Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, taliban said:

για κάντο λίγο πιο λιανά, με ποια επιλογή και πόσο χρόνο θα έχει κάποιος διαθέσιμο για αυτό το 2μηνο ?

Υποθέτω ότι εννοεί πως τον 1ο μήνα θα τη βγάζει με τα λεπτά από log n win (20' προς όλους x 4 εβδομάδες=80' το μήνα) και το 2ο μήνα θα ενεργοποιεί πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2022 at 1:54 ΠΜ, keysmith said:

Οπως είπα έχω και count down πακέτο (όχι προσωπικό, όχι ανανέωσης, όχι κονέ) το οποίο είναι "αγορασμένο" πακέτο (έστω και count down) που παλιά έλεγαν ότι ισχύει για ΕΕ. Μολις έστειλα ΥΠ στο 1825 και μου απάντησε πως έχω ταδες λεπτά ομιλίας και τάδε mb (3.9gb) διαθέσιμα για κατανάλωση στην Ελλάδα και την ΕΕ σε περιαγωγή χωρίς επιπλέον χρέωση.

ετσι ακριβως απάντησε.

Λέω να το πιστέψω.

Και σε εμένα το ίδιο έλεγε. Αλλά δεν ίσχυε. Τώρα θα μού πεις, κάνε στο chat ερώτηση. Πίστεψέ το και σού εύχομαι να βγει οκ. Ξαναλέω, εγώ αυτή τη στιγμή στο Βέλγιο και δεν παίζουν τα data από countdown.

Edit: 1285 εννοείς; Αδυνατώ να καταλάβω πότε σού τα δίνει τα data για ΕΕ και πότε όχι από countdown. Πήρα τα data απεριόριστα (θα μού χρησιμεύσουν αύριο που επιστρέφω Ελλάδα) και μού ήρθε ένα μήνυμα στο Βέλγιο ότι έχω 500MB για τη διαμονή μου. Αμ δε. Στο 1ο MB έφυγε ένα δίευρω.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω καλά; Επόμενο countdown αύριο Κυριακή; Ότι πρωτομαγιά και καλά;

Ελπίζω να μη δώσουν το 15νθημερο που συνηθίζουν σε γιορτές και σχόλες.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, spiliot said:

Βλέπω καλά; Επόμενο countdown αύριο Κυριακή; Ότι πρωτομαγιά και καλά;

Ελπίζω να μη δώσουν το 15νθημερο που συνηθίζουν σε γιορτές και σχόλες.

Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gpapas640 said:

Υποθέτω ότι εννοεί πως τον 1ο μήνα θα τη βγάζει με τα λεπτά από log n win (20' προς όλους x 4 εβδομάδες=80' το μήνα) και το 2ο μήνα θα ενεργοποιεί πακέτο.

Όχι το log n win επειδή μιλάμε για ενήλικα. 
Για να μη δημιουργηθεί παρεξήγηση επειδή  υπάρχουν ένα σωρό πακέτα, & δε θυμάμαι ποιο έχουν, αυτό ίσως γίνεται υπό προϋποθέσεις. Πχ το μπόνους ομιλίας της κάθε ανανέωσης, 120’ δώρο αν έχεις κ σταθερό wind, ώστε να μένει υπόλοιπο για το πακέτο με 10,4€  Talk to all για τον επόμενο μήνα. 

4 ώρες πριν, taliban said:

για κάντο λίγο πιο λιανά, με ποια επιλογή και πόσο χρόνο θα έχει κάποιος διαθέσιμο για αυτό το 2μηνο ?

Το έγραψα πιο πάνω. 

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα πιο πάνω. 
Αν δεν σου κάνει κόπο μια παράθεση του ποστ σου, δεν βρήκα κάτι

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα: 

Για να μη δημιουργηθεί παρεξήγηση επειδή  υπάρχουν ένα σωρό πακέτα, & δε θυμάμαι ποιο έχουν, αυτό ίσως γίνεται υπό προϋποθέσεις. Πχ το μπόνους ομιλίας της κάθε ανανέωσης, (120’ δώρο αν έχεις κ σταθερό wind), ώστε να μένει υπόλοιπο για το πακέτο με 10,4€  Talk to all για τον επόμενο μήνα. 

h*tps://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/#/

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Mobileras said:

11gb-200' προς ολους-400' προς φρογκ-8,90€.

