Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έβαλα στην μητέρα μου 10€ είχε αν θυμάμαι καλά 0.46 και τώρα έχει 7.52€. Τι διαβολο κρατάνε;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tolisfar said:

Εγώ έβαλα στην μητέρα μου 10€ είχε αν θυμάμαι καλά 0.46 και τώρα έχει 7.52€. Τι διαβολο κρατάνε;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

10Ε - 10% φορο, - 1.70 χαρατσι Qfee - 0.30 χαρατσι ανενωσης.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανανεωση 7€ -10%(0,70)-0,30 χαρατσι ανανεωσης= 6€ 

Το χαρατσι ανανεωσης ειναι νομιμο ?

Αυτο το Qfree τι ειναι παλι (εχω χασει επεισοδια) 

πως τα αποφευγουμε αν ειναι δυνατον ?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Ασχέτως την προσφορά, εσυ θελεις να μάθεις εαν θα χρεωθείς κιου φι εαν βαλεις 10€, σωστά;

Πήρα τηλέφωνο και το απεργοποιησα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

10Ε - 10% φορο, - 1.70 χαρατσι Qfee - 0.30 χαρατσι ανενωσης.
Μάλιστα. ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2022 at 5:09 ΜΜ, powerup said:

Αυτο το Qfree τι ειναι παλι (εχω χασει επεισοδια) 

πως τα αποφευγουμε αν ειναι δυνατον ?

Μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Ρίξε μια ματιά στα προηγούμενα, εδω και 3-4 σελιδες, γι αυτό μιλάμε συνέχεια 🙃

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gag said:

Μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Ρίξε μια ματιά στα προηγούμενα, εδω και 3-4 σελιδες, γι αυτό μιλάμε συνέχεια 🙃

Έχω απενεργοποιήσει το Q Fee σε μία σύνδεση μου και δεν με χρεώνει το 1,70. Το ερώτημά μου είναι αν σε κάποια ανανέωση, μου δίνει τα 3000' προς Q και το 1gb για ένα μήνα. Εάν ναι, το δίνει στα 10 ευρώ ή στα 12;

Ή τελικά το 1.70 είναι το ποσό που πληρώνουμε για να έχουμε το bonus σε ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Green_Dragon said:

Έχω απενεργοποιήσει το Q Fee σε μία σύνδεση μου και δεν με χρεώνει το 1,70. Το ερώτημά μου είναι αν σε κάποια ανανέωση, μου δίνει τα 3000' προς Q και το 1gb για ένα μήνα. Εάν ναι, το δίνει στα 10 ευρώ ή στα 12;

Ή τελικά το 1.70 είναι το ποσό που πληρώνουμε για να έχουμε το bonus σε ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω;

Εγω ανανέωσα με 10€ και μου έδωσε τα 3000' προς Q.

Οχι, κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2021 at 11:36 ΠΜ, nikotsal said:

Καλημέρα εγώ έχω απενεργοποιήσει το fee μέσω της φόρμας επικοινωνίας. Σήμερα έβαλα 12 ευρώ στης γυναίκας μου και κράτησε 1,59 κανονικά (χωρίς το fee δηλαδή) και μου έδωσε 3000 προς q και το 1gb.

Άρα αν βάλεις 12 στα δίνει όπως πριν, χωρίς το fee εφόσον το απενεργοποιήσεις; 

Μένει να βάλω 10 στα παιδιά σε λίγες μέρες να δω τι θα δώσει και εκεί. 

Προφανώς λοιπον το "extra" bonus δίνεται μόνο στα 12€. Για όσο δίνεται βέβαια.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gpapas640 said:

Προφανώς λοιπον το "extra" bonus δίνεται μόνο στα 12€. Για όσο δίνεται βέβαια.

Τι εννοούμε extra bonus ?

Οτι απενεργοποιουμε το Q fee αλλά ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να μας δίνει το 1G για 30 ημέρες ?

ΑΤΕΛΕΙΑ του συστήματος μέχρι να διωρθωθει ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν πηγαίνω να ανανεώσω μου λέει ότι θα πάρω 3000' προς q και 2gb δώρο, παρόλο που το q fee είναι απενεργοποιημένο. Τελικά με 12 μου έδωσε 1gb και 3000'. Γενικά είναι τόσο "σπίτι με κόκκινο φως" το σύστημά τους που αμφιβάλλω αν έχουν και οι ίδιοι ιδέα τι γίνεται.

