Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, alexpef said:

Στέλνεις SMS: "STOP"στο 1213. Για να μην λαμβάνεις πια SMS αυξημένης χρέωσης από 5ψήφια, στείλε δωρεάν SMS στο 1213 γράφοντας STOP και τον πενταψήφιο αριθμό 54ΧΧΧ ή 19ΧΧΧ για φραγή του συγκεκριμένου αριθμού, ή μόνο STOP για φραγή όλων των πενταψήφιων αριθμών.

Το ξέρω.

ΔΙΑΚΟΠΗ θέλω να κάνω για να στείλω 1 sms.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gatokefalo said:

εκεί συνεχίζουν τα data να τα ξεγραφουν σιγα σιγα η να σε καλο πιανουν με τα 15 ημερα ...Μηπως θελουν να το κλεισουν το μαγαζι ?

 

Τί να σού πω, άγνωσται αι βουλαί της Wind. Το συγκεκριμένο είναι 30 ημέρες όπως το 93% των countdown.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ανανέωσα online με χρεωστική με απενεργοποιημένο το q fee και μου έδωσε 3000 λεπτά προς q και 1 Gb για 30 ημέρες και 300 λεπτά προς όλους και 1 Gb για 15 ημέρες. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, aplos73 said:

Καλησπέρα. Ανανέωσα online με χρεωστική με απενεργοποιημένο το q fee και μου έδωσε 3000 λεπτά προς q και 1 Gb για 30 ημέρες και 300 λεπτά προς όλους και 1 Gb για 15 ημέρες. 

τι ποσο ηταν η ανανεωση?

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, spiliot said:

Άλλο η λήψη άλλο η αποστολή. Το stop μπλοκάρει τα χρεώσιμα εισερχόμενα, όχι τα χρεώσιμα εξερχόμενα.

Και γιατί δεν μπορώ να στείλω !!!

7 minutes ago, eirrr said:

τι ποσο ηταν η ανανεωση?

 

10 η 12€

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Και γιατί δεν μπορώ να στείλω !!!

Είναι τρεις κατηγορίες μηνυμάτων που μπλοκάρονται και η μία από αυτές περιλαμβάνει και τα εξερχόμενα, δεν το ήξερα, σόρυ.

Για να το ακυρώσεις πρέπει να πάρεις την εξυπηρέτηση δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

11 μηνες χρησης, μολις εκανα την 3 ενεργοποιηση 10αρας καρτας που μου διπλασιασε τα χρηματα. 

Απο 0,86 ευρω εχω πλεον 17,98 ευρω βαζοντας την 10αρα. Πηρα το countdown με τα 4 ευρω για τις επομενες 30 ημερες.

Λογικα θα βγαλω ακομα ενα 2-3μηνο μ αυτα τα λεφτα οποτε συνολικα παμε στους 13-14 μηνες.

Σε αυτο το διαστημα 11 μηνων ειχα και τα 12 GB απο το κονε που ζητημα να εφαγα τα 4-5.Και λιγο voip για κανενα διμηνο με ελαφρια χρηση.

Συν τις ειδικες προσφορες και τα countdown ολο αυτον τον καιρο. Ειχα βαλει μονο μια φορα 6ευρη καρτα συν το αρχικο κοστος 10 ευρω. Συνολικα 46 ευρω για 13-14 μηνες. Προφανως και δεν μιλαω πολυ ωστε να ξεπερασω 150-200 λεπτα το μηνα και χρησιμοποιω wifi σπιτι και εργασια. Προσωπικα για τη δικη μου χρηση,δεν νομιζω θα μπορουσα να βρω κατι που θα μου γλυτωνε τοσα πολλα λεφτα. Στην cosmote whats up ηθελα τα 3πλα σχεδον λεφτα και εβγαζα οριακα το μηνα. 

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία είδα σε αδελφό site την κατάργηση του προγράμματος Q easy recharge.

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Μονοπρόσωπη Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει για τους συνδρομητές Q την κατάργηση του μη εμπορικά διαθέσιμου προωθητικού σχήματος Q Easy Recharge, σύμφωνα με το οποίο οι εγγεγραμμένοι συνδρομητές που πραγματοποιούσαν ανανέωση χρόνου ομιλίας συνολικής αξίας 15€ και άνω κατά τη διάρκεια ενός μήνα, αυτόματα ελάμβαναν δωρεάν το 50% του συνολικού ποσού ανανέωσης στην κάρτα τους.

