Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έβαλα χρήματα στην κάρτα επι τούτου. Είχα μηδενικό υπόλοιπο αφου είχε λήξει.

Δεν έλαβα sms προσφοράς.
Είδα την προσφορά μέσα απο την εφαρμογή myQ, στο εικονίδιο δωράκι πάνω δεξιά και το ενεργοποίησα μόλις έβαλα 8€ (λόγω countdown)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Pppe said:

Πότε σου λέει τώρα ότι λήγει το υπόλοιπο των ευρώ σου;

Την ενεργοποίησες από το δωράκι ή με sms UD στο 12410, όπως λέει το sms προσφοράς που σε ενημέρωνε;

Δεν ξέρω τι ψάχνεις αλλά εγώ σήμερα ενεργοποίησα προσωπικη προσφορά από το app και μεταφέρθηκε η ημερομηνία λήξης για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο (1,97€) απο τα 8€ λήγουν στις 18/6/22 (σε 2 μήνες απο σήμερα που τα πέρασα)
Και το unlimited data στις 18/5/22 (σε 1 μηνα απο σήμερα που το ενεργοποίησα)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, GREGORYMO said:

Δεν ξέρω τι ψάχνεις αλλά εγώ σήμερα ενεργοποίησα προσωπικη προσφορά από το app και μεταφέρθηκε η ημερομηνία λήξης για 1 μήνα.

Δεν έγινε το ίδιο σε συμφορουμίτη στο free2go.

Άλλο Q , άλλο free2go?

 

https://myphone.gr/forum/topic/29857/page/1922/?tab=comments#comment-7059262

 
Quote

Από το δωράκι στο mobile app. Δεν κάνει διαφορά πιστεύω από πού θα το ενεργοποιήσεις, εφόσον πρόκειται για προσφορά αξίας €5,00 είναι το μαύρο πρόβατο (κι ας έχει παραπάνω μαλλί)!

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2022 at 9:53 ΜΜ, keysmith said:

τα countdown με βεβαιότητα ισχύουν στην ΕΕ? Αναφαίνομαι στα mb. Όταν πήγα Ιταλία το 2019 ίσχυαν (και ας τα μασάγαν στις ανακοινώσεις). Τώρα με κοβιντ έχουμε λίγο καιρό να ταξιδέψουμε. Τι παίζει;

 

 Λοιπόν, έχω νέα:

 Εάν έχεις βάλει απεριόριστα ή όποιο άλλο countdown offer με data, για το εξωτερικό σού δίνει 500MB όσο είσαι έξω. Νομίζω είναι τίμιο. Τα δε λεπτά ομιλίας και τα sms, τα παίρνεις αυτούσια μαζί σου. Αυτά ισχύουν μέχρι σήμερα βέβαια (να το λέμε κι αυτό).

 

Γράψε άκυρο: Μόλις με χρέωσε 2 ευρώ για daily internet... Δεν καταλαβαίνω τί κάνουν. Εν τέλει, τα έχω ή όχι τα 500MB? Έπρεπε να είχα ενεργοποιήσει το πακέτο των 8.5€ που είναι και για εξωτερικό. Μαθαίνουμε τα συστήματά τους και τις προσοφρές από trial and error...

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2022 at 6:28 ΜΜ, conan1 said:


"Αυτό εφαρμόζεται σε αλλαγές καρτών σε universal . Δηλαδή αν πριν είχατε 4g κάρτα δεν λαμβάνετε την προφορά αυτή. Αυτό γίνεται πχ με τις παλιές ."

Εγώ είχα 4g κάρτα, μου ζητήθηκε να αλλάξω και πήρα και τα απεριόριστα και μάλιστα για 1 μήνα και 1000 λεπτά προς όλους. Άρα μούφα η απάντηση που σου δώσανε.

IMG_20220420_151355.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε και σε σας η διάρκεια του countdown; Ενώ λογικά έπρεπε να μου δείχνει σήμερα ότι λήγει σε 1 ημέρα και κάτι ώρες, δηλαδή Μ. Παρασκευή πρωί, τώρα μου δείχνει ότι λήγει σε 4 ημέρες και 2 ώρες. Έχω χάσει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Green_Dragon said:

Άλλαξε και σε σας η διάρκεια του countdown; Ενώ λογικά έπρεπε να μου δείχνει σήμερα ότι λήγει σε 1 ημέρα και κάτι ώρες, δηλαδή Μ. Παρασκευή πρωί, τώρα μου δείχνει ότι λήγει σε 4 ημέρες και 2 ώρες. Έχω χάσει κάτι;

ΕΙΔΑΝΕ ότι έχει πολύ πέραση.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Green_Dragon said:

Άλλαξε και σε σας η διάρκεια του countdown; Ενώ λογικά έπρεπε να μου δείχνει σήμερα ότι λήγει σε 1 ημέρα και κάτι ώρες, δηλαδή Μ. Παρασκευή πρωί, τώρα μου δείχνει ότι λήγει σε 4 ημέρες και 2 ώρες. Έχω χάσει κάτι;

Το παρατήρησα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση μέσω εφαρμογής 12€ και ως μπόνους ανανέωσης μου έδωσε 1GB δωρεάν με διάρκεια 30 ημέρες χωρίς τα 3000 λεπτά προς κιού που έδινε μέχρι και τον προηγούμενο μήνα. Τέλος δηλαδή τα δωρεάν λεπτά προς κιού με κάθε online ανανέωση από 12€  και πάνω; Μόνο όσοι έχουν ενεργοποιημένο το κιου φι θα τα λαμβάνουν; Γνωρίζετε κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alexpef said:

