Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δει κανένας 5G με Q ? Πρέπει να αλλάξω sim? Γιατί εγώ δεν βλέπω....
Πρέπει να αλλάξεις εντός εισαγωγικών δίκτυο και να πας απευθείας Wind για να δεις 5g και volte.

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bbbb said:

Πρέπει να αλλάξεις εντός εισαγωγικών δίκτυο και να πας απευθείας Wind για να δεις 5g και volte.

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πχ να κάνω φορητότητα σε f2g ?

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimis164 said:

πχ να κάνω φορητότητα σε f2g ?

Μπορείς να κάνεις πανεύκολα, δωρεάν, μέσα σε λίγα λεπτά σε κατάστημα Wind. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου διαθεσημο το ιστορικο των coundown προσφορων της q .Για να ξερουμε τη προσφορα βγαζει τους τελευαιους μηνες ?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, powerup said:

Υπαρχει καπου διαθεσημο το ιστορικο των coundown προσφορων της q .Για να ξερουμε τη προσφορα βγαζει τους τελευαιους μηνες ?

 

Στο facebook στη σελίδα τους τα βγάζουν όλα..

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε μέχρι τις 25 θα ξανά δώσει cd ομιλία; Σας ρωτάω γιατί εσείς τα παρακολουθείτε στενά 😁

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, neutral said:

Πιστεύετε μέχρι τις 25 θα ξανά δώσει cd ομιλία; Σας ρωτάω γιατί εσείς τα παρακολουθείτε στενά 😁

Ε ναι, ένα από τα επόμενα 2 θα έχει ομιλία (είτε σκέτο είτε με κάτι άλλο (SMS or data)).

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, neutral said:

Πιστεύετε μέχρι τις 25 θα ξανά δώσει cd ομιλία; Σας ρωτάω γιατί εσείς τα παρακολουθείτε στενά 😁

Κατά πάσα πιθανότητα ναι, ωστόσο δε μπορεί κανείς να ξέρει σίγουρα. Καλύτερα ενεργοποίησε αυτό που τρέχει τώρα (300', 4€) να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Τη Δευτέρα μυρίζομαι 15νθημερο countdown.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nickolasemp said:

Ε ναι, ένα από τα επόμενα 2 θα έχει ομιλία (είτε σκέτο είτε με κάτι άλλο (SMS or data)).

Παίζει και 15αρι.

Μην ξεχνιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που έχει ενεργοποιήσει το πακέτο ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ ΑUTO με rollover; Έχω κάποιες απορίες πριν το ενεργοποιήσω. 

1) Θέλει κάθε μήνα υποχρεωτικά ανανέωση ή μπορείς να συνεχίσεις τον επόμενο μήνα με τα υπόλοιπα που μεταφέρθηκαν; 

2) Εάν κανείς ανανέωση σου αποδίδονται τα bonus της ανανέωσης της κάρτας; 

3) Εάν δεν ανανεώσεις τον επόμενο μήνα χάνονται τα υπόλοιπα; 

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν είναι υποχρεωτικό. Εαν θέλεις βάζεις. Εαν δεν βάλεις απλά χάνεις τα προνόμια και το rollover.

2) Ναι κανονικά

3) Χάνεται το rollover, με μια μικρή επιφύλαξη. Ίσως ανεπίσημα να μην χάνεται.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, natashaky said:

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που έχει ενεργοποιήσει το πακέτο ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ ΑUTO με rollover; Έχω κάποιες απορίες πριν το ενεργοποιήσω. 

1) Θέλει κάθε μήνα υποχρεωτικά ανανέωση ή μπορείς να συνεχίσεις τον επόμενο μήνα με τα υπόλοιπα που μεταφέρθηκαν; 

2) Εάν κανείς ανανέωση σου αποδίδονται τα bonus της ανανέωσης της κάρτας; 

3) Εάν δεν ανανεώσεις τον επόμενο μήνα χάνονται τα υπόλοιπα; 

 

Screenshot_2022-02-18-14-33-45-824.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα μια βοηθεια οσο αφορα τα SMS (ναι ακομα στελνω SMS...) . Γιατι δεν μπορω να ενεργοποιησω το chat στα sms...? Γραφω τον αριθμο μου και μετα εμφανιζει ''Registration failed''

