Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, spiliot said:

Έχει βγάλει σε κανένα τη προσωπική προσφορά για 100 sms με 1.5 ευρώ τους τελευταίους μήνες; Έχω να το δω πάνω από 6 μήνες σε όλα τα κινητά που διαχειρίζομαι.

Σε εμένα τελευταία φορά τότε :

Screenshot_2022-03-03-22-32-50-883_com.google.android.apps.messaging.jpg

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

@spiliot εγω ακομα το εχω ως 8/3 στις προσωπικες προσφορες. Δεν ηταν ποτε εκατο, 60 προς ολους και 60 προς wind/q ειναι, εκτος αν εχει ερθει σε σενα κατι το ιδιαιτερο που δεν νομιζω

υπενθυμιζω παρεπιπτόντως ότι η ενεργοποιηση προσωπικής προσφοράς μεσω της εφαρμογης σβηνει την προσφορα απο τις προσωπικες, ενω η ιδια προσφορα αν ενεργοποιηθει μεσω μηνυματων δεν εξαφανιζεται (μπορει κάποιος να την παρει και δευτερη φορα ωσπου να λήξει)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Όταν από τη μεθεπόμενη Δευτέρα 14/3 η ελάχιστη ανανέωση και στην Q θα'ναι 12Ε, δηλαδή 2Ε παραπάνω από την τρέχουσα, "λογικό" και η ελάχιστη κάρτα στη διάρκεια των Countdown να αυξηθεί κατά 2Ε, όπως έχει ήδη γίνει από 6Ε σε 8Ε.

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2022 at 5:45 ΜΜ, Mobileras said:

Λογικά θα δώσει ίντερνετ την Παρασκευή. 

Σας το είπα; Σας το είπα! 6gb/4€/30 μέρες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Σας το είπα; Σας το είπα! 6gb/4€/30 μέρες. 

Πολύ καλή προσφορά

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, το 6GB στα 3€ πήγε στα 4€. Νομίζω οι αυξήσεις ήρθαν για να μείνουν 😐

 

Edit: Έπρεπε να το είχα καταλάβει από τις 24/02/2022

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nickolasemp said:

Ωπ, το 6GB στα 3€ πήγε στα 4€. Νομίζω οι αυξήσεις ήρθαν για να μείνουν 😐

 

Edit: Έπρεπε να το είχα καταλάβει από τις 24/02/2022

Τα 6GB στα 3€ είχαν εμφανιστεί για τελευταία φορά 15-16/3/2021.

Μέσα σ' ένα χρόνο, είναι κάπως λογικό και αναμενόμενο να αυξηθεί από τα 3 στα 4 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε αριθμό Q Card υπάρχει τρόπος να ζητήσω να μου στείλουν αναλυτική κατάσταση κλήσεων; Αν ναι θα ήθελα να ρωτήσω επιπλέον:

1) Υπάρχει κόστος;

2) Στην αναλυτική κατάσταση υπάρχουν μόνο οι κλήσεις και τα sms ή δείχνει όλες τις χρεώσεις; Πχ τα 30 σεντ που χρεώνει όταν βάζεις κάρτα, ή το 1.70 κάθε τρίμηνο για τα δώρα συμπεριλαμβάνονται στην αναλυτική κατάσταση;

3) Μέχρι πόσο πίσω πάει; πχ μέχρι 1 μήνα, 3 μήνες, 6 μήνες, 1 έτος;

4) Μπορούν να μου τη στείλουν σε ηλεκτρονικό αρχείο (πχ Excel ή έστω csv) σε κάποιο email που θα δηλώσω ή θα το στείλουν σε έντυπη μορφή;

Ρωτάω διότι θέλω να κάνω μια ανάλυση ώστε να δω πόσα χαλάω συγκεκριμένα, και να δω αν με συμφέρει ή όχι με τις αλλαγές που έχουν γίνει τον τελευταίο καιρό στα διάφορα πακέτα. Παλιά κρατούσα αρχείο, αλλά σε κάποια φάση το άφησα στην μοίρα του και σταμάτησα να το ενημερώνω.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, gpapas640 said:

Πες μας αν καταφέρεις να το ενεργοποιήσεις

IMG_20220303_155713.jpg

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Ενεργοποίησα χθες το πακέτο των 300' γιατί έληγε και δεν ήθελα να το ρισκάρω.

