Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, nickolasemp said:

Εγώ το προηγούμενο δεν το πήρα των 15 ημερών πάντως. Αυτό εδώ, μόνο και μόνο επειδή έχω ήδη data λόγω κονέ τπ πήρα, ειδάλλως θα περίμενα.

Να υποθέσω ότι το επόμενο θα είναι:
[3 GB με 3€] ή το [250' προς όλους & 500 MB με €4];

Τελευταία το ίντερνετ άρχισε να αραιώνει, και αν δεν κάνω λάθος έδωσε την προηγούμενη εβδομάδα, όποτε το βλέπω χλωμό να ξαναδώσει.

Νομίζω το επόμενο θα είναι200' προς όλους+200' προς Wind/Q+250MB με 4€

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου έκανε αίτηση ακύρωσης του κιου φι και της απάντησαν άσχετες πληροφοριες. Θέλουν να το κλείσουν το κιου παιδια, φυγετε να σωθείτε... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mobileras said:

Φίλη μου έκανε αίτηση ακύρωσης του κιου φι και της απάντησαν άσχετες πληροφοριες. Θέλουν να το κλείσουν το κιου παιδια, φυγετε να σωθείτε... 

Edit: δεν έχουν καν ποστάρει για το σημερινό καουνταουν στο Facebook... Υπό διάλυση... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mobileras said:

Edit: δεν έχουν καν ποστάρει για το σημερινό καουνταουν στο Facebook... Υπό διάλυση... 

Γιατί, τι είναι το Facebook;

Είναι υποχρεωτικό να ποσταρει εκεί;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, p_k said:

Γιατί, τι είναι το Facebook;

Είναι υποχρεωτικό να ποσταρει εκεί;

Πάντα ποσταρουν σε κάθε καουνταουν... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Quote

1GB & 3000Λ ΠPOΣ Q ΔΩPEAN ME ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ! ANANEΩΣE TO XPONO OMIΛIAΣ ΣOY AΠO 12€ EΔΩ https://wn.gr/Qwebtopup KAI KEPΔIΣE TA! IΣXYEI ΓIA THN 1H ANANEΩΣH TOY MHNA AΠO 12€ KAI ANΩ! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ https://wn.gr/epik

Τι έγινε; Ελάχιστο πλεον όριο τα 12€ για να πάρεις το bonus ανανέωσης; (απο τα 10€)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα είναι ότι δωρεάν εννοει αφού σου φάνε τα 1,7€ + 0,30€ για να σου δώσει το bonus, εφόσον φυσικά δεν έχεις κάνει απενεργοποιηση του q fee.. Αν το έχεις κάνει , κανονικά δεν πρέπει να σου δώσει το δωρεάν bonus αλλά επειδή είναι Q θα το δώσει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bbbb said:

Το θεμα είναι ότι δωρεάν εννοει αφού σου φάνε τα 1,7€ + 0,30€ για να σου δώσει το bonus, εφόσον φυσικά δεν έχεις κάνει απενεργοποιηση του q fee.. Αν το έχεις κάνει , κανονικά δεν πρέπει να σου δώσει το δωρεάν bonus αλλά επειδή είναι Q θα το δώσει.

εχω απενεργοποιησει το Qfree , οπότε πλεον για να πάρεις το bonus χρειάζεται ελάχιστο ποσό τα 12€

το 1,7€ αφορά το εβδομαδιαίο bonus , τουλάχιστον έτσι έλεγε σ' εμένα οταν τα τράβηξε, πριν το απενεργοποιήσω. Άσχετο bonus αυτό.

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, makap said:

 Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, αλλά έχω μπερδευτεί με τον τρόπο παρουσίασης.

Το like θα δοθεί, αλλά μπορείς να διευκρινίσεις, έστω και με συμνομογραφίες, σε ποιες μέρες αντιστοιχούν ποια.

Κάθε γραμμή είναι και ένα countdown. Βάζω την ημερομηνία αρχής του (την διάρκεια την έχεις εσύ, αρκεί να κοιτάξεις τις ημερομηνίες που κοιτάς με κάθε πλήρη ημερομηνία) και το countdown που είχε. Γιατί να χρησιμοποιείες συντομογραφία; Σού δίνω την πλήρη ημερομηνία 😉

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γιατι εξαφανιστηκε; Το ειχα υποτιθεται για 12 μηνες και τωρα 2 μερες που κοιταζω εχει εξαφανιστεί απο την σελιδα μου και απο το απ. Δεν εχουν περασει 12 μηνες, μονο 7. Ισχυε με ανανεωση απο 10 ευρω. Τωρα ισχυει και απλα εβγαλαν την εικονα ή το εκοψαν παρα την υποσχεση για 12μηνο;...

 

image.png.8725183d49bad8ca7a2eca2efb902960.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2022 at 2:20 ΜΜ, gpapas640 said:

Τελευταία το ίντερνετ άρχισε να αραιώνει, και αν δεν κάνω λάθος έδωσε την προηγούμενη εβδομάδα, όποτε το βλέπω χλωμό να ξαναδώσει.

