Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, akalos said:

βλέπω συνεχίζεται το άρμεγμα των πελατών και με τη νέα διοίκηση κανονικά,όχι ότι περίμενα κάτι άλλο δηλαδή

Παίζει να μην το έχει ανακαλύψει η διοίκηση ακόμη. Πάντα τα καταστήματα έκαναν οτι τους καπνίσει... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mobileras said:

Παίζει να μην το έχει ανακαλύψει η διοίκηση ακόμη. Πάντα τα καταστήματα έκαναν οτι τους καπνίσει... 

Κι εγώ ένα φεγγάρι πήγα στο κατάστημα της Ξάνθης να βάλω χρόνο ομιλίας γιατί τότε έδινε και 120 προς σταθερά δώρο, και δεν μου βάζανε εάν δεν επέλεγα οπωσδήποτε κάποιο πακέτο. Στο μεταξύ σε κατάστημα άλλης πόλης μου το κάνανε κανονικά. Πήρα στη wind και το κατήγγειλα αλλά δεν τους κάηκε καρφί..

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο θεμα ειναι απο παντα οχι με τωρα με τα νεα αφεντικα και οχι μονο στην Q.

Παντα το καθε καταστημα ανεξαρτητου κινητης προσπαθει να πουλησει οτιδηποτε περισσοτερο μπορει με την καθε ευκαιρια για το κερδος του.

Ειναι στο χερι το καθενος να μην δεχθει το πακετο και να μην λεει ναι σε οτι του προτεινει ο καθε υπαλληλος που την δουλεια του κανει στη τελικη κ αυτος.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, n70-spec said:

Το συγκεκριμενο θεμα ειναι απο παντα οχι με τωρα με τα νεα αφεντικα και οχι μονο στην Q.

Παντα το καθε καταστημα ανεξαρτητου κινητης προσπαθει να πουλησει οτιδηποτε περισσοτερο μπορει με την καθε ευκαιρια για το κερδος του.

Ειναι στο χερι το καθενος να μην δεχθει το πακετο και να μην λεει ναι σε οτι του προτεινει ο καθε υπαλληλος που την δουλεια του κανει στη τελικη κ αυτος.

Διαφωνώ. Στις άλλες 2 εταιρίες τα καταστήματα ακολουθουν την γραμμή της εταιρίας. Μόνο στα καταστήματα της γουιντ ο κάθε μαγαζάτορας δουλευει ανεξάρτητα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  Συγνώμη το 1gb που δίνανε με ανανέωση 10-12 ευρώ το κάνανε να έχει διάρκεια μια εβδομάδα μόνο, είναι δυνατόν?Δε το κατάλαβα και καθώς άνοιξα τα δεδομένα σήμερα να δω κάτι με χρέωσαν 2 ευρώ - 1gb έως αύριο τα μεσάνυχτα, πολύ άκυρο εκ μέρους της Q!! 

Επίσης το 1.7 ευρώ κάθε πότε θα το χρεώνουν, δεν έχω καταλάβει, όταν κάνουμε ανανέωση από 12 ευρώ και πάνω? 

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, boltsis said:

  Συγνώμη το 1gb που δίνανε με ανανέωση 10-12 ευρώ το κάνανε να έχει διάρκεια μια εβδομάδα μόνο, είναι δυνατόν?Δε το κατάλαβα και καθώς άνοιξα τα δεδομένα σήμερα να δω κάτι με χρέωσαν 2 ευρώ - 1gb έως αύριο τα μεσάνυχτα, πολύ άκυρο εκ μέρους της Q!! 

Επίσης το 1.7 ευρώ κάθε πότε θα το χρεώνουν, δεν έχω καταλάβει, όταν κάνουμε ανανέωση από 12 ευρώ και πάνω? 

Επίσημη ανακοίνωση έγραφε ότι με κάθε ανανέωση υπάρχει χρέωση κιου φι. Όσοι έκαναν μέχρι κ 9 ευρώ, είπαν ότι δεν χρεώνονται. 

