Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, George6633 said:

Δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους αλλά δεν μπορώ να βγαίνει μια προσφορά στον αέρα και μετά από λίγο να την αυξάνουν,δεν έχουν λογική τέτοιες κινήσεις.Βγαλτο εξαρχής όσο θες και άσε την τιμή ως το τέλος και ακόμα και αν κατάλαβες εκ των υστέρων ότι ήθελες το 50λεπτο βγάλε το επόμενο countdown λίγο πιο ακριβό.Δεν είναι λογική σοβαρής εταιρίας να κάνει αύξηση σε κάτι που έχει βγάλει ήδη στον αέρα για κάποιο χρονικό διάστημα με μια συγκεκριμένη τιμή. 

Ειναι επιβεβαιωμένο πλέον ότι ο άνθρωπος που φορτώνει τα countdown είτε δεν έχει καλή ενημέρωση,είτε απλά είναι "αλλού" όταν κάνει αυτή την δουλειά. Καθώς άλλη φορά έχει εμφανιστεί λάθος διάρκεια στο countdown,άλλη εικόνα με άλλες παροχές απο αυτές που ίσχυαν και υπήρχαν στο κείμενο από κάτω και τώρα αυτό με το 50λεπτο.. Δεν είναι δηλαδή η πρώτη φορά που συμβαίνει "λάθος" στα countdown..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον, στην αναζήτηση Countdown πριν τη λήξη υπολοίπου προκειμένου να παραταθεί. θα πρέπει να βάλουμε και την παράμετρο:
09:00 βλέπω τιμή 4Ε....Πάρτο άμεσα να παρατείνει υπόλοιπο των ευρώ γιατί σε λίγο θα'χει τιμή 4,5Ε.!!!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bbbb said:

Ειναι επιβεβαιωμένο πλέον ότι ο άνθρωπος που φορτώνει τα countdown είτε δεν έχει καλή ενημέρωση,είτε απλά είναι "αλλού" όταν κάνει αυτή την δουλειά. Καθώς άλλη φορά έχει εμφανιστεί λάθος διάρκεια στο countdown,άλλη εικόνα με άλλες παροχές απο αυτές που ίσχυαν και υπήρχαν στο κείμενο από κάτω και τώρα αυτό με το 50λεπτο.. Δεν είναι δηλαδή η πρώτη φορά που συμβαίνει "λάθος" στα countdown..

Πάντα πονούσε η Wind στο κομμάτι της οργάνωσης..

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, hercoulis said:

Αυτές οι προσωποποιημένες προσφορές ποτέ δεν ήρθαν σε μένα, & απ ότι βλέπω & σε άλλον με q νούμερο. 

Έχω το ίδιο θέμα, στις ρυθμίσεις επικοινωνίας έχω βάλει να δέχομαι sms κλπ, αλλά τίποτα, ούτε καν sms.

Για την εφαρμογή μήπως φταίει οτι δεν έχω google play services;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, GREGORYMO said:

Για όσους έχουν προσωπικη προσφορά 500' 50sms 2GB με 5.5€ γιατί να πάρουν το countdown με 4.5€ !

Δίνει παράταση υπολοίπου των ευρώ για ακόμη 30 μέρες αυτή η προσωπική προσφορά, εάν ενεργοποιηθεί λίγες μέρες πριν την λήξη υπολοίπου;

Ξεκίνησε και η Q να μην παρατείνει τα ευρώ (πχ με το unlimited data με 5Ε), ενώ όλα τα Countdown το παρατείνουν προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Pppe said:

Δίνει παράταση υπολοίπου των ευρώ για ακόμη 30 μέρες αυτή η προσωπική προσφορά, εάν ενεργοποιηθεί λίγες μέρες πριν την λήξη υπολοίπου;

Ξεκίνησε και η Q να μην παρατείνει τα ευρώ (πχ με το unlimited data με 5Ε), ενώ όλα τα Countdown το παρατείνουν προς το παρόν.

Είναι ένα ερώτημα !!!

Ποιος θα μας το πει ?