Τι να λεμε τωρα

Ειναι τεραστια η διαφορα. 11 με 2.

Υπαρχει πακετο το οποιο το αγοραζεις μονιμα; Στα 8.9€; Και περιεχει τετοια παροχη; Αντε οκ 200 με 300 κοντρολαρεται αλλα το 11Gb με 2Gb. Εχεις καποιο λινκ η ινφο να το δω;

Αληθεια εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο στην ομιλια;

 

@hercoulisΑυτο προυποθετει ιδια αφμ σωστα κινητου και σταθερου; Καλο ειναι το μονιμο 120' αλλα...

Edited by n70-spec
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, n70-spec said:

Ειναι τεραστια η διαφορα. 11 με 2.

Υπαρχει πακετο το οποιο το αγοραζεις μονιμα; Στα 8.9€; Και περιεχει τετοια παροχη; Αντε οκ 200 με 300 κοντρολαρεται αλλα το 11Gb με 2Gb. Εχεις καποιο λινκ η ινφο να το δω;

Αληθεια εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο στην ομιλια;

 

@hercoulisΑυτο προυποθετει ιδια αφμ σωστα κινητου και σταθερου; Καλο ειναι το μονιμο 120' αλλα...

Είναι μόνιμο πακετο.

https://www.frogmobile.gr/el/internet/paketa-frog-gia-mobile-internet

Το national combo είναι. Παίρνεις +1,2gb δώρο ανανέωσης. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

N70-spec@ oxi. Ο λογαριασμός είναι στο όνομα μου,  & μου ζήτησαν ένα wind νούμερο για να παίρνει τα 120’. Τη δεύτερη φορά που ανανέωσα την ίδια σύνδεση, έδωσα άλλο νούμερο κ παίρνουν 2 τα 120’. Αλλά αν τα καταργήσανε και αυτά, κλάφτα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nickolasemp said:

Και σε εμένα το ίδιο έλεγε. Αλλά δεν ίσχυε. Τώρα θα μού πεις, κάνε στο chat ερώτηση. Πίστεψέ το και σού εύχομαι να βγει οκ. Ξαναλέω, εγώ αυτή τη στιγμή στο Βέλγιο και δεν παίζουν τα data από countdown.

Edit: 1285 εννοείς; Αδυνατώ να καταλάβω πότε σού τα δίνει τα data για ΕΕ και πότε όχι από countdown. Πήρα τα data απεριόριστα (θα μού χρησιμεύσουν αύριο που επιστρέφω Ελλάδα) και μού ήρθε ένα μήνυμα στο Βέλγιο ότι έχω 500MB για τη διαμονή μου. Αμ δε. Στο 1ο MB έφυγε ένα δίευρω.

Σημερα όλη την μερα είμαι στα ταξίδια. Σταση Ιταλία και τώρα Ισπανία (Την ίδια μέρα). Εχω καταναλώσει στο δρόμο περί τα 300mb (από τα 3.9gb που είχα όταν ξεκίνησα από αυτό το πακέτο) με δίκτυο 4G+ (τέτοιο είναι το κινητό μου). Προς το παρόν τα mb αφαιρούνται από το πακέτο count down που έχω ενεργό και στις 2 χώρες. Το ίδιο ισχύει και για την ομιλία (δεν χρεώνομαι χρήματα όταν καλώ Ελλάδα, αφαιρούνται λεπτά). 

Μέχρι αύριο θα έχω ξεπεράσει τα 500mb να δούμε αν ισχύει αυτό που έλεγε το sms ότι έχω 3.9gb για περιαγωγή χωρίς επιπλέον χρέωση. 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, nickolasemp said:

Και σε εμένα το ίδιο έλεγε. Αλλά δεν ίσχυε. Τώρα θα μού πεις, κάνε στο chat ερώτηση. Πίστεψέ το και σού εύχομαι να βγει οκ. Ξαναλέω, εγώ αυτή τη στιγμή στο Βέλγιο και δεν παίζουν τα data από countdown.

