Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Όταν τρέχει το countdown μόνο ανοίγει η ανανέωση των 6€

Αύξηση και στα τέλη και στα Κάουντ Ντάουν

....από 6€ στα 8€ χαμηλότερη τιμή ανανέωσης.......

25% πάνω σε όλα........... Μ αρέσει που λυπομασταν την Τουρκία για τον εκεί πληθωρισμό

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, boltsis said:

Μα τωρα που ειχα κάνει προσφατα ανανεωση με 10 ευρω , μου κρατησαν το 1,70 και μου δωσανε 1gb για μια εβδομαδα χωρις φυσικά να εχω ζητησει να καταργηθει το Qfee, τι γινεται?

 

Να ζητήσεις να καταργηθεί το fee

Link to comment
Share on other sites

Αύξηση και στα τέλη και στα Κάουντ Ντάουν
....από 6€ στα 8€ χαμηλότερη τιμή ανανέωσης.......
25% πάνω σε όλα........... Μ αρέσει που λυπομασταν την Τουρκία για τον εκεί πληθωρισμό
Μην είμαστε τελείως άδικοι έγινε η φοβερή μείωση από 12% του φόρου σε 10% και έτσι έχουμε μία απίστευτη εξοικονόμηση χρημάτων! Και φυσικά η αφαίρεση του φόρου τελείως Για όσους είναι μέχρι 29 ετών πρέπει από κάπου να βγήκε αυτή η χασούρα.......
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bbbb said:
59 minutes ago, Pedro_G said:

 

Μην είμαστε τελείως άδικοι έγινε η φοβερή μείωση από 12% του φόρου σε 10% και έτσι έχουμε μία απίστευτη εξοικονόμηση χρημάτων! Και φυσικά η αφαίρεση του φόρου τελείως Για όσους είναι μέχρι 29 ετών πρέπει από κάπου να βγήκε αυτή η χασούρα.......

Άστοχη η σύγκριση κρατικών φόρων με τιμολογιακή πολιτική των εταιριών. 

Link to comment
Share on other sites

Όταν πρόκειται για ακύρωση του Qfee, να προτιμάτε γραπτή επικοινωνία γιατί όπως ανέφερα παλιότερα στο ποστ ,ενώ είχα ακυρώσει το qfee μου κράτησαν το 1.70 σε επόμενη ανανέωση και έπρεπε ξανά να επικοινωνήσω.

Καλύτερα γραπτά για να αποδεικνύεται πιο εύκολα ο ισχυρισμός σας.

 

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο διάστημα διατηρείται μια κάρτα με 0 υπόλοιπο;

Την έχω ένα μήνα έτσι, μόνο για εισερχόμενες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites



Μην είμαστε τελείως άδικοι έγινε η φοβερή μείωση από 12% του φόρου σε 10% και έτσι έχουμε μία απίστευτη εξοικονόμηση χρημάτων! Και φυσικά η αφαίρεση του φόρου τελείως Για όσους είναι μέχρι 29 ετών πρέπει από κάπου να βγήκε αυτή η χασούρα.......


Η χασουρα δεν είναι για τον πάροχο. Ο πάροχος βγαίνει κερδισμένος και χωρίς να αλλάξει το παραμικρό. Μειώθηκε το τέλος 2%; Αν ήταν σαν τους λογαριασμούς των συμβολαίων που μειώνονται θα έπρεπε πχ για να σου αφήνει 8,93€ υπόλοιπο να πληρώνεις 9,82€. Επειδή δεν άλλαξε το ποσό της ανανέωσης, βάζοντας 10€ εισπράττει ελαφρώς περισσότερα ο πάροχος (και με τη σειρά σου έχεις λίγο μεγαλύτερο υπόλοιπο διαθέσιμο).

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Green_Dragon said:

Πόσο διάστημα διατηρείται μια κάρτα με 0 υπόλοιπο;

Την έχω ένα μήνα έτσι, μόνο για εισερχόμενες κλήσεις.

Στην κιου μπορείς να δέχεσαι κλήσεις μέχρι τη λήξη του αριθμού, δηλαδή 12 μήνες. Νομίζω και σμσ. Νομίζω ότι το ίδιο ισχύει κ στο F2G. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η χρονική διάρκεια της Q κάρτας μου;

Χρονική διάρκεια

Η Q κάρτα ισχύει για 12 μήνες από τη στιγμή που θα κάνεις την:

  • Πρώτη κλήση ή
  • Τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας

 

Θα συνεχίσεις να δέχεσαι κλήσεις και SMS, ακόμη κι αν ο χρόνος ομιλίας τελειώσει νωρίτερα, μέχρι να εξαντληθούν οι 12 μήνες.

 

Μετά τους 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου, η σύνδεσή διατηρείται για επιπλέον 35 ημέρες.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Q οι αριθμοί, τα τέλη οι κάρτες μειώνονται και το κόστος ανεβαίνει......

Μόνο στην Ελλάδα αυτά!!

Να τους χαιρόμαστε και να τους δίνουμε εμπιστοσυνη....κάθε χρόνο και χειρότερα λέει ο λαός και το ίδιο ισχύει και στην εταιρεία Q.... Αύξηση των πάντων αν και μειώθηκε το ΦΠΑ όπως λέει ο φίλος.