Για το 1 γίγα νομίζω ότι σε μια ανακοίνωση έγραφαν ότι ισχυει για 1 εβδομάδα μέχρι το τέλος Ιανουαρίου. 

Ρίξε μια ματιά και στα προηγούμενα ποστς για σιγουριά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1.70 θα χρεώνουν σε κάθε ανανέωση άνω των 10 ευρώ? Τι να πω... 

Αυτό με το 1gb για μια εβδομάδα, πολύ φάουλ! 

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Έχω αλλάξει το apn σε my, αλλά ΜΒ κατανάλωσε.

ΥΓ. Δεν χρεώθηκα ακόμα κάτι.

Καλώς θα τα δεχτείς. Η χρέωση έρχεται την επόμενη μέρα το πρωί κατά τις 10.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Mobileras said:

Επίσημη ανακοίνωση έγραφε ότι με κάθε ανανέωση υπάρχει χρέωση κιου φι. Όσοι έκαναν μέχρι κ 9 ευρώ, είπαν ότι δεν χρεώνονται. 

Για το 1 γίγα νομίζω ότι σε μια ανακοίνωση έγραφαν ότι ισχυει για 1 εβδομάδα μέχρι το τέλος Ιανουαρίου. 

Ρίξε μια ματιά και στα προηγούμενα ποστς για σιγουριά. 

Τσεκάρετε τον επικαιροποιημένο τιμοκατάλογο του Φεβρουαρίου: https://www.myq.gr/ext_files/prepaid/q/files/timokatalogos-February-2022-gr.pdf

Το Q fee αφαιρείται από ανανέωση 10€ και άνω, σύμφωνα με τον παραπάνω τιμοκατάλογο. Βέβαια στον τιμοκατάλογο περιλαμβάνονται και ανύπαρκτα πακέτα (τα μισά από τα πακέτα εξωτερικού δεν υπάρχουν στην εφαρμογή), άρα μην δενετε και κόμπο ο,τι λέει το pdf 😂😂😂

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, gpapas640 said:

Τσεκάρετε τον επικαιροποιημένο τιμοκατάλογο του Φεβρουαρίου: https://www.myq.gr/ext_files/prepaid/q/files/timokatalogos-February-2022-gr.pdf

Το Q fee αφαιρείται από ανανέωση 10€ και άνω, σύμφωνα με τον παραπάνω τιμοκατάλογο. Βέβαια στον τιμοκατάλογο περιλαμβάνονται και ανύπαρκτα πακέτα (τα μισά από τα πακέτα εξωτερικού δεν υπάρχουν στην εφαρμογή), άρα μην δενετε και κόμπο ο,τι λέει το pdf 😂😂😂

Μηνιαίο τέλος διατήρησης του bonus ανανέωσης αξίας 1,70€. Ισχύει σε κάθε ανανέωση του μήνα από 10€ κ άνω. 

Που το βλεπεις οτι καργειται ?

Στο τελος το γραφει 

 

Link to comment
Share on other sites

Λόγω κάποιων προβλημάτων που εχω με την κοσμοτε, σκέφτομαι απο βδομάδα να έρθω στη wind και μάλλον προς Q.

Εγω δεν μιλάω πανω απο 45 λεπτα τον μήνα, γιαυτο θα ήθελα να μαθω αν υπάρχει  οικονομικό πακέτο που να κοστίζει κατω απο 8.50€.

Στον τιμοκατάλογο βλεπω οτι οι εθνικές κλήσεις κοστίσουν 0,00135€.

