Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα έβλεπα τα μικρά γράμματα στο κιου σταρ και στο πακετο 3gb με 8,5€.

Στο κιου σταρ γράφει για λεπτά ομιλίας ότι είναι διαθέσιμα σε περιαγωγη. Για τα mb του κιου σταρ δεν λέει τίποτα. 

Στο πακετο 3gb γράφει οτι ειναι διαθέσιμα σε περιαγωγη. 

Άρα και στο κιου σταρ η περιαγωγη δεδομένων είναι αμφίβολη... 

Είδα κ στο φρογκ και όλα τα πακετα που έχουν ίντερνετ είναι διαθέσιμα και σε περιαγωγη (ολη η ομιλία και ένα μέρος των GB).

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nickolasemp said:

Τα ίδια κι εγώ. 1GB από ανανέωση, απεριόριστα από προσωπική προσφορά και 10GB left από q κονέ, όλα πάνε άπατα.

Δεν ξέρω τα countdown των 300, 400, 500ΜΒ εάν παίζουν. Ο @Pedro_G μπορεί να μάς πει τί έβαλε για να το έχουμε στα υπόψη. Ειδάλλως το πακέτο των 8,5€ έπαιζε και στην περιαγωγή.

Τώρα είμαι Βέλγιο.

Τα λεπτά ομιλίας και τα sms από countdown παίζουν κανονικά όμως στο εξωτερικό.

Με χρέωνε 2 ευρώ κάθε διήμερο μέχρι να μηδενιστεί το υπόλοιπο (στην ουσία φτάσει 0,01€).

τα καουντ νταουν ΔΕΝ παιζουν σε περιαγωγη ουτε ΔΕΔΟΜΕΝΑ ουτε κατι αλλο!!!

πρεπει να ενεργοποιησεις ειδικο πακετο Q ντατα κλπ κλπ..... Τη εχω πατησει λεμε και παρολο που ειχα γραπτη εγυηση σε μηνυνμα 1285 ΥΠ με χρεωσε και με αφησε διχως μοναδες χρηματα κλπ εχω παλιοτερη αναφορα Νομιζω εγινε περυσι!!!

Αν θες να εισαι σιγουρος βαλε το πακετο που σου εστειλα και παλι με περιορισμο ειναι τα μισα περιπου διαθεσιμα

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Pedro_G said:

τα καουντ νταουν ΔΕΝ παιζουν σε περιαγωγη ουτε ΔΕΔΟΜΕΝΑ ουτε κατι αλλο!!!

Δεν ισχύει πάντα, πέρυσι Σεπτέμβρη-Οκτώβρη την έβγαλα κανονικά σε ΕΕ με δύο countdown (το ένα το ενεργοποίησα στο εξωτερικό) και δεδομένα και με χρόνο ομιλίας.

Μάλιστα το ΥΠ έλεγε ότι δεν υπήρχαν διαθέσιμα MB πριν την αναχώρηση, ο εκπρόσωπος που ρώτησα είπε ότι ίσχυαν, οπότε κράτησα αυτή την απάντηση για να τους κράξω αν με χρεώσουν. Όταν έφτασα στην ξένη χώρα έλαβα μήνυμα ότι έχω x GB για χρήση στην περιαγωγή και όντως τελικά δεν χρεώθηκα τίποτα.

Edit. Δείγμα της βαθιάς γνώσης των υπαλλήλων: Όταν επικοινώνησα μαζί τους για πρόβλημα roaming στο εξωτερικό (δε χτύπαγε το τηλέφωνο στις εισερχόμενες), το πρώτο τσακμάκι που πέτυχα με ρώταγε αν το ελληνικό νούμερο που με καλεί έχει χρόνο διεθνών κλήσεων γιατί αλλιώς δε θα μπορεί να βγάλει κλήση όταν είμαι εγώ στο εξωτερικό με roaming... 🤦‍♂️

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pedro_G said:

τα καουντ νταουν ΔΕΝ παιζουν σε περιαγωγη ουτε ΔΕΔΟΜΕΝΑ ουτε κατι αλλο!!!

πρεπει να ενεργοποιησεις ειδικο πακετο Q ντατα κλπ κλπ..... Τη εχω πατησει λεμε και παρολο που ειχα γραπτη εγυηση σε μηνυνμα 1285 ΥΠ με χρεωσε και με αφησε διχως μοναδες χρηματα κλπ εχω παλιοτερη αναφορα Νομιζω εγινε περυσι!!!