Η προηγούμενη προσωπικη προσφορά 200' 20sms 1GB, παρατεινε το υπόλοιπο.

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vagos46 said:

Έχω το ίδιο θέμα, στις ρυθμίσεις επικοινωνίας έχω βάλει να δέχομαι sms κλπ, αλλά τίποτα, ούτε καν sms.

Για την εφαρμογή μήπως φταίει οτι δεν έχω google play services;

& Εγώ έπαιρνα τα sms τους αλλά ποτέ προσφορές τέτοιες.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, opmgls said:

Θα ήθελαν να ρωτήσω όσους τους έχει έρθει η "προσωπική"  προσφορά 500' 50sms και 2GB με 5,5€ πότε λήγει ημερολογιακά;
Αναρωτιέμαι αν είναι τυχαίο που σε εμένα λήγει την 7 Ιουνίου που είναι η επόμενη μέρα από αυτήν που λήγει το πακέτο μου και το υπόλοιπο.
ΥΓ. Σε νέα βάθη το τμήμα πωλήσεων της Q: ενώ τρέχει το countdown το ακριβαίνουν στον αέρα 0.5 ευρώ! Τι να πει κανείς... 🙄

Σε 3 κινητά που διαχειρίζομαι, λήγει στις 7 Ιουνίου το πακέτο που λες 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikotsal said:

Σε 3 κινητά που διαχειρίζομαι, λήγει στις 7 Ιουνίου το πακέτο που λες 

Από ότι φαίνεται, σε όλους τότε λήγει.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Από ότι φαίνεται, σε όλους τότε λήγει.

 Όπως και η επόμενη φουρνιά δωράκια θα εμφανιστεί την επόμενη μέρα από τη λήξη της τρέχουσας (δλδ θα εμφανιστεί την Τετάρτη 8/6/2022) και η λήξη της δυνατότητας ενεργοποίησής της θα είναι τη "δεύτερη" Τριτη του επόμενου μήνα (Τρίτη 12/7/2022)

Και πάει λέγοντας.....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 15 μηνες στην Q και τρελη εξοικονομηση χρηματων (το πολυ 50€ συνολικα να εδωσα+Κονε+διπλασιασμος χρηματων σε 3 ανανεωσεις ανω των 10 ευρω,ειδικες ατομικες προσφορες κλπ), πηγαινω σε φοιτητικο cu μαζι με εξτρα 2 καρτες sim εκει που θα εναλλασω για data. Η φορητοτητα κοστισε 20ευρω αλλα θα μεχρι τελος του ετους ειμαι καλυμμενος απο ολα λογω των δωρων που θα εχω και δεν θα ξαναβαλω χρηματα.

Καλη συνεχεια σε ολους και ευχαριστω για τις συμβουλες.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα για φορητότητα σε κατάστημα της περιοχής μου 2 φορές από f2g σε Q και μου είπαν δε γίνεται στο νούμερό μου και δεν ξέρουν γιατί. Είχαν διαθεσιμότητα σε κάρτες σιμ και ήθελαν 5€ για τη σιμ ενω τους είπα ότι γράφει το site ότι είναι δωρεάν. Το υπόλοιπο μου λήγει σε λίγες μέρες και έχω να βάλω κάρτα 5 μήνες κάνοντας επέκταση με ενεργοποιήσεις πακέτων επίσης είχα ενεργοποιήσει το pay later. Έχω στείλει στο τσατ και δεν ήξεραν και στη φόρμα επικοινωνίας το πρόβλημα. Έχει κάποιος καμία ιδέα τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το σύστημα εμφανίζει το νούμερο ανενεργό γιατί δεν έχεις βάλει πρόσφατα κάρτα, αλλά μερικές φορές κολλάει και γενικά.

Η μία λύση είναι να βάλεις και να κάτσεις άλλο ένα μήνα να τα φας (αλλά όχι πάνω από δύο γιατί θα έχεις το ίδιο πρόβλημα). Η άλλη λύση είναι ο υπάλληλος να στείλει το πρόβλημα σε account manager, ο οποίος μερικές μέρες μετά θα ξεκλειδώσει το νούμερο και θα γίνει η μεταφορά. Για αυτή τη περίπτωση μη τους πεις ότι δεν έχεις βάλει κάρτα πρόσφατα, δεν ξέρουν καν ότι τα πακέτα ανανεώνουν το υπόλοιπο και νομίζουν ότι είναι πρόβλημα του συστήματος.