Μετα την αντικατάσταση με την νεα sim , ποσο ειναι το χρονικό περιθώριο , για να ενεργοποιηθεί ;

Σε εμένα ενεργοποιήθηκε την επόμενη μέρα, σε κάποιον άλλο παραπάνω σε 2 ώρες νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ενεργοποιήθηκε την επόμενη μέρα, σε κάποιον άλλο παραπάνω σε 2 ώρες νομίζω.
Σε πήραν τηλέφωνο , σου εστειλαν κάποιο μνμ πριν οτι εγινε η ενεργοποίηση , και κάτι τελευταίο , αλλαξες καμμια ρύθμιση οταν συνδέθηκες στο ιντερνετ ;
Ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alexpef said:

Σε πήραν τηλέφωνο , σου εστειλαν κάποιο μνμ πριν οτι εγινε η ενεργοποίηση , και κάτι τελευταίο , αλλαξες καμμια ρύθμιση οταν συνδέθηκες στο ιντερνετ ;
Ευχαριστώ .

Τίποτα από όλα αυτά. Ξαφνικά χάθηκε το σήμα από την παλιά sim. Εβαλα την καινούρια (5G), και συνδέθηκε αυτόματα. 

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από όλα αυτά. Ξαφνικά χάθηκε το σήμα από την παλιά sim. Εβαλα την καινούρια (5G), και συνδέθηκε αυτόματα. 
Σ ευχαριστώ πολύ , καλό βράδυ .
Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2022 at 10:15 ΜΜ, GREGORYMO said:

Δεν ξέρω τι ψάχνεις αλλά εγώ σήμερα ενεργοποίησα προσωπικη προσφορά από το app και μεταφέρθηκε η ημερομηνία λήξης για 1 μήνα.

Δεν μιλαμε για ολες τις προσωπικες προσφορες αλλα για την συγκεκριμενη των απεριοριστων DATA με 5 ευρω. Φανταζομαι οτι εβαλες αλλη και οχι αυτη;

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2022 at 10:41 ΜΜ, Pppe said:

Δεν έγινε το ίδιο σε συμφορουμίτη στο free2go.

Άλλο Q , άλλο free2go?

 

https://myphone.gr/forum/topic/29857/page/1922/?tab=comments#comment-7059262

 

 

Το δοκιμασε φιλος σημερα.  Εχω νεα, οχι καλα:

Μαυρο προβατο και στην Q τα απεριοριστα δυστυχως!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jsimeo said:

Το δοκιμασε φιλος σημερα.  Εχω νεα, οχι καλα:

Μαυρο προβατο και στην Q τα απεριοριστα δυστυχως!

Δηλαδή ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ενεργοποιώντας με -5Ε την προσωπική προσφορά unlimited data για 30 μέρες, στην περίπτωση που το υπόλοιπο των ευρώ έληγε σε λιγότερο από 30 μέρες, δεν παρατείνει τη λήξη υπολοίπου των ευρώ για άλλες 30 μέρες από τη στιγμή ενεργοποίησης της προσφοράς.

Δεν υπάρχει άλλο "μαύρο προβάτο" στην Q, κάνω λάθος; Μόνο το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pppe said:

Δηλαδή ενεργοποιώντας με -5Ε την προσωπική προσφορά unlimited data για 30 μέρες, στην περίπτωση που το υπόλοιπο των ευρώ έληγε σε λιγότερο από 30 μέρες, δεν παρατείνει τη λήξη υπολοίπου των ευρώ για άλλες 30 μέρες από τη στιγμή ενεργοποίησης της προσφοράς.

Δεν υπάρχει άλλο "μαύρο προβάτο" στην Q, κάνω λάθος; Μόνο το παραπάνω.

Από ΠΟΥ ενεργοποίησες ?

Από το κουτάκι στο app ?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το unlimited data με -5Ε προσωπικη προσφορά, έτσι; όχι για κάποιο άλλο πακέτο ή προσωπική προσφορά.

Με smsUD στο 12410.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

Μιλάμε για το unlimited data με -5Ε προσωπικη προσφορά, έτσι; όχι για κάποιο άλλο πακέτο ή προσωπική προσφορά.

Με smsUD στο 12410.

Εννοείς, ότι έστειλες sms και την πάτησες ?

Ενώ από το app, θα την γλιτώνες ?

Link to comment
Share on other sites

Από το app είχε ήδη αποκλειστεί. Ας διαβάζεις προηγούμενα posts πριν ρωτήσεις "Δηλαδη; ".

Μόνο το sms είχε μια πιθανότητα.

Αποκλείστηκε και αυτό: Μαύρο πρόβατο η συγκεκριμένη με οποιοδήποτε τρόπο ενεργοποίησης.

Αν δεν ήξερες τι είναι "μαύρο πρόβατο" ή επέκταση υπολοίπου ευρώ με ενεργοποίηση πακέτων στη Wind/Q, ανέτρεξε σε παλιότερα posts.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα, ανανέωσα με 12 ευρώ σε αριθμό με απενεργοποιημενο το fee και μου έδωσε μόνο 1gb, ενώ μου έδινε και τα 3000 προς q. Προφανώς το έκοψαν. 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...