Νομίζω το επόμενο θα είναι200' προς όλους+200' προς Wind/Q+250MB με 4€

Σκετο data.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, gpapas640 said:

Countdown battles 😎

Το θέμα δεν είναι να λες κάτι και ότι κάτσει, αλλά γιατί το λες.

Λέω data με την λογική ότι το άλλο countdown θα είναι για 1 ημέρα και συνήθως τότε είναι data.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GREGORYMO said:

Το θέμα δεν είναι να λες κάτι και ότι κάτσει, αλλά γιατί το λες.

Λέω data με την λογική ότι το άλλο countdown θα είναι για 1 ημέρα και συνήθως τότε είναι data.

Ναι βρε, πιο πολύ ήθελα περιγράψω το ότι προβλέπουμε το επόμενο.

Τώρα που το λες, αν δώσει το επόμενο την Παρασκευή, θα μπορούσε να ειναι και data. Μακάρι να επανενταχθούν τα data countdown σε τακτική βάση και όχι 1 φορα το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους . Χθες τελικα καταφερα να κανω την μεταφορα απο Cosmote σε Qcard. Σημερα ή αυριο θα ενεργοποιηθω. Τι πρωτοκανω μετα..? Μου ειπαν αρχικα για χρειαζεται να βάλω 15€ μεσω της εφαρμογης... 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, haralabosG said:

Καλημερα σε ολους . Χθες τελικα καταφερα να κανω την μεταφορα απο Cosmote σε Qcard. Σημερα ή αυριο θα ενεργοποιηθω. Τι πρωτοκανω μετα..? Μου ειπαν αρχικα για χρειαζεται να βάλω 15€ μεσω της εφαρμογης... 

 

1. Νομίζω το βασικότερο είναι να αποφασίσεις αν χρειάζεσαι ή όχι το bonus ανανέωσης (αλλιώς "ΚΙΟΥ ΦΙ"). Ανάλογα με το ποσό της ανανέωσης που θα κάνεις, έχεις ένα bonus, όμως θα σου αφαιρείται αυτόματα το ποσό των 1,70€ σε κάθε ανανέωση. Τσέκαρε τα bonus εδώ: https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/pio-ine-to-bonus-pou-kerdizo-se-ananeosi-chronou-omilias

Αν δεν το επιθυμείς, μπορείς να ζητήσεις την απενεργοποιηση του bonus στέλνοντας στο Messenger της Q ή στη φόρμα επικοινωνιαςτης Wind 

2. Το δεύτερο θέμα που πιθανότατα θα συναντήσεις είναι το daily Internet. Η Q μπορεί "τραβήξει" ίντερνετ ανά πάσα στιγμή από το κινητό σου, ακόμα και αν έχεις κλειστά τα δεδομένα του κινητού σου. Αν αυτό συμβεί ενώ εσύ δεν έχεις κάποια MB διαθέσιμα από κάποιο πακέτο, αυτόματα θα σου αφαιρεθούν 2€ από την κάρτα σου. Για να το αποφύγεις αυτό υπάρχουν δύο τρόποι, κατά τη γνώμη μου  Είτε θα φροντίσεις να έχεις πάντοτε ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο δεδομένων, είτε θα πρέπει να ζητήσεις την να σου ενεργοποιήσουν φραγή δεδομένων στη γραμμή σου (δηλ δε θα έχεις καθόλου πρόσβαση στο ίντερνετ από την κάρτα σου).

3. Μιας και είσαι καινούργιος είναι καλή ευκαιρία να πάρεις το ΚΟΝΕ. Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ: https://www.myq.gr/gr/support/paketa-ipiresies/ti-ine-to-q-kone

Για αυτό υπάρχει ξεχωριστό νήμα, μπορείς να ρωτήσεις εκεί αν σε ενδιαφέρει.

4. Αν θες απενεργοποιείς και τη χρέωση από 5ψηφια. Στέλνεις SMS: "STOP"στο 1213.

Link to comment
Share on other sites

Εάν θα μιλάει πολύ προς άλλο κιου, τον συμφέρει να μην ακυρώσει το κιου φι. Επίσης μπορεί να αποφύγει το κιου φι χωρίς να το ακυρώσει, ανανεώνοντας κατά τη διάρκεια ενεργου καουνταουν, που έχει τη δυνατότητα να ανανεώσει από 6 εώς 9 ευρώ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

η μεταφορά αριθμού από f2g σε q γίνεται μόνο σε κατάστημα wind? είναι δωρεάν ακόμα; υπάρχει περίπτωση να γίνεται κάπως ηλεκτρονικα; γιατί όταν παω στο site στη φορητότητα σε q δε βγαζει το wind πάροχο στη φόρμα συμπλήρωσης στοιχείων. Επίσης αν γινει η φορητότητα θα δικαιούμαι κονε;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, gpapas640 said:

