Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Αναρωτιέμαι πάντως όταν από φθινοπώρο θα παρουσιαστεί επίσημα η νέα εταιρία από την United Group εάν θα παραμείνει η Q ώς έχει και εάν κατά πόσο υπάρχει η περίπτωση να καταργηθεί; Γνώμες;

Όλες οι εταιρείες έχουν (τουλάχιστον, γιατί η vodafone έχει το καρτοκινητό, το cu και taza) 2 καρτοκινητές πάντως

11 ώρες πριν, Pppe said:

Δε το κόψαν ακόμα; Έχουν κάνει διαφήμιση για αυτό; Πχ θα δίνεται μετά από κάθε κάρτα για λίγες μέρες;

Επιπλέον, το Countdown των 15 ημερών δεν ίσχυε μέχρι απόψε απόγεμα; Πήρε παράταση άλλο ένα 24 ωρο;

Νομίζω ότι το { 500' προς όλους, 5GB με 5€/15 ημέρες} ήρθε για να μείνει, δυστυχώς.

Το countdown ίσχυε για 3 ημέρες από την αρχή/την Δευτέρα, δεν άλλαξε κάτι.

 

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να ενσωματωθεί κανονικά η Q στην wind, να διατηρήσει τις ίδιες τιμές αλλά ταυτόχρονα να έχει και 5g, volte, vowifi (οκ αυτό το ψάχνουν ακόμη σε όλη την wind μπορεί φέτος να έρθει) και να μην είναι πάλι "πεταμένη" μέσω εσωτερικού roaming

Link to comment
Share on other sites

 

 

16 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Αναρωτιέμαι πάντως όταν από φθινοπώρο θα παρουσιαστεί επίσημα η νέα εταιρία από την United Group εάν θα παραμείνει η Q ώς έχει και εάν κατά πόσο υπάρχει η περίπτωση να καταργηθεί; Γνώμες;

Θεωρητικά δεν αποκλείεται τίποτα από τα δύο. Υπάρχει ιστορικό προηγούμενο όταν η Vodafone εξαγόρασε τη Cyta και είχε δώσει μια προθεσμία στους συνδρομητές να μεταφέρουν τα καρτοκινητά τους στη Vodafone εν όψει της επικείμενης ενσωμάτωσης.

Το σίγουρο είναι ότι η νέα εταιρεία θέλει αύξηση κερδών (αυτό έχει φανεί από την περικοπή έμμεσων προνομίων πχ διαγωνισμών και bonus). Όσον αφορά την Q, το ερώτημα είναι εάν σε αυτήν θα συνεχίσουν να χωρούν οι low budget συνδρομητές και αν προτίθενται να συνεχίσουν έστω και τυπικά τον ανταγωνισμό με τη φρογκ. Με άλλα λόγια εάν αποφασίσουν η Q να συνεχίσει να έχει τον χαρακτήρα που έχει έως τώρα ή όχι (δηλ countdowns, φθηνές προσφορές κλπ). Αν όχι, τότε μικρή σημασία έχει αν θα ενσωματωθεί στο F2G, αφού οι συνδρομητές θα φεύγουν από μόνοι τους.

Προσωπικά θεωρώ ότι δε θα καταργηθεί αλλά θα δυσκολέψει τα πράγματα. Ίσως αραιώσει τα countdown και τις προσφορές ας πούμε.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Όσοι με καλούν την ώρα που βρίσκομαι σε κλήση, απ' οτι μου λένε, ακούν 3 μπιπ και μετά τερματίζεται η κλήση.
Δεν ακούν κάποιο μήνυμα πως ο συνδρομητής είναι κατειλημμένος ή κάτι άλλο συναφές παρα μόνον 3 μπιπ.
Εγώ όμως λαμβάνω το ενημερωτικό sms αναπάντητης εισερχόμενης.

Πως θα επαναφέρω το ενημερωτικό μήνυμα σε περίπτωση κατειλημμένου; Θυμάμαι πως παλιά υπήρχε, δεν άλλαξα κάποια ρύθμιση στο ενδιάμεσο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MCGITYS said:

Αυτό ήταν ένα παλιό πρόγραμμα, μη εμπορικά διαθέσιμο. 