Τέλος για να μη σε χρεώσει το σύστημα την sim ο υπάλληλος πρέπει να την περάσει σαν αντικατάσταση υπό εγγύηση και στις παρατηρήσεις να γράψει δωρεάν μεταφορά από f2g.

Όλα αυτά τα ξέρω από τις απαντήσεις που έπαιρναν οι υπάλληλοι στα ίδια προβλήματα όταν μετέφερα τα δικά μου νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

4 μηνες ειναι η διαρκεια που επισημα μπαινει η φραγη (πρακτικα ξερουμε οτι δεν το κανουν). Οποτε λογικα στο τετραμηνο το θεωρουν ανενεργο.

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2022 at 8:10 ΠΜ, GREGORYMO said:

Ακυρον !!

Το έκαναν 4.5€ !!

Νταξει, δεν πάνε καλά 😁

On 12/5/2022 at 2:48 ΜΜ, George6633 said:

Δεν ξέρω τι έχουν στο μυαλό τους αλλά δεν μπορώ να βγαίνει μια προσφορά στον αέρα και μετά από λίγο να την αυξάνουν,δεν έχουν λογική τέτοιες κινήσεις.Βγαλτο εξαρχής όσο θες και άσε την τιμή ως το τέλος και ακόμα και αν κατάλαβες εκ των υστέρων ότι ήθελες το 50λεπτο βγάλε το επόμενο countdown λίγο πιο ακριβό.Δεν είναι λογική σοβαρής εταιρίας να κάνει αύξηση σε κάτι που έχει βγάλει ήδη στον αέρα για κάποιο χρονικό διάστημα με μια συγκεκριμένη τιμή. 

Εντελώς όμως...

 

 

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

4 μηνες ειναι η διαρκεια που επισημα μπαινει η φραγη (πρακτικα ξερουμε οτι δεν το κανουν). Οποτε λογικα στο τετραμηνο το θεωρουν ανενεργο.

Δεν συνδέεται με την φραγή αλλά με το δίμηνο στο οποίο υποτίθεται ότι λήγει το υπόλοιπο. Μου είχαν δείξει στον υπολογιστή το μήνυμα που έλεγε ότι η γραμμή ή το νούμερο ή η σύνδεση, τώρα δε θυμάμαι ακριβώς, είναι ανενεργή γιατί εγώ το έπαιζα μα αφού να το υπόλοιπο λήγει σε 5 μέρες και κάνω κλήσεις, τι μου λέτε.

Σίγουρα πάντως αν έχει λήξει το υπόλοιπο (είναι 0) σου ζητάνε να βάλεις κάρτα για να ενεργοποιηθεί η γραμμή και να μπορούν να κάνουν την μετατροπή, φαντάζομαι είναι κάποιος κώδικας που ελέγχει αν έχουν περάσει 2 μήνες από την τελευταία κάρτα χωρίς να ελέγχει αν υπάρχει ενεργό υπόλοιπο στην πράξη.

Άλλωστε πριν αρχίσει η επέκταση υπολοίπου ήταν ταυτόσημα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όταν βάζω 8€ ανανέωση με απενεργοποίημενο Q fee πόσα μένουν στήν κάρτα;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όταν βάζω 8€ ανανέωση με απενεργοποίημενο Q fee πόσα μένουν στήν κάρτα;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



6,97 αν θυμάμαι καλά
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Τώρα όταν βάζω 8€ ανανέωση με απενεργοποίημενο Q fee πόσα μένουν στήν κάρτα;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στα 8€ δεν κρατάει q fee
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.
Στα 8€ δεν κρατάει q fee
Σωστός. Μετά θυμήθηκα ότι δεν κρατάει

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από ότι φαίνεται υπήρξε σωστή συνεννόηση, αφού δεν υπάρχει κάποια αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...