Αυτο σημαίνει οτι αν μιλήσω 60 λεπτά χωρίς πακέτο θα πληρώσω 0,81€; Δηλαδή 0,00135×60=0,81€. Τα λεω σωστα ή κάνω λάθος; Αν ισχύουν αυτα που λέω μήπως με συμφέρει καλύτερα να μην βαζω κάποιο πακέτο;

Κατι τελευταίο.  Διαβάζω παραπάνω για κάτι χρεώσεις με τα δεδομένα. Υπάρχεις τέτοιο θέμα; Πρέπει κατι να προσέχω; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, thant said:

Λόγω κάποιων προβλημάτων που εχω με την κοσμοτε, σκέφτομαι απο βδομάδα να έρθω στη wind και μάλλον προς Q.

Εγω δεν μιλάω πανω απο 45 λεπτα τον μήνα, γιαυτο θα ήθελα να μαθω αν υπάρχει  οικονομικό πακέτο που να κοστίζει κατω απο 8.50€.

Στον τιμοκατάλογο βλεπω οτι οι εθνικές κλήσεις κοστίσουν 0,00135€.

Αυτο σημαίνει οτι αν μιλήσω 60 λεπτά χωρίς πακέτο θα πληρώσω 0,81€; Δηλαδή 0,00135×60=0,81€. Τα λεω σωστα ή κάνω λάθος; Αν ισχύουν αυτα που λέω μήπως με συμφέρει καλύτερα να μην βαζω κάποιο πακέτο;

Κατι τελευταίο.  Διαβάζω παραπάνω για κάτι χρεώσεις με τα δεδομένα. Υπάρχεις τέτοιο θέμα; Πρέπει κατι να προσέχω; 

Αν μιλήσεις 60', χωρίς πρόγραμμα, θα πληρώσεις 48€.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, thant said:

Λόγω κάποιων προβλημάτων που εχω με την κοσμοτε, σκέφτομαι απο βδομάδα να έρθω στη wind και μάλλον προς Q.

Εγω δεν μιλάω πανω απο 45 λεπτα τον μήνα, γιαυτο θα ήθελα να μαθω αν υπάρχει  οικονομικό πακέτο που να κοστίζει κατω απο 8.50€.

Στον τιμοκατάλογο βλεπω οτι οι εθνικές κλήσεις κοστίσουν 0,00135€.

Αυτο σημαίνει οτι αν μιλήσω 60 λεπτά χωρίς πακέτο θα πληρώσω 0,81€; Δηλαδή 0,00135×60=0,81€. Τα λεω σωστα ή κάνω λάθος; Αν ισχύουν αυτα που λέω μήπως με συμφέρει καλύτερα να μην βαζω κάποιο πακέτο;

Κατι τελευταίο.  Διαβάζω παραπάνω για κάτι χρεώσεις με τα δεδομένα. Υπάρχεις τέτοιο θέμα; Πρέπει κατι να προσέχω; 

Προς το παρόν υπάρχουν τα λεγόμενα count down offers που προσφέρουν μέχρι και 300 λεπτά για έναν μήνα με χρέωση 4€.. Όμως αλλάζει χέρια η wind και δεν ξέρουμε τι θα αλλάξει και τι θα παραμείνει γενικώς.  Κρίνεις και πράττεις..

 

υ.γ. το 0,00135 αφορά τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο, όχι ανά λεπτό. 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, thant said:

...

Στον τιμοκατάλογο βλεπω οτι οι εθνικές κλήσεις κοστίσουν 0,00135€.
...

0,0135€ γράφει ο τιμοκατάλογος, και είναι το δευτερόλεπτο.
Θα βάζεις πακέτα από countdown και προσωπικές προσφορές που στέλνει συνέχεια η Q. Εγώ έτσι τη βγάζω με 3-5€ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, απο δευτερόλεπτο επρεπε να μετρήσω. Γιαυτό ρώτησα κι εγω, γιατί κατι δεν μου καθότανε καλά. 

Ευχαριστώ. 

 

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, thant said:

Όντως, απο δευτερόλεπτο επρεπε να μετρήσω. Γιαυτό ρώτησα κι εγω, γιατί κατι δεν μου καθότανε καλά. 

Ευχαριστώ. 

