Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα edit στο post...γελαω γιατι ενω εχουν πιστοποιημενο το Α32,μου ειπαν οτι το Α52s που εχω εγω,δεν ειναι πιστοποιημενο απο τη Wind ασχετα που με το ιδιο κινητο με τη Voda ,πιανει 300+ mbs σε 5G....
Τι να πει κανεις

OptoStyle





d75147efe3e4afe0ef76b53533018191.jpg

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Τι apn έχει η νεα sim? Γιατί βλέπω και roaming που υποτίθεται δεν υπάρχει στις νέες sim.

Link to comment
Share on other sites

Wind ims λεει

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Driver_3 said:

Μέχρι τώρα με απενεργοποιημένο qfee με 12€ ανανέωση μου έδινε 3000 προς q και 1gb για 30 μέρες. Πλέον μου δίνει μόνο το 1gb όχι τα λεπτά προς q.

Ακριβώς και σε εμένα το ίδιο 

Link to comment
Share on other sites

το 1gb ισχύει για 30 μέρες με απενεργοποιημένο qfee ή για 7?

Αν μπουν λιγότερα από 12€ δίνει κάτι με απενεργοποιημένο qfee?

22 minutes ago, nikotsal said:

Ακριβώς και σε εμένα το ίδιο 

 

Edited by eirrr
Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κάποιος δίκτυο 5G στην συσκευή του, χωρίς να έχει κάνει αλλαγή κάρτας SIM; 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε αναφέρει ότι αν επιλέξεις στις ρυθμίσεις της περιαγωγής δεδομένων το «ποτέ», τότε δεν θα χρεωθείς την υπηρεσία mobile internet daily με χρέωση 2€.

Ε λοιπόν εγώ παρόλο που το είχα στο "ποτε", τα δεδομένα άνοιξαν και χρεώθηκα. 

Αρχικά έστειλα μήνυμα στη φόρμα επικοινωνίας αλλά δεν απάντησαν. Τα λεφτά επιστράφηκαν με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών.

Στο APN αλλάζουμε το "Όνομα" ή το "ΑΡΝ" που γράφει myq; 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, thant said:

Κάποιος είχε αναφέρει ότι αν επιλέξεις στις ρυθμίσεις της περιαγωγής δεδομένων το «ποτέ», τότε δεν θα χρεωθείς την υπηρεσία mobile internet daily με χρέωση 2€.

Ε λοιπόν εγώ παρόλο που το είχα στο "ποτε", τα δεδομένα άνοιξαν και χρεώθηκα. 

Αρχικά έστειλα μήνυμα στη φόρμα επικοινωνίας αλλά δεν απάντησαν. Τα λεφτά επιστράφηκαν με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών.

Στο APN αλλάζουμε το "Όνομα" ή το "ΑΡΝ" που γράφει myq; 

Κι εγώ έχω χρεωθεί με το "ποτέ" στην περιαγωγή. Στο APN αλλάζουμε το "ΑΡΝ" που γράφει myq"

(εγώ απλώς σβήνω το q και όλα οκ) 😎

Edited by gag
edit
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2022 at 6:10 ΜΜ, makap said:

Μπορεί να δέχεται κλήσεις για 12+1 μήνες, από την τελευταία ανανέωση.

Στην πράξη ισχύει το 12+1 ή τώρα το αλλάξανε και αυτό; 

IMG_20220427_023053.jpg

Link to comment
Share on other sites

απο εχτες τραβιεμαι με τη wind

πηγα στο καταστημα τους λεω οτι η αντικατασταση ειναι δωρεαν και εδωσα την ταυτοτητα μου και τη sim μετα απο λιγο μου τα επιστρεφουν 

μου δινουν τη νεα σιμ μου λενε θα σε παρουν τηλεφωνο απο τα κεντρικα  και φευγω σε λιγο  μου ερχεται sms που λεει οτι δεν φαινεται καλα η ταυτοτητα μου και να παω στο καταστημα και να δειξω το σμσ στην υπαλληλο