Edit: 1285 εννοείς; Αδυνατώ να καταλάβω πότε σού τα δίνει τα data για ΕΕ και πότε όχι από countdown. Πήρα τα data απεριόριστα (θα μού χρησιμεύσουν αύριο που επιστρέφω Ελλάδα) και μού ήρθε ένα μήνυμα στο Βέλγιο ότι έχω 500MB για τη διαμονή μου. Αμ δε. Στο 1ο MB έφυγε ένα δίευρω.

Την έχω πατήσει βκαι εγώ πολύ πολύ άσχημα με άφησε δίχως ίντερνετ ενώ με διαβεβαίωνε για περιαγωγή δεδομένων....

 

Υπάρχουν ελάχιστα count down που δίνουν περιαγωγή....αυτό που περιγραφει ο φίλος μας είναι ένα από αυτά. Αυτό θα χρησιμοποιηθει και από εμένα αύριο που ταξιδεύω Βουδαπέστη....

 

Δεν ισχύει σε Όλα τα πακέτα η περιαγωγή...το επαναλαμβάνω και το τονιζω ότι ισχύει σε πολύ λίγα count down και σε κανένα πακέτο προσωπικης προσφοράς

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Pedro_G said:

Δεν ισχύει σε Όλα τα πακέτα η περιαγωγή...το επαναλαμβάνω και το τονιζω ότι ισχύει σε πολύ λίγα count down και σε κανένα πακέτο προσωπικης προσφοράς

Ξεπέραστα τα 500 mb (κοντά στο giga είμαι) και ακόμα λειτουργεί.

Πιστεύω αν με sms το ΥΠ στο 1285 σου λέει έναν αριθμό mb και σου λέει είναι για παράγωγή τότε μπορούμε να το εμπιστευτούμε. Αν όχι τους το "τρίβεις στη μούρη" ζητώντας refund (το οποίο δεν είναι το ζητούμενο όταν είσαι εξωτερικό) 

Σημείωση: Τα count down είναι διαφορετικά πακέτα από τα "προσωποποιημένα" ("δωράκια") όπου εκεί μπορεί να ισχύουν άλλα (πχ ειναι 3 λεπτη η χρέωση ομιλίας)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, keysmith said:

Σημείωση: Τα count down είναι διαφορετικά πακέτα από τα "προσωποποιημένα" ("δωράκια") όπου εκεί μπορεί να ισχύουν άλλα (πχ ειναι 3 λεπτη η χρέωση ομιλίας)

Σε σχέση με την παράταση υπολοίπου των ευρώ με ενεργοποίηση πακέτου (αν πριν την ενεργοποίηση πακέτου το υπόλοιπο των ευρώ έληγε σε λιγότερο από 30 μέρες), έχουμε βρει αν υπάρχει άλλο countdown ή προσωποποιημένη προσφορά ("δωράκι") που να μην δίνει την παράταση, εκτός από το unlimited data για 30 μέρες με 5Ε (sms UD στο 12410 για όποιον έχει λάβει το "δωράκι") : Που ΔΕΝ δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά και μόνο, πακέτο που ήταν σε προσωπική προσφορά (200' προς όλους, 50 SMS και 2 GB με 3€) όταν σταμάτησε να εμφανίζεται ως προσφορά στην εφαρμογή δεν ήταν δυνατόν να ενεργοποιηθεί ούτε με την αποστολή του σχετικού SMS (21).

Αναμενόμενο, αλλά δεν είναι κακό να δοκιμάζει κανείς.. 😄

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ckoul said:

Ενημερωτικά και μόνο, πακέτο που ήταν σε προσωπική προσφορά (200' προς όλους, 50 SMS και 2 GB με 3€) όταν σταμάτησε να εμφανίζεται ως προσφορά στην εφαρμογή δεν ήταν δυνατόν να ενεργοποιηθεί ούτε με την αποστολή του σχετικού SMS (21).

Αναμενόμενο, αλλά δεν είναι κακό να δοκιμάζει κανείς.. 😄

Φοβάμαι ότι τέτοιες προσφορές έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί. Μικρή διόρθωση: έδινε 200 λεπτά, 20sms & 1 GB

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, gpapas640 said:

Φοβάμαι ότι τέτοιες προσφορές έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί. Μικρή διόρθωση: έδινε 200 λεπτά, 20sms & 1 GB

ΑΥΤΗ έχω εγώ και ισχύει και στην ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

ΑΥΤΗ έχω εγώ και ισχύει και στην ΕΕ.