Κανένα ενδιαφέρον. 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 8:12 ΠΜ, bebes said:

*Ψαχνω να βρω απο ποιου πακέτου τα δεδομένα μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε περιαγωγή (εντος ΕΕ). το Q ΚΟΜΠΟ δεν δουλεύει σε περιαγωγή, το ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ AUTO δεν δουλευει σε περιαγωγή. Μπορουν να χρησιμοποιηθούν μονο τα ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ και Q ΝΤΑΤΑ ΣΤΑΡ. Αν ξερετε και κάποια άλλη λύση, είναι ευπρόσδεκτη

 

Δεν μπορείς να βασιστείς στο τί λένε δυστυχώς στο site όπως είχα ανακαλύψει. Κάποια ήταν/(είναι?) διαθέσιμα από τα countdowns.

On 18/5/2021 at 7:50 ΜΜ, pavlitakis1 said:

Λάθος, ισχύουν και για περιαγωγή, ανάλογα με τα πακέτα. Μια χαρά τα έχω χρησιμοποιήσει πριν λοκνταουν. Στείλε ΥΠ στο 1285 να μάθεις.

81a5cc93f49eaa396df1c964f2e2f7bc.jpg

Link to comment
Share on other sites

και είχες κάνει και ανανέωση δέκα ευρω?

 

Εχεις δίκιο, Λεει η προσφορά δεν είναι πλέον διαθέσιμη.... Βλακεία έκανα που δε το έβαλα σε όλα τα κινητά... Περίμενα να λήξουν κάτι άλλα που είχα στον μικρό

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Αυτά γίνονται άμεσα! 🙂

Το ξέρω !!!!

Αλλά αφού είχα ΜΒ ήταν δώρο αδωρο, ΤΟΤΕ για αυτό και δεν τα έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση με 10 ευρώ σε κινητό που διαχειρίζομαι με απενεργοποιημένο το q fee και έδωσε 3000' προς Q και 2GB (!) για ένα μήνα. Με 12ρα κάρτα στο δικό μου πριν κάνα μήνα είχε δώσει 1GB για ένα μήνα.

 

Εν τω μεταξύ αν έχεις το q fee δίνει 1GB για 7 ημέρες και χρεώνει 1.70. Κλαυσίγελος.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spiliot said:

Έκανα ανανέωση με 10 ευρώ σε κινητό που διαχειρίζομαι με απενεργοποιημένο το q fee και έδωσε 3000' προς Q και 2GB (!) για ένα μήνα. Με 12ρα κάρτα στο δικό μου πριν κάνα μήνα είχε δώσει 1GB για ένα μήνα.

 

Εν τω μεταξύ αν έχεις το q fee δίνει 1GB για 7 ημέρες και χρεώνει 1.70. Κλαυσίγελος.

Έχω την εντύπωση ότι άλλοι που ανανέωσαν με 10€ και απενεργοποιημένο το Q fee δεν πήραν καθόλου data. Είναι δυνατόν;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gpapas640 said:

Έχω την εντύπωση ότι άλλοι που ανανέωσαν με 10€ και απενεργοποιημένο το Q fee δεν πήραν καθόλου data. Είναι δυνατόν;

Και εγώ αυτή την εντύπωση είχα και επειδή σε αυτό το νούμερο έχει ακόμα κονέ και δεν τρώει ούτε 500mb ετησίως, δεν με ενδιέφεραν τα GB για να βάλω 12ρα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι (ΠΑ 12/2-ΚΥ 14/2) είχε δώσει 200’ ΟΛ+200’+400ΜΒ με 4€

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2021 at 6:37 ΜΜ, CoyoteD said:

To countdown λειτουργεί στο εξωτερικό. Δοκιμάστηκε

Αυτό εκ των προτέρων πού το βλέπουμε; Πατάω πάνω στους όρους στην εφαρμογή και δεν βγαίνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

1.500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ + 2GB MONO ME 10,40€ (ΔIAPKEIA 4 EBΔOMAΔEΣ)! ΣTEIΛE 1500 ΣTO 12410 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ wn.gr/epik

Στις 11 Φεβρουαρίου μου ήρθε αυτό το SMS. 

Στέλνω SMS στο 12410 και μου λέει απέτυχε. 

Σήμερα έβαλα κάρτα και Έχω 10.61 ευρώ. 

Το νούμερο μου είναι προνόμιακο με 10.40 1500 λεπτά κ 1.5gb

Ειχα να το ενεργοποιήσω 3 μήνες. Παίζει ρόλο; 

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320435034/

"Τέλος, ανακοινώνεται ότι από 14/03/2022, η ελάχιστη αξία online ανανέωσης για συνδρομητές F2G & Q καρτοκινητής θα είναι 12€."

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και οι συνδυασμοί με σταθερό, ασχημα ολα...

Και οπως το εγραφα εσκασε και sms με λινκ της ανακοίνωσης

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...