Οι αριθμοί ευημερούν.......τα αποτελέσματα και τα Κάουντ Ντάουν όμως αλλά δείχνουν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, neutral said:

Όταν πρόκειται για ακύρωση του Qfee, να προτιμάτε γραπτή επικοινωνία γιατί όπως ανέφερα παλιότερα στο ποστ ,ενώ είχα ακυρώσει το qfee μου κράτησαν το 1.70 σε επόμενη ανανέωση και έπρεπε ξανά να επικοινωνήσω.

Καλύτερα γραπτά για να αποδεικνύεται πιο εύκολα ο ισχυρισμός σας.

 

Μπορώ με την αγορά αριθμού Q να ζητήσω απο το κατάστημα να ακυρώσει το Qfee; Απ οτι κατάλαβα ειναι κοροϊδία αυτη η χρέωση.

Επίσης μπορώ να τους ζητήσω να μην ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, thant said:

Μπορώ με την αγορά αριθμού Q να ζητήσω απο το κατάστημα να ακυρώσει το Qfee; Απ οτι κατάλαβα ειναι κοροϊδία αυτη η χρέωση.

Επίσης μπορώ να τους ζητήσω να μην ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο;

Σίγουρα μπορείς να απαιτήσεις να μην ενεργοποιήσουν πακέτο. Πες τους ότι θα το κάνεις μόνος σου, αφού μελετήσεις τι υπάρχει διαθέσιμο.

Για το Qfee δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να επιστρεψουν τα 2€ χρεωση που εγιναν στη προσπαθεια να βαλω την coundawn προσφορα χωρι να εχω το αναλογο υπολοιπο ? Πιστευοντας οτι πηρα τη προσφορα ανοιξα τα δεδομενα κι χρεωθηκα το 2€ Στη συνεχεια ανανεωσα το πολοιπο κι εβαλα το coundawn  αλλα ηδει χρεωθηκα 

 

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, powerup said:

Υπαρχει περιπτωση να επιστρεψουν τα 2€ χρεωση που εγιναν στη προσπαθεια να βαλω την coundawn προσφορα χωρι να εχω το αναλογο υπολοιπο ? Πιστευοντας οτι πηρα τη προσφορα ανοιξα τα δεδομενα κι χρεωθηκα το 2€ Στη συνεχεια ανανεωσα το πολοιπο κι εβαλα το coundawn  αλλα ηδει χρεωθηκα 

 

Δε χάνεις κάτι να προσπαθήσεις, μπορεί και να το κάνουν.

Στο f2g (παλιά) αν προλάβαινες να βάλεις πακέτο δεδομένων πριν περάσει κάποια ώρα δεν σε χρέωνε το ημερήσιο ίντερνετ. Σε q δεν έχει τύχει να δοκιμάσω το ίδιο αλλά φαίνεται πως δεν ισχύει από αυτά που λες.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, powerup said:

Υπαρχει περιπτωση να επιστρεψουν τα 2€ χρεωση που εγιναν στη προσπαθεια να βαλω την coundawn προσφορα χωρι να εχω το αναλογο υπολοιπο ? Πιστευοντας οτι πηρα τη προσφορα ανοιξα τα δεδομενα κι χρεωθηκα το 2€ Στη συνεχεια ανανεωσα το πολοιπο κι εβαλα το coundawn  αλλα ηδει χρεωθηκα 

 

Δηλαδή ?

Ότι θες ζητάς, αλλά πώς έγινε ?

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GREGORYMO said:

Δηλαδή ?

Ότι θες ζητάς, αλλά πώς έγινε ?

 

ειδα την προσφορα πατησα οκ αλλα δεν ειδα οτι ειχα μικροτερο υπολουπο γιατι διαζομουν 

Οταν ανοιξα τα δεδομεναΧ ρεωθηκα τα 2€ κι μετα απο καμια ωρα προχωρισα στη ανανεωση του χρονου κι της προσφορας coundown αλλα ειδη ειχε φαει το 2€

Μου γυρησαν τα 2€ .Ολα καλα

46 minutes ago, spiliot said:

Δε χάνεις κάτι να προσπαθήσεις, μπορεί και να το κάνουν.

Στο f2g (παλιά) αν προλάβαινες να βάλεις πακέτο δεδομένων πριν περάσει κάποια ώρα δεν σε χρέωνε το ημερήσιο ίντερνετ. Σε q δεν έχει τύχει να δοκιμάσω το ίδιο αλλά φαίνεται πως δεν ισχύει από αυτά που λες.

Μιλησα στο meseger κι μου επεστρεψαν τα 2 € ως ενεργεια καλης θελησης 

Οντος καλη ενεργεια

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστη ανανέωση 8 ευρώ.
Το είδα και έβαλα γυαλιά μήπως δεν έβλεπα σωστά..

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λεει  ότι από 14/03/2022, η ελάχιστη online ανανέωση για συνδρομητές F2G & Q καρτοκινητής θα είναι 12€.:classic_wacko:

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320435034/

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, thant said:

Μπορώ με την αγορά αριθμού Q να ζητήσω απο το κατάστημα να ακυρώσει το Qfee; Απ οτι κατάλαβα ειναι κοροϊδία αυτη η χρέωση.

Επίσης μπορώ να τους ζητήσω να μην ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο;

Ειλικρινά, γιατί πάτε στα καταστήματα; Για να τροφοδοτείτε τα παράσιτα;

Online παραγγελία: https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gpapas640 said:

Ειλικρινά, γιατί πάτε στα καταστήματα; Για να τροφοδοτείτε τα παράσιτα;

Online παραγγελία: https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

Προσωπικά ενας λογος είναι μήπως βρω κάποιο εύκολο νούμερο. Είναι κοντά και η wind, οπότε...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...