Λογικά την ενεργοποίησες τον περασμένο μήνα και θα σου λήξει το επόμενο 10ημερο. Από κει και μετά όμως;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το υπόλοιπο χρημάτων του έληγε σε λιγότερο από 1 μήνα και παίρνοντας πακετο δεν έγινε παραταση; Στο F2G λένε ότι δεν γίνεται πιά... 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Mobileras said:

Κάποιος που το υπόλοιπο χρημάτων του έληγε σε λιγότερο από 1 μήνα και παίρνοντας πακετο δεν έγινε παραταση; Στο F2G λένε ότι δεν γίνεται πιά... 

Στο F2G δεν ισχύει η επέκταση για τα unlimited πακέτα, όπως αναφέρθηκε. Για την Q ας πει κάποιος που γνωρίζει...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gpapas640 said:

Στο F2G δεν ισχύει η επέκταση για τα unlimited πακέτα, όπως αναφέρθηκε. Για την Q ας πει κάποιος που γνωρίζει...

Δηλαδή το F2G τα ξεχωρίζει σε πακετα που παρατεινουν την ημερ.ληξης και σε πακετα που δεν παρατεινουν την ημερ.ληξης; Μεγάλη εξέλιξη το F2G! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gpapas640 said:

Λογικά την ενεργοποίησες τον περασμένο μήνα και θα σου λήξει το επόμενο 10ημερο. Από κει και μετά όμως;

Είχα 2 προσωπικές προσφορες και η μία ήταν αυτή, την οποία και πήρα.

Στο κουτάκι έμεινε η άλλη προσφορά η οποία ισχύει μέχρι 10 Μαίου.

Στις 11 Μαίου θα ξέρω: 'λογικά' θα μπει και μια 2' προσφορά.

Το πακέτο ΚΑΙ το υπόλοιπο μου λήγουν 18 Μαίου.

Η θα πάρω προσωπικη η countdown.

Έχω υπόλοιπο 10€ και ΑΝ καταργήθηκε η επέκταση, μπερδεψαμε.

7 ώρες πριν, ckoul said:

Ενημερωτικά και μόνο, πακέτο που ήταν σε προσωπική προσφορά (200' προς όλους, 50 SMS και 2 GB με 3€) όταν σταμάτησε να εμφανίζεται ως προσφορά στην εφαρμογή δεν ήταν δυνατόν να ενεργοποιηθεί ούτε με την αποστολή του σχετικού SMS (21).

Αναμενόμενο, αλλά δεν είναι κακό να δοκιμάζει κανείς.. 😄

Όταν σταμάτησε αυτό, ποιο εμφανίστηκε στην 'θεση' του ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Είχα 2 προσωπικές προσφορες και η μία ήταν αυτή, την οποία και πήρα.

Στο κουτάκι έμεινε η άλλη προσφορά η οποία ισχύει μέχρι 10 Μαίου.

Στις 11 Μαίου θα ξέρω: 'λογικά' θα μπει και μια 2' προσφορά.

Το πακέτο ΚΑΙ το υπόλοιπο μου λήγουν 18 Μαίου.

Η θα πάρω προσωπικη η countdown.

Έχω υπόλοιπο 10€ και ΑΝ καταργήθηκε η επέκταση, μπερδεψαμε.

Όταν σταμάτησε αυτό, ποιο εμφανίστηκε στην 'θεση' του ?

Εαν σταμάτησε η παραταση ημερομηνίας λήξης χρημάτων, θα σημαίνει ότι μόλις μηδενιστεί το υπόλοιπο θα χαθεί το αγορασμενο πακετο, αφου η κιου είναι η μοναδική που σβήνει τα παντα όλα όταν μηδενίζεται το υπόλοιπο χρημάτων. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Εαν σταμάτησε η παραταση ημερομηνίας λήξης χρημάτων, θα σημαίνει ότι μόλις μηδενιστεί το υπόλοιπο θα χαθεί το αγορασμενο πακετο, αφου η κιου είναι η μοναδική που σβήνει τα παντα όλα όταν μηδενίζεται το υπόλοιπο χρημάτων. 

Θα βάλω πακέτο 18 Μαίου και αν δεν παραταθεί η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου, θα αναγκαστω να βάλω 8 η 10€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...