Είναι που δεν με ενδιαφέρει λόγω κονέ και ελάχιστης χρήσης αλλιώς θα τους έκανα μανουρά να μου δώσουν και το άλλο giga έτσι για την φάση.

 

Screenshot_20220115-224711~2.png

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, spiliot said:

Όταν πηγαίνω να ανανεώσω μου λέει ότι θα πάρω 3000' προς q και 2gb δώρο, παρόλο που το q fee είναι απενεργοποιημένο. Τελικά με 12 μου έδωσε 1gb και 3000'. Γενικά είναι τόσο "σπίτι με κόκκινο φως" το σύστημά τους που αμφιβάλλω αν έχουν και οι ίδιοι ιδέα τι γίνεται.

Είναι που δεν με ενδιαφέρει λόγω κονέ και ελάχιστης χρήσης αλλιώς θα τους έκανα μανουρά να μου δώσουν και το άλλο giga έτσι για την φάση.

 

Screenshot_20220115-224711~2.png

Λέει έως 2 GB , με παραπάνω χρήμα στην ανανέωση τα δίνει , χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω από 15 € και πάνω ??? Αν γνωρίζει κάποιος ας πει .....

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ανανέωσα στο νούμερο του μικρού με 12€ με απενεργοποιημένο το Qfee.

Έδωσε 1gb και 3000' προς Q για έναν μήνα.

Λίγο αργότερα ( με δεύτερο sms ) έδωσε άλλα 2 gb για έναν μήνα...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, de_thymamai said:

Πριν λίγο ανανέωσα στο νούμερο του μικρού με 12€ με απενεργοποιημένο το Qfee.

Έδωσε 1gb και 3000' προς Q για έναν μήνα.

Λίγο αργότερα ( με δεύτερο sms ) έδωσε άλλα 2 gb για έναν μήνα...

Εν τω μεταξύ, υποτίθεται ότι μετά τις τελευταίες αλλαγές τα GB λόγω μπόνους ανανέωσης θα είχαν διάρκεια 7 μέρες. Η Wind πλέον μου θυμίζει το ανέκδοτο με έναν τυφλό, έναν μουγγό και έναν κουφό που ρωτάει ο ένας τον άλλον τι ώρα είναι και η τελική απάντηση είναι "πράσινο".

6 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Τι εννοούμε extra bonus ?

Οτι απενεργοποιουμε το Q fee αλλά ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ να μας δίνει το 1G για 30 ημέρες ?

ΑΤΕΛΕΙΑ του συστήματος μέχρι να διωρθωθει ?

Δε θα μπορούσες να το πεις πιο εύστοχα. Και το καλύτερο είναι ότι πλέον λόγω βιωματικής εμπειρίας στην Q καταλαβαίνεις αυτόματα ποια ακριβώς μακακία έχει παιχτεί χωρίς ο άλλος να σου το εξηγήσει 😂😂😂

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μαλλον προφανες οτι η κιου νιωθει μια πιεση απο τους συνδρομητες και τα μαζευει αρον αρον. Ωρα ηταν.

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και μένει για αποδειχτεί για όσους δε γνωρίζουν τη νοοτροπία της Wind , και όσον αφορά τη διοίκησή της που δε πρόκειται να αλλάξει με την εξαγορά της και τους υπαλλήλους της στους οποίους απευθυνόμαστε οι καταναλωτές, ως συνέπεια των επιλογών (και οικονομικών) της διοίκησης. Αλλά και τη νοοτροπία μας ως καταναλωτές % :

Δεν είναι θέμα ότι "πιέζονται" (πχ για να δίνουν 2 αντί για 1 GB ή κανένα για 10 μέρες ή 30 μέρες):

Απλά το ξέχασαν: Άλλοι έχουν αναλάβει εκεί ανακοινώσεις με διατυπώσεις τελείως ασαφείς.

Άλλοι την πραγματοποίησή τους σε λογισμικό.

Άλλοι να ψάχνονται τα καταστήματα franchise της για το τι ισχύει , που ούτε τα πιο απλά δε ξέρουν.

Και όλοι μαζί πως θα βγάλει καθείς τους το μεγαλύτερο κέρδος (ή ποσοστό πωλήσεων) , χωρίς καμιά συννενόηση μεταξύ τους, χωρίς κανένα λογισμικό καταγραφής αιτημάτων να ξέρει ο κάθε υπάλληλος τι έχει γίνει πιο πριν με υπόθεση που είχε ξανααπευθυνθεί άλλες τόσες φορές για το ίδιο θέμα κάποιος πελάτης!!

