Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πράγματι έχουν σφίξει τα πράγματα. Η πιο φτηνή λυση για να έχεις ιντερνετ είναι να πετυχεις καουνταουν δεδομένων. Η συμπεριφορά τους παντως δείχνει ότι θέλουν να αναγκάζουν τον κόσμο να αγοράσει 2 καουνταουν κάθε μήνα. 

Η κιου είναι η μοναδική καρτοκινητή που χρεώνει το μπόνους ανανέωσης. Και όπως φαίνεται τα GB τα δίνει μόνο για 1 εβδομάδα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δε βολεύει να αγοράζεις 2 διαφορετικά countdown λόγω χρόνου, δηλαδή δε θα λήγουν μαζί και αυτό δημιουργεί πρόβλημα... 

Ύστερα γιατί στο site τους γράφουνε με 12 ευρώ θα έχεις και 1gb δώρο, μήπως είναι καινούργιο? Τι στο καλό έχουν κάνει? Επίσης με κάθε ανανέωση αν είναι να χρεώνομαι 1.70 για να μου δώσει κάποιο μπόνους που οι άλλες οι εταίριες το δίνουν δωρεαν τότε θα χάσει πολύ κόσμο. Για να δούμε και στη συνέχεια τι θα γίνει.. 

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αγοράζετε πακέτο ίντερνετ εκτός countdown;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To πιο φτηνό πακέτο τώρα που είδα 3gb 8.5 ευρώ εκτός και αν εννοείτε κάτι αλλο, δε συμφέρει.Έτσι όπως πάει θα συμφέρει να βάλεις το κιου σταρ, 400' προς όλους και 1gb και ότι περισσεύει πάει στο επόμενο.. Προσωπικά δεν αγόρασα ποτέ πακέτο πάρα μόνο countdown αλλά έτσι όπως πάει θα αγοράζουμε πακέτο η θα αλλάξουμε παροχο... 

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Στις ανανεώσεις δεν βλέπω πια απο 6€.
Άλλαξε κάτι , εχασα επεισόδια;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsagod123 said:

Στις ανανεώσεις δεν βλέπω πια απο 6€.
Άλλαξε κάτι , εχασα επεισόδια;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όταν τρέχει το countdown μόνο ανοίγει η ανανέωση των 6€

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, boltsis said:

Οκ το κατάλαβα αυτό, το θέμα μου είναι με τα δεδομενα που με κάθε ανανεωση είχα 1gb δώρο για ένα μήνα. Τώρα τι πρέπει να κάνω στην επόμενη ανανέωση? Δε καταναλωνω πολλά mb απλά τα χρειάζομαι ώστε να μη με χρεώνουνε οταν θα ανοιγω τα δεδομένα, με είχε βολέψει αυτό και πότε δεν αγόρασα countdown δεδομένων, επίσης παρατηρώ ότι τώρα τελευταία δίνουνε χρόνο ομιλίας σκέτη χωρίς δεδομένα μήπως έχουν σφίξει λίγο τα πράγματα λέω εγώ.. 

Ζήτα να απενεργοποιήσουν το q fee και αφού το κάνουν βάλε κάρτα 12 ευρώ. Όσοι το έκαναν μέχρι στιγμής πήραν και τα (μάλλον άχρηστα) λεπτά προς q και το 1gb. Σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να το δίνει και με 10ρα κάρτα αλλά είναι ρίσκο.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, powerup said:

Μηνιαίο τέλος διατήρησης του bonus ανανέωσης αξίας 1,70€. Ισχύει σε κάθε ανανέωση του μήνα από 10€ κ άνω. 

Που το βλεπεις οτι καργειται ?

Στο τελος το γραφει 

 

Παρεξήγηση, εννοούσα ότι με ανανεωση 10€ και άνω το 1,7€ αφαιρείται από την κάρτα που θα βάλεις. Με το "αφαιρείται" εννοούσα ότι ισχύει όχι ότι καταργείται.

Link to comment
Share on other sites

δωσε ρε ρημάδα ΜΒ και ομιλία.....

 

Τα παιδιά μου λένε πλέον ότι δε χρειάζονται ομιλία καν.... Δε θα με πάρουν λεει αν αν με πάρουν να κοιτάω το viber. 

Ολα καλα...... με 4 γιγα ειναι αρχοντες. Ενας λόγος παραπάνω να πάει κάποιος cosmote. Με το wifi fon εχεις σχεδόν παντου ιντερνετ. Δε μου έχει τύχει στην Αθήνα να μη βολευτώ... Ακόμα και όταν πάω διακοπές βρίσκω γείτονα.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εδωσε..... 
 