Θα το δοκιμάσω τον επόμενο μήνα (και θα ενημερώσω) αν και κρατάω μικρό καλάθι..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αναφέρθηκε στο νήμα του F2G ότι η ενεργοποίηση πακέτου δεν επεκτείνει πλέον την ισχύ του χρηματικού υπόλοιπου. Υπάρχει κάποιος που το έλεγξε πρόσφατα; (Πρόσφατα σημαίνει μερικές ημέρες)

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 9:17 ΠΜ, makap said:

Τα 6GB στα 3€ είχαν εμφανιστεί για τελευταία φορά 15-16/3/2021.

Μέσα σ' ένα χρόνο, είναι κάπως λογικό και αναμενόμενο να αυξηθεί από τα 3 στα 4 ευρώ.

Μαζί σου, απλά η σύγκριση γίνεται. 33% αύξηση σε ένα χρόνο, δεν το λες και λίγο, το λες;

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2022 at 9:48 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Ο καημένος ο mr Q ξέχασε να σβήσει την προσφορά των qStar που έληξε εχθές (ή να την ανανεώσει).

Τι να κάνει.. ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι.. 🤣

Παράταση της προσφοράς έως 18/3..

Πιστεύω (ή θέλω να πιστεύω) ότι πάει για μονιμοποίηση

image.thumb.png.e3a081ee417df3c53fce9ab02b5c74ba.png

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος δικός μου άνθρωπος ζήτησε σήμερα από την εξυπηρέτηση (13800), την κατάργηση των 1.70€ με κάθε ανανέωση και την απενεργοποίηση των δεδομένων.

Του είπαν ότι τα απενεργοποίησαν.

Έρχεται κάποιο επιβεβαιωτικό sms; Τα δεδομένα δουλεύουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το καουντνταουν σημερα. 500 προς ολους και 5 GB με 5 €. 15ημερο ομως. Δεν τσιμπαω, δεν ανανεωνω. Το υπολοιπο συνεχιζει να ειναι μηδεν.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν το έδιναν με 2 ευρώ θα είχε αναλογικά λογική. Μισή χρονική διάρκεια, μισό κόστος. Έτσι που το κάνουν, διπλασιαζουν το κόστος. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνουν για κοροιδα... αλλά, δεν σφάξανε.

Ας βάλουν προσφορά με 3€ & κάτι άλλο, φαίνεται δεν ξέρουν οτι η φτήνια τρώει τον παρά, με 5 € δεν θα πάρουμε

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή ειναι μια χαρά για τις παροχές που δίνει. Η διάρκεια της παροχής είναι που την κάνει ασύμφορη..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bbbb said:

Η τιμή ειναι μια χαρά για τις παροχές που δίνει. Η διάρκεια της παροχής είναι που την κάνει ασύμφορη..

Είναι σα να λες ότι ένα σουπερμάρκετ που πουλάει το γάλα 1€ τα 2 λίτρα είναι καλή τιμή αλλά είναι ασύμφορο να το αγοράσω γιατί λήγει σήμερα.

Η τιμή είναι καθρέφτης όλων των χαρακτηριστικών ενός προϊόντος, μεταξύ άλλων και του χρονικού διαστήματος που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

Προφανώς, λοιπόν, αν το πακέτο είχε διάρκεια 30 ημέρες η τιμή δε θα ήταν 5€.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2022 at 8:29 ΜΜ, spiliot said:

Έχει βγάλει σε κανένα τη προσωπική προσφορά για 100 sms με 1.5 ευρώ τους τελευταίους μήνες; Έχω να το δω πάνω από 6 μήνες σε όλα τα κινητά που διαχειρίζομαι.

Μόλις ενεργοποίησα την προσφορά των 3€, την επόμενη μέρα μου έσκασε αυτή.

 

Screenshot_2022-03-09-16-30-57-984.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τώρα κάρτα στην μητέρα μου και είχε επιλογή πέραν των κλασσικών 10€, 12€ κτλ και 8€ την οποία και επέλεξα. Είναι μόνιμη ή την πέτυχα τυχαία?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...