1. Νομίζω το βασικότερο είναι να αποφασίσεις αν χρειάζεσαι ή όχι το bonus ανανέωσης (αλλιώς "ΚΙΟΥ ΦΙ"). Ανάλογα με το ποσό της ανανέωσης που θα κάνεις, έχεις ένα bonus, όμως θα σου αφαιρείται αυτόματα το ποσό των 1,70€ σε κάθε ανανέωση. Τσέκαρε τα bonus εδώ: https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/pio-ine-to-bonus-pou-kerdizo-se-ananeosi-chronou-omilias

Αν δεν το επιθυμείς, μπορείς να ζητήσεις την απενεργοποιηση του bonus στέλνοντας στο Messenger της Q ή στη φόρμα επικοινωνιαςτης Wind 

2. Το δεύτερο θέμα που πιθανότατα θα συναντήσεις είναι το daily Internet. Η Q μπορεί "τραβήξει" ίντερνετ ανά πάσα στιγμή από το κινητό σου, ακόμα και αν έχεις κλειστά τα δεδομένα του κινητού σου. Αν αυτό συμβεί ενώ εσύ δεν έχεις κάποια MB διαθέσιμα από κάποιο πακέτο, αυτόματα θα σου αφαιρεθούν 2€ από την κάρτα σου. Για να το αποφύγεις αυτό υπάρχουν δύο τρόποι, κατά τη γνώμη μου  Είτε θα φροντίσεις να έχεις πάντοτε ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο δεδομένων, είτε θα πρέπει να ζητήσεις την να σου ενεργοποιήσουν φραγή δεδομένων στη γραμμή σου (δηλ δε θα έχεις καθόλου πρόσβαση στο ίντερνετ από την κάρτα σου).

3. Μιας και είσαι καινούργιος είναι καλή ευκαιρία να πάρεις το ΚΟΝΕ. Περισσότερες πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ: https://www.myq.gr/gr/support/paketa-ipiresies/ti-ine-to-q-kone

Για αυτό υπάρχει ξεχωριστό νήμα, μπορείς να ρωτήσεις εκεί αν σε ενδιαφέρει.

4. Αν θες απενεργοποιείς και τη χρέωση από 5ψηφια. Στέλνεις SMS: "STOP"στο 1213.

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντησεις. Αρχικα μου φαινεται πιο πολυπλοκη η διαδικασια ανανέωσης συγκριτικα με την Cosmokarta.  Για να μην κουραζω εαν ενεργοποιησω το Q Star Huge auto (15€) που με καλυπτει πληρως θα εχω  5Gb και 1000' προς ολους καθε μηνα...? Τι ποσο απαιτει ?(15€+1,7€ για να παρω το bonus?)

Edited by haralabosG
Link to comment
Share on other sites

15+φπα+1,70+0,30 (χρέωση wind σε κάθε ανανέωση) 

Νομίζω ότι είναι 3,5gb (το μπόνους που γράφει έχει ήδη προστεθει) 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, eirrr said:

η μεταφορά αριθμού από f2g σε q γίνεται μόνο σε κατάστημα wind? είναι δωρεάν ακόμα; υπάρχει περίπτωση να γίνεται κάπως ηλεκτρονικα; γιατί όταν παω στο site στη φορητότητα σε q δε βγαζει το wind πάροχο στη φόρμα συμπλήρωσης στοιχείων. Επίσης αν γινει η φορητότητα θα δικαιούμαι κονε;

Γίνεται μόνο από κατάστημα και είναι δωρεάν. Για το κονέ μάλλον δε γίνεται καθώς και ότι πρέπει να έχεις έρθει από φορητότητα ή νέο αριθμό ωστόσο μπορείς να ρωτήσεις στο Messenger ή στη φόρμα επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, haralabosG said:

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντησεις. Αρχικα μου φαινεται πιο πολυπλοκη η διαδικασια ανανέωσης συγκριτικα με την Cosmokarta.  Για να μην κουραζω εαν ενεργοποιησω το Q Star Huge auto (15€) που με καλυπτει πληρως θα εχω  5Gb και 1000' προς ολους καθε μηνα...? Τι ποσο απαιτει ?(15€+1,7€ για να παρω το bonus?)

19€ χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Με δέκα ευρώ δε πλήρωσαμε τίποτα σε νεαρή ηλικία!!!!

Πήραμε 500 προς όλους 2 γιγα δώρο και 3000 προς Q

μόνο το 0,3 πλήρωσαμε

Ουτε 1,70 ούτε φόρο 

Ειχαμε βεβαια απενεργοποιήσει το q fee. 

Απλά ενημερώνω

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις οδηγιες. Εβαλα 13€ χθες βραδυ και το καθαρο ποσο που πιστωθηκε ειναι 9,93€..Να υποθέσω αφαιρέθηκε 1,7€ που ειναι το Qfee και τα αλλα φοροι ? Ενδιαφέρον ειδα το QCombo στα 11,20€. Τι ποσο πρεπει να βαζω?

Με το QCone που μου εστειλε ενας συμφορμήτης και τα αλλα bonuς εχω  ~17Gb χωρις να εχω ακομα αγορασει καποιο πακετο..

Καλο ΣΚ με χιονοπολεμο!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...