παω παλι

σε λιγο μου ερχεται σμσ με αυτο 

AΓAΠHTE ΣYNΔPOMHTH, To AITHMA ENEPΓOΠOIHΣHΣ KAPTAΣ SIM EKKPEMEI, ΘA XPEIAΣTEI NA MAΣ ΣTEIΛETE MIA YΠEYΘYNH ΔHΛΩΣH, EITE MEΣΩ TOY egov.gr  H EΠIKYPΩMENH ΓIA TO ΓNHΣIO THΣ YΠOΓPAΦHΣ AΠO KEΠ H AΣTYNOMIKO TMHMA ( ΘA MΠOPEITE NA MAΣ THN ΠPOΩΘHΣETE MEΣΩ THΣ ΦOPMAΣ EΠIKOINΩNIAΣ www.wind.gr H KAI MEΣΩ ΦAΞ H MEΣΩ KATAΣTHMATOΣ wind ).  ΣTHN YΠEYΘYNH ΔHΛΩΣH ΘA ΠPEΠEI NA ANAΓPAΦETE TO EΞHΣ:
ΔHΛΩNΩ YΠEYΘYNA OTI TA ΣTOIXEIA THΣ TAYTOTHTAΣ MOY EINAI XXXXX ME HMEPOMHNIA EKΔOΣHΣ XXXX KAI APXH EKΔOΣHΣ XXXX KAI O A.Φ.M MOY EINAI O XXXXXX. TAYTOXPONA EΠIBEBAIΩNΩ OTI EΠIΘYMΩ NA ENHMEPΩΘOYN TA ΣTOIXEIA MOY ME TO EΠIΣYNAΠTOMENO ΔEΛTIO TAYTOTHTAΣ. EΠIΘYMΩ NA ΠPOXΩPHΣEI H ENEPΓOΠOIHΣH THΣ KAPTAΣ sim ΠOY ZHTHΣA XX/XX/XX KAI AΦOPA TON APIΘMO THΛEΦΩNOY 69XXXXXXX. EΠEITA EΠIKOINΩNHΣTE ME TO 13800 ΩΣTE NA ΔIEKΠEPAIΩΘEI TO AITHMA ΣAΣ,  ME ΠPOTEPAIOTHTA. ΣAΣ EYXAPIΣTOYME.
 
μπηκα μεσω gov εκανα την αιτηση και απο εχτες προσπαθω να στειλω το ριμαδι email στη wind
μου βγαζει συνεχως : κατι πηγε στραβα δοκιμαστε αργοτερα.μιλαω στο τσατ ακομα και τωρα αλλα ακρη δεν εβγαλα ακομα
στο καταστημα δεν πηγα ακομα  ... προσπαθω να βγαλω ακρη με ηλεκτρονικο τροπο αλλα μαλλον δε γλιτωνω την επισκεψη εκει
τι το θελα το 5g;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Κλεισε το ad block αν έχεις ή δοκίμασε με άλλο browser

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και να δοκιμάσεις να στείλεις το αρχείο μέσω τσατ σε εκπρόσωπο και να το βάλει αυτός στην καρτέλα σου, τώρα αν θα δουλέψει...

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πήγα στη wind και τα έστειλα με email στο κατάστημά και αυτοί θα το προωθήσουν. 

Ήδη η μία sim ενεργοποιηθηκε και έβαλα την νέα 

Το δεύτερο νούμερο ακόμα οχι

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, patrik said:

Τελικα πήγα στη wind και τα έστειλα με email στο κατάστημά και αυτοί θα το προωθήσουν. 

Ήδη η μία sim ενεργοποιηθηκε και έβαλα την νέα 

Το δεύτερο νούμερο ακόμα οχι

ψηφιακές υπηρεσίες δια ζώσης

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, CoyoteD said:

ψηφιακές υπηρεσίες δια ζώσης

Αφού δεν ήθελε να το στείλει με φαξ καλά να πάθει.