 

Πόσοι ήταν εγγεγραμμένοι στην υπηρεσία;

Προσωπικά, ο πατέρας μου λάμβανε δωρεάν bonus ανανέωσης, κάθε 2η ανανέωση, χωρίς να γνωρίζουμε τον λόγο 😅. Απλά θυμάμαι να μου είχε αναφέρει πριν χρόνια, ότι κατά την επίσκεψη του σε κατάστημα wind (για την καθιερωμένη ανανέωση) είχε πληρώσει 5€ εξτρά αν δεν κάνω λάθος, για την εγγραφή του σ' ένα πρόγραμμα bonus. Φαντάζομαι ότι ήταν αυτό. Αν γνώριζα την ύπαρξη του, σίγουρα θα εγγραφόμουν κι εγώ.

Νόμιζα ότι αποτελούσε ένα ευχαριστώ, στους παλιούς συνδρομητές της (Νούμερο 699 από την Quest)

Τα bonus συνέχιζαν να έρχονται κανονικά έως και τρεις μήνες πριν , ώσπου για 1η φορά αμέλησε την ενεργοποίηση του καθιερωμένου πακέτου Q Star οπότε έχασε το υπόλοιπο λεπτών ομιλίας και μηδένισε η κάρτα του. Με τον μηδενισμό, φαντάζομαι κόπηκε και το easy recharge διότι δεν ήρθε ξανά ανάλογο bonus

Εδώ η σχετική ανακοίνωση: https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320351983/

Σημείωση: Αν δεν κάνω λάθος, είναι η 1η φορά που η wind, προσπαθεί να "κρύψει" κάποα ανακοίνωση της.

Ο μόνος τρόπος να τη διαβάσεις, είναι αν διαθέτεις το απευθείας link.

Μεταβαίνοντας στις ανακοινώσεις της εταιρίας, δεν αναφέρεται πουθενά!

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ανακοινώσεις που δεν εμφανίζονται το έχει ξανακάνει, όπως επίσης και να βγάζει μήνυμα σφάλματος σαν να μην υπάρχει όταν από τη σελίδα των ανακοινώσεων πατάς να διαβάσεις περισσότερα για μια από αυτές. Δε νομίζω ότι γίνεται σκόπιμα, απλά το σύστημα ρεταρει.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο πακέτο...
 
Screenshot_2022-01-25-09-52-11-279.thumb.jpg.fe8d6ad90ba88381287fd89a6d14d024.jpg
Ίδιο πακέτο με το νέο του ανταγωνιστή αλλά αρκετά ακριβότερο.... ασύμφορο για Q
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, bbbb said:
14 ώρες πριν, gpapas640 said:
Καινούργιο πακέτο...
 
Screenshot_2022-01-25-09-52-11-279.thumb.jpg.fe8d6ad90ba88381287fd89a6d14d024.jpg

Ίδιο πακέτο με το νέο του ανταγωνιστή αλλά αρκετά ακριβότερο.... ασύμφορο για Q

Σωστό, αλλά να μην ξεχνάμε και τη χρέωση ανα δευτερόλεπτο που δεν ισχύει στο φρογκ.

Ωστόσο απορώ σε τι ακριβώς κοινό κάνει άνοιγμα η Q με το συγκεκριμένο πακέτο. Είναι φανερό πάντως ότι γίνεται κίνηση μετάβασης προς την κατηγορία "ακριβή καρτοκινητη" που είναι ελάχιστα φθηνότερη από τις άλλες. Δηλαδή: 8,5€ πακέτο αντί για 10€, και 11,2€ αντί για 12€.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου τελειωνουν τα 12 GB απο κονε που ειχα βγαλει προ 1 ετους περιπου φερνοντας τη φιλη μου στην Q!

 

Τι επιλογες εχω ....για να λαβω αλλα 12 GB για αλλον ενα χρόνο ...δυστυχως δεν εχω αλλο ατομο να φερω μιας και τους εχω φερει ολους τους γνωστους μου εδω!

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πακέτο με το νέο του ανταγωνιστή αλλά αρκετά ακριβότερο.... ασύμφορο για Q
Πόσο στοιχίζει το αντίστοιχο πακέτο στον ανταγωνιστή της Q?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την 6ευρη καρτα  την διπλασιασε και αυτη?