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2022 at 9:22 ΜΜ, t300 said:

Τι εννοεί η ανακοίνωση με το "έως και 31/1/2022" ;

"Επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου 2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει 3000 λεπτά ομιλίας προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για 30 ημέρες κατά την πρώτη ανανέωση του μήνα με τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€, θα εφαρμόζεται εφεξής σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας με ταυτόχρονη απόδοση bonus 1GB με διάρκεια 7 ημέρες έως και 31 Ιανουαρίου 2022. Οι συνδρομητές έχουν δυνατότητα αίτησης απενεργοποίησης του Bonus, κατόπιν σχετικού αιτήματος καλώντας στο 13800 - τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (χρέωση 0,25€/κλήση)."

Όπως έχει διατυπωθεί ίσως σημαίνει ότι θα αποδόθηκε μέχρι 31/1 ΣΕ ΚΑΘΕ ανανέωση (κι όχι μόνο στην πρώτη του μήνα).

Γενικά οι ανακοινώσεις της Q δεν είναι και οτι σαφέστερο, αλλά η συγκεκριμένη το τερμάτισε. Ούτε αυτός που την έγραψε δεν καταλαβαίνει τι λέει... 🙃

Link to comment
Share on other sites

χθες ενεργοποιησα ενα νεο αριθμο Q και στο τελος μου λέει η υπαλληλος οτι για ενεργοποιηθει η συνδεση πρεπει να αγορασω καρτα των δεκα ευρω. Ενω μπορουσα και απο σπιτι μου το εκανα εκει. σημερα που εβαλα την καρτα sim στο κινητο ειδα απο την εφαρογη της q οτι εχω υπολοιπο 40 λεπτα και ενεργοποιημενο ενα πρόγραμμα rollover. Το οποιο φυσικα το εκανε η υπαλληλος χωρις να με ρωτησει. Σε αυτη την περιπτωση τι γινετε. Δεν νομιζω να ειναι ετσι η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pyroboliko said:

χθες ενεργοποιησα ενα νεο αριθμο Q και στο τελος μου λέει η υπαλληλος οτι για ενεργοποιηθει η συνδεση πρεπει να αγορασω καρτα των δεκα ευρω. Ενω μπορουσα και απο σπιτι μου το εκανα εκει. σημερα που εβαλα την καρτα sim στο κινητο ειδα απο την εφαρογη της q οτι εχω υπολοιπο 40 λεπτα και ενεργοποιημενο ενα πρόγραμμα rollover. Το οποιο φυσικα το εκανε η υπαλληλος χωρις να με ρωτησει. Σε αυτη την περιπτωση τι γινετε. Δεν νομιζω να ειναι ετσι η διαδικασια.

Πηγες σε κατάστημα και πήρες νεο αριθμο κιου; 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pyroboliko said:

ναι χθες σε υποκαταστημα

Εγω στη θεση σου θα εστελνα στο μεσεντζερ της κιου την κατάσταση και πες μας τι σου απάντησαν 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mobileras said:

Εγω στη θεση σου θα εστελνα στο μεσεντζερ της κιου την κατάσταση και πες μας τι σου απάντησαν 

 

Το πακέτο που ενεργοποιήθηκε στην γραμμή σας σας έδωσε 200 λεπτά προς όλους και 500 ΜΒ, η χρέωση έγινε για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός σας, δεν σας επέλεξε κάποιο πρόγραμμα ο υπάλληλος, εάν θέλετε να ενεργοποιήσετε κάτι άλλο μπορείτε να κάνετε ανανέωση εκ νέου.

3 minutes ago, pyroboliko said:

 

Το πακέτο που ενεργοποιήθηκε στην γραμμή σας σας έδωσε 200 λεπτά προς όλους και 500 ΜΒ, η χρέωση έγινε για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός σας, δεν σας επέλεξε κάποιο πρόγραμμα ο υπάλληλος, εάν θέλετε να ενεργοποιήσετε κάτι άλλο μπορείτε να κάνετε ανανέωση εκ νέου.