Εμένα πρόσφατα για άλλη αίτηση μου είπαν είτε να πάω σε κατάστημα είτε να στείλω... συστημένο στα κεντρικά με γνήσιο της υπογραφής μέσα. Ούτε καν ένα τέλεξ να κάνουμε δουλειά μας, πότε επιτέλους θα εκσυγχρονιστούν;

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2022 at 9:49 ΠΜ, nickolasemp said:

 Λοιπόν, έχω νέα:

 Εάν έχεις βάλει απεριόριστα ή όποιο άλλο countdown offer με data, για το εξωτερικό σού δίνει 500MB όσο είσαι έξω. Νομίζω είναι τίμιο. Τα δε λεπτά ομιλίας και τα sms, τα παίρνεις αυτούσια μαζί σου. Αυτά ισχύουν μέχρι σήμερα βέβαια (να το λέμε κι αυτό).

 

Γράψε άκυρο: Μόλις με χρέωσε 2 ευρώ για daily internet... Δεν καταλαβαίνω τί κάνουν. Εν τέλει, τα έχω ή όχι τα 500MB? Έπρεπε να είχα ενεργοποιήσει το πακέτο των 8.5€ που είναι και για εξωτερικό. Μαθαίνουμε τα συστήματά τους και τις προσοφρές από trial and error...

Οπότε σε λίγο που ταξιδεύω λες να βάλω πακέτο εκτός countdown offer με δεδομένα? Σε ποια χώρα είσαι και σε χρέωσε; Εγώ πρόκειται να πάω Ιταλία, Ισπανία. Εχω 11gb μέσα, τα μισά από countdown και τα άλλα από q cone και λες κανένα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ευρώπη; 😞 

Το 2019 πάντως μια χαρά δούλευαν τα mb από countdown σε Ιταλία και Βουλγαρία (και ο χρόνος ομιλίας)..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα σας...το σημερινό Κάουντ Ντάουν των 6,5 gb έχει περιαγωγή δεδομένων σε χώρα της Ευρώπης;

Link to comment
Share on other sites

εχοντας στειλει το ΥΠ στο 1285 και λαμβανοντας μυνημα οτι εχω δεδομενα 3.32 GB για περιαγωγη στο Εξωτερικο την προηγουμενη βδομαδα ολη μερα και νυχτα ειμουν στο ιντερνετ και εστελνα νεα απο Βουλγαρια....

Το πακετο μου ληγει στις 13.5

 

Στελνοντας σε εκπροσωπο γραπτο μυνημα απο την εφαρμογη κανω την ιδια ερωτηση εχοντας σαν γραπτο μηνυμα την απαντηση οτι δεν εχω δεδομενα διαθεσιμα για περιαγωγη απο το πακετο καουντνταουν που εχω ενεργοποιημενο....Αν και μου βγαζει υπολοιπο 1.59 GB διαθεσιμα μεχρι της 13.5

Εχοντας προγραμματισει εκ νεου ταξιδι σε ΕΕ την επομενη εβδομαδα στελνω για επιβεβαιωση ....ως γνωστον για να μην εκτεθω και λαμβανω αρνητικη Απαντηση ενω στο Γραπτο μυνημα εχω αλλη πληροφορηση!!!!!!

Σε λιγες μερες ταξιδευω εκ νεου......

Υποψιν μια φορα την εχω πατησει ενω ειχα γραπτη επιβεβαιωση σε μυνημα με χρεωνε για 50 MB 1 ευρω.....και υπεβαλα ενσταση παραπονα και οτι αλλο στην Εταιρεια!!!!!

 

Προβλεπω οτι θα γινει ακριβως το ιδιο σε λιγες μερες που θα επιστρεψω απο νεο ταξιδι ενω εχω γραπτη θετικη διαβεβαιωση.....οτι εχω 1,59 GB διαθεσιμο , εχω αρνητικη επιβεβαιωση απο την εκπροσωπο ΑΝΝΑ στο app και μαλλον θα στειλω νεο ΚΡΑΞΙΜΟ οταν δω οτι δεν θα εχω δεδομενα την επομενη εβδομδα!!!

