκαίρι 2021 και μπορεί να δουν φραγές με το νέο έτος 2023.

Link to comment
Share on other sites

Το 4μηνο ειχε ανακοινωθει παλιοτερα (οταν μειωναν και οι αλλοι την διαρκεια στο 3μηνο) αλλα πρακτικα σε ελαχιστες περιπτωσεις εφαρμοστηκε,κυριως σε καρτες που ειχαν ξεχαστει σε συρταρια χωρις να συνδεονται καιρο στο δικτυο. Στην συντριπτικη πλειοψηφια οι εισερχομενες παιζαν για 12μηνο. Για την ιστοσελιδα δεν θα εδινα σημασια, δεν ειναι πρωτη φορα που ξεχνανε να ενημερωσουν τις σελιδες με βαση τις ανακοινωσεις τους.

edit

με βαση την τελευταια αναθεωρηση κανονισμου της ΕΕΤΤ καποιες υπηρεσιες μενουν ενεργες και σε κατασταση φραγης. Στην πρασινη π.χ. ακομα και αν εχει φραγη εισερχομενων, τα sms συνεχιζουν και ερχονται.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Όπως και τα data για χρήση στα app της στην κόκκινη.

Υποχρεούνται σε "κάποια υπηρεσία" ενεργή με το πέρας του 4μήνου από κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, kmpatra said:

με βαση την τελευταια αναθεωρηση κανονισμου της ΕΕΤΤ καποιες υπηρεσιες μενουν ενεργες και σε κατασταση φραγης. Στην πρασινη π.χ. ακομα και αν εχει φραγη εισερχομενων, τα sms συνεχιζουν και ερχονται.

 Που ακριβως το αναφερει σε ποια παραγραφο, ετσι ωστε να το εχουμε προχειρο, για οποιοδηποτε ενδεχομενο;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pedro_G said:

νεο καουντ νταουν αξιοπρεπεστατο!!!

 

Μπραβο

3,5 ευρω για 30 μερες - 300 ' προς απαντες1!

Πάρτε το πριν αλλάξουν την τιμή! 

ΥΓ: πριν 6 μέρες έδιναν 300'+500μβ με 4€

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...