17 ώρες πριν, r31134 said:

11 μηνες χρησης, μολις εκανα την 3 ενεργοποιηση 10αρας καρτας που μου διπλασιασε τα χρηματα. 

Απο 0,86 ευρω εχω πλεον 17,98 ευρω βαζοντας την 10αρα. Πηρα το countdown με τα 4 ευρω για τις επομενες 30 ημερες.

Λογικα θα βγαλω ακομα ενα 2-3μηνο μ αυτα τα λεφτα οποτε συνολικα παμε στους 13-14 μηνες.

Σε αυτο το διαστημα 11 μηνων ειχα και τα 12 GB απο το κονε που ζητημα να εφαγα τα 4-5.Και λιγο voip για κανενα διμηνο με ελαφρια χρηση.

Συν τις ειδικες προσφορες και τα countdown ολο αυτον τον καιρο. Ειχα βαλει μονο μια φορα 6ευρη καρτα συν το αρχικο κοστος 10 ευρω. Συνολικα 46 ευρω για 13-14 μηνες. Προφανως και δεν μιλαω πολυ ωστε να ξεπερασω 150-200 λεπτα το μηνα και χρησιμοποιω wifi σπιτι και εργασια. Προσωπικα για τη δικη μου χρηση,δεν νομιζω θα μπορουσα να βρω κατι που θα μου γλυτωνε τοσα πολλα λεφτα. Στην cosmote whats up ηθελα τα 3πλα σχεδον λεφτα και εβγαζα οριακα το μηνα. 

την 6ευρη καρτα  την διπλασιασε και αυτη?

Link to comment
Share on other sites

 

 

14 ώρες πριν, gpapas640 said:

Σωστό, αλλά να μην ξεχνάμε και τη χρέωση ανα δευτερόλεπτο που δεν ισχύει στο φρογκ.

Ωστόσο απορώ σε τι ακριβώς κοινό κάνει άνοιγμα η Q με το συγκεκριμένο πακέτο. Είναι φανερό πάντως ότι γίνεται κίνηση μετάβασης προς την κατηγορία "ακριβή καρτοκινητη" που είναι ελάχιστα φθηνότερη από τις άλλες. Δηλαδή: 8,5€ πακέτο αντί για 10€, και 11,2€ αντί για 12€.

Συμφωνώ για την χρέωση ανά 1" αλλά πρακτικά με την δυσκολία με την οποία απενεργοποιείται το q fee πάμε για 15€ κάρτα. Οπότε βγαίνει και ακριβότερα απο τις "μεγάλες" καρτοκινητές

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι η κιου ήταν για οικονομία και όσο περναει ο καιρός ακριβαινουν τα πακετα της... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, eirrr said:

την 6ευρη καρτα  την διπλασιασε και αυτη?

την 6ευρη καρτα  την διπλασιασε και αυτη?

Οχι, εκεινη δεν διπλασιαστηκε.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bbbb said:

 

 

Συμφωνώ για την χρέωση ανά 1" αλλά πρακτικά με την δυσκολία με την οποία απενεργοποιείται το q fee πάμε για 15€ κάρτα. Οπότε βγαίνει και ακριβότερα απο τις "μεγάλες" καρτοκινητές

Τι εννοείς "δυσκολία"? Μια φόρμα επικοινωνίας στέλνεις.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gpapas640 said:

Τι εννοείς "δυσκολία"? Μια φόρμα επικοινωνίας στέλνεις.

Kαλά σου βγάζουν λίγο την πίστη. Τουλάχιστον σε εμένα το έκαναν. Και στον πατέρα μου τελικά δεν το απανεργοποίησαν ενώ στο chat είχε πει ότι το καταχώρησε. Εχε χάρη που τελικά βολεύει αυτά τα λεπτά που του δίνουν γιατί δεν μιλάει σχεδόν καθόλου αλλιώς θα έπεφτε ΤΟ μπινελίκι με τους ερασιτέχνες.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λυση να αποφύγουμε το κιου φι ειναι η 6ευρη-9ευρη ανανέωση όταν έχει ενεργό καουνταουν. 

Ξέρει κανείς εάν στα καταστήματα πουλανε νεα νουμερα κιου που να αρχίζουν από 693 και όχι από 699;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...