 

Απλά το ξέχασαν: Όταν "κατέβει" ο Ζαρκαλής στον υπεύθυνο λογισμικού να του πει: "Ωραίος ο φραπές; Για πέρνα στο λογιμικό την ανακοίνωση πριν 3 μήνες", μπορεί και να γίνει πράξη οι συνεπειες κατάργησης του Κιου Φι σε μας. Αλλά μπορεί και όχι.

"Κόκκινο φανάρι" που είπε προηγούμενος.

Και όποιος δε τα πιστεύει τα παραπάνω ας αποκτήσει περισσότερη εμπειρία με αυτή την εταιρία, και το συζητάμε σοβαρά μεταξύ μας μετά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι η γουιντ γενικα ειναι μια εταιρεία χυμα, που το τραβαει οταν και οσο την παιρνει. Αν δει αντιδρασεις τα μαζευει και κανει την παπια.
Προσωπικα οποτε κανει τετοιες μαγκιες την τιμωρω. Ο μονος τροπος ειναι να μην βαζεις καρτα οσο δεν σε ικανοποιει η πολιτικη της. Βεβαια αυτο προϋποθέτει την υπαρξη κι αλλης εταιρείας ταυτοχρονα.

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειχε πει πολυ ευστοχα "μην αποδιδεις σε δολο ο,τι μπορεις να αποδωσεις σε ανικανότητα" (ή κατι παρόμοιο).  Εγω θα συμπληρώσω και την κοντόφθαλμη λογική.

-Ελα μωρέ, γιατί να επενδύσουμε στην εξυπηρέτηση πελατών, περιττό κόστος. Δωσε εκεί 300ευρω σε part time και ξεμπερδεψαμε.

-Δεν βγαίνουν τα νούμερα στους ισολογισμούς αυτο το μηνα; Ανακοίνωσε μια τιμολογιακή αλλαγή να τα μπαλωσουμε. Και βλέπουμε.

-Α, μην ξεχάσουμε να εναρμονιστούμε και με το καρτελ!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mobileras said:

Καουνταουν 3 ευρώ 120' 100 σμσ 30 μερες

Εγώ το προηγούμενο δεν το πήρα των 15 ημερών πάντως. Αυτό εδώ, μόνο και μόνο επειδή έχω ήδη data λόγω κονέ τπ πήρα, ειδάλλως θα περίμενα.

Να υποθέσω ότι το επόμενο θα είναι:
[3 GB με 3€] ή το [250' προς όλους & 500 MB με €4];

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να υπαρχει τιποτε σίγουρο, συνήθως όταν την μία δίνουν ομιλία, την άλλη δίνουν ίντερνετ. Μπορεί να δώσουν και 15ημερο καουνταουν, όλα είναι γιούχου και άρχισαν να κουράζουν... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έμεινα πίση στη συλλογή countdown, μπορεί κάποιος να μου δώσει τα αντίστοιχα?

ΔΕ27-ΤΡ28

ΠΕ30-ΠΑ31

ΙΑΝ 22

ΔΕ3-ΤΡ4

ΠΕ6-ΠΑ7

ΔΕ10-ΤΡ11

ΠΕ13-ΠΑ17ΔΕ27-

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, makap said:

Επειδή έμεινα πίση στη συλλογή countdown, μπορεί κάποιος να μου δώσει τα αντίστοιχα?

ΔΕ27-ΤΡ28

ΠΕ30-ΠΑ31

ΙΑΝ 22

ΔΕ3-ΤΡ4

ΠΕ6-ΠΑ7

ΔΕ10-ΤΡ11

ΠΕ13-ΠΑ17ΔΕ27-

Day Date Offer
Δευτέρα 17/01/2022 120' προς όλους
100 SMS € 3
Τετάρτη 12/01/2022 500' προς όλους
5GB Με 5€/15 ημέρες
Δευτέρα 10/01/2022 3 GB με 3€
Πέμπτη 06/01/2022 250' προς όλους
500 MB, € 4
Δευτέρα 03/01/2022 300' προς όλους
€ 4
     
Day Date Offer
Πέμπτη 30/12/2021 4 GB με 4€
Δευτέρα 27/12/2021 200' όλους
200' wind/Q
400 ΜΒ, 4€

 

Ένα like/thanks κάτω δεξιά στο post αρκεί 😉

Link to comment
Share on other sites

 Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, αλλά έχω μπερδευτεί με τον τρόπο παρουσίασης.

Το like θα δοθεί, αλλά μπορείς να διευκρινίσεις, έστω και με συμνομογραφίες, σε ποιες μέρες αντιστοιχούν ποια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...