COUNTDOWN DOUBLE TALK
200'ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
200'WIND/Q
400 MB
€ 4
Διάρκεια 30 ημέρες
Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος βάλει 8€ να μας πει εάν χρεώθηκε κιου φι 1,50€ διότι αυτοί είναι ικανοί για όλα. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, το ίδιο με αυτό που είχε δώσει τη ΔΕ 24/1 αλλά για 3 μέρες ενώ τώρα για 2.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Που το είδες το 8€ !!!!!!

Πας στο αππ, πατάς στο καουνταουν, βλέπεις πάνω δεξιά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Πας στο αππ, πατάς στο καουνταουν, βλέπεις πάνω δεξιά. 

Έχεις δίκιο !!!

Την κάτσαμε την βάρκα !!!

Τώρα, το ερώτημα είναι: θα είναι standard η θα διαφέρει από countdown σε countdown !

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, κάνουν τα παντα για να "αυτοκτονήσουν" το Κιού... 

ΥΓ: το αστείο είναι ότι στην αρχή όταν πήγαινες στην "ανανέωση χρόνου" είχαν ξεχάσει το 6ευρο και το άλλαξαν πριν λίγο... 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Εντάξει, κάνουν τα παντα για να "αυτοκτονήσουν" το Κιού... 

Μάλλον θα πάει στα 8€, αφού και οι άλλοι αύξησαν την ελάχιστη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Αφού πλέον με ενεργοποίηση πακέτου ανανεώνεται και η ημερομηνία λήξης υπολοίπου, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με την ανανέωση των 8 ευρώ και αντίστοιχα των 12.

Αρκεί βέβαια να παραμείνει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikotsal said:

Αφού πλέον με ενεργοποίηση πακέτου ανανεώνεται και η ημερομηνία λήξης υπολοίπου, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με την ανανέωση των 8 ευρώ και αντίστοιχα των 12.

Αρκεί βέβαια να παραμείνει αυτό. 

Με την ίδια λογική ας το κάνουν και 20 ευρώ. 

Βασικά δεν υπάρχει λογική, απλά θέλουν να σπρώξουν τον κόσμο προς το F2G και να ξεμπερδευουν με το Q

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

για να απνεργοποιησω το Qfee πρεπει να πάρω τηλέφωνο η μπορώ και μέσω μηνύματος?Αν το καταργήσω θα έχω κάποιο άλλο μειονέκτημα, δε θα λαβαίνω τα μπόνους?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, boltsis said:

για να απνεργοποιησω το Qfee πρεπει να πάρω τηλέφωνο η μπορώ και μέσω μηνύματος?Αν το καταργήσω θα έχω κάποιο άλλο μειονέκτημα, δε θα λαβαίνω τα μπόνους?

Τηλέφωνο, ή μεσεντζερ, ή φόρμα επικοινωνίας από το σάιτ. 

Το Qfee είναι το μπόνους ανανέωσης. Εάν το καταργήσεις, δεν θα το έχειςέχεις και δεν θα χρεώνεσαι 1,70€

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, boltsis said:

για να απνεργοποιησω το Qfee πρεπει να πάρω τηλέφωνο η μπορώ και μέσω μηνύματος?Αν το καταργήσω θα έχω κάποιο άλλο μειονέκτημα, δε θα λαβαίνω τα μπόνους?

Μπορείς από τη φόρμα επικοινωνίας της wind στο site. Αν το καταργήσεις θα λαμβάνεις 1gb και 3000 προς q, στην πρώτη ανανέωση του μήνα από 12 ευρώ. Στις μικρότερες ανανεώσεις θα λαμβάνεις 3000 /q., χωρίς να είμαι σίγουρος αν τα δίνει πχ και στα 8 ευρώ. Εγώ στα 12 ευρώ που κάνω ανανέωση σε 3 κινητά που διαχειρίζομαι, παίρνω το 1gb και τα λεπτά, με καταργημένο το q fee. 

Link to comment
Share on other sites

Μα τωρα που ειχα κάνει προσφατα ανανεωση με 10 ευρω , μου κρατησαν το 1,70 και μου δωσανε 1gb για μια εβδομαδα χωρις φυσικά να εχω ζητησει να καταργηθει το Qfee, τι γινεται?

 

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...