Κοινως.....η Q δεν ειναι και τοσο αξιοπιστη στο εξωτερικο!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν γράφει πουθενα στο Καουνταουν ότι είναι ή δεν είναι διαθέσιμο σε περιαγωγη. Το αφήνει στο φλου, οπότε ότι γουστάρουν κάνουν. Να αγοράζετε πακετα που γράφουν ξεκάθαρα ότι είναι διαθέσιμα σε περιαγωγη. Εάν δεν υπάρχουν στην κιου, αλλάζετε εταιρία που σίγουρα οι άλλες 2 έχουν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Βασικά δεν γράφει πουθενα στο Καουνταουν ότι είναι ή δεν είναι διαθέσιμο σε περιαγωγη. Το αφήνει στο φλου, οπότε ότι γουστάρουν κάνουν. Να αγοράζετε πακετα που γράφουν ξεκάθαρα ότι είναι διαθέσιμα σε περιαγωγη. Εάν δεν υπάρχουν στην κιου, αλλάζετε εταιρία που σίγουρα οι άλλες 2 έχουν. 

Κατά τη γνώμη μου, ούτως ή άλλως αν είναι να έχεις αριθμό Wind, δεν αξίζει να είναι ο μοναδικός. Καλό είναι να υπάρχει και ένας εξ των άλλων 2, ώστε να μην είσαι ξεκρεμαστος όταν σε κρεμάει η Wind...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Βασικά δεν γράφει πουθενα στο Καουνταουν ότι είναι ή δεν είναι διαθέσιμο σε περιαγωγη. Το αφήνει στο φλου, οπότε ότι γουστάρουν κάνουν. Να αγοράζετε πακετα που γράφουν ξεκάθαρα ότι είναι διαθέσιμα σε περιαγωγη. Εάν δεν υπάρχουν στην κιου, αλλάζετε εταιρία που σίγουρα οι άλλες 2 έχουν. 

το θεμα ειναι οτι οχι μονο δεν γραφει αλλα ακομη και αν γραφει οτι δεν ειναι διαθεσιμα, εδω περα εχουμε διαφορετικη πληροφορηση (ΑΡΝΗΤΙΚΗ) απο εκπροσωπο του APP και διαφορετικη (ΘΕΤΙΚΗ) απο γραπτο μηνυμα ΥΠ στο 1285!

ποιον να πιστεψει ο ταλαιπωρος καταναλωτης και σε τι να βασιστει στην Ελλαδα του 2022!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την υπόδειξη το 1285 (ΥΠ)

AΠO TO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠAKETO EXETE ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ 5 ΩPEΣ, 1 ΛEΠTO KAI 24 ΔEYTEPOΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ, ΠOY ΛHΓOYN 13/05/2022 KAI 1,56 GB ΠOY ΛHΓOYN 13/05/2022 ΠOY MΠOPOYN NA KATANAΛΩΘOYN ΣTHN EΛΛAΔA H KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH (AΠO EE ΠPOΣ EE) XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH....

 

 

Και η τελική απάντηση της agent Άννας

"Ζητώ συγνώμη για την λάθος ενημέρωση αυτό το Countdown με τα λεπτά ομιλίας είναι διαθέσιμο περιαγωγη ...."

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, keysmith said:

Οπότε σε λίγο που ταξιδεύω λες να βάλω πακέτο εκτός countdown offer με δεδομένα? Σε ποια χώρα είσαι και σε χρέωσε; Εγώ πρόκειται να πάω Ιταλία, Ισπανία. Εχω 11gb μέσα, τα μισά από countdown και τα άλλα από q cone και λες κανένα δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ευρώπη; 😞 

Το 2019 πάντως μια χαρά δούλευαν τα mb από countdown σε Ιταλία και Βουλγαρία (και ο χρόνος ομιλίας)..

Τα ίδια κι εγώ. 1GB από ανανέωση, απεριόριστα από προσωπική προσφορά και 10GB left από q κονέ, όλα πάνε άπατα.

Δεν ξέρω τα countdown των 300, 400, 500ΜΒ εάν παίζουν. Ο @Pedro_G μπορεί να μάς πει τί έβαλε για να το έχουμε στα υπόψη. Ειδάλλως το πακέτο των 8,5€ έπαιζε και στην περιαγωγή.

Τώρα είμαι Βέλγιο.

Τα λεπτά ομιλίας και τα sms από countdown παίζουν κανονικά όμως στο εξωτερικό.

Με χρέωνε 2 ευρώ κάθε διήμερο μέχρι να μηδενιστεί το υπόλοιπο (στην ουσία φτάσει 0,01€).

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...