Είναι αυτόματη η πρώτη ανανέωση, δεν θα μπορέσει να γίνει η επιστροφή του ποσού αυτού για την ενεργοποίηση του αριθμού . Θα χρειαστεί να γίνει εκ νέου ανανέωση στον αριθμό για να ενεργοποιήσετε κάποιο άλλο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pyroboliko said:

 

Το πακέτο που ενεργοποιήθηκε στην γραμμή σας σας έδωσε 200 λεπτά προς όλους και 500 ΜΒ, η χρέωση έγινε για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός σας, δεν σας επέλεξε κάποιο πρόγραμμα ο υπάλληλος, εάν θέλετε να ενεργοποιήσετε κάτι άλλο μπορείτε να κάνετε ανανέωση εκ νέου.

Με βαση αυτά που σου έγραψαν, την επόμενη φορά που βάλεις καρτα δεν θα πρεπει να ενεργοποιηθεί αυτόματα το πακέτο. Σου ηρθαν καποια σμσ οταν μπηκε η κάρτα; 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mobileras said:

Με βαση αυτά που σου έγραψαν, την επόμενη φορά που βάλεις καρτα δεν θα πρεπει να ενεργοποιηθεί αυτόματα το πακέτο. Σου ηρθαν καποια σμσ οταν μπηκε η κάρτα; 

 

Δεν ξερω ποτε ξεκινησε αλλα για νεες καρτες sim οταν βαζεις δεκα ευρω θα γινετε αυτοματη χρεωση καποιου ποσου ( απο δεκα ευρω μου εμειναν 40 λεπτα)  και εχεις πακετο 200 λεπτα προς ολους και 500 mb. αλλα σου δινει δωρο και καποια εξτρα γιγα. αυτο για την πρωτη ανανεωση καρτας, Μετα βαζεις εσυ οτι θελεις. Αυτο μου εγινε στο υποκαταστημα. Φανταζομαι και μονος μου να εβαζα καρτα απο το σπιτι μου παλι το ιδιο θα γινοταν. Αυτα μου ειπαν στο chat της Q

εγω εκανα παραπονα για την διαδικασια και περιμενω επιστροφη δεκα ευρω

Edited by pyroboliko
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το Σεπτέμβρη που έκανα την τελευταία μεταφορά έλεγαν τα ίδια (ότι είναι απαραίτητο να μπει κάρτα) αλλά μια χαρά ενεργοποιούνταν το νούμερο και είχε και υπόλοιπο 3 ευρώ μέσα. Έβαζα καρτούλα μόνος μου μετά και όλα καλά.

Το 2020 σε μια φίλη είχε γίνει όπως λες, βάλανε κάρτα στο κατάστημα και την έφαγε όλη για το πακέτο αλλά όταν παραπονέθηκε στην υποστήριξη της είχαν γυρίσει τα λεφτά χωρίς μάλιστα να αφαιρεθεί το πακέτο.

Είναι λίγο όπου πέσεις, εκτός από τους υπαλλήλους στα καταστήματα, είναι σχεδόν πάντα ή ψεύτες ή άσχετοι.

Link to comment
Share on other sites

εστειλα την μητερα μ να παρει καρτα κιου. της εβαλαν 10 ευρω καρτα κ οταν μπηκα απο την εφαρμογη της ειχαν βαλει ενα πακετο ρολοβερ. μιλησα στο τσατ της κιου, μ ειπαν οτι ετσι προβλεπεται για καθε νεα καρτα. οταν την ρωτησα που το γραφει αυτο, μ ειπε οτι δεν το γραφει πουθενα αλλα ετσι ειναι. της λεω "θα μ τα επιστρεψετε γτ αυτο ειναι παρανομο ή θα χρειαστεί να κάνω πρωτα καταγγελία στην εετ?" μ λεει μισο λεπτο κ μετα απο λιγο μ απανταει οτι εχει προωθηθει το αιτημα μ κ μεσα σε κανα 2ωρο αν θυμαμαι καλα ειχαν πιστωσει τα χρηματα στην καρτα

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

βλέπω συνεχίζεται το άρμεγμα των πελατών και με τη νέα διοίκηση κανονικά,όχι ότι περίμενα κάτι άλλο δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...