 

Όπως γράφτηκε πιο πάνω, για τις δικές σου απαιτήσεις βγάζεις άνετα το μήνα με 3-5€ με τις προσφορές countdown.

Και αν ανανεώνεις χρόνο την παραμονή ή και της ημέρα της λήξης του υπολοίπου, τότε παρατείνεται και το υπόλοιπο σε χρήματα.

Διατηρώ 4 sim με αυτό τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thant said:

Λόγω κάποιων προβλημάτων που εχω με την κοσμοτε, σκέφτομαι απο βδομάδα να έρθω στη wind και μάλλον προς Q.

Τα προβλήματα που αναφέρεις, έχουν να κάνουν με το σήμα;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Q βρήκα το εξής 

"Από 10€ -11€, 3000’ προς Q με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και διάρκεια 30 ημέρες.
• Από 12€ -14€, 1GB και 3000’ προς Q με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και διάρκεια 30 ημέρες." 

Δηλαδή με 10 ευρώ ανανέωση δε θα έχουμε πια 1Gb δώρο? Επίσης το 1.70 χρεώνεται μια φορά αν βάλω 12 ευρώ και πάνω, με διάρκεια 6 μήνες? 

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, user_one said:

Τα προβλήματα που αναφέρεις, έχουν να κάνουν με το σήμα;

Οχι. Αδυνατούν εδω και 4 μηνες να ενεργοποιησουν νεο και ταυτοποιημενο αριθμό στο όνομά μου.

Θα αναφερθώ αναλυτικά τις επόμενες μέρες στο νήμα της φρογκ...

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, boltsis said:

Στο site της Q βρήκα το εξής 

"Από 10€ -11€, 3000’ προς Q με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και διάρκεια 30 ημέρες.
• Από 12€ -14€, 1GB και 3000’ προς Q με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και διάρκεια 30 ημέρες." 

Δηλαδή με 10 ευρώ ανανέωση δε θα έχουμε πια 1Gb δώρο? Επίσης το 1.70 χρεώνεται μια φορά αν βάλω 12 ευρώ και πάνω, με διάρκεια 6 μήνες? 

Νομίζω ότι σου απάντησα ήδη. Δοκίμασε 2 ανανεώσεις σε 2 μήνες και θα δεις εάν εγώ έχω δίκιο η το σάιτ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είπες νομίζεις, έψαξα πιο πριν τα ποστ και δε βρήκα κάτι. Ετσι κοίταξα στο site της Q και βρήκα αυτό, λογικά μέχρι νεοτέρας θα ισχύει αυτό.. 

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις δες τα ποστς και άλλων μελών των προηγουμενων ημερών. Όλοι γράφουν ότι από ανανέωση 10€ και πάνω έχουν χρεωθεί το 1,70€ κάθε φορά που έβαζαν κάρτα. Οι μοναδικοί που δεν χρεώνονται είναι αυτοί που ζήτησαν από την εταιρία να μην χρεώνονται κιου φι. Και όσοι ανανεώνουν μέχρι 9 ευρώ δεν χρεώνονται κιου φι. Κάθε φορά που έχει ενεργό καουνταουν μπορείς να ανανεώσεις από 6€ και πάνω. Αυριο πρωι απο τις 9:00 θα έχει καουνταουν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Οκ το κατάλαβα αυτό, το θέμα μου είναι με τα δεδομενα που με κάθε ανανεωση είχα 1gb δώρο για ένα μήνα. Τώρα τι πρέπει να κάνω στην επόμενη ανανέωση? Δε καταναλωνω πολλά mb απλά τα χρειάζομαι ώστε να μη με χρεώνουνε οταν θα ανοιγω τα δεδομένα, με είχε βολέψει αυτό και πότε δεν αγόρασα countdown δεδομένων, επίσης παρατηρώ ότι τώρα τελευταία δίνουνε χρόνο ομιλίας σκέτη χωρίς δεδομένα μήπως έχουν σφίξει λίγο τα πράγματα λέω εγώ.. 

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...