Αν θες να εισαι σιγουρος βαλε το πακετο που σου εστειλα και παλι με περιορισμο ειναι τα μισα περιπου διαθεσιμα

Ούτε κάτι άλλο; Δεν ισχύει (τουλάχιστον για εμένα). Γιατί είχα ενεργοποιήσει σκέτο countdown  στις 07/04/2022 με τα [120' προς όλους, 100 SMS στα € 3] και μια χαρά παίζει. Και δίχως ενεργοποιημένα data, δεν αφαιρούσε τίποτα από το υπόλοιπό μου. Τα παίρνει τα λεπτά από το countdown.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά χρειάζεται γιατί στην εξυπηρέτηση το ζητάνε κατά την ταυτοποίηση. Σε κατάστημα στο είπαν?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, kmpatra said:

Κανονικά χρειάζεται γιατί στην εξυπηρέτηση το ζητάνε κατά την ταυτοποίηση. Σε κατάστημα στο είπαν?

ΝΑΙ.

Και τους το είπα !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα πάω για τέταρτη φορά αύριο στο κατάστημα... 

Έχω 2 νούμερα και έκανα αντικατάσταση sim για 5g

Τι το θέλα;;; 

Το ένα νούμερο μετά  από 3 επισκέψεις το έκαναν. 

Το άλλο νούμερο όμως δεν είχε την ίδια τύχη. 

Μου είπαν στο τσατ ότι πρέπει να πάω πάλι στο κατάστημα και να τους πω ότι υπάρχουν ελλειπή στοιχεία 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, nickolasemp said:

Τα ίδια κι εγώ. 1GB από ανανέωση, απεριόριστα από προσωπική προσφορά και 10GB left από q κονέ, όλα πάνε άπατα.

Δεν ξέρω τα countdown των 300, 400, 500ΜΒ εάν παίζουν. Ο @Pedro_G μπορεί να μάς πει τί έβαλε για να το έχουμε στα υπόψη. Ειδάλλως το πακέτο των 8,5€ έπαιζε και στην περιαγωγή.

Τώρα είμαι Βέλγιο.

Τα λεπτά ομιλίας και τα sms από countdown παίζουν κανονικά όμως στο εξωτερικό.

Με χρέωνε 2 ευρώ κάθε διήμερο μέχρι να μηδενιστεί το υπόλοιπο (στην ουσία φτάσει 0,01€).

Οπως είπα έχω και count down πακέτο (όχι προσωπικό, όχι ανανέωσης, όχι κονέ) το οποίο είναι "αγορασμένο" πακέτο (έστω και count down) που παλιά έλεγαν ότι ισχύει για ΕΕ. Μολις έστειλα ΥΠ στο 1825 και μου απάντησε πως έχω ταδες λεπτά ομιλίας και τάδε mb (3.9gb) διαθέσιμα για κατανάλωση στην Ελλάδα και την ΕΕ σε περιαγωγή χωρίς επιπλέον χρέωση.

ετσι ακριβως απάντησε.

Λέω να το πιστέψω.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση μετατροπής free2go σε Q το χρηματικό υπόλοιπο χάνεται?

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, taliban said:

Στην περίπτωση μετατροπής free2go σε Q το χρηματικό υπόλοιπο χάνεται?

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς ναι

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Μπράβο την Q. Είναι η καλύτερη!!

Από τη στιγμή που το αύξησε σε 8€ ελάχιστο, θα χαιρετήσουν πολλοί. 
& εξηγώ πως την πατήσανε. 
Για να έχεις πλέον με τη νέα αύξηση ένα πλήρες πακέτο με Ίντερνετ και ομιλία, χωρίς sms, χρειάζεσαι δυο κάρτες των 8€, δηλαδή 16€! για να έχεις Q. 
Τόσο απλά. 
Συν ότι μετά από ένα διάστημα το να κυνηγάς τα countdown γίνεται κάπως ψυχοφθόρο. 

Πέρα από όλα αυτά όμως, όταν δεν έχεις καλύτερο σήμα στην επικράτεια από τον ανταγωνιστή σου, τότε θα πρέπει να προσελκύσεις πελάτες με καλύτερες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, hercoulis said:

Από τη στιγμή που το αύξησε σε 8€ ελάχιστο, θα χαιρετήσουν πολλοί. 
& εξηγώ πως την πατήσανε. 
Για να έχεις πλέον με τη νέα αύξηση ένα πλήρες πακέτο με Ίντερνετ και ομιλία, χωρίς sms, χρειάζεσαι δυο κάρτες των 8€, δηλαδή 16€! για να έχεις Q. 
Τόσο απλά. 
Συν ότι μετά από ένα διάστημα το να κυνηγάς τα countdown γίνεται κάπως ψυχοφθόρο. 

Πέρα από όλα αυτά όμως, όταν δεν έχεις καλύτερο σήμα στην επικράτεια από τον ανταγωνιστή σου, τότε θα πρέπει να προσελκύσεις πελάτες με καλύτερες τιμές.

Αδελφέ εγώ τα είπα αυτά και μου σβήσανε το ποστ. Μάλλον ενόχλησε που είπα Frog.

Στην Q δεν πάει κανείς για να έχει απεριόριστα. Αυτά τα έχεις σε όλες. Στην Q πας για να έχεις λίγα και φτηνά.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Ας ψαχτει ο κόσμος και ας ρίξει τα λεφτά του εκεί που πιστευει οτι τον συμφέρει. Για λίγα και φτηνά παντως η κιου δεν είναι και η καλυτερη λύση... Ανάλογα με τις ανάγκες του καθένα βέβαια... Εάν κάποιος θέλει απλά 1 αριθμό να τον καλούν ή να δέχεται σμσ από τράπεζες, το κιου είναι το ιδανικό, αφου δεν υπάρχει φραγή μετά το 4μηνο. Βέβαια και αυτό μπορεί να το σταματήσει η νέα ιδιοκτησία, που όπως φαίνεται θέλει να αυξήσει τα έσοδα από την κιου (ή να την αυτοκτονήσει με τόσες αυξήσεις που κάνει). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι αναλογα με τις αναγκες του καθενος.

Στην περιπτωση πολλων και ιδιαιτερα ηλικιωμενων ανθρωπων που δεν εχουν ιδιαιτερες αναγκες ειναι η πιο οικονομικη σταθερα σε βαθος χρονου.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, n70-spec said:

Ετσι ειναι αναλογα με τις αναγκες του καθενος.

Στην περιπτωση πολλων και ιδιαιτερα ηλικιωμενων ανθρωπων που δεν εχουν ιδιαιτερες αναγκες ειναι η πιο οικονομικη σταθερα σε βαθος χρονου.

Εγώ που διαχειρίζομαι το κιου της πεθεράς μου, θα προτιμουσα να έχει φρογκ, αφου δεν θα χρειαζόταν να ψάχνω 1 εβδομάδα πριν για Καουνταουν ομιλίας, έτσι που τα έχουν καταντήσει. Στο φρογκ είναι πάντα διαθέσιμο το πακετο των 3,02€ ομιλίας και έχει και να παρατεινονται τα υπολοιπα λεπτά ομιλίας. Ελα όμως που για να την παω για φορητότητα χρειάζεται ολόκληρη επιχείρηση! Εάν όμως συνεχίσουν να αυξάνονται οι τιμές των Καουνταουν, η φορητότητα θα είναι μονόδρομος... Ήδη αναγκάστηκα να της βάλω 15ημερο Καουνταουν των 5€για να μην μείνει χωρίς λεπτά ομιλίας και τα τελευταία Καουνταουν που πετυχαίνω είναι όλα 4ευρα, 33% πιο ακριβά δηλαδή... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Νέες αυξήσεις τιμών 

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320717847/

Και όντως λέει μόνο για mb πλέον στις ανανεώσεις. Δεν λέει όμως αν υπάρχει διαφορά αν έχεις το q fee ή όχι. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikotsal said:

Νέες αυξήσεις τιμών 

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320717847/

Και όντως λέει μόνο για mb πλέον στις ανανεώσεις. Δεν λέει όμως αν υπάρχει διαφορά αν έχεις το q fee ή όχι. 

Θα χάσουν πολλούς δυστυχώς. Έτσι νομίζει ότι θα βγάλει περισσότερα λεφτά η United;; Κρίμα γιατί την έχω συμπαθήσει και περιμένω πολλά σε σχέση με την κόκκινη που είμαι πελάτης της μέχρι να τελειώσει η προσφορά της Cyber Monday. 

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

"To πακέτο Q Star που παρέχει 500ΜΒ και 200 λεπτά ομιλίας με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για Εθνικές και Διεθνείς κλήσεις με κόστος 8,5€, ενισχύεται και πλέον θα προσφέρει 600ΜΒ και 300 λεπτά ομιλίας προς Ελλάδα και εξωτερικό με κόστος 8,9€ για το ίδιο χρονικό διάστημα."

Σε συνδιασμο με τα:

"1GB με διάρκεια 30 ημέρες δωρεάν για κάθε online ανανέωση χρόνου ομιλίας ποσού 12€ ..."

"Επιπρόσθετα, για τα ανωτέρω πακέτα συνδρομητών Q διπλασιάζεται το Bonus της αυτόματης ενεργοποίησης από 250ΜΒ σε 500ΜΒ"

Αυτο με την αυτοματη ενεργοποιηση (+500MB) δηλ. συνολικα 1,1GB και 300 λεπτα ειναι αρκετα καλο για 8.9€ συν φορους, και βαζοντας 12ευρω* (+1GB) ανανεωση που νομιζω φτανει αν δεν κανω λαθος ( να μενουν τα 8.9€ εννοω ), εχουμε:

600MB+1GB+500MB=2.1GB

300' ανα δευτερολεπτο

*προυποθετει Q fee off.

Ειναι τιμιο και χωρις να ιδρωνουμε με τα CD offer. Ο ανταγωνισμος τι εχει σε αναλογα χρηματα μονιμα καθε μηνα;

Τι λες @Mobileras ;

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nikotsal said:

Νέες αυξήσεις τιμών 

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320717847/

Και όντως λέει μόνο για mb πλέον στις ανανεώσεις. Δεν λέει όμως αν υπάρχει διαφορά αν έχεις το q fee ή όχι. 

Που είναι οι αυξήσεις ?

Το 0.4€ ?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, n70-spec said:

"To πακέτο Q Star που παρέχει 500ΜΒ και 200 λεπτά ομιλίας με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για Εθνικές και Διεθνείς κλήσεις με κόστος 8,5€, ενισχύεται και πλέον θα προσφέρει 600ΜΒ και 300 λεπτά ομιλίας προς Ελλάδα και εξωτερικό με κόστος 8,9€ για το ίδιο χρονικό διάστημα."

Σε συνδιασμο με τα:

"1GB με διάρκεια 30 ημέρες δωρεάν για κάθε online ανανέωση χρόνου ομιλίας ποσού 12€ ..."

"Επιπρόσθετα, για τα ανωτέρω πακέτα συνδρομητών Q διπλασιάζεται το Bonus της αυτόματης ενεργοποίησης από 250ΜΒ σε 500ΜΒ"

Αυτο με την αυτοματη ενεργοποιηση (+500MB) δηλ. συνολικα 1,1GB και 300 λεπτα ειναι αρκετα καλο για 8.9€ συν φορους, και βαζοντας 12ευρω* (+1GB) ανανεωση που νομιζω φτανει αν δεν κανω λαθος ( να μενουν τα 8.9€ εννοω ), εχουμε:

600MB+1GB+500MB=2.1GB

300' ανα δευτερολεπτο

*προυποθετει Q fee off.

Ειναι τιμιο και χωρις να ιδρωνουμε με τα CD offer. Ο ανταγωνισμος τι εχει σε αναλογα χρηματα μονιμα καθε μηνα;

Τι λες @Mobileras ;

 

11gb-200' προς ολους-400' προς φρογκ-8,90€.

Τι να λεμε τωρα @n70-spec... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Mobileras said:

Εγώ που διαχειρίζομαι το κιου της πεθεράς μου, θα προτιμουσα να έχει φρογκ, 

Πήγαινε τη σε f2g, 12€ το δίμηνο και θα έχει ομιλία χωρίς ντάτα, θα σου βγαίνει 6€ το μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, hercoulis said:

Πήγαινε τη σε f2g, 12€ το δίμηνο και θα έχει ομιλία χωρίς ντάτα, θα σου βγαίνει 6€ το μήνα. 

για κάντο λίγο πιο λιανά, με ποια επιλογή και πόσο χρόνο θα έχει κάποιος διαθέσιμο